Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 00:22:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разкрасяването преди сватбата...  (Прочетена 158651 пъти)
 
Hishten_pilec
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: август 01, 2010, 17:13:58 »

Ох, момичета, аз също се... хм... "разкрасих"!  angry Купих си една маска за лице, уж много хубава, с мед и т.н., обаче след като я ползвах цялото ми лице стана в пъпки, една до друга, УЖАС, а ми и излязоха и бели точки, които не знам как да махна! Ох, какво ми трябваше, добре си бях преди, а сега като се видя в огледалото и ми се плаче!  cray Какво да правя?
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: август 02, 2010, 10:36:12 »

Hishten_pilec, (никът ти е номер едно... smile ), на мен това ми прилича на алергична реакция.
На първо време отскочи до дерматолог, ако имаш възможност, да се види дали е нещо, което ще отшуми от само себе си или трябва да се вземат по-сериозни мерки.
Ако имаш някакви антиалергични мазила, пробвай с тях да третираш, не мъчи лицето с нищо друго засега. Също пази от слънце, че да не остават белези. Това е, което ми хрумва на прима виста.

Ариел беше писала за коректора на Клиник някъде, пак от анти-блемиш серията. Прежалих известно количество пари и си го купих и искам веднага да го похваля. Още от първо нанасяне под грима пъпките завехват, не ги е излекувал съвсем, но видимо се успокои кожата там. Ще продължавам да го ползвам. Единствено цветовете са доста странни, аз си взех номер две, но има малко оранжев оттенък, та затова само с грим отгоре.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: август 02, 2010, 10:50:03 »

Хищен пилец, най- добре не прави нищо, може да идеш на лекар, но като знам колко са добри дерматолозите и по-добре недей.
остави кожата да се оправи сама, имаш месец до сватбата, най- добре не я третирай с нищо, че явно ти е алергична
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: август 02, 2010, 10:55:50 »

Hishten_pilec, някоя от съставките на маската не ти е понесла. Дръж кожата на лицето постоянно чиста. Пръскай я с термална вода или каквото подобно имаш и за седмица ще се изчисти. Пази се от слънцето и ако може не слагай грим.
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: август 02, 2010, 11:16:08 »

Hishten_pilec аз преди време имах проблем с гъбички по лицето и дерматоложката ми беше казала преди да се мажа с лекарствата да си тампонирам проблемната зона с физиологичен разтвор. Тогава тя ми беше казала, че за кожни проблеми и обриви с неясен произход е най-добре това да ползвам, защото почиства идеално, но няма никакви съставки с които да влоша проблема.
Активен
Hishten_pilec
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: август 03, 2010, 14:14:30 »

Благодаря ви на всички за подкрепата и съветите!  smile Аз, за съжаление, по-рядко имам възможност да влизам тук и чак сега видях отговорите ви.

Да ви се похваля, пъпките ми доста позавехнаха, сутрин и вечер ги мазах с памуче напоено със спирт. Май ще се оправя до сватбата!  danceg Чудя се дали да си купувам някакви козметични препарати или да си оставя кожата на мира и да разчитам сама да се дооправи. След тази маска май ми мина страстта към експериментите.

Bubu_123, какво представлява този физиологичен разтвор? От апеките ли се купува?
Активен
bubu_123
Сватбар
***
Публикации: 227



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: август 03, 2010, 14:18:47 »

Да, от аптеките. Той е на банки, затова си купи игла и спринцовка. Иначе е и много евтин - 1.20лв. За пъпки също е хубаво и салицилов спирт, като се третира само проблемното място, защото много исушава кожата. За пъпки е много добро и едно лекарство, казва се Imex (него също дерматоложката ми го даде). То е с телесен цвят. Не е хубаво обаче да се ползва ако ще се излагаш на слънце, защото може да предизвика пигментация на кожата. Аз лично вечер преди лягане се мажа.
Активен
Hishten_pilec
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: август 03, 2010, 14:22:54 »

Благодаря ти, bubu_123, ще си го купя тогава, защото наистина съм алергична към какво ли не и доста често ми се появяват разни обриви.
Активен
Боян Павлов
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 23



« Отговор #338 -: август 04, 2010, 11:50:58 »

Мили булки, най-доброто "разкрасяване", което може да си подарите е, няколко месеца преди сватбата да спрете да хрускате вафли, хляб и бонбони и да наблегнете на фитнеса и бягането. Истинската красота идва отвътре и е необходимо да се положат малко повече усилия от това да прекараш 1 изморителен час при козметичката. Мислете с главите си и не слушайте мъдрите съвети на съседки и приятелки
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #339 -: август 04, 2010, 12:26:40 »

Боян, съгласна съм с твоето мнение, но според мен трябва това човек да го направи не заради сватбата, ами заради себе си. Сватбата може да е стимул, но не причина. Защото здравословното хранене не само ни прави по-красиви, но и по-здрави и по-продуктивни  good
Активен
Боян Павлов
Любопитен
*
Пол: Мъж
Публикации: 23



« Отговор #340 -: август 04, 2010, 12:39:13 »


Сватбата е един добър повод и достатъчен стимул поне да се започне.
Активен
Lilium
Ентусиаст
**
Публикации: 83



« Отговор #341 -: август 25, 2010, 07:46:58 »

Досега не бях писала в тази тема, защото ми беше доста раничко за нея, но ето че дойде и този момент ... разкрасяването  Girl_hide Като чета постовете тук и се притесних доста, на мен ми препоръчват кислородна терапия за лице и ме уверяват, че две седмици преди сватбата били ОК , дори и ако има зачервяване щяло да се оправи, само че аз съм много притеснена, досега не съм се подлагала на такова почистване на лице и направо ме е страх  angry Някоя от вас, правила ли си е подобна терапия ... мерси give_rose
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: август 27, 2010, 12:14:33 »

Лилиумче, по твоя казус за съжаление не мога да взема отношение, защото не съм си правила никога подобна процедура, но ако има и минимален риск за алергична реакция, или ако кожата ти е чувствителна и по-бавно се възстановява от травматични (до някаква степен) козметични процедури, аз на твое място не бих рискувала. По-скоро бих избрала почистване и някакви ампули с витамини, които да освежат и озарят тена.
Аз лично не съм се отдавала на разкрасяване, оставих това удоволствие на мама  Wink (тя си навакса и за двете месеци наред  blum). Възползвах се от това, че е лято и се въздържаме като цяло от тежки храни, откарахме си няколко месеца на риба и пиле и много плодове и зеленчуци. Сладко принципно не обичам, така че в това отношение проблем нямам  good Тъй като сме чревоугодници и двамата с мужа ми, неусетно бяхме трупнали няколко килца (той повече от мен  Wink), които се постарахме да свалим с малко спорт, но дори и това се наложи да зарежем в последния месец, тъй като просто времето не достигаше да подготвим всички изостанали задачки по сватбата и да спортуваме.
Принципно съм съгласна с мнението на Боян, с едно много важно уточнение. Всички тук сме зрели хора, които познават добре телата си, с техните предимства, недостатъци, слабости и дори заболявания. Аз, например, имам много сериозна фамилна обремененост с венозна недостатъчност, дори започнах да вземам лекарства, като поддържаща терапия два месеца в годината, за да не се задълбочи проблема ми. Много момичета не обръщат внимание на малките венчики, изпъкнали по краката им, но, повярвайте, това може да се окаже сериозен проблем в бъдеще, още повече, че като булки в близко бъдеще най-вероятно ни очаква изпитанието бременност. За такива като мен тичането и изобщо спорт с активни подскоци (тенис, аеробика и т.н) е едно от най-лошите неща, които можем да си причиним. Така че, когато избирате спорт, избирайте внимателно! Ако имате някакви притеснения, консултирайте се с лекар, за да не стане така, че да се избодат очи, вместо да се изпишат вежди.
А иначе, моето разкрасяване се състоеше само в маникюр и педикюр, и разбира се, булчинската ми прическа и грим. С тази неоценима помощ се чувствах като истинска принцеса  good
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: август 28, 2010, 22:04:25 »

Ох, момичета, от толкова гласене за процедури и разкрасяване, накрая се оказва, че няма да имам време за нищо по-така като спа, масажчета и други. Ще се задоволя с това, което по принцип си правя - освежаване на лицето с терапия в козметичния салон, кола маска, маникюр, педикюр и в добавка грим и прическа като за булка.

Lilium, съгласна съм с roxanne, малко преди сватбата не е времето да се изпробват нови процедури, за които не се знае дали ще доведат до странични реакции и ефекти, които биха била неприятни. Защото тя процедурата си е супер, чувала съм я, знам я, но не знам колко време имаш до сватбата. Ако не е повече от 3-4 седмици, по-добре не рискувай. 3-4 седмици е достатъчно време да се възстанови кожата от евентуално възпаление или реакция.
Активен
Milataaa
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 338



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: август 29, 2010, 02:07:12 »

Да споделя и аз относно разкрасяването:) Една седмица преди сватбата се обринах жестоко и отидох при козметичката ми, почисти  ми лицето и пообработи пъпките/вседствие на стреса и напрежението/, станаха на корички и по препоръка на козметичката един ден преди сватбата ми направи екстремна хидратация на кожата - един час ръчен масаж на лице, деколте и рамене и хидратиращи продукти, тръгнах си като преродена, всякакъв стрес беше изчезнал, а кожата ми беше като кадифе и със супер бистър тен на следващия ден и никакви пъпки и петна smile Беше нова процедура за мен, но имах доверие на козметичката ми, тя е невероятен професионалист. И няколко дни преди сватбата бях на същинско състезание по разкрасяване smile Оформяне на вежди, маникюр, педикюр, боядисване, козметик...И едва ми се включиха и тези процедури в графика покрай другите грижи smile Но чувството е страхотно smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines