Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 07:43:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 332748 пъти)
 
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #1110 -: януари 23, 2008, 23:36:55 »

Ами той е присъствал и на двата коментара, но.... сякаш е омагьосан и не осъзнава тези думи. Само ще ти кажа, че след разговора, който се опитах да проведа с него по този повод, започнах отново да пуша при положение, че ги бях спряла преди 2 години. Изводите от разговора...така и не се изясниха до ден днешен. Просто каузата е наистина обречена. Те са негови родители и независимо от всички коментари, на който мъжът ми е бил свидетел, нещата си остават все така сложни и болезнени за мен...  SUICIDE
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #1111 -: януари 23, 2008, 23:47:42 »


Да мила................не бих могла да ти дам съвет или каквото и да е мнение..........трудно е защото ти не можеш да се направиш ,че тези неща не са се случили не можеш да забравиш,защото както е  казано в една стара приказка лоша дума не се забравя.Може би трябва да се постараеш всичко това да не повлияе на вашите отношения...колкото и травиално да звучат думите ми сега.Все пак ти ще градиш твоето бъдеще с него, но помни ,че живота е колело има моменти в които ще си в страни ,после отдолу,после пак се издигаш.Ще се появи момента в който ще можеш да ги поставиш на мястото им.Например дай боже да си имате детенце просто няма да им го даваш да го виждат, а на мъжа си ще му напомниш тези разговори които си се опитала да водиш с него  в точно тези тежки моменти за теб .....и така мисля си ,че няма да останат ненаказни такива думи и подобно поведение  give_rose
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #1112 -: януари 24, 2008, 09:24:16 »

Миличка, принчипеска, като чета сега се досещам за много неща в миналото, които като теб трудно преживявах, но не си казвах никога до малко преди сватбата. И виж какво стана.
реплики от типа, че трябва, по често да ме оправя shok, ако не е бита една жена е неспокойна, ще надуя корема като живеем заедно и т.н. няма да казвам повече, че ми е много болно, бяха всеки път кати се видим. В началото свивах уста, замълчавах и триех сол на главата на милото, а той все ме съветваше да не обръщам внимание. Като се чуе с тях им правеше забележка, а те се оправдаваха, че така изразявали любовта си към мен - хахаха beating
Накрая аз претръпнах, единствено не можех да приема подмятания по адрес на майка ми, но и това намаля и аз започнах да се държа с тях по свободно, репликите, които ме дразнеха превръщах на майтап и така.
Докато не дойде сватбата (беше на 8.9, започнахме да се готвим май месец). В началото пълна незаинтересованост, милото казваше, че нямали в момента много пари и за тва, ама ние 100 пъти предложихме всичко да си платим, а не само на нашите гости, но и това не може и аз склоних.
Август месец обаче като започнахме да им разказваме какво сме организирали - всичко беше лошо, не можело ние да си разиграваме коня, ние с майка и татко се има предвид, те трябвало да вдигнат сватба и нямало да покани близките си на такава сватба и епитети.
Както и да е и тук доста отстъпих, мир да има. Много плаках и се тръшках на милото, той на няколко пъти каза, че сватба няма да има и той милия между чука и наковалнята.

И в крайните моменти единственото, което ми повтаряха (най-вече свекъра) беше, че на 9ти септември, денят след сватбата, той ще вземе властта и аз да му мисля. Е това вече ме побърка - най-основната причина да не взема фамилията им.
И на какво отгоре ще взима властта нито му живея в къщата, нито му сядам на масата.

В деня преди сватбата се обадил на милото пак да се разправя за разпределението на гостите, при положение, че ние с майка и кумата цял ден подреждахме и украсявахме ресторанта и все мислехме, кое как да сложим, за да не се нацупят.
Аз не издържах, като разбрах, че пак има претенции му се обадих разплакана от яд по тел и му казах - да подреди той масите, а той ми отговаря - "ще отиваш, ще подреждаш и ще правиш каквото ти се казва и ...(някакви псувни, които не помня)", аз му затворих тел.
На деня на сватбата, след всички скандали,които свекърът е спретнал (добре, че не съм чула и разбрала) свекървата ме придърпва и ми казва разплакана, че не бива така да настройвам сина й и той как я обвинявал, че не помага за сватбата, а тя цял ден посрещала роднини и ходила на фрозьор, а свекъра толкова ме обичал, а аз все с рога напред Oh my ... Oh my ... Oh my .... Но аз се направих, че всичко е ок, все пак е сватба, прегърнах я и и казах, че вече за всичко ще и се обаждам и че искам да имаме много хубави отношения и я моля да се забавлява. Е тя не се забавлява след още няколко заяждания си тръгнаха. И от следвасхтия ден милото вече не им беше син, не съм ги чувала от тогава.

Така че, исках да ви кажа, че не винаги това, че си си казал оправя нещата, нито това, че си мълчал.
Важно е само отношението с мъжете ни huhhuh.gif
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #1113 -: януари 24, 2008, 09:39:56 »

Оле, какво е станало тук......
Хей, тези свекърви.....само ни съсипват. Аз от вчера си казах край....Писна ми......Момиета съвет немога да дам, защото аз с моята не мога да се оправя..камо ли да дам съвет....
Но поредната неприятна новина я разбрах снощи...Милото отииде у тях за няколко дни за да може да се подготви за един изпит..Майка му само го е попитала "От утре тук ли си?". Нищо друго не е питала...въобще не я интересувам.....Но това само засилва моето нехаресване.......тази жена е просто меко казано голяма лицемерка....Но се радвам, че моето мило я е поставил намястото и....и е разбрал каква змия е........

А видях, че и и моята бъдеща свекърва присъства.... , добре че не влиза във форуми  danceg
А за какво е гласуването...?Най-гадно свеки....
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #1114 -: януари 24, 2008, 09:40:25 »

Принцеса, връщам си думите назад ... - не говори с тях, не отвръщай ииииии не ходи там ..... те са опасни!!!  shok Побойници и скандалджии. Какви ненормални хора, нямам думи.
А имаш ли идея защо вие сте "ебаната" страна? Защо се мислят за по-велики, богати ли са, властни??? (не че това ги оправдава, но за някои хора е мноооооого важно).

Аз например, се радвам че сем. ни са на приблизително еднакво финансово ниво, за да няма "ебани" страни. Сватбата си я платих сама, защото родителите ми нямат възможност, не исках да се чувствам задължена на никой и да давам повод за някакви коментари.

А Душито не че го оправдавам, но представи си как цял живот е расъл с тези тирани ... ако се опълчи може и него да напердашат, ако се изнервят повечко  sad. Той явно много се страхува да вземе страна и нищо чудно. Мъжете изобщо не са толкова смели и твърди както си мислим. Когато става въпрос за "оправяне" на човешки отношения или си траят (нямат нашето дар слово) или такива ги надробяват ...
Аз на твое място бих го помилила да не ми докладва повече техните изказвания, достатъчно инфо имаш вече, която ще ти стигне да отказваш да ги посетиш, защото няма да се чувстваш в безопасност ...
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1115 -: януари 24, 2008, 09:41:04 »

Ами той е присъствал и на двата коментара, но.... сякаш е омагьосан и не осъзнава тези думи.

И виж какво стана.
реплики от типа, че трябва, по често да ме оправя shok, ако не е бита една жена е неспокойна, ще надуя корема като живеем заедно и т.н.


Мале, момичета, честно да ви кажа, не мислех, че в днешно време има нормални хора, които биха си позволили подобни думи! Oh my ... Някой простак на улицата, пиян човек, пубертет-може би, но родители! Oh my ...

Не мога да разбера премълчаването ви, не мога да осмисля откъде сте взели силата и търпението shok Ама може ли някой да говори така по ваш адрес!

Принчипеска, какво омагьосване,бре!Може ли един мъж да не реагира на подобно нещо???!!! ohmyСигурно и неговият шок е голям, или...де да знам...Мале, не искам да си мисля как си се чувствала в тази ситуация просто,милата ти....направо ми иде да ги избия тия,без да ги познавам  beating beating beating

Ивайва, абе тия нормални ли са,бре!!! Какво е това да псуваш ти, да говориш такива неща!!!! Абе твоя мъж не може ли да си озапти родителите....ама то пък какво ли може да направи-който си е прост, си е прост..а са и родители...сега напълно разбирам отчуждаването му, най-вероятно и той е безобразно огорчен! А ти се чудиш дали да не се сдобрите с техните!!! Oh my ... Oh my ... Oh my ... Ти да не си парцал, че ще ти говорят така! Майко мила, умът ми не го побира,честно! girl_impossible

Така че, исках да ви кажа, че не винаги това, че си си казал оправя нещата, нито това, че си мълчал.
Важно е само отношението с мъжете ни huhhuh.gif

Ето с това съм много съгласна! good Само че мъжете наистина трябва да се държат като мъже, не като пухльовци /това е комбинация от мухльо и пут..о!/. Всяка жена трябва да знае, че има до себе си мъж, който ще я защитава!

Момичета, извинявайте,че вземам такова крайно отношение по толкова лични и болезнени въпроси за вас, но не се стърпях..само като си помисля какво ви е било и ми се стяга всичко отвътре! cray diablo
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1116 -: януари 24, 2008, 09:56:04 »

Оле като чета колко крайно криви хора има и какви извратени изказвания правят и направо ми става неудобно ,че аз се оплаквам!Принцеске мила просто не говори с тия хора и не ходи при тях!!!!!Дано милото те подкрепи! good
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #1117 -: януари 24, 2008, 10:06:53 »

вижте момичета,
мъжете ни като чуят такива неща не ги възприямат както ние, защото ги чуват от РОДИТЕЛИТЕ СИ.

Моят мъж наистина е много огорчен от тях и затова най-много ме боли, защото не може да ги промени, но застана на моя страна изцяло, но все пак има нужда от тях и аз за това имам терзания.
Чесно казано тези неша, които написах ги бях позабравила и не ме обиждат вече, аз си имам едно на ума и ако имат доблестта да кажат едно "хайде да забравим случилото се" ще направя компромис заради Милото.

Наистина не си слагайте тези неща на сърцето - нама да промените хората.
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #1118 -: януари 24, 2008, 11:51:38 »

Няма да си позволя да коментирам тези неща,които прочех Oh my ...,защото няма да бъде много възпитан коментарът ми...!!!Честно казано,ужасно ми стана мъчно като четох вашите постове момичета и искам да ви кажа само да бъдете силни и да не позволявате на тези жени да ви мачкат!!!Осъзнавам,че е много по-лесно да се каже,отколкото да се направи,но вие все пак се опитайте!!! @}->--Подкрепайте половинките си и им казвайте,че и вие имате нужда от тяхната подкрепа и всичко ще бъде наред!!! give_rose give_rose give_rose
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #1119 -: януари 24, 2008, 12:49:01 »

А имаш ли идея защо вие сте "ебаната" страна? Защо се мислят за по-велики, богати ли са, властни??? (не че това ги оправдава, но за някои хора е мноооооого важно).

Мая, не разбирай думите преносно! Те са казани в съвсем буквалния, анатомичен смисъл на думата. Той свекър ми е искал да каже "женската" страна или може би "страната на момичето", но все пак е решил да използва някое по-цветущо и описателно прилагателно, с което да ми покаже как изглеждам в техните очи. Де факто, тази фраза изразява, че не само съм по-слабата страна (което включва и родителите ми), ами намеква че жените имат само една основна функция...Ей това е смисъла на думите "ебаната страна"
« Последна редакция: януари 24, 2008, 12:50:56 от prin4ipessa » Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #1120 -: януари 24, 2008, 13:02:34 »

А имаш ли идея защо вие сте "ебаната" страна? Защо се мислят за по-велики, богати ли са, властни??? (не че това ги оправдава, но за някои хора е мноооооого важно).

Мая, не разбирай думите преносно! Те са казани в съвсем буквалния, анатомичен смисъл на думата. Той свекър ми е искал да каже "женската" страна или може би "страната на момичето", но все пак е решил да използва някое по-цветущо и описателно прилагателно, с което да ми покаже как изглеждам в техните очи. Де факто, тази фраза изразява, че не само съм по-слабата страна (което включва и родителите ми), ами намеква че жените имат само една основна функция...Ей това е смисъла на думите "ебаната страна"

да аз потвърждавам.
точно това е смисъла на думите и аз съм ги имала същите изказвания sad
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #1121 -: януари 24, 2008, 13:25:40 »

Ясно. Спирам да философствам ... само ви съчувствам и пожелавам да не чувате повече подобни изказвания т.е. да не ви ги предават.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1122 -: януари 24, 2008, 20:14:57 »

prin4ipessa и ivaiva, много се радвам, че отказвате да се срещате с тези хорица  Bravo. Недупостимо ми се струва да използват такива изрази и обиди?! Моята свекърва може да е проста, но държи да е любезна. Да ви кажа, сега чак ми се струва добра. Днес по едно време се замислих и си казах, че трябва да се владея и да имам повече търпение. Аз съм тръгнала да се хващам за всяка дума и да се ядосвам?! Ку-ку!
Активен
vesi1983
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 176



Моят сватбен албум

« Отговор #1123 -: януари 24, 2008, 22:43:28 »

Олеле, като чета какви свекървища има, съм късметлийка, но неможе все на лоши хора да попадам, поне веднъж и аз да имам късмет.Сега си припомням колко неприятности съм имала в предишната си връзка.4 година търпях не свекърва, защото момчето нямаше майка и баща(починали ког.е бил малък)а баба му, която беше много проклета, заряза го още ког.беше на 15 и си замина за село, ние тог.се запознахме и аз бързо, бързо макар и малка се научих и да чистя и да готвя и да пера, абе хем гадже, хем майка,а тя все идваше и небеше доволна от нещо.Аз седях цял ден в тях, но вършех всичко(той имаше 14 г.сестра, която нищо не правеше)и тя я защитаваше.Но пък аз да не съм слугиня и много негодувах на претенциите на бабата.Даже оставиха момчето сам в казармата, нито веднъж не го посетиха, а аз всяка събота и неделя ходих, майка ми го уреди да е близо до нашия град, а съм била само на 17г.Правих всичко за него, а бабата искаше да си плащам, водата, тока, парното, в тях, защото съм седяла цял ден в тях, даже ходише да ме обижда и плюе пред майка(тя работеше в поликлиниката и се познаваха).И майка ми горката и без това и беше кофти, че съм толкова малка а вече съм се затворила да съм домакиня, вместо да си живея живота.
Стига толкова съм се оплаквала, светът е шарен, хора сякакви, просто си гледайте живота и бъдете щастливи, един път живеем, аз не съжалям за нищо, сега съм с най-прекрасния мъж на света за мен(моят принц на бял кон)естествено със своите косури, но след почти 5 г.все още чакам с нетърпение да се прибере от работа, сякаш сме от 1 ден заедно.
Пожелавам на всички да сте много щастливи и гледайте напред.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1124 -: януари 24, 2008, 22:53:32 »

vesi1983 , напомни ми за моята предишна връзка. Там проблемът не беше родителите. Те бяха суперски - много интелигентни и съвременни хора. Проблемът идваше от сестрата  bad bad bad. Тя се изживяваше като господарката на семейството и всички вярно я слушаха, хем че беше най-малка! Двете пряко никога не сме влизали в конфликт, но аз много се дразнех от отношението й към бившия ми приятел.
Активен
Страници: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines