Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 08:39:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: класация.........  (Гласуването приключено: февруари 20, 2008, 22:08:14 )
Свекървата на Bulechka - 18 (23.7%)
Свекървата на kleo - 31 (40.8%)
Свекървата на  prin4ipessa - 6 (7.9%)
Свекитата на ivaiva - 5 (6.6%)
Свекървата на Мая - 2 (2.6%)
Свекървата на goldi - 5 (6.6%)
Свекървата на digita - 1 (1.3%)
Свекървата на didi_vla1983 - 4 (5.3%)
Свекървата на  danieIa - 1 (1.3%)
Свекървата на avva_stz - 2 (2.6%)
Свекървата на bibsi - 1 (1.3%)
Общ брой гласове: 76

Страници: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 84   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: А как се разбирате със свекървата?  (Прочетена 332792 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1095 -: януари 23, 2008, 17:08:32 »

хубаво е да има такъв човек!!много си го обичам моя свекър!тое студен човек по принцип ама ме обича много като дъщеричка както ме нарича милия  :'(а свеки му се кара "как така ще и викаш" bad ама той умира за мен!а на свеки и майка и ме мрази!бабата на григор дето говорила на сватбата че съм била малка и луда и бясна как можело да танцувам така на сватбата!е аз не съм танцувала кой знае колко ама тя била разочарована girl_impossible :girl_impossible:ама свекър ми и майка му ме обичат!!а за мен той е по-важен!аз сама без баща от малака съм отраснала и ми е много хубаво че той ме обича и приема give_rose
наде благодаря ти мила! @}->--ти си като моето наде хехе сладка ама сладкаааа  heart *INLOVE*не и се опълчвам че да не стане по-лошо за това си мълча то един ден ще я накаже който трябва
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #1096 -: януари 23, 2008, 17:17:24 »

Клео Григор знае ли за тези приказки ?????? и твоето положение поне в лицето да ти кокаже какви са тези телефони !!!!! макар и тя да не знае, че чакате бебешоче, при положение, че не сте празнували рожден ден как иска да я поканиш !!!!!! поговвори с мъжа си ако трябва и кажете за бремеността, ако няма да и казвате още !!! няма да плачеш и да се разстройваш заради някаква си фльорца  Oh my ... я??????? яснооооо иначе да не дойда аз  beating beating
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #1097 -: януари 23, 2008, 17:20:17 »

Клео мила,колкото повече и мълчиш толкова повече ще те мачка,постави веднъж живота,за да разбере че може да си на 20,но не те е намерил Григор на улицата,нали така nea баба ми така тормозеше майка ми,обаче майка ми е страшно силен човек и един път не и се остави,и сега какво майка ми направи ремонт на цялата къща,за всичко трябва да и е благодарна,защото ако не е майка ми-не знам какво щеше да стане и сега моята баба се прави на сърдита и вместо да дойде и да каже 'работиш от сутрин до вечер,дай поне супа да ти сготвя' тя се цупи,но за Коледа си поиска нов телевизор.....така,че с такива хора,не трябва да си мълчиш.....виж аз от нея лошо не съм видяла,нито нищо-една внучка съм й ,и нямам проблем,но и отношението й не е правилно diablo
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1098 -: януари 23, 2008, 17:23:30 »

благодаря ти мила Ели!!мислим да им кажем събота!няма за кога да крием!аз на мама добре че не казах за нейното отношение че тя ми е казала
"тая усойница само да смее нещо да каже да ми убиди детето ще и избода очичките"а мама не е лоша тя е много добродушна така че смятайте как я е ядосала и нея!!аз на милто ще кажа че сме се чули и малко ме е засегнала!страх ме е да не се скарам с него заради нея а в моето положе ние сега няма да е много хубаво :girl_impossible:ако се скарам и с него не знам как ще се чуствам!ще му кажа че е имало дразги но нянам да я обвинявам защото той е склонен винаги да я защити което е в мой ущърб good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #1099 -: януари 23, 2008, 17:26:44 »

като е склонен,да живее с нея diablo явно пред него тя е мила и добра,но не трябва да криеш,кажи в прав текст какво ти е казала,няма какво да губиш,тя все пак ти го е казала и "." blush гадно е,че има такива хора,но няма как pardon важното е в това положение,да не се ядосваш ,защото се ядосва и малкото и ако пак плачеш,утре се прибирам на София и ще мина да те  beating поне да знаем за какво плачеш blush
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #1100 -: януари 23, 2008, 17:29:54 »

ти най-добре си познаваш мъжа !!!! и знаеш как ще реагира, но на тези думи които ти е казала би трябвало да се досети  crazy че не е права да ти говори така, НООООООООООООООООООО вие сте вече семейство и той трябва да държи на теб и да те защитава, ако това беше твоята майка и му беше казала тези думи със сигурност щеше да и пилиш сол на главата нали???????????????? аз винаги му казвам на Румен "когато моите родители ти кажат нещо накриво (което те няма да направят, щото знаят каква съм) да ми каже, аз ще се оправям с тях" и му казах, че искам същото отношение и от него, когато не съм права си признавам, всеки има трудни моменти, но понякога тя - свекърва ми прекалява и той го вижда , не съм влизала в пряк конфликт с нея именно защото той вижда как се държи и си говорят както те си знаят, но има ефект от всичко това !!!! smile не отлагай нещата и говори, само така се постигат нещата и почни от мъжа си щом така седят нещата !!!! smile успех
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #1101 -: януари 23, 2008, 17:30:29 »

като е склонен,да живее с нея diablo явно пред него тя е мила и добра,но не трябва да криеш,кажи в прав текст какво ти е казала,няма какво да губиш,тя все пак ти го е казала и "." blush гадно е,че има такива хора,но няма как pardon важното е в това положение,да не се ядосваш ,защото се ядосва и малкото и ако пак плачеш,утре се прибирам на София и ще мина да те  beating поне да знаем за какво плачеш blush

ето и Надето е на моето мнение !!!!! smile не трябва да има премълчани неща,, тъй като в даден момент те ескалират и става по-лошо !!!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1102 -: януари 23, 2008, 17:36:37 »

ще му кажа!не исках сега когато сме толкова щастливи покрай бебето да говорим за това но и аз мисля че тя прекали и е крайно време!ако я защити ще знам че не държи на мен(нещо от което ме е страх много)ако защити мен значи аз той и детето ни ще живеем щастливи а моята маам е готова на всичко и само д аи кажем идва и помага няма да сме сами тя ще е с нас  give_rose
Активен
Invisible
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 702


На мама тигърчето


Моят сватбен албум

« Отговор #1103 -: януари 23, 2008, 17:39:39 »

Не мисля, че ако му цитираш казаното то нея би се обърнал срещу теб...и все си мисля, че ти и бебето ще сте по важни за него give_rose Не си длъжна да търпиш подобно отношение от който и да било!!!
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #1104 -: януари 23, 2008, 17:40:57 »

Клео, недей да криеш или да смекчаваш, трябва да знае защото с времето става по-лошо!
Добре си направила, че не си я пратла да пасе, но сега е на него да застане на твоя страна give_rose give_rose
и не се тормози сладурке
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #1105 -: януари 23, 2008, 17:42:05 »

и аз съм за нещата да се казват,колкото и да боли и да има сърдити diablo аз съм за приказката 'право куме в очи' ....колкото и да боли blush
а и за друго се ядосвам,ти сега носиш неговото дете и ако до сега не го осъзнава,ще трябва да почне теб да защитава,защото с теб живее----но каквото и да става,сега няма да плачеш и да се ядосваш,ако не можеш в очите,аз правя друго 'отговарям на ум на този който ме ядосва' и помага nea

има и обратното златни свекърви,с отвратителни снахи crazy
p.s.Клео мила няма от какво да те е страх,по-добре сега да разбереш някой работи,отколкото да живееш в илюзия.... пак ти казвам 'не те е намерил на улицата,и майка ти не те е отгледала,за да те тормози някаква си',не искам да съм на мястото на свекито ти,ако майка ти разбере :1.какво ти е казала;2.че си ревала..... защото на мен ми идва да отида и да и кажа какво мисля за нея и малко  beating beating beating beating а майка ти не знам blush
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #1106 -: януари 23, 2008, 18:41:46 »

Знаете ли винаги съм си мечтала свекърите ми да бъдат интелигентни хора, с който като седнеш да можеш да водиш един нормален разговор за каквото и да било. А то кво се оказа моите са такива ама в пълния смисъл на думата простаци, просто няма какво да си кажа с тях, защото те изобщо не знаят къде се намират Oh my ...

Всъщност, знаете ли, и аз много пъти съм мислила по този въпрос и вчера се сетих един пример, който е близък до семейството ми е много показателен, че свекървите могат да са страхотни и много готини жени по принцип и да се държат чудесно с всички останали хора, но се озлобяват и се променят в отношението си към снахите. Например нашето семейство има една много близка приятелка (която е по-възрастна от родителите ми, на около 65 години е жената). Със нас тя се отнася чудесно, винаги ни посреща в къщата си като скъпи гости, мила, учтива, всеотдайна и винаги е била готова да ни помага за всичко, но когато виждам как се променя на 180 градуса в отношението към снаха си, направо оставам потресена и със зяпнала уста  Oh my ... Все едно е съвсем друга жена, превръща се в истинско чудовище - нервна, агресивна, претенциозна, въобще представя се в съвсем друга светлина. Така че достигам до извода, че свекървите може да са страхотни хора, но имат като цяло тенденциозно злонамерено отношение към снахите си. Може би има няколко изключения, но като че ли това е всеобщ проблем.

Ти отвърна ли нещо или си замълча?
Поне свекъра не се ли държи по-човешки, нали мъжете са по-свестни уж, не са гадини като нас жените

Ами аз въобще не съм очаквала чак такова отношение и такива коментари в мое присъствие и затова замълчах, защото просто онемях и не знаех как да реагирам. Пък и аз по принцип съм доста емоционален човек и гледам да сдържам емоциите си, вместо да отвърна агресивно и после аз да изляза лошата. Те хората са казали: "10 пъти мери, един път режи", затова гледам добре да премисля нещата преди да ги казвам, защото една непремерена дума, може да доведе до големи конфликти след себе си. Освен това, каквото и да кажа, знам че няма да мога да променя отношението им към мен, затова мисля че каквото и да кажа, нещата могат само да се влошат, а не да се оправят. Те смятат единствено себе си за прави. А по въпроса за свекъра вече започвам да си мисля, че той може би е по-голямото зло, защото имаше коментари, че съм нямала никакво право да се сърдя (когато не отидох да ги посетя по време на последния ни престой в БГ), защото те не се чувстват за нищо виновни и са безгрешни. Да не споменавам, че имаше доста агресия проявена и към семейството ми, когато си бяхме в България за празниците. Имаше заплахи за побой над баща ми, имаше коментари че ние (аз и семейството ми) сме ебаната страна и трябва да се съобразяваме, защото иначе ще има  beating
Мисля че каквото и да отвърна на злобните им нападки, няма да променя нещата към по-добро, а колкото до това да им отвърна за да запазя достойнството си, те с коментара си че съм ебаната страна изрично ми дават да разбера, че аз в техните очи имам точно толкова достойнство колкото има една крава за разплод...  resent
« Последна редакция: януари 23, 2008, 18:59:46 от prin4ipessa » Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #1107 -: януари 23, 2008, 18:43:27 »

Ех покрай тая тема толкова трагикомични спомени се върнаха в съзнанието ми. Сещам се веднъж някакъв уред се развали у дома, а свекър ми е ел.техник и още преди да станем гаджета с мъжа ми, той ни оправяше уредита. Това става някъде преди 7-8 години, моя мъж му казва да отиде у дома да види какво е развалено и че майка ми е у дома и има кой да отвори, а ние тръгвахме за някъде. И свекървата като му вика никъде няма да ходиш, когато децата ги няма, какво ще правиш сам с на Златка с майка и/а майка ми и баща ми са разведени/. Представяте ли си как се почувствах, тая патка кви си ги представя, че майка ми ще тръгне да се сваля на баща му. Аз се бъзнах и казах на майка, а тя ми вика я не се връзвай, понеже я знае че сверървата е откачена. Та така какво ли още ще се сетя покрай темата diablo
Активен
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #1108 -: януари 23, 2008, 19:21:26 »

Kleo миличкото ми сладурче  heart- ти си толкова добра и мила и изобщо тази твоя свекърва не те заслужава за снаха  beating beating beating Направо се потресох като прочетох какви ти ги е наговорила тази жена  diablo Миличка на всяка цена кажи на мъжа си точно какво ти е казала, защото трябва да знае за отвратителното и държание към тебе иначе винаги ще я защитава  good  И съм сигурна че както всеки  семеен мъж в такава ситуация ще и даде да разбере,че не може да ти говори така  beating Още повече че сега като си бременна такива преживявания не са добре нито за теб нито за бебо heart Миличка мисли си само положителни неща и не се разстройвай повече, зщото тази жена не го заслужава- и наистина им кажете че с бременна, за да внимава какво говори good
Иваива мила и според мен ти нямаш абсолютно никаква вина в тази ситуация и изключително мноог съжалявам, че свекърите ти са такива лоши хора  give_rose
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #1109 -: януари 23, 2008, 23:06:19 »

А по въпроса за свекъра вече започвам да си мисля, че той може би е по-голямото зло, защото имаше коментари, че съм нямала никакво право да се сърдя (когато не отидох да ги посетя по време на последния ни престой в БГ), защото те не се чувстват за нищо виновни и са безгрешни. Да не споменавам, че имаше доста агресия проявена и към семейството ми, когато си бяхме в България за празниците. Имаше заплахи за побой над баща ми, имаше коментари че ние (аз и семейството ми) сме ебаната страна и трябва да се съобразяваме, защото иначе ще има   
Мисля че каквото и да отвърна на злобните им нападки, няма да променя нещата към по-добро, а колкото до това да им отвърна за да запазя достойнството си, те с коментара си че съм ебаната страна изрично ми дават да разбера, че аз в техните очи имам точно толкова достойнство колкото има една крава за разплод... 

Чета вашите коментари и си плюя в пазвата,озадачена съм от разказите за  свекито на Клео ,но това което е написала принцеса направо потресаващо.Сега разбирам и аватара и.Имам само един единствен въпрос към теб Принцецке- КАКВО НАПРА ВИ МЪЖА ТИ И КАК РЕАГИРА НА ТЕЗИ ДУМИ ЗА ПОБОИ И ЕБАНАТА СТРАНА  shok shok shok
Активен
Страници: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 84   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines