Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 26, 2024, 23:32:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 5  (Прочетена 236666 пъти)
 
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #360 -: юни 08, 2011, 16:05:37 »

malinka_a, в сладкарница "Неделя" съм виждала макет на тортата, която си показала. На мен също ми беше фаворит много дълго време, но после поръчах друга, която обра всички овации smile
Активен
malinka_a
Ентусиаст
**
Публикации: 144


Истински щастлива и обичана..


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: юни 08, 2011, 16:20:49 »

pinkbird,благодарско ще проверя още тази седмица give_rose
Активен
Sabrina84
Ентусиаст
**
Публикации: 64


« Отговор #362 -: юни 10, 2011, 11:58:10 »

Момичета - един малко глупав въпрос имам, но бих искала да се консултирам с вас. Много ни харесват многоетажните торти, но се чудим дали да е на отделни поставки, макар че не е толкова красиво, колкото пластовете да са един върху друг. Надявам се, че ще разберете какво имам предвид. Идеята ми е какво се случва с една торта на много етажи като се режат парчетата? Може ли да се запази естетическия им вид?
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #363 -: юни 10, 2011, 13:08:23 »

Хм, уместен въпрос....  mda До колкото съм говорила с един сладкар, при торти като тази по-долу,
поставките се "вграждат" в самата торта. Предполагам, че по този начин ще се запази и хубавия вид на парчето, когато се сервира. Е, не очаквам да е с украса, но вероятно ще завършва с крема, сметаната или каквото е там ...


* large_image2.jpg (15.81 KB, 310x300 - видяно 3216 пъти.)
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #364 -: юни 10, 2011, 13:16:09 »

Нашата беше на 3 етажа, малка, т.е. общо 24 парчета. Има снимка в галерията. Нямахме никакъв проблем с разрязването. Между отделните блатове се слагат подложки и по този начин парчетата се запазват, а и се поддържа баланса, за да не се срути тортата от тежестта. В най-долния етаж имаше вкарани няколко броя кухи пластмасови цилиндри, върху които беше сложена поставката, върху която стоеше втория етаж на тортата. Дано да ме разберете, че не мога да го обясня по-добре. crazy
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #365 -: юни 10, 2011, 13:35:41 »

Пинки, тортата ви е страхотна! И аз съм се насочила към подобен вид торти. Ще кача снимки в галерията.
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: юни 10, 2011, 14:10:41 »

pinkbird, къде сте си правили тортата?
Активен
pinkbird
Професор
****
Публикации: 415



« Отговор #367 -: юни 10, 2011, 14:23:05 »

Благодаря, бърборанаgive_rose
ellimink, тортата е правена в Стара Загора. Сладкарницата се казва "Ден Рожден". Много съм доволна от тях. smile Много вкусна и красива тортата, точно каквато си бях поръчала smile
« Последна редакция: юни 10, 2011, 14:26:16 от pinkbird » Активен
Sabrina84
Ентусиаст
**
Публикации: 64


« Отговор #368 -: юни 10, 2011, 15:35:04 »

Pinkbird, много благодаря за отговора. smile Вашата торта е много оригинална и хубава!

Barborana, и на теб благодаря, че ми обясни това с поставките.

Като че ли малко повече ни допада този вариант, но още не сме харесали модел. Ще Ви държа в течение, ако се спрем на нещо.
Активен
djina
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #369 -: юни 10, 2011, 16:39:14 »

Здравейте момичета,
и аз да се запиша към питащите за торта под 3,00 лв парчето за София. Аз да си призная, разбрах за една сладкарница, където парчето излиза 1,20, но когато отидох се оказа, че няма как да се опитат предварително и сега имам известни резерви. Същевременно, не ми се дават много пари (ако има начин да ги спестя), но пък и не искам да си тровя гостите  Wink. Така че, ако някой знае приемлив вариант качество / цена, ще съм благодарна  smile
Активен
djmarti13
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #370 -: юни 10, 2011, 18:19:13 »

Здравейте момичета,
и аз да се запиша към питащите за торта под 3,00 лв парчето за София. Аз да си призная, разбрах за една сладкарница, където парчето излиза 1,20, но когато отидох се оказа, че няма как да се опитат предварително и сега имам известни резерви. Същевременно, не ми се дават много пари (ако има начин да ги спестя), но пък и не искам да си тровя гостите  Wink. Така че, ако някой знае приемлив вариант качество / цена, ще съм благодарна  smile
залагам си главата че при цена 1,20 на парче ще си много разочарована иначе има и под 3,00 на много места взависимост от много неща какво има в блатовете крема покритието и украсата така че харесваш си слаткарница цех или сладкар и се договаряш за тортата
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #371 -: юни 10, 2011, 20:05:35 »

Честно казано и на мен ми се вижда подозрително ниска тази цена от 1.2 лв. за парче. Качеството ми е съмнително.
И все пак, няма ли възможност да си поръчате някаква малка, семейна торта и да я опитате, а ако знаете къде ги продават може си купите, било то на парче в някоя сладкарница, било в някой магазин......
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #372 -: юни 13, 2011, 15:52:29 »

Момичета, знае ли някоя от вас къде може да се поръча торта с вграден фонтан? Долу ще сложа снимка, за онагледяване .
Предполагам изработката няма да е най-сложното нещо на такава торта, а проблемът да се наеме подобна стойка. Моля, ако някоя от вас има някаква информация, да ме ориентира. Аз съм от Бургас.


* Dан.jpg (23.24 KB, 275x363 - видяно 3117 пъти.)
Активен
Barborana
Сватбар
***
Публикации: 251



« Отговор #373 -: юни 14, 2011, 09:00:50 »

Evalina, виждам че тази фирма продава такива фонтани
http://zmeeborets.com/?page_id=3&record_id=291  Може да се свържеш с тях за цени.
Ако не намериш сладкарница, която би могла да ти го даде под наем, мисля че и това е вариант.
Активен
Evalina
Сватбар
***
Публикации: 203



« Отговор #374 -: юни 14, 2011, 10:08:42 »

Barborana , и аз я намерих тази фирма. Но те продават фонтаните. А аз след сватбата какво да го правя - трябва да тръгна да го предлагам на сладкарските цехове да ми го изкупуват. А предполагам, че той няма и да е евтин. По скоро съм склонна да платя за транспортни разходи на някоя сладкарска фирма, дори да не е от Бургас, която вече си има фонтани, отколкото да купувам такъв. Мерси за инфото все пак  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines