Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:19:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без чалга...!  (Прочетена 100218 пъти)
 
pipilota
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #90 -: юни 01, 2007, 17:52:59 »

Каквото и да си говорим - сватба без чалга няма. И аз не исках да има на нашата, но някои от гостите си искаха и не ставаха толкова на друга музика да танцуват.
Тогава ние си казахме, че в крайна сметка по-важното е да се веселим всички, да се опитаме да отпуснем всеки наш гост и да му бъде приятно.
Когато видиш почти всичките си гости да кълчат снага кой както може и да има усмивка на лицето си - махваш с ръка исе оставяш на момента.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: юни 01, 2007, 21:07:51 »

Каквото и да си говорим - сватба без чалга няма. И аз не исках да има на нашата, но някои от гостите си искаха и не ставаха толкова на друга музика да танцуват.
Тогава ние си казахме, че в крайна сметка по-важното е да се веселим всички, да се опитаме да отпуснем всеки наш гост и да му бъде приятно.
Когато видиш почти всичките си гости да кълчат снага кой както може и да има усмивка на лицето си - махваш с ръка исе оставяш на момента.

Никак не съм съгласна с това твърдение!  nea Нямам намерение да се съобразявам само с вкуса на гостите, а да пренебрегвам собствения си вкус. Все пак това е преди всичко моя празник и ще има музика по мое желание. Които не иска да танцува на друга музика освен чалга просто да не танцува. Въпрос на елементарна култура и уважение към младоженците е поне веднъж всеки да се отбележи на дансинга!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 01, 2007, 22:38:17 »

мила prin4ipessa , смятам, че си напълно права. това е вашият ден и гостите също трябва да проявят поне малко уважение, към желанията и вкуса на младоженците.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: юни 01, 2007, 23:01:22 »

Каквото и да си говорим - сватба без чалга няма. И аз не исках да има на нашата, но някои от гостите си искаха и не ставаха толкова на друга музика да танцуват.
Тогава ние си казахме, че в крайна сметка по-важното е да се веселим всички, да се опитаме да отпуснем всеки наш гост и да му бъде приятно.
Когато видиш почти всичките си гости да кълчат снага кой както може и да има усмивка на лицето си - махваш с ръка исе оставяш на момента.

Никак не съм съгласна с това твърдение!  nea Нямам намерение да се съобразявам само с вкуса на гостите, а да пренебрегвам собствения си вкус. Все пак това е преди всичко моя празник и ще има музика по мое желание. Които не иска да танцува на друга музика освен чалга просто да не танцува. Въпрос на елементарна култура и уважение към младоженците е поне веднъж всеки да се отбележи на дансинга!
Абсолютно съм съгласна с теб prin4ipessa!А и ако гостите ми ги прави весели чалгата , а не факта че са на сватбата ни то това просто е са моите гости.И съм сгрешила много с тях.На нашата сватба нямаше компромиси с чалгата.Бях забранила категорично и ди джея / за което го поздравявам/ успя да спази принципите ни.Гостите биха се веселили на всякаква музика.Самото събитие като факт и толкова наситено с емоции и приятни моменти ,че едва ли чалгата би могла да бъде стимул за приятно прекарване.На нашата сватба имаше гости,които по някакъв начин са фенове на тази музика,но не спряха да танцуват на това което пускаха!
Активен
pipilota
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #94 -: юни 02, 2007, 08:05:16 »

И аз съм на същото мнение като вас, но наистина реалността  е друга. Говорех както вас, а на сватбата ни стана друго. Просто се опитвам да ви кажа, че дори и да не бъде всичко както сте го замислили - не се ядосвайте, а се насладете на най-хубавия си ден, независимо дали е имало малко чалга или не.
Дано не съм лош пророк, но наистина чалга и сватба са нещо като синоним напоследък. Почти всичките ми дружки, на които ходихме на сватба имаха същото отношение към тази музика, но не им се размина. Дали ще са една-две песни или 20 - все едно, ще има. Съгласете се!
Ако не - живот и здраве като мине "Денят", ще разкажете. И ще споделите опит как сте го избегнали. Защото доста ще са тези, които ще молят да бъде пуснато това или онова парче, въпреки вашата изрична забрана. beating angry
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: юни 02, 2007, 08:17:28 »

pipilota, много си права, чалгата е навсякъде!!!!!! за мене съ6то не е чак толкова голям копромис да има по някоя и друга мазна чалга. Иначе всички в БГ я мразят и никой не я слуша, а ела да видиш в малките часове по заведенията..........

Моля пишете само на кирилица!
« Последна редакция: юни 04, 2007, 14:00:03 от maria_lakova » Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: юни 02, 2007, 08:19:17 »

аз съм казал ана дижея да не пуска мазни кючеци даже и някой да си поръча,но ще има поп фолк въпреки че милото неиска аз съм на мнение че трябвада има всякаква музика,важното е купон да става danceg
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: юни 02, 2007, 08:51:51 »

Ох, аз съм забранила всякаква чалга, компромис правя като ще разрешада пуснат 2-3 гръцки песни. Ще има всякаква музика за танцуване , но този ден е мой и на милото и гостите трябва да се съобразят и с нас.
Активен
Vanity
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 112



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: юни 02, 2007, 09:10:28 »

аз съм казал ана дижея да не пуска мазни кючеци даже и някой да си поръча,но ще има поп фолк въпреки че милото неиска аз съм на мнение че трябвада има всякаква музика,важното е купон да става danceg

ние бяхме по същия начин организирали музиката-трябва да има разнообразие. При нас имаше мн хора и мога с гордост да твърдя, че всички се наиграха мн хубаво!!! Bravo
Активен
pipilota
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #99 -: юни 02, 2007, 12:44:06 »

Те гостите ще се съобразят с вас, но има риск дансинга да е полупразен. И тогава идва ред на компромиса.
Но не забравяйте, този ден е единствен и му се наслаждавайте на максимум. Дори и с неизбежната чалга.  DANCE
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: юни 02, 2007, 14:57:41 »

Аз съм се зарекла че единствения компромис който бих направила е да пусна гръцка и арабска музика, но само да посмее Ди Джея да пусне чалга ще го уволня на минутата.  DANCE Компромиси с чалгата по никакъв начин не съм склонна да направя!  diablo
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: юни 03, 2007, 09:27:09 »

При нас основният мотив ще е ретро музика. Ще има денс, латино, съвсееееееем малко хора(защото не съм фен на тази музика) и от време на време поп-фолк( но не онази бясна чалга  NO ) Просто половината ни гости слушат такава музика и трябва да има някакъв компромис все пак. Иначе съм забранила категорично да се пуска гръцко, сръбско, турско.....  diablo
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: юни 03, 2007, 09:32:27 »

Смея да кажа, че на нашата сватба нямаше чалга ( само една от певачките се опита, буквално опита  =]да изпее една песен на Преслава "Дяволско желание" само, че така го докара, че според мен никой не се сети, че това е въпросната песен laugh)и нкой не е страдал от този факт... pardon
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: юни 04, 2007, 22:56:10 »

Оффф, много е проблемна тази ужасна музика, навсякъде ме заливат с тая помия, не ме интересува поп-фолк ли и викат, но тия мазни шаврантии-т.нар. наши фолк певици, направо ме ужасяват-така копират едновремешната Лепа Брена и Цеца и Мце и всичките там сръбски певачки-това ли трябва да е примера за децата ни, така ли трябва да  искат да изглеждат и да се подрусват мазно, мазно от малки! Направо сме полудели с моя бейби, почти вече нямаме приятели, които да не се кефят на тези високо "интелегентни" певачици с тия "класически" и "стойностни" парчета. а най-отвратителната гледка, която виждам на няколко сватби е- булката на масата, токчето в пържолата, друса се сластно и пляска с руце-УЖАС!!! някои от тях даже са иу бремнни?!?!? Е така ли трябва да изглежда  онова нежно, облечено в бяло съшество, което оприличаваме с ангел и принцеса?!?!? Не мисля! Хич не ме интересуват гостите на който не му е весело-прав му път! Няма да се излагам там и го играя зарзаватчийка, щото някой не може да живее без да се друса! Не се предавайте в името на гостите, щото все пак това е вашата сватба, а не защото на чичо ви Гошо от Западно Сусурлево му се слушало Ивана, Гергана, Преслава и всякакви такива елементи представящи се с едно име, да си съсипвате настроението!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: юни 05, 2007, 08:10:21 »

BaBy, може би на тази "булка на масата която се друса сластно и пляска с ръце" сама си го е избрала този начин на забавление, това че на нас ни се струва грозно е друг въпрос! А и традициите не са това, което бяха "това нежно същество", колкото и да не ни се иска е вече отживелица в много отношения. Защо въпросната булка например да се прави на това, което не е в сватбения си ден..... Ако постоянно слуша чалга примерно защо да се лиши от нея заради запазване на благоприличието на събитието!!!
Може би просто трябва да приемем, че както ние "мразим" чалгата, така и други я харесват!!! не падай на нивото им с тези коментари!!!!! П.П. нищо лично мила, просто ми хрумна докато четях.........
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines