Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 22:17:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба без чалга...!  (Прочетена 100205 пъти)
 
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #120 -: септември 24, 2007, 16:32:33 »

И аз съм я намислила сватбата без чалга, но ще видим на самия ден дали ще има купон. А че ще изкараме без чалгата съм сигурна, защото дори DJ ми беше много благодарен, че му казах  при никакъв случай да не пуска такива неща. Единствено и то в рамките на две-три песни може някоя от патриотичните на Слави /един приятел направо умира за бунтовническите му песни/, някое популярно сертаки и от хората на Славка Калчева, защото те ги водят към поп-фолка, но смятам, че дори и така са границата и дотолкова мога да направя отстъпка за гостите. Така че ще имам голям съюзник на пулта.
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: ноември 10, 2007, 19:51:20 »

На моята сватба категорично няма да има нито една чалга песничка. Не ме интересува кой харесва чалга  икой не. Слава богу 100 те човека на нашата сватба не слушат такава "музика". И не съм съгласна, че няма сватба без чалга - напротив има, била съм и съм я запомнила с невероятно хубаво чувство, за разлика от 2 сватби, на които имаше поп-фолк и бях отвратена от картинката. А относно това, че на чужденците им харесва нашата чалга - ами сигурно защото не разбират текстовете  laugh

И изобщо такива неща като "някои гости няма да танцуват, ако няма чалга" не ми минават. Слава богу, че нашите приятели са интелигентни хора, та няма да им липсва.

А относно гюбеците - оригиналните ориенталски танци са прекрасни и те вървят за ръка с чудесната ориенталска музика. Която обаче няма нищо общо с бг фолка - вярвайте ми в арабските песни не се пее за сцепване на дънки, банани, ти си само 8-ми клас и т.н простотии.
Активен
Emma
Ентусиаст
**
Публикации: 55



« Отговор #122 -: ноември 10, 2007, 20:50:19 »

на моята сватба нямаше чалга DANCE, но почти всички сватби на които съм била е имало... nea
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: ноември 10, 2007, 21:26:45 »

И на моята нямаше, но стана много голям купон  DANCE
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #124 -: ноември 18, 2007, 15:50:06 »

 Според мен всичко зависи от гостите. На тези които не харесват чалга им е забавно и по-приятно когато няма такава музика, но другите койито слушат какво да правят? Аз лично слушам всякаква музика и предпочитам да има за всеки по нещо.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: ноември 18, 2007, 16:16:46 »

Мисля, че не зависи от гостите, а най-вече от желанията на младоженоците. Гостите са длъжни да се съобразят и да уважат вкуса на младоженците, ако младоженците не обичат чалга, а някой от гостите слушат чалга просто да танцуват на друга музика, ако пък толкова не им се танцува на друго просто няма да танцуват и това е. Същото важи и за обратния вариант. На който не му се танцува да не танцува, но не смятам за правилно младоженците, ако речем не харесват чалга да се налага да правят компромиси с музиката на техния ден само заради 10-ина гости, които видите ли иначе може и да се обидят.  nea
« Последна редакция: ноември 18, 2007, 16:18:28 от prin4ipessa » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: ноември 18, 2007, 16:22:11 »

на нашата сватба имаше само 2 парчета поп фолк и се ядосах защото милото МЛАДОЖЕНЕЦА искаше една песен и диско водещия каза че я няма ама и да я имал няма да я пусне е как може такова нещо Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... beating
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #127 -: ноември 18, 2007, 16:28:23 »

 Съгласна съм с prin4ipessa
,че най важни са желанията на младоженците, но аз искам гостите ми да се забавляват, да им е весело, да танцуват. Няма да се чувствам добре ако само аз си танцувам ,а другите седят и гледат. Много хора слушат чалга ,но не си го признават.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: ноември 18, 2007, 16:42:20 »

Моята сватба ще е без чалга. Нямам гости, които да се забавляват единствено на такава музика, а повечето изобщо не я харесват. По принцип мисля, че основно младоженците трябва да определят музиката, защото е техния ден и ще е тъпо да се пуска музика, която ги дразни. Но в общия случаи приятелите ни са хора, с които имаме общи интереси и се забвляваме заедно, не само на сватби. Тоест ако аз слушам предимно чалга и голяма част от гостите ми щяха да са такива. В случая аз не слушам чалга и това важи за повечето от гостите.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: ноември 23, 2007, 12:50:23 »

При нас имаше всякаква музика - народна, поп, рок, чалга, сръбски, руски.... И да ви кажа всички гости танцуваха на всичко. Голям купон стана, щото даже и рокаджиите не седнаха на сръбското и на чалгата smile. Много забавно беше. Но ние имахме гости от Видин, Сливен, Разлог, София.............и искахме да угодим на всички. Не мисля, че музиката трябва да е само тази, която слушат младоженците, все пак у нас мога да си я слушам винаги. Важното е дансингът да не остава празен, и ние го постигнахме smile.
Само дето като ни дадоха дисковете се оказа, че оператора е записвал главно хората и чалгата smile плюс една песен на цигански  ROFL ROFL ROFL.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: ноември 23, 2007, 13:34:35 »

И аз съм на това мнение!  good На нашата сватба също имаше от всичко по малко и народни, и чалги, и рок, денс.... и какво ли още не. И стана голям купон, дансинга беше постоянно пълен!  DANCE
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #131 -: февруари 29, 2008, 10:22:42 »

МИНАЛАТА ГОДИНА ХОДИХ НА СВАДБАТА НА МОЯ ПРИЯТЕЛКА,КОЯТО НЕ СЛУША ЧАЛГА И НИ ПРЕДУПРЕДИ ЧЕ НЯМА ДА ИМА О.К,ТОВА Е ДЕНЯТ НА МЛАДОЖЕНЦИТЕ,НО ЦЯЛАТА ВЕЧЕР СЕ ПРЕВЪРНА В РЕТРО ПАРТИ,ЗА РАЗНООБРАЗИЕ ИМАШЕ САМО ЕДНО ХОРО.И ДА ВИ КАЖА НЯКАК СИ ВСЕ ЕДНО БЕШЕ КУПОН ЗА РОЖ.ДЕН,А НЕ СВАДБА.МИСЛЯ СИ ЧЕ ВСЕ ПАК  ОТ УВАЖЕНИЕ КЪМ ГОСТИТЕ,ВСЕ ПАК ЗНАЕШ КАК СЕ ЗАБАВЛЯВАТ ТРЯБВА ДА ИМА ЗА ВСЕКИГО ПО НЕЩО,НЕ ИСКАМ ПОЧТИ ЦЯЛА ВЕЧЕР ДА СЕДЯТ И ДА СИ ТРАГНАТ РОНО РОНО NO
Активен
d_petrovska
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1723



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: февруари 29, 2008, 10:46:11 »

Така е... Затова и аз искам да има от всичко по малко. А пък стилът, който най-много се харесва на гостите и ги забавлява ще преобладава (без значение какъв е) Важното е да им е весело, а пък и не съм много претенциозна на тема музика -слушам всичко!
Активен
Gerka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: февруари 29, 2008, 11:01:43 »

Ние вчера се видяхме с нашия DJ и обсъждахме този въпрос ....

Аз не харесвам много поп фолк, но пък бъдещото ми мъжленце и приятелите му харесват ... по - скоро сръбско /то и без това всички БГ поп фолк песни са изкопирани от сръбските/  и така стана ясно, че ще има такива песни  nea

Но все пак се наложих и няма да се натрапват, ще са определено в по - късната фаза на тържеството и няма да са от "нецивилизованите " песни  diablo ..... без никакви "бясни кючеци" .... просто да има за всекиго по нещо  Wink

Най -важното е да се забавляваме през цялото време и до ранни зори  danceg

Всички ще са дошли с нагласата за купон ....все пак се радват за нас и се кефят , така че според мен и да не се чува толкова поп фолк, няма да помрачи изкарването на някой от гостите good
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: февруари 29, 2008, 14:54:49 »

аз мисля че не може сватба без чалга
представете си че някой от гостите ви почитател на чалгата ви поздрави с избрана от него песен и какво?
диджеят ще му каже "съжалявам но не може чалга поздрави ги с друга песен" Oh my ...
не мисля че е осъществимо но това си е само мое лично мнение
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines