Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 00:53:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: За или против рокли "втора употреба"?
За - 103 (38.1%)
Против - 131 (48.5%)
Нямам мнение по въпроса - 36 (13.3%)
Общ брой гласове: 268

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За или против рокли "втора употреба"?  (Прочетена 141920 пъти)
 
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: декември 05, 2008, 15:03:42 »

deskatap това че е нова не е гаранция че няма да има друга булка с такава рокля особенно ако е от Асенов Град само ако ти се играе да разгледаш повечето сватбени албуми ще видиш колко рокли се повтарят
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: декември 05, 2008, 15:28:48 »

Аз да ви кажа даже по едно време се бях навила и на рокля под наем, но просто тук в БГ няма много избор и разнообразие, може би ако бях попаднала на нещо защо не, а Дидето е права за повтарящите се рокли.. това че роклята ти е нова не значи че ще си уникат.
Активен
silvanka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 94


Ние-това е повече от аз и ти!


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: декември 05, 2008, 21:19:33 »

Аз съм такава , че не ценя особено вещите, за мен роклята е само вещ, която ще ми помогне да изглеждам прекрасно в деня, в който ще се врека във вечна вярност на любимия. От тази гледна точка не мисля че ще има някакво значение дали ще е под наем или не щом в този ден това ще е МОЯТА рокля. Просто аз така разсъждавам, за мен роклята не е цел е средство
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: декември 05, 2008, 22:46:01 »

Съжалявам, явно не съм се изказала правилно. Имах предвид, че за самата булка, която ще я носи ще е уникат и тя самата ще се чувствапо този начин - уникална.   Wink Съжалявам за недоразумението   
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: декември 28, 2008, 14:31:04 »

И аз да се запиша . Според мен има уникално скъпи рокли които след една сватба се продават на половин цена ! Скоро във нета срешнах на Армани модел уникален който е закупен за 3000 лв а се продаваше за 1500лв .  Все пак роклята минава химическо чистене и пак си е нова ! Да не говорим че е обличана само веднъж за няколко часа ! Но и другите са прави че все пак това е един ден във живота ,защо пък да не е новичка . Не се купува всеки ден !
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: декември 29, 2008, 17:19:51 »

Честно казано нито за миг не си бях помисляла да си взема рокля втора употреба или под наем. Но сега се замислих и може би ако нямах възможност да отделя много пари и трябваше или да си взема нова по-евтина и некачествена рокля или пък втора употреба, но по-хубава и качествена, може би щях да избера второто.
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: януари 25, 2009, 19:38:22 »

"Може да е по евтиничка - от Асеновград или от Пиротска – но да е новичка и да си е само моя... аз да не съм second hand"...

Ех този български манталитет...

Ако някой си мисли че една българска шивачка може да му ушие рокля от калибъра на Vera Wang, Oscar de la Renta, Ines Di Santo, Priscilla of Boston, Melissa Sweet, та дори и Pronovias или Casablanca и т.н. мисля че е в голяма заблуда. А и не много хора в Бг биха могли да си позволят нови такива. Даже ме хвана малко яд, че си купих нова рокля, преди да се сетя, че бих могла да намеря ползвана high class маркова. В Щатите това си е утвърдена практика. В сайтове като www.preownedweddingdresses.com могат да се намерят невероятни неща и въпреки, че може да са вече носени, също така са професионално почистени или могат да бъдат почистени и са на светлинни години от качеството на евтините рокли. Така че съм абсолютно ЗА !
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #142 -: януари 25, 2009, 19:59:20 »

Мила, аз няма да коментирам манталитета, всеки си знае в края на краищата, но съм напълно съгласна, че да изкараш снимка на Оскар де ла Рента или на Вера Уонг и да искаш да ти ушият такава рокля за 200 лева... просто няма да стане - не е възможно изобщо. После някои момичета се сърдят на шивачките - ами как нещо, което струва 2000 лева, да се ушие за 200 - не може. Е те и шивачките понякога са криви, защото обещават да ти ушият същото като на снимката, при положение, че само платовете за подобни рокли са много скъпи и я ги има в България, я не.
Активен
pepina83
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 489


на мама пчеличката


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: януари 25, 2009, 21:33:23 »

Моето мнение е същото като на Crystal, напълно съм съгласна с нея. Роклята, която аз си купих, е носена веднъж, но състоянието й е отлично. Тя е дизайнерска, ушита е професионално, плата е прекрасен - просто се влюбих в нея - купих я на страхотна цена, а ако трябваше да я поръчам в ателието, нямаше как да отделя толкова пари. Това беше първата и единствена рокля, която премерих. Нямам търпение да дойде големият ден, за да си я облека.  chee autumn
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: януари 25, 2009, 22:12:49 »

Мила, аз няма да коментирам манталитета, всеки си знае в края на краищата, но съм напълно съгласна, че да изкараш снимка на Оскар де ла Рента или на Вера Уонг и да искаш да ти ушият такава рокля за 200 лева... просто няма да стане - не е възможно изобщо. После някои момичета се сърдят на шивачките - ами как нещо, което струва 2000 лева, да се ушие за 200 - не може. Е те и шивачките понякога са криви, защото обещават да ти ушият същото като на снимката, при положение, че само платовете за подобни рокли са много скъпи и я ги има в България, я не.
Ето това е лошото при нас че си мислим че сме по умни от тези които броят хиляди за  една рокля като си мислим че за 200 лв ще имаме същата ! То ако беше нямаше да ги има тези марки със такива суми за роклите им !
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: февруари 01, 2009, 10:08:39 »

Аз съм за нова рокля! На мен дори и не ми е минавало през галавата да съм с рокля втора употреба, или рокля под наем. Бих предпочела по- ефтина, или дори не класическа булчинска рокля, но не и да не съм  с моя собствена на сватбата си. А пък и в повечето случаи свекървите купуват роклите, така че защо да не се възползваме Bravo
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: февруари 02, 2009, 07:38:34 »

Значи какво значи това рокля "втора употреба"  crazy

Да роклята може да е ползвана от друг,нооо когато е добре почистена,няма никакви проблеми стига това да е ВАшАТА рокля и да се харесвате.Аз съм твърдо "ЗА".Пък и има хора,на които финансовата възможност не им позволява да са с "НОВИ" рокли ....та за въпросния Асеновград и Пиротска  bad bad bad ПО-ужасни рокли не съм и виждала,едни такива евтинджийски,а пък хич не са евтини,направо Ужас !
Е не мерси !
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: февруари 02, 2009, 07:49:41 »

Дани,напълно подкрепям твоето мнение-за мен няма понятие "рокля втора употреба".По-добре ПОД НАЕМ,от колкото моя,но не толкова хубава.Според мен човек по-добре да направи компромис и да си вземе под наем от колкото да направи компромис и да си вземе ефтинка,не много хубава,но моя.Що се отнася до това,че свекървата купува,вече повечето младоженците си организират всичко и си плащат всичко,а и като плаща свекървата трябва ли да я одереме.Не е ли по-добре тези пари дето свекървата пак ще ги даде да ги похарчиме за сватбено пътешествие от колкото да ги даваме за рокля само и само да си е наша.Е това е моето мнение.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: февруари 02, 2009, 15:55:58 »

За какво да похарчим парите, които бихме дали за неща без които можем и да минем е въпрос на приоритети!!! Някои ще предпочетат пътешествие, други хубава детска стая, трети сватбена рокля и така. Сватбения ден е веднъж в живота и е един от малкото моменти в които си  заслужава да носим нещо ново. Не е казано, че задължително трябва да е скъпо и според мен един стилен тоалет, съвсем различен от класическите булчински рокли с обръчи би бил много по- подходящ вариант от носена вече рокля. Всички знаем , че е много трудно да се запази като нова, макар да е носена само няколко часа. smile
Но в крайна сметка всеки прави избора сам за себе си good.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: февруари 02, 2009, 17:21:33 »

Разбира се,че е въпрос на лично мнение за това сме различни хора защото имаме различно мнение и различно мислене.И си права,че всеки си определя приоритетите.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines