Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 21:40:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ДРЕБОЛИЙКИ - 2 част  (Прочетена 145359 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: март 13, 2008, 09:30:02 »

Според мен ще е добре и на кръгчета,ама ще е по-трудно. Поне аз не съм измислила начин да ги изрязвам на кръгчета и мисля да пробвам с квадрати.
в кръг можеш да ги режеш като изрежеш един квадрат сгънеш го на четири и изразваш дъга от ъгъл до ъгъл и като разтвориш става кръг.Пробвай.Късмет
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #106 -: март 13, 2008, 09:34:45 »

много ви благодаря момичета @}->--Днес ще се занимавам точно с това, ще разгледам магазините за платове и ще търся материалите, пък да видим какво ще сътворя! После ще показвам снимки. А още един въпрос, тъй като нашите цветове за сватбата са синьо и екрю, дали мога да сложа някаква синя подложка, така че да има в късметчето и от двата цвята, примерно екрю подложка и отгоре син тюл pardon
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: март 13, 2008, 10:25:26 »

може да вземеш мек тюл син и твърд екрю и мекия да го сложиш отвътре а белия отвън.Или да е екрю тял със синя панделка и сини перлички и бели и сини бонбонки.
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #108 -: март 13, 2008, 11:44:29 »

Привет, мили дами!
Само да споделя с вас за магазин "Рая" (http://catalog.bg/products.php?company=3557) на "Цар Симеон" 90 в София - ако не сте ходили, препоръчвам го! Има всякакви джунджурийки, цветенца, балони, панделки, вкл. и така мечтаните от мен неукрасени ратанови кошници! danceg
Активен
vavka11
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #109 -: март 13, 2008, 16:46:16 »

kalei   много ми харесаха твоите произведения.А колко като цена ти излезна букета
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: март 13, 2008, 16:52:02 »

За късметчетата - моите са квадртачета, но и кръгчета стават. Аз си изрязах шаблончета и по тях очертавах квадратче на тюла и после се реже много лесно и бързо с макетно ножче. За кръгче може да се използва малка чинийка или CD за шаблон.

И за керамичните фигурки да кажа, че аз лично си ги представях доста по-малки и нежни. Като ги видях на живо се разочаровах малко sad За сега тръся други варианти.
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #111 -: март 14, 2008, 17:06:36 »

Знаете ли, чудех се дали в другите страни има такова нещо като нашите късметчета. Обикновено хвърлят след младоженците жито или ориз, но май не съм попадала на типични късметчета. Имате ли идея дали това е така? blum
Активен
Tsveteto
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 7



« Отговор #112 -: март 14, 2008, 23:01:21 »

Момичета,

от моето сърфиране в нета  look открих следната страничка, която е много полезна за избор на сватбените подаръчета за гостите, а тя е: www.fiorlux.com.
На мен лично много ми харесаха бонбониерите тип сърца.
Надявам се, че ще ви бъде полезна Good luck

Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: март 14, 2008, 23:35:30 »

Мацоранки намерих супер сайт за етикети за вино,минерална вода и какви ли не още неща.

http://budgiebird.spaces.live.com/blog/cns!5D10A53DAE1F80A4!995.entry

 danceg
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 15, 2008, 15:47:23 »

Не знам в коя тема да попитам - като няма да имаме гости в ритуалната зала, трябва ли ми тази възглавничка за халките? Изобщо къде й е мястото на нея? Също така май трябва да имаме шампанско в ресторанта - задължително ли е да е украсено, малко ненужно ми се вижда..
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #115 -: март 15, 2008, 23:51:22 »

Според мен не ви трябва възглавничка за халките! Може да си ги държите и в една хубава кутийка! Жената от ритуалната така или иначе ще ги вземе предварително!А и щом няма да присъства никой друг,не виждам защо трябва да ги слагате на възглавничката,ако не я искате! Между другото,май на различните места е различно,защото ,когато ние кумувахме,жената ме извика мен и ме накара аз да сложа халките на младоженците! Не бях ходила на сватба много отдавна,но все си мислех,че младоженците си слагат сами халките един на друг.........  crazy
а колкото до шампанското,като влезнете в ресторанта ще ви посрещнат с шампанско и предполагам ,всички гости ще са вперили поглед във вас,така че би могло да е украсено,но пък в крайна сметка не е задължително,ако ти се струва излишно!
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 16, 2008, 10:06:32 »

divna мерси  smile
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #117 -: март 16, 2008, 20:02:26 »

Значи, да направя резюме на наблюденията ми за пазара на дреболийки в София! girl_wink След дълги обикаляния през последните не чак толкова дълги уикенди, стигнах до изводите, че:

1) Най-добре е джунджурийки да се пазаруват от Илиенци - защото: там е в пъти по-евтино, влизате в голямото хале и се заривате с мъниста, панделки и пр. на цени от сорта на 5 лв. за 100 бр. и .т.н Обърнете внимание на магазинчетата за изкуствени цветя - там има много идеи за подаръчета за гостите, като предимството отново е в цената, а както знаем, произходът навсякъде, във всички магазини е един и същ.

2) Ако не намирате нещо на Илиенци, то районът на Женския пазар и Халите е мястото! защото: там също не е скъпо (макар и вече надценката да е по-осезаема), а има голяяям избор. Панделки, розички, ширити, платове - знаете за какво говоря. blum

3) За специфични нужди от украса - "Слънчоглед", "Дюк" или "Orange" (както и всички останали от сорта) - защото: има наистина материали, които няма как да бъдат открити другаде, и защото... ами това си е просто друг тип магазини - художнически, творчески, а не складовете на Илиенци. А също и моментът с авторските неща и идеите там изобщо не е за подценяване Wink
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 16, 2008, 20:06:43 »

Ако си ходила на Илиенци в почивните дни, би ли споделила подробности за работното време? И ако може в коя част са магазините със сватбени неща? Защото аз съм била там 1-2 пъти и то преди много време и не си спомням нищо освен, че е голямо. blush
Активен
fidelia
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 171



« Отговор #119 -: март 16, 2008, 20:13:17 »

Работното време на Илиенци е кофти, особено на халето с мънистата и панделките. В събота и неделя то специално работи горе-долу между 10.30 и 14 ч., но както се изказа един човек, който стана свидетел на моето ядосване, че в 14.30 в събота вече бяха затворили, "те не се преработват особено". Самото хале се намира почти веднага след входа откъм бул. "Рожен" вдясно (там, където вървят трамваите, дано не бъркам името на булеварда). pardon
А магазинчетата за изкуствени цветя са на различни места, виж в Джовани (склад 1049, както беше писал някой преди известно време), в покрития базар, ще ги видиш - много са претруфени и правят впечатление. tease
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines