Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 03:05:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!! 2 част  (Прочетена 184704 пъти)
 
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 18, 2008, 11:17:22 »

аз през уикенда направих на моито мило зелеви сърми с наденица на скара за събота, а вчера кебапчета и панирано пилешко руле.Днес ще му правя картофена манджа със свинско
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 18, 2008, 11:26:31 »

Ние през уикенда хапвахме зелена салатка с риба тон и краставички, правихме на новия тиган тиквички, чушки и пилешко със специални подправки. Станаха много вкусни. А и във фурната си правихме картофки с подправки.
Активен
mileto_stoianova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 18, 2008, 14:47:36 »

И аз вчера готвих грах яхнийка и кебапченца на скара
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: февруари 19, 2008, 15:37:37 »

Мацки, дайте идейка за нещо интересно с варени картофи, някоя интересна салатка или нещо друго pardon
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 19, 2008, 15:41:50 »

за салатка имаш доста варианти !!! само с лук или с майонеза, можеш и руска да направиш !!!!!! а аз много обичат огретен с картофки само че добавям и бекон между картофките и става чудесно !!!!!!! можеш само да ги запечеш с кашкавалче и сирене или пък да ги запържиш с малко копър и масло също стават много хубави !!!!! smile или пък картофени кюфтенца
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 19, 2008, 16:00:28 »

варени картофки с майонеза и царевица
картофено пюре със синьо сирене
картофени гнезда
пататник
картофи соте
пълнени цели картофи
картофени ньоки
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: февруари 19, 2008, 16:07:54 »

може ли мила gucci да ми кажеш за картофите соте! @}->--с копър и чесън варени ли бяха ако може да ми помогнеш защото ми се е дояло  give_rose
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 19, 2008, 16:24:53 »

Гучи, а аз моля за помощ за картофените ньоки и тези картофи с царевица и майонеза тип салата ли ги правиш? Благодаря give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: февруари 19, 2008, 16:32:01 »

може ли мила gucci да ми кажеш за картофите соте! @}->--с копър и чесън варени ли бяха ако може да ми помогнеш защото ми се е дояло  give_rose
сваряваш картофките но да не се разваряват.махаш водата и слагаш малко олио и ги връщаш на котлона да се задушат като разбъркваш от време на време.махаш от котлона и слагаш нарязан на ситно копър.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: февруари 19, 2008, 16:36:59 »

Гучи, а аз моля за помощ за картофените ньоки и тези картофи с царевица и майонеза тип салата ли ги правиш? Благодаря give_rose
Давам я веднага.Значи взимате един килограм картофи и го нарязвате на кубчета.Сварявате ги ама не много да не се разварят.да са готови но не разкашкани.намачквате ги с вилица.Прибавяте една чаена чаща брашно.сол на вкус и черен пипер.Прибавяте едно яйце и го омесвате хубаво. Върху набрашнена дъска оформяте фитилчета  и го режета на цилиндерчета дълги около 2 -3 см и дебели колкото един см.След това слагате на котлона вода в която сте сипали 1 лъжица сол и от универсалната подправка.Слад като заври водата но да не ври много силно почвате да пускате тези цилиндерчета или така наречените Ньоки.След като изплуват означава че са готови.с решетеста лъжица ги изваждате и ги редите в намаслена тавичка.Взимате 200 гр шунка и нарязвате на кубчета.Запължвате я в тиган с малко олио.добавяте фикса на маги за Сос Карбонара.Добавяте 1 чаена чаша прясно мляко и с готовия сос заливате ньоките.Поръсвате отгоре с кашкавал и топено сирене и печето докато се запече отгоре кашкавала.Консумира се топло.Много внимавайте да не преварите или да оставите сурови ньоките.За целта не трябва да ври силно водата .Айде успех

Картофите с майонеза и царевица са салатка която научих от Селвет и е много вкусна.

сетих се и за пресни картофки с майонеза на фурна сатват божествени
Активен
Бебче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 914



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 20, 2008, 10:40:15 »

Понеже се прибрах късничко снощи трябваше да спретна нещо набързо с варените картофки. Та ги направих нарязани на кубчета, с кисели краставички, една консерва царевица, 3 сварени яйца и едно сосче, което беше равни части майонеза и кисело мляко, 1 с.л. оцет, 1 с.л. зехтин, сол, черен пипер и чубрица. Обърках със сосчето и стана много вкусно girl_in_love
А на милото допълнително му добавих и червен лук, понеже той много обича, а аз не ям лук, чесън и всички подобни pardon

Гучи, мерси за подрбното разяснение за ньоките.  give_rose Ще ги пробвам задължително!
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #41 -: февруари 21, 2008, 09:53:06 »

Аз вчера правих някаква хибридна рецепта от рецептички, давани по-назад в темичката, моето въображение, и продуктите, с които разполагах  crazy Но се получи хубаво. Ихах останало бяло месо от пиле на грил, гъби, топено сирене, кашкавал, бяло сирене. Запържих малко месцето с лук, отделно позапържих гъбките. После в йенски съд наредих отдолу месото и и лука, отгоре сложих гъбки, после парчета кашкавал, сирене, топено сирене, после повторих процедурата. Накрая отгоре чукнах едно яйце и сложих йенския съд в микровълновата за кратко време (около 10 минути), защото всички продукти освен яйцето бяха почти готови  Wink Подправките бяха риган и една универсална подправка за птици и зеленчуци. МИлото беше на работна среща вечерта и се прибра късно, но очевидно мноооого му хареса, защото вечеря в 12 часа вечерта shok  heart

А тази вечер мисля да направя зелена салатка с разни добавчици, пак ще се съветвам с рецептичките, които сте ми давали  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: февруари 21, 2008, 12:07:10 »

снощи готвих пиле в плик с картофки и лук за милото а за мен без картофките.стана божествено а как исках да ям картофки напарво едвам издържах.
ако някой иска рецептата която е супер лесна да пита.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: февруари 21, 2008, 12:11:03 »

снощи готвих пиле в плик с картофки и лук за милото а за мен без картофките.стана божествено а как исках да ям картофки напарво едвам издържах.
ако някой иска рецептата която е супер лесна да пита.
аз питам blum
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: февруари 21, 2008, 12:26:25 »

Взимаш две пилешки бутчета.1 плик за печене 4 средни картофа и 2 глави лук/по големи/измиваш бутчетата и ги слагаш в плика.картофите се режат на кубчета.лука се реже на четвъртинки и тези четвъртинки на две.слагаш картофите и лука в плика ,отстрани на пилето.сипваш 1 чаена чаша вода малко олио или зехтин.слагаш вътре една лъжица Маги десет зеленчука малко червен и черен пипер малко шарена сол.Аз не слагам допълнително сол защото и вегетата и шарена сол имат сол.завързваш плика и с една игла отгоре на 5-6 места боцваш плика.слагаш да печеш отгори и отдолу на 250-300 градуса.като се запече отгоре е готово.става много лесно и е много вкусно.
Тъй като съм на диета и не ям картофки аз моите си ги направих без картофи и с повече лук.

И да кажеш дали ти е допаднало.

beb4e какво стана с ньоките пробва ли да ги направиш.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines