Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 05:33:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Име за бебето? част 2  (Прочетена 146864 пъти)
 
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 20, 2008, 10:48:11 »

миме с това "ей бебе"и мене много ме разсмя още не мога да спра да се смея докато пиша поста funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth funnytooth"ей бебе"ама ти направо ме уби
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 20, 2008, 10:54:31 »

наистина трябва много да внимаваме какви имена ще дадем на децата си-ние нали още не сме измислили име и аз получавам всякакави предложения-напримр една приятелка ми предложи Дария,което само по себе си звучи много добре,но аз се сетих ,че гадните деца в училище вднага ще и лепнат Дария-Диария  ROFL
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #47 -: февруари 20, 2008, 11:26:14 »

На мене за момиченца ми харесват имената Йоанна,Александра,Симона,Катрин...Дария също и Дарина са хубави.За момченца Мартин и Александър и Иван.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 20, 2008, 12:27:38 »

на мен за момичет ми харесват и Екатерина Кристина Анелия good
ама за момченце ньоц още нямам фаворит а милото продължава да настоява и да ме дразни "аааа Георги ще еееее ще видиш тииии"не харесвам масовите имена такива дето като изляза в градинката и като му викна по име и ще се обърнат още 10 деца!милото вика "е кво айде кръсти го кучи дупе(че думата дето той употреби ще се цензурира) да не се обърне никой друг освен него!"
а това с да си пасне с презимето и фамилията нямаме избор все пак много голям не можем да му дадем други  blum ще го мислим а до тогава той ми вика "ТО" или "бебчо" а аз му викам "бебчи" защото не знам дали момче или момиче пък това ми се струва най посредата crazy
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 20, 2008, 12:52:21 »

Клео знаеш ли какво се замислих-имената които сега са масови след 10-20 години ще звучат направо екзотично,защото все повече родители ги избягват и кръщават децата си с нестандартни имена.Според мен тогава ще са масови Александър,Никол,Карина и т.н.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: февруари 20, 2008, 15:28:11 »

Права е Стели,въпреки,че още много родители кръщават децата си с традиционни бълг. имена good
Имам една книжка   "Магията на името" на д-р Петя Банкова,тя е от 2005г.-много интересни статии има,освен имената в превод и произход.Та там има различни класации:
-Топ 50 в бълг.традиция-мъжки(първите 5)-Иван ,Георги,Петър,Димитър,Тодор;женски-Мария,Иванка,Йорданка,Стоянка,Пенка.
-Топ 50 в бълг.съвременностblushмъжки-Александър,Георги,Иван,Мартин,Виктор;женски-Габриела,Мария,Виктория,Йоан(н)а,Кристина...

Забележете,че Георги,Иван и Мария са начело и в миналото,и сега smile
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #51 -: февруари 20, 2008, 15:38:47 »

ама за момченце ньоц още нямам фаворит а милото продължава да настоява и да ме дразни "аааа Георги ще еееее ще видиш тииии"не харесвам масовите имена такива дето като изляза в градинката и като му викна по име и ще се обърнат още 10 деца!милото вика "е кво айде кръсти го кучи дупе(че думата дето той употреби ще се цензурира) да не се обърне никой друг освен него!"

kleo_20, и аз не харесвам масовите имена angry
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: февруари 20, 2008, 16:43:11 »

Със сестра ми харесвахме много имената Момчил и Христо и се разбрахме, която роди първа , ако има момченце да се казва Момчил!Съответно тя забременя, но в края на третия месец сънува, че е родила в 8 месец, момченце и и се явява  Богородица , която и казва , че детенцето е дар от Бога и трябва да го кръсти Божидар!Беше много афектирана след този сън, но никой не я прие насериозно.След изключително тежка бременност, през която отслабна приблизително 15кг. и не е излизала и ден от болницата, в началото на 8 - мия месец тя роди едно мъничко момченце, което кръсти Божидар! *YAHOO*Трудно оживя, но сега всичко е наред и си имаме един Божи дар, той просто си дойде с името, въпреки , че тя никога не е мислела синът и да се казва така.Момчил остана за мен give_rose
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: февруари 20, 2008, 16:51:20 »

Направо настръхнах от тази история, честно.. Oh my ... Oh my ... Oh my ... Добре, че наистина вече всичко е наред и че го е кръстила така бебчо, че то просто е трябвало!
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #54 -: февруари 20, 2008, 20:13:32 »

Историята наистина е доста страшничка Правилно решение е взела сестра ти.Аз за момче много харесвам Манол.Малко е старо но ми звучи много силно а и не е толкова масово.За сега доки каза момиче така,че Манол остава в запас.На нас ни трябва малко по интернационално име.Решихме за сега tease да е Тиа  щото баба и е Тодорка .....Ако някои има предложение приемам с удоволствие girl_wink
Активен
Vivianna
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #55 -: февруари 20, 2008, 21:00:07 »

Аз някой ден ако имам момиче (а наистина много искам да е момиче) ще се казва или Галина,или Илияна (мацорана иска Илина),а ако е момче или Георги,или Илиян (ама Георги ми харесва повече) girl_wink

Не знам дали знаеш, но на италиански със сигурност, а май че и на испански Галина означава кокошка. Иначе името е много красиво, но след време, когато детето тръгне да пътува в чужбина било за да учи, да работи или просто на екскурзия, едва ли ще му е приятна асоциацията, която другите ще правят с името му.
Активен
Мими Рашкова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 562


Едно щастливо семейство!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: февруари 20, 2008, 23:01:31 »

Все още като че ли несмея да помисля за име на бъдещия бебешок! Има време ще мислим, но и аз си имам фаворити след имената!
за момиче - Цветелина, Стефания евентоално Габриела
за момче - Теодор!!!
Но както казах има време, първо трябва да се потвърди бременността от доктор и после ще мислим!
Активен
verdad
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 151


But baby...you're the right kind of wrong


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: февруари 21, 2008, 01:31:56 »

Историята наистина е доста страшничка Правилно решение е взела сестра ти.Аз за момче много харесвам Манол.Малко е старо но ми звучи много силно а и не е толкова масово.За сега доки каза момиче така,че Манол остава в запас.На нас ни трябва малко по интернационално име.Решихме за сега tease да е Тиа  щото баба и е Тодорка .....Ако някои има предложение приемам с удоволствие girl_wink

Пак на испански Тиа означава леля. Теа също е добър вариант. Моята баба се казва Тодорка и аз я обожавам и много искам някой ден ако имам дъщеря да се казва Дори, защото не харесвам женските имена, които завършват на А, а и тва Дори ми звучи толкова сладко и глезенко. Ама едва ли ще стане, най-малкото щото имам някакво вътрешно усещане, че моето дете, когато и да се появи то ще е момче, а и всичките ми познати без една имат момичета, за мен няма да останат sad
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: февруари 21, 2008, 01:59:06 »

Аз някой ден ако имам момиче (а наистина много искам да е момиче) ще се казва или Галина,или Илияна (мацорана иска Илина),а ако е момче или Георги,или Илиян (ама Георги ми харесва повече) girl_wink

Еййй, Ренка, женските имена които си избрала много ми харесват, защото една много добра приятелка се казва Галина, а майка ми Илияна. В интерес на истината и останалите Галини и Илияни, които познавам са много мили и с мек характер. Според мен името много определя човека, а тези две имена са страшно нежни и женствени.
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: февруари 21, 2008, 08:43:36 »

Радвам се,че са ти харесали. give_rose
Аз наистина много искам да имам момиченце и да го кръстя Галина,защото името ми е много милинко,а и моя баща се казва Георги,а на мацорана майка му-Геновева.Поне първите им букви взема.
А с останалите си имена е звучно (или поне на мен така ми звучи) blush

Галина Христова Христова girl_wink
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines