Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 16:16:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата  (Прочетена 169421 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #390 -: юли 05, 2010, 10:26:46 »

 Иска ми се да споделя снимки от една "годежна"/"предсватбена" фотосесия, които видях наскоро. И които са доказателство за мен, че за едни такива снимки основно са нужни двама влюбени и един фотограф  Wink Декорът и реквизитът може да са съвсем скромни  smile
 
 
Активен
onedream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 32



« Отговор #391 -: юли 05, 2010, 16:26:48 »

Ах, че сладко Girl_hide . За мен и моя младоженец обаче, най-трудната част ще остане да се отпуснем.. Мисля, че ако младите са влюбени като тези на снимките и успеят да се оставят на вълната в този ден ще се получи.
Активен
spzd
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #392 -: юли 06, 2010, 20:44:16 »

Здравейте, много искам да си направим фотосесия на Империял на Ривиера, някой има ли наблюдения дали се правят там фотосесии. Фотографа предложи и Оазис, но не съм ходила там и незнам как е?
Имате ли идеи за фотосесии във Варна?
« Последна редакция: юли 06, 2010, 20:49:55 от spzd » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #393 -: юли 19, 2010, 12:52:28 »

  Днес попаднах на много интригуващ като информация сайт  Wink
http://www.wpja.com/
http://www.agwpja.com/
  Почти съм сигурна, че едва ли и малка част от нея ще има реално практическо приложение за българските бъдещи младоженци. За мен беше по-важно да покажа следното:тук има посочени контакти на фотографи от цял свят, включително и цените за техните услуги. Случвало се е да се споменава, че нямаме достатъчно добри фотографи в България. Всъщност талантливите са страшно много, но нещата опират и до възможности за техника и още много неща...Мисълта ми е, че в България много фотографи работят невероятно добре, много повече даже от някои от тези, чийто хонорар е в размер на хиляди долари или евро...
 А така ме е яд, че нашата малка държавичка въобще не фигурира с присъствие  sad
« Последна редакция: юли 19, 2010, 13:11:39 от michelle » Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #394 -: юли 30, 2010, 13:27:59 »

michelle, наистина жалко, но според мен в България тепърва израства генерация от много талантливи и амбицирани фотографи, които ще променят този факт. Нашата фотографка каза, че много от тяхната гилдия все още не приемат сватбената фотография много на сериозно, така че мисля, че този бранш тепърва ще се развива и процъфтява в България. Мога да си представя, че скоро и ние ще имаме представители в тези сайтове, просто, за да си там, трябва не само да си добър, но и да можеш да инвестираш, за да си там (не вярвам, че е безплатно, със сигурност си имат много изисквания и такси). Също така, трябва да можеш да си "избиеш" разходите по това, което се отразява на цената, на която снимаш, която в БГ все още е изклюяително ниска и което може да ти влоши конкурентоспособността (уф, че дълго изречение  blush ).
Когато аз си избирах фотограф, разгледах със сестрата на годеника, която е професионална фотографка, много страници на БГ фотографи. Тя  (както и аз) беше очарована колко доби фотографи имаме и какви оригинални идеи имат. Така че мисля, че вървим в много правилна посока, искам да поздравя младите фотографи и да им пожелая успех, както и на всяка следваща сватба да надминават себе си  good
« Последна редакция: юли 30, 2010, 13:30:23 от tsvetentse1 » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #395 -: юли 30, 2010, 14:43:47 »

 Преди известно време в друга тема беше станало дума за това, че има вероятност да не успеем да си направим снимки с всички гости. В тази връзка се сетих за нещо, което в другите страни се нарича wedding photo booth. Предполагам, че в началото са ги мислели като онези будчици, в които се правят моментни снимки. Попадам на варианти, при които има едно обособено място, украсено в стила на сватбата, където си правят снимки гостите с младоженците, само гостите, само младоженците и т.н. Интересно ми е какво е отношението ви към взаимстване на тази идея?
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #396 -: юли 30, 2010, 17:21:24 »

По принцип тук в Германия винаги се прави такова нещо, което е много хубаво. Много е популярен варианта - взима се рамка за картина и младоженците се снимат в нея все едно е картина, като после правят снимка с всички гости и групи от гости (това е толкова популярно, че дори повечето ресторанти имат такива рамки). Аз лично не искам този вариант, защото вече ми е омръзнал. Мислехме си да направим  снимките с гостите между църквата и ресторанта, но ми трябва интересна идея, която да замести рамката... някой сеща ли се за нещо? huhhuh.gif
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: юли 31, 2010, 19:46:27 »

tsvetentse1, ние през октомври бяхме на една сватба, където на гостите даваха два обръча. Човек можеше да прави каквото иска с тях за пред фотографа – да ги наложи около себе си като рамка, да направи някой маймунджилък с тях... каквото му дойде на ума. Ние примерно застанахме двамата (аз отпред като по-дребен  tease) и всеки някак си преметна своя обръч около двама ни – хем е рамка, хем не съвсем.
В момента не се сещам за друго, но може пък и това да ти свърши работа.
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #398 -: юли 31, 2010, 19:56:07 »

Ooo, Асе, идеята е супер, много благодаря!!!  good good  Може да я приложим! Сега ще потърся някакви весели обръчи в амазон, е-бей и т.н.

Някакви други идеи момичета, със сигурност ще е полезно на бъдещи булки!  girl_wink
Активен
Doni M
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 213



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: август 09, 2010, 20:58:59 »

Момичета, ще съм благодарна, ако някой сподели интересни места в Пловдив. Искам за фотосесията да избегна Стария град и подобните.
Активен
kumata
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #400 -: август 25, 2010, 16:52:31 »

Здравейте,

бих искала да ви попитам дали имате някакъв опит с операторите от Прима Парти ООД. И ако някой може да ми препоръча друг добър оператор, сватбата е в Созопол в края на септември. Благодаря Ви.

Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #401 -: октомври 11, 2010, 13:52:43 »

 С риск да ми се карате  Wink слагам две снимки.

  А това е линка, от който са:
http://www.sanphotographers.com/2009/12/2009-infrared-wedding-pictures/
  С голям интерес и удоволствие бих разгледала подобна фотосесия на български младоженци  smile Предполагам, обаче, че ще да са доста смели хора. Пък и рискуват фотографът им да ги набие, ако поискат такова нещо  Wink (това в кръга на шегата  give_rose )
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #402 -: октомври 11, 2010, 14:30:13 »

Хубави снимки, това е инфраред фотография, за нея се изискват специални светлинни условия, както и съответното оборудване.Не е проблем да се изпълни, ако някои реши да си я поръча.За съжаление, обаче в българската сватба, пържолите и кебапчетата все още държат преднина пред качествените фотографии.И за да не скочите веднага срещу мен ще се обоснова. Наскоро се върнах от Одеса(Украйна). Видях и усетих какво внимание се отделя там на снимките и филма, колко обичат да се снимат хората.Готов съм да го докажа на всеки заинтересован със снимков материал.Това не означава, че в България няма мераклии,но все още процента им в сравнение с общата маса е твърде малък.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: октомври 11, 2010, 20:50:40 »

Последните булки от форума доказават, че все повече българите акцентират в-у качествената фотография. Лично мен това много ме радва Yes
Активен
Paradisa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: октомври 13, 2010, 18:56:26 »

С риск да ми се карате  Wink слагам две снимки.

  А това е линка, от който са:
http://www.sanphotographers.com/2009/12/2009-infrared-wedding-pictures/
  С голям интерес и удоволствие бих разгледала подобна фотосесия на български младоженци  smile Предполагам, обаче, че ще да са доста смели хора. Пък и рискуват фотографът им да ги набие, ако поискат такова нещо  Wink (това в кръга на шегата  give_rose )

Лелее Това е нереална приказка!!!!!! Girl_hide Girl_hide Girl_hide Girl_hide Girl_hide Невероятно!!!!!!!
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines