Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 14:06:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да планираме снимките на сватбата  (Прочетена 169399 пъти)
 
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #360 -: февруари 26, 2010, 12:07:10 »

  В интернет, примерно, често се вземат чужди снимки и авторите на статии не посочват автора на снимката, а пишат "източник: интернет". Налага ми се да звъня телефони, да пиша мейли и.. в крайна сметка те не плащат, а свалят снимката. Жалко...


Да, наистина жалко  sad Все пак, колкото по-будни сме ние и си търсим правата, по-добре ще става - и един ден ще стане практика да питат автора на снимката и да го обезпечават (не знам дали не е доста наивно, но се надявам, че така ще стане). Естествено е по-добре да не се налага да се мине този път и законите да си се спазват, но явно е необходимо.
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: февруари 26, 2010, 12:26:37 »

Може би трябва да се направи списък за неща/казуси, които бъдещите булки да използват. Ще бъде полезно и за двете страни, и за булки и за фотографи.

С риск да обидя някого, според мен тук става въпрос за манталитет и култура също. Приятел фотограф например сподели, че често се налага да се справя с почерпени младоженец и кум, с изнервена бременна булка, която била на ръба на истерията, със сватба-чалга купон, на която повечето от гостите се снимали с певеца/певицата отколкото с булката, която в последствие му вдигнала скандал...
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #362 -: февруари 26, 2010, 12:48:17 »

Приятел фотограф например сподели, че често се налага да се справя с почерпени младоженец и кум, с изнервена бременна булка, която била на ръба на истерията...

Има ги тези моменти, разбира се.
Миналата година снимах една двойка младоженци, които бяха отделили час и половина за снимки след църквата. След ритуала, обаче, двамата се скараха и ... първо трябваше да ги утешавам, второ отново да припомням, че моментното състояние не бива да влияе на възможността да направим снимките, които остават за цял живот. Уви... фотосесия нямаше.
На слеващия ден, обаче, булката се обади, осъзнала пропусната възможност и ден след това направихме специална фотосесия след сватбата, на която наистина се получиха много добри неща.

На друга сватба миналата година булката и майката се скараха малко преди идването на младожнецът за положението на една саксия - в кой точно ъгъл на стаята да стои. Отново влязох в ролята на "омиротворител", защото осъзнавам, че заради дребни неща човек не бива да си разваля настроението в този специален ден.

По тези причини на предварителната среща един от съветите, който давам, е в тази посока.
Уважаеми булки, при подготовката си обградете се с хора, които не бива да внасят напражение. Нужно е спокойствие - и за вас, и за хората, които сте ангажирали да се погрижат за визията и снимките ви.
Напрежението в майките е също толкова голямо, колкото и на вас. А с най-близките хора човек най-лесно повишава тон и казва неща, които може и да спести.
Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #363 -: февруари 26, 2010, 12:53:11 »

Може би трябва да се направи списък за неща/казуси, които бъдещите булки да използват. Ще бъде полезно и за двете страни, и за булки и за фотографи.



Много добра идея good А това според мен ще е добре не само за фотографи, ами също и за оператори, ди джей, агенции, ресторанти...... и другите изпълнители. Сорри за офтопика, ако не ме изпревариш, може да отворя една тема за примерни клаузи и договори довечера. Поздрави  girl_wink
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #364 -: февруари 26, 2010, 14:25:38 »

         Чудесно Балевски, аз редовно присъствам на подобни изцепки.Вече започнах с удоволствие да ги запечатвам.И това е част от сватбения ден, най-вече от бита и културата на Българина.Затова отворих една тема - "как може да си прецакаме сами сватбения ден" .Мисля, че вие като човек с доста поглед може достойно да допълните темата.И да споделите някоя и друга пикантна историйка с плачевен резултат. С много меки ръкавици пипате, дане би да обидите някои бъдещ клиент. Кажете им истината видяна през вашите очи.
                Искам да се обърна към всички булки които желаят да останат с красиви спомени.Има много митове за българката.Колко била красива например.Но истината е другаде.Гледате чужди сайтова и ахате.Но за да имате такива фотографии е нужно да осигурите необходимата работна среда.На първо време е нужно да имате култура.На второ  - желание и търпение. А Българката не обича да се снима. Мъжът и пък пита "За кво ми е тоя фотограф, и колко ше ми земе?Нали има хора с апаратчета ше снимат там!" На излизане от църквата много често всички са изнервени и бързат.Щото вече им се ПИЕ.И така минава денят.И надругия ден снимки няма.И може и да изкарате фотографа виновен.И оплаквания.И списъци, че да не изпусне нещо.Това не е начина разберете го.Аз затова писах преди 3 страници.Към тези 2 лица(младоженците) имам известни условия.И ако не ги изпълнят не давам никаква гаранция.Знайте че фотографа не е бог, каквото си сътворите вие това ще е.
Активен
Vaqq
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 25



« Отговор #365 -: февруари 26, 2010, 18:48:48 »

Не е лесно на фотографите след това,което прочетох Oh my ...,но аз съм от булките за,които снимките са от голямо значение и ще се постарая да дам всичко от себе си  *THUMBS*особено след прочетеното.
Господин Балевски,моля споделете повече за тези сесии след сватбата силно ме вълнува и благодаря предварително. give_rose
Активен
Влади Балевски
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 158



« Отговор #366 -: март 04, 2010, 14:04:16 »

Господин Балевски,моля споделете повече за тези сесии след сватбата силно ме вълнува и благодаря предварително. give_rose

Какво повече да споделя тук? По-рано в темата достатъчно обстойно съм коментирал по въпросът, а и на сайта си съм описал и показал в специален раздел фотосесия в сватбения ден и следсватбена фотосесия - предимства и краен резултат. Не бих искал да се повтарям отново.
Твърде вероятно на предварителната ти среща със сватбения си фотограф да получиш доста повече яснота по въпросът. Не се притеснявай да задаваш му въпроси.
Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #367 -: март 10, 2010, 12:49:29 »

Не съм фотограф, но ми хареса поста на dark_avenger. Затова ние предвидихме 2 часа  време между зала и ресторант, та на спокойствие да си направим снимките, и фотографа ни да не си гледа часовника.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #368 -: март 10, 2010, 16:56:51 »

Ето до какъв план стигнахме ние за момента. Тъй като венчавката ще е в зимната градина на ресторанта, ние ще идем там още преди да са пристигнали гостите, щот` съм лоша и искам да контролирам какви ще ги вършат с украсата.  blum Тъй като хората най - вероятно няма да имат нужда от наглеждане, все пак не са от вчера заведение, ние ще използваме този час и нещо да се наврем където си искаме из ресторанта, градината и околностите (и да им пречим   girl_wink ) и да се щракаме на воля. Така икономисваме ситуацията "Еййй, тъкмо си напълних устата със салата след половин час размисъл дали е редно и то пък засвири музиката и влизат младоженците. Как да се усмихна с това сирене по зъбите и да им ръкопляскам с вилица в ръка.".  Wink
Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #369 -: април 23, 2010, 15:10:52 »

Моля ви за помощ относно сватбената фотосесия. Аз ще подписвам в ресторанта и няма да имам църкове брак. Преди подписването мислихме да отидем да си направим сватбена фотосесия в Университетската Ботаническата градина, но за моята дата тя е заета sad Чух за Ботаническата градина на Бан в Драгалевци, но по снимките изглежда, че са само парници. crazy и май няма да стане. Дали някой от вас си е правил снимки там? Или да ми дадете друга идея за фотосесията, трябва да е красиво място. Моля даваите идеики. Да уточня става въпрос за София, а месеца е август.  give_rose
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: април 23, 2010, 15:22:59 »

elica_arteks , ти държиш да има растения ли?

Виждала съм невероятни сватбени снимки, правени на изоставени строежи, в ЖП гарата, в някой МОЛ, в метрото, на някоя полянка, карайки колело. Друго, за което се сещам е Борисовата градина/Южния парк или в зологическата градина. Ако помолите, предполагам, няма да ви откажат да направите снимки в Народния театър или в друга известна сграда. Защо не и на Стадиона на любимия отбор на младоженеца(ако има такъв) pardon
« Последна редакция: април 23, 2010, 15:27:22 от lionelsa » Активен
elica_arteks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 70



« Отговор #371 -: април 23, 2010, 15:35:10 »

lionelsa иска ми се да има зеленина и дървета или цветя. Идеята за изоставени строежи и ж.п. гари преди да тръгна да се омъжвам ми се струваше страхотна и откачено, но сега ми се иска да са традиционните красиви снимки, а за тях трябва д аима подходящ фон pardon В борисовата градина стават много хубави снимки, но много булки ходят да се снимат там, а пък аз съм суеверна и не ми се иска да се засичам с друга булка, защото ние няма да сме подписали. Ще подпишем в ресторанта, когато свършим снимките. Чудя се, но няма да станат хубави снимките може би във професионално студио за снимки. Нашия фотограф има такова, в което можем да влезем дори и с колата, но няма да има зеленина и др.  crazy
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: април 23, 2010, 15:44:35 »

Разбирам те.  girl_wink
За да избегнеш многото булки, може да отидете до Севрния парк. Там дърветата са си направо като гора (има много малко пътеки) и ще станат много красиви снимки. В Западен парк също не съм виждала булки  pardon А защо не в района на Руското посолство и Парк хотел Москва? Там има и трамвайни релси, освен дърветата. blum
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #373 -: април 27, 2010, 13:48:32 »

elica_arteks, мисля, че в Ботаническата градина в Драгалевци не са само парници. Ако искате градина с цветя, отидете до тази до Фармацевтичния факултет-доколкото ми е известно, след като получите разрешение за снимки, няма да се засичате с други младоженци. Това, което lionelsa предлага за района на Руското посолство е много хубава идея по следната причина-на нас фотографите ни обясниха, че хубави снимки не стават на прекалено силна слънчева светлина. Което ще рече, че през август доброто време за снимки на открито ще е след около 17 часа. Сред дърветата край парк-хотел Москва и Руското посолство ще е идеална светлината  smile
Друг вариант е снимки сред природата. Да се поотдалечите малко от ресторанта в посока по пътя за Панчарево. Да спрете някъде и да си направите снимки. Ако имате време-защо не и край самото езеро?  Wink
Между другото-ако ви разрешат снимки в някоя красива сграда, както ти е предложила lionelsa, ще е чудесно! Получават се страшно стилни и красиви  smile
« Последна редакция: април 27, 2010, 13:50:45 от michelle » Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: април 27, 2010, 13:57:29 »

Аз да споделя мнението си за място за снимки - според мен едно от най-хубавите е на фонтана пред Народен театър "Иван Вазов".  good  girl_in_love
Стават страхотни снимки!  photograph  Love girl
« Последна редакция: април 27, 2010, 14:04:00 от lunno momiche » Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines