Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:22:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 414414 пъти)
 
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #1035 -: януари 21, 2008, 13:09:49 »

Гучи дай рецептата за огретен ,че го правех едно време ама от как съм тук не съм и нямам спомен какво се слагаше освен картофките и то сварени ........нали
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #1036 -: януари 21, 2008, 13:30:51 »

Хайде и аз да кажа /покажа tease / какво хапвахме ние през уикенда popcorn

Вкусна кавърма с пилешки дробчета


Палачинки със сладко от ягоди


Баница с праз и сирене(готови кори)


Невероятно вкусна "Пилешка фантазия в гювеч" ,чиято рецепта взех от кулинарния форум на бг мамма god


А крем-карамела реших този път да го направя в тавичка pardon


Днес съм самичка и ще хапвам каквото има,а тези дни съм решила да пробвам едни апетитни пил.шишчета на фурна,после ще дам мнение smile
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1037 -: януари 21, 2008, 13:33:30 »

 Oh my ... Oh my ... Oh my ... Абре жени,какво направихте вие..направо имам чувството, че по цял ден само готвите Oh my ...-как иначе се появяват тези вкуснотии-просто не знам! Oh my ... Oh my ... crazy Girl_hide Girl_hide

Гучи,така ми се дояде спанаккккк Girl_hide
Росистела- ти накрая ако не издадеш кулинарна книга с тези прекрасни снимки,не знам направо...
Милост бе,хора- някои не сме обядвали girl_wink
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1038 -: януари 21, 2008, 13:35:12 »

 Bravo Bravo Bravo на Rossistela !!! Радвам се, че мъжа ми не влиза в този форум!!!
Иначе и аз се постарах, но съм далеч от твоите вкусотии. В събота правих баница с едни прехвалени от моите колежки Лудогорски кори. После изпекох и най-вкусните соленки smile.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1039 -: януари 21, 2008, 13:37:21 »

добре срам не срам ще питам  blum много ми се папа картофена манджичка ама с малко така месце нали знаете не някаква гъцта ама с парченца картофки една такава червенка както баба я прави
оохх баба не може сега да ми я направи ама дайте ми иде как да си сготвя такава катрофена манджичка с едри парчета картофки и не гъста а само тук таам мисля че има чушчица и малко месце  *THUMBS*знам че не ви помогнах много ама и аз не се сещам за това ви моля за помооооооощщщщщ сънувам я  girl_impossible
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #1040 -: януари 21, 2008, 13:39:51 »

Момичета, помагайте на Клео!!!! В нейното положение е спешнооооо!!!
Клео, пиша това с риск модераторите да го изтрият, но се надявам да ти помогнат форумките smile...
Активен
YYY
Сватбар
***
Публикации: 266


« Отговор #1041 -: януари 21, 2008, 13:41:27 »

Роси
как я приготвяш баницата и пилешката фантазиа в гювеч даи рецептите моля че имам малко пиле и не знам вече какво да го правя
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #1042 -: януари 21, 2008, 13:45:49 »

Лелеееееееееееееееееееее Роси, аз току що ядох....но с тея снимки направо...бих повторила... yahoo *YAHOO*Я сподели някоя от рецептите...кавърмата с пилешките дробчета изглежда божественярски... shok
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #1043 -: януари 21, 2008, 13:51:35 »

Клео,манджичката ще си я направиш много лесно smile Задушаваш в тенджерката в малко мазнина свинското месце(осолено) на хапки и праз на дребно,чушчицата.Доливаш вода и слагаш и картофите,а аз лично обичам и зелен боб.Когато се сварят хубаво продуктите в отделна купичка слагаш малко олио,лъжица брашно и 1ч.л червен пипер,хубаво ги разбиваш,добавяш от бульона на манджичката и бавно сипваш в тенджерката,слагаш си сол,да поври още малко и това е.
Хехе,Ава,няма да издавам книга със сигурност,то не съм ги аз измислила тези рецепти,обаче ми е много кеф да готвя,а снимките ще ми помогнат за личната ми тетрадка с любими рецепти,която ще си отварям и на старини,а може и да я наследи щерка ми pardon
Даниелка,какви са тези кори и има ли защо да са прехвалени?
MIXAELA,баницата е много лесна и я правиш с каквато си искаш плънка-задушавам праза и после добавям сиренето,в тавичка редя кора,капя олио,после пак кора,плънка,кора,олио,кора,плънка...отгоре-разбити яйца с малко газирана вода,режеш на парчета и във фурната.Сега ще напиша и пил.фантазия,просто е супер
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1044 -: януари 21, 2008, 13:58:27 »

роси  благодаря  @}->--а за да стане червен бульона доматче слага ли се и кога???
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #1045 -: януари 21, 2008, 14:03:10 »

С тая кавърма с дробчетата мъж ми после само питаше "има ли още?",този път стана по-добра от всякога good -позапържвам дробчетата с кромид на едро(4-5глави),моркови на едро,гъби,чушки.Добавям 1 буркан цели домати,зеленчуков бульон,малко сол,черен и червен пипер,ако е нужно малко вода и бухам във фурната докато остане на мазнина,това е.

Ето рецептата за Пилешката фантазия (Господ здраве да му дава на това момиче дето я е написало в нета  smile ):
Задушават се 3-4глави кромид и още толкова нарендани моркови (следващия път ще добавя и гъби и кис.краставички).В гювеча се слагат пилешкото филе на жулиенчета(ивици),добавят се кромида и морковите,1ч.ч вода,1 коф. сметана,два бульона(аз сложих различни),чубрица,червен и черен пипер,няколко скилидки чесън на едро,разбърква се хубаво,слага се капака и фурната на макс-30мин.След което се намалява на 150градуса и се пече още 1час.Тогава се добавят пържени картофки (поне десетина картофа) и се оставя още 30мин,като накрая се отваря капака,за да се позапече.Ама много е вкусно good

Клео,той си става червен от червения пипер,но може да сложиш и доматки,но по към края на готвенето.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1046 -: януари 21, 2008, 14:14:37 »

Гучи дай рецептата за огретен ,че го правех едно време ама от как съм тук не съм и нямам спомен какво се слагаше освен картофките и то сварени ........нали
то го огретена.Сварявам картофите без да ги беля.обелвам ги и ги настъргвам на едро ренде.Намазвам гювечетаат със масло и ги посипнам с галета.нарязвам колбас на тънки лентички.Натрушавам сиренце.слагаш в гювечето настърганите картофки и после ред сиренце пак ред картофки и отгоре сиренце и колбаса.Наливам малко сметана.слагам подправки черен и червен пипер.Отгоре слагам един пласт кашкавал и запичам във фурната.
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #1047 -: януари 21, 2008, 16:05:07 »

Ако ми позволите и аз да дам една рецепта за огретен.Най-лесно е така:Нарязваш картофите като за мусака и ги слагаш във фурната с малко олио и водичка и подправки.Като са почти готови заливаш с фикса на Маги за картофен огретен или си правиш ти заливката: яйца,малко сиренце,кисело мляко.Поръсваш с настърган кашкавал.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #1048 -: януари 21, 2008, 16:30:41 »

Как направи агнешкото???

Нареждам месото в тавичка намазана с олио, като предварително съм му сложила подправки сол, черен пипер и после малко водичка, така пека във фурната на 100-150º. Пеках го около час и нещо, стана много крехко и много вкусно. А да, забравих да спомена и зеления лук, нарязан на кръгчета, аз слагам повечко лук, защото милото много обича.
Днес съм на спагети, а за вечеря мисля кюфтета да правя. Милото не сяда на масата ако няма месо.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #1049 -: януари 21, 2008, 16:48:36 »

ммм Гучи непременно ще го опитам, но без колбаса.
Аз гледах един огретен на Звездев. Сварява картофите и ги нарязва на едро, слага ги в намаслена тавичка, върху тях изсипва гъби, които са задушени с олио, лук, малко копър и малко магданоз, залива с течна сметана и настъргва кашкавал. И този ми изглеждаше вкусен но може и да съм пропуснала някоя подправка.
Активен
Страници: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines