Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 07:19:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 86   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!  (Прочетена 425705 пъти)
 
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #1005 -: януари 16, 2008, 17:32:15 »

Росистела, защо не направиш винен кебап със пюренце от карофки.....аз не обичам лук...и не му слагам.....
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1006 -: януари 16, 2008, 17:36:43 »

Момичета,бързо помагайте!
Имам замразено свинско месо и картофи,трябва да сготвя нещо,но днес май не ми е ден и нищо (освен запечено във фурната,което е краен вариант) не ми хрумва huhhuh.gif помагайте с някакви импровизации,рецепти,просто нямам други подходящи продукти за съчетаване с тези.....дори праз-лук нямам,а съм сама с мъничката и не мога да отида на пазар..... help
Нарязваш свинското на пържоли.начукваш ги хубаво.Сваряваш  картофките в един бульон.намачваш ги с вилица.Прибавяш топено сирене или друго сирене,черен пипер червен пипер шарена сол.слагаш в пържолките завиваш на руло и пържиш в мазнина.Ако имаш кисели карсатвички и царевица може да ги прибавиш. към картофките.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #1007 -: януари 16, 2008, 21:45:18 »

Въпрос към готвачките - как запазвате месото сочно при печене (на фурна и на грил)? Аз каквото и да го правя (маринати, доливане на вода и задушаване)- пилешко, свинско, крайният резултат е все сухо месо.  help
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1008 -: януари 16, 2008, 22:05:05 »

аз винаги го кисна в марината най-малко за половин час и никога не е сухо,а и го пека с фолио отгоре
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #1009 -: януари 16, 2008, 23:13:19 »

аз пържолите ги правя по следният начин
запържвам ги леко в масло и зехтин,колкото да побелеят после ги редя в гювеч,като редувам ред пържоли,ред лук,ред топено сирене и така-накрая изсипвам мазнината в която е пържено и малко вино и стават много меки и вкусни Bravo
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #1010 -: януари 17, 2008, 02:44:54 »

Ето и една рецептичка от мен за пилешко с подправки и лимон на фурна:
Обезкостени пилешки пържоли се нарязват на едри парчета. Овкусяват се със следните подправки: няколко ситно нарязани скилидки чесън, настъргана на ситно кора от един лимон, червен пипер, розмарин, подправка за месо, сол, и 2-3 лъжици зехтин. Фурната се загрява на силно. Пилешките късчета се поставят в по-дълбока тавичка/йенски съд и се запичат за 20 мин. След това добавяме половин чаша бяло вино/или пилешки бульон и сокът от един лимон. Месото се разбърква, за да се смесят сосовете и се пече за още 5-10 мин.
Сервирам ястието с картофено пюре или запечени картофки.
Приятен апетит! cook
Активен
dafni85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 501



Моят сватбен албум

« Отговор #1011 -: януари 17, 2008, 08:53:28 »

Ето момичета рецептата за крем Дипломат
Продукти:
1 л. прясно мляко по възможност домашно,става и от купешко в утиите
1 пак.масло от малките
4 яйца
7 с.л. брашно
12 с.лзахар + 12 с.л захар + 5 с.л захар
плод от компот /какъвто имате,аз слагам праскови/
Приготвяне:
7 с.л брашно се смесват с 12 с.л захар след което се прибавят към затопленото млеко,4 жълтъка и маслото се разбиват и се прибавят към млекото.Вари се до получаване на крем след което сместа се разделя на 2 равни части.4 белтъка и 12 с.л. захар се бият на сняг в съд леко загрят на огън.От снега се оставя за украса/но може да използвате и сметана от флакони/ а останалото се прибавя в едната половина.Към другата половина се прибавят 5 с.л захар разтопени на карамел,докато прибавяте карамела нека съда с крема да е на котлона за да поеме добре карамела.На дъното на чашата се слагат парченца плод след това се редуват кремовете,карамеления отгоре белия крем и се украсява,може да поръсете със смлени орехи или шоколадови прътчици.
Горе долу се получават 8 чаши крем от ниските за алкохол,след като поистине се слага в хладилника
Еми това е рецептата снощи правих и милото веднага омете 2 чаши pardon да ви е сладко Wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1012 -: януари 17, 2008, 09:17:23 »

Въпрос към готвачките - как запазвате месото сочно при печене (на фурна и на грил)? Аз каквото и да го правя (маринати, доливане на вода и задушаване)- пилешко, свинско, крайният резултат е все сухо месо.  help
Аз винаги леко запържвам пилешкото и свинското месо преди готвене.телешкото е важно да се оваля в брашно за да се запази сочно.И в маринатите никога не слагам вино когато приготвям свинско и телешко защото в една книга прочетох че то изсушава месото.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1013 -: януари 17, 2008, 11:40:04 »

аз слагам вино но не го изсушава huhhuh.gif
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #1014 -: януари 17, 2008, 11:59:09 »

На мен са ми казвали да се слага на месото малко алкохол,например водка.Пробвах го на едни пържолки,свински и наистина станаха много крехки.Дори нож не сме изполвали.
Та значи овкусих пържолките с подправки,каквито имах,нарязах гъби и лук и ги метнах в едно йенско.Полях с малко водичка,ръснах отгоре малко водка и винце.
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #1015 -: януари 17, 2008, 12:55:07 »

за  да остане крехко и сочно месото аз го кисна в марината около 30-40 минути и след това го пека под фолио/като е готово махам фолиото за да се запече леко/ или го пека в плик. сега от почти всеки магазин може да се вземе такъв плик. става много хубаво и е крехко най-вече
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #1016 -: януари 17, 2008, 14:50:14 »

Въпрос към готвачките - как запазвате месото сочно при печене (на фурна и на грил)? Аз каквото и да го правя (маринати, доливане на вода и задушаване)- пилешко, свинско, крайният резултат е все сухо месо.  help
Аз "запечатвам" месото (пилешкото не,предимно свинското,но не винаги-зависи от рецептата) -леко го запържвам,за да хване лека коричка,която запазва соковете вътре в него и така остава сочно.Пека в йена с капак или под фолио smile

Аз вчера направих свинското по елементарна рецепта и стана доста вкусно:нарязах месото и картофи на малки кубчета,моркови на колелца и обърках хубаво със сол,чер и червен пипер,сухи листа от целина,джоджен,олио,червено винце,налях гореща вода и похлупих в йената на 250 градуса за почти два часа във фурната. Victory
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1017 -: януари 17, 2008, 15:04:23 »

На мен са ми казвали да се слага на месото малко алкохол,например водка.Пробвах го на едни пържолки,свински и наистина станаха много крехки.Дори нож не сме изполвали.
Та значи овкусих пържолките с подправки,каквито имах,нарязах гъби и лук и ги метнах в едно йенско.Полях с малко водичка,ръснах отгоре малко водка и винце.

Подкрепям на 100%! good Аз съм правила така пилешко бонфиле- става невероятно! Girl_hide
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #1018 -: януари 18, 2008, 16:40:39 »

милички чудя се какво да сготвя на бързо дайте идеи
Активен
mirmar
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1128



« Отговор #1019 -: януари 18, 2008, 16:41:48 »

Яйца по панагюрски! good Кренвиршчета с кашкавал...
Активен
Страници: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 86   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines