Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 09:11:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клюкарник  (Прочетена 136354 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: януари 30, 2008, 16:48:11 »

Да, само ако бъде осъден за нещо друго.
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: януари 30, 2008, 16:50:43 »

Да Мире, означава че ако през тези 5 години направи друго провинение, ще влезне в затвора за 2г. и 6м. Не мога да кажа справедлива ли е или не присъдата, но според мен не трябва само защото е известен да влезе в затвора и да изкупи вината на всички ненаказани. Дайте да си измием ръцете и отчетем дейност защото е известен. Да наистина, някой замислял ли се е какво стана с жената от Перник която пияна катастрофира и уби 3-ма тинейджъри???Аз не мисля че вобще е съдена!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: януари 30, 2008, 16:56:43 »

много ви благодаря че ми разяснихте!!аз съм съгласна че това че е известен не го прави изкупителна жертва за всички пияни шофьори и убитите от тях невинни!в същото време обаче и не мисля че като е известен закона трябва да е по-блакосклонен към него заради известността!!има си съд и съдилище те решават!за мен най-големия съдник ще е съвестта му!!това е достатъчно ако я има тая съвест!е жалко че родителите ще се чувстват онеправдани и цял живот ще мислят че му се е "разминало"заради известността и парите му  good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 30, 2008, 17:00:50 »

Права си Диди,обаче всички вип личности застанаха зад него,а един не се намери да каже,че е за момчето nea другият парадокс е,че ако не беше известен-никой нямаше да си спомня нито за момчето,нито пък във ВМА щяха да обърнат такова значение на Мануела<знам,че ще кажете е как така,обаче от източник знам,че в началото са казали на персонала-докато не я стабилизираме-няма да се спи и почива и инфо няма да се дава>...не знам как да коментирам присъдата,защото изобщо не знам какви присъди произнася съда в такива случай,това е първият масов случай който се обсъжда явно blush и толкова бързо се гледа sad единствено мисля,че можеха примерно за повече години да му вземат книжката,но не ми е тук НК да до колко години може да му вземат при тези обвинения blush а парите-ами то е глупаво човешкият живот да се измерва с пари-сега беше ясно,че никой съд няма да отсъди 2 милиона,но дано стигнат за лечението на Мануела cray
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: януари 30, 2008, 17:06:18 »

Тази събота или неделя стартира новото предаване по bTV "Търси се", беше с Максим за инцидента. Искам да ви кажа че той наистина изглеждаше смазан, имаше интервю и с майка му. Водещатат забеляза, че той не гледа майка си и той каза не може да гледа никой от семейтвото си в очите. Беше много истински и мисля че инцидента ще го осъкати за цял живот!

За парите и лечението съм съгласна, но както кума ми каза вчера:"Малко е гадно, но защо на чужд гръб трябва да си оправят живота" става въпрос за родителите на починалото момче. 500 000лв няма да върнат един човешки живот, нито ще купят бъдещо спомени с починало дете, само ще оправят благосъстоянието на родителите.
« Последна редакция: януари 30, 2008, 17:09:11 от Little_Sweet_Didka » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: януари 30, 2008, 17:09:43 »

всеки добре възпитан и отговорен човек трябва да осъзнава последиците от всяко свое действие!шапка на него му свалям за това че той осъзнава напълно ситуацията!той каза "бих го убил този човек"виновен е да!не го осъдиха на затвор да!родителите на пострадалите са недоволни да!но той никога няма да забрави случилото се ще го преследва винаги!!за един миг от най известния се превърна в най мразения и това подплътено с неговата съвест няма да спре да му тежи никога!!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 30, 2008, 17:12:17 »

чл.66,ал.1 НК"Когато съдът налага наказание лишаване от свобода до три години, той може да отложи изпълнението на наложеното наказание за срок от три до пет години, ако лицето не е осъждано на лишаване от свобода за престъпление от общ характер и ако съдът намери, че за постигане на целите на наказанието и преди всичко за поправяне на осъдения не е наложително да изтърпи наказнието"

чл.68,ал.1 НК "Ако до изтичане на определения от съда изпитателен срок осъденият извърши друго умишлено престъпление от общ характер, за което, макар и след този срок, му бъде наложено наказание лишаване от свобода, той изтърпява и отложеното наказание.
ал.2 Ако при условията на ал.1 осъденият извърши непредпазливо престъпление,съдът може да постанови отложеното наказание да не бъде изтърпяно или да бъде изтърпяно изцяло или отчасти."

Позволих си да цитирам закона,за да стане по-ясно за какво става въпрос точно и моето лично мнение е че наказанието е справедливо - първо,защото както се вижда от чл.66 НК, наложеното наказание е до 3г. лишаване от свобода(което за непредпазливост си е добра присъда въпреки отежняващите обстоятелства) и лицето отговаря на останалите условия по-долу в същия член и както се вижда все пак са му дали възможно най-дългия  изпитателен срок.
Повярвайте ми влизала съм в затвора(водиха ни от университета;) и обстановката там едва ли ще го превъзпита повече от съвестта му и наложеното наказание, което си е и една от целите на наказанието.
Извинете ме за дългия пост...
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #82 -: януари 30, 2008, 17:13:59 »

Да наистина, някой замислял ли се е какво стана с жената от Перник която пияна катастрофира и уби 3-ма тинейджъри???Аз не мисля че вобще е съдена!
Тъй, като съм родена в Перник и често ходя при баба...мога да кажа,че въпрсната жена също е условно пусната на свобода. Няма наказание, а обещетението,което трябва да плати е значително по малко от това което Максим трябва. Още един случай в Пк, в който беше убит един мой стар познат и то умишелено отново наказание няма-условна присъда и 10000 обещетение...Какво да ви кажа --справедливост в такъв случай няма......Каквото и да направят нищо няма да се промени...Аз мисля , че когато някой умишелно извършва престъпление тогава трябва да бъде наказван със затвор....Де да нзам не съм наясно......само че няма добра или лоша страна...
Аз също не зная дали е правилно или не решението на съда...., но съм убедена че родителите се възползваха от известноста му и затова поискаха такава огромна сума...Това си е чиста спекула с положението. Ако беше някой беден човечец...какво -нищо нямаше да му искат....
Грешки се правят винаги, дали той или някой друг така е било писано да стане..Аз вчрвам, че ако нещо ще става то ще стане и дори да не е пиян човек...Само можем да се молим ние да не ставаме жертви или причинители на такива неприятни неща....


Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.колко сте бързи...
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: януари 30, 2008, 17:21:11 »

еми както казаха тв репортерите по нова "съда се изплю в лицата на семействата на мануела и петър"
нито парите които ще им даде ще върнат петър,дано поне мануела се оправи,нито ако лежи в затвора ще се оправи нещо,но да убиеш човек ,шофирайки пиян и да се разминеш с условна си е най-голямата погнуса  bad.
аз още от неделя съм много ядосана на едн бабака която коментира катастрофата"е какво толкова е станало" и едно момиче "защо всички забравят че максим прослави Бълагрия" еее явно съда не го е забравил bad
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: януари 30, 2008, 17:31:14 »

Съжалявам,че пак ще се "направя на компетентна" и не се явявам като адвокат на Максим, но само искам да поясня относно съда,че той не си измисля наказанията.Целият процес започва от дознателите,минава през прокурорите,които повдигат обвинение по определен член и съда заседава и определя наказанието по него на базата на всички отегчаващи и смекчаващи обстоятелства,доказателства и свидетелски показания.В закона има ясни граници и правила и съдът е длъжен да се съобрази с всичко това,а накрая заедно с присъдата се пишат и мотиви.Не знам по кой точно член е осъден и затова не смея да пиша за това,но така като гледам наказанието му е даже доста високо...Била съм на стаж към съдия, който имаше много такива дела тип "пил-карал" и ви уверявам,че такова наказание рядко се налагаше.Повечето се измъкваха със споразумения....Никого не защитавам,а говоря от опит,защото хората много обичат да казват "ама съда така направи",да ама съда не си ги изсмуква тия наказания от пръстите,а следва законите.Ако ще се критикува някой,то може би трябва да е парламента тогава...
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: януари 30, 2008, 17:33:17 »

добре тони права си "парламента се изплюва в лицата на всички убити по пътищата"
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #86 -: януари 30, 2008, 17:38:38 »

Извинявай Маслинка......но ако питаш мен едва ли всеки причинил катастрофа( със жертви) трябва да лежи в затвор.....Това най-малкото е абурдно...така мисля аз....Та има жертва..., но това не умишлено убийство( дори от съда да се смята за такова).....Но както и да е..Мнения много по-въпроса.....
Активен
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: януари 30, 2008, 17:39:12 »

Значи, може слободно да си се напиваме и да си трепем хора  Oh my ....  Та ако пострадалите бяха мои близки, щях да си уреда една "неумишлена среща" с Максим, па след това какво са 3-5 години условно.
Ееее пазете се от подобни срещи на пили Максимчета.
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 30, 2008, 17:41:30 »

Всеки извършил престъпление трябва да изтърпи наказание за него , да - затвора е едно от тях , но мисля че за Максим най-голямото е тежестта върху собствената му съвест.
Наистина е грозно това което стана...но такава ни е държавата в която живеем nea
А какво стана с момчето което уби хората в Бяла ... sad осъдиха го , макар че не беше виновникът за катастрофата.
Активен
nqma me
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 654


« Отговор #89 -: януари 30, 2008, 17:43:30 »

и това е вярно...най-лошото е че законите се прилагата по различен начин.....Да реши държавата веднъж за винаги какво да прави със хората причинили смърт по пътищата......Абе.....нямам думи..
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines