Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 08:39:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли дойде, от жега ще се мре!  (Прочетена 56081 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: юли 17, 2020, 09:58:28 »

Аз честно казано, имам нужда от поне още две години, за да се замисля за второ дете ( и астроложката тей ми рече lol  ). Не се шегувам, баща ми ходил на любимата си астроложка "виртуално", питал за мен и брат ми. Та извън това- това въртене, сучене, четене, подбиране на храни- ай сиктир, не съм готова за второ дете и аз. Имам хронична умора, нонстоп ми се спи, а непрекъснато излизат задачи и нов стрес. Промените тази година във всяко отношение ми идват в повече. Е затова се раждат деца докато си млад, ама това е друга тема на разговор. Преди не бях на това мнение, вие знаете. crazy
А за сравненията и кой кога чел комикси и си бърсал сам гъза- то и моят може сам, ама по- добре да не бърша след него.. че така си пренася гърнето да го изхвърли в тоалетната, все едно море носи. lol . Извън майтапа- аз съм била мега юркано дете, тия дето не ги юркаха толкова, повече направиха след 18тата си годишнина, защото не бяха бърн-аутнали.. Та и там имам специфично мнение.  pardon
Не ме касае особено колко ще е умен и успял, искам да е спокоен и щастлив, по възможност минимално обременен от мен. За другите му роднини- не нося отговорност, вече не се и меся.
Аз имам две опции за приятелки с деца, които са читави. Но сега пък с тази пандемия, не ми се ще да се каним по къщите и горкият - тича по по-големите деца из двора на училището, те пък не го бръснат за слива... малките не са му интересни. Каквото - такова. nea
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юли 17, 2020, 11:25:21 »

Здравейте!
Тази седмица ми беше обратна адаптация - от забързаното ежедневие към седене вкъщи. Физически е лесно, психически, не толкова. То пък е и дъждовно, та не може и да сме навън много.

След два месеца и половина отново имаме миялна smile

И ММ днес е в офиса, защото трябваше да закара колата на годишно обслужване, което е в района там.

Маги, радвам се, че сте по-добре!

Аз тук винаги се изненадвам, че майките искат да си говорят с мен, въпреки лошия ми немски. Сигурно от любезност.

Булче, недей така за панделките. В София живеехме в панелка (тук също, между другото). Рат и тя е в панелка Wink lol  Аз в София имах майки-приятелки, с които се бях запознала първо в групите във ФБ.

Малко по една тема от миналата седмица - мъжете и отношенията им с техните родители. Вчера свекърва ми имаше рожден ден. ММ ѝ се обади по Вайбър, каза ЧРД, жива и здрава, и отиде да яде, а остави Вайбъра на Томи и на мен. Почти винаги така им протичат разговорите. Според мен е много смотано, няколко пъти съм му казвала, че както говори той с техните, така и Бамбук ще говори с нас, но не се впечатли. Да не говорим, че съм виждала във Вайбър по 2-3 съобщения "как сте" от майка му и той нищо не е отговорил. Поне едно ок да пише.

А след един месец основно с баща си и дядо си, Бамбук различава Форд Куга от Форд Еко Спорт, но не различава молив от флумастер.

Сравняването на децата май е неизбежно. Бамбук, освен с прохождането, все е изостанал. Преди не се впечатлявах, но ако продължава така ще почне сам да го усеща. Все пак до първи клас няма да го разбере, пък до тогава дано навакса.

Хубав ден


 
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: юли 17, 2020, 11:43:40 »

Панда както винаги, си в десетката.
Замисляш ме, след престой с баща си е: леко превъзбуден, истеричен и лигав. След престой с майка ми е спокоен и е научил нови неща- приказка, разказва нещо, нови думи, послушен. След престой с мен не знам как е- ама аз след него съм в истерия. lol
А за  марките коли- в мъжкия свят това ще му е по- полезно като инфо от химикалките lol
В панелките има изключения, но зависи от квартала. В този на булчето съм сто процента съгласна с нея, че трябва да се делят по нови и стари блокове. Ставала съм свидетел на какво ли не в този квартал.. shok
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #153 -: юли 17, 2020, 12:30:11 »


В панелките има изключения, но зависи от квартала. В този на булчето съм сто процента съгласна с нея, че трябва да се делят по нови и стари блокове. Ставала съм свидетел на какво ли не в този квартал.. shok

аа ето това пропуснах, квартала хахах, не живея в елитен такъв. Как да ви кажа, миналата седмица един баща от панДелките, който уж е и дилър си се заплашваха в 23:30 с жена му че ще се убият, пред децата си, кулминацията дойде след като жена му каза че отива за пистолета  shok. Та при нас са леко съмнителни...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #154 -: юли 17, 2020, 12:41:03 »

Хаха ние не сме в панелка, но и нашият комшия е дилър. Само, че май нещо са му паднали протекциите, защото миналият петък организира купон, явно някой се обади на полицията. Той спря музиката и вместо както обикновено да вдигне егати зулума, излезе викна "Ей какви хора сте, поне елате кажете да намаля защо ми викате куките" и приключи партито.

 В другия квартал, дето уж много елитен също имаше дилър, но на по-елитни субстанции. Изобщо не можеше да каже човек, че се занимава с такива неща, но зимата май предруса и почина. Та идеята ми е, че елитността на кварталите не е показателна много. Луди хора навсякъде има. Аз затова ги избягвам наравно. tease
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: юли 17, 2020, 12:55:58 »

Здрасти!
Много сте изписал, браво!
Аз благодарение на една съученичка имам приятелски контингент майки, повечето са супер печени, приятелки сме, 2оът месечно си излизаме на заведение даже. Децата се познават от бебета и играят заедно. Много се радвам, че ги имам, защото винаги мога да разчитам на някоя да гледа Ники за малко, да не се носят боклуци на вън и Т. Н.  За рождени дни е ясно, че сме същата банда.
Не съм съгласна съвсем за панелите и новото строителство. За мен е до квартала най-вече, масово новите квартали са създадени от пришълци, носещи селяни ята дълбоко в себе си. Сега да не се обиди някоя, тук не мисля че има такива, просто като мина през някой нови квартал пета и ми иде да ги взривят.
Нашата детска има нужда от много неща, осо оно двора е отврат. Ама на никой не му се занимава, чудя се дали да не повдигна темата с останалите пари от годината да им вземем някакви неща за на вън, ама това значи аз да се занимавам с всичко и нещо не се навивам.
Ние утре заминаваме на море и после директно към Смолян. Чакаме толкова работа че от нерви корема ме боли.
Маги, радвам се че сте по-добре!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: юли 18, 2020, 04:51:39 »

Добро утро!
Леле, забравила съм какво е да ставаш по тъмно, ама поне причината си струва  Wink
Късно видях, че сте споменал кварталите, като фактор. Ама в интерес на истината, всичко си зависи от хората и как ще си ги подбереш. Аз се радвам, че Ники от бебе е с тия деца, познават се и малко или много съм ги предопределила за негово обкръжение на този етап. Сега би ми било по-трудно да се социализирам тепърва.
Хайде приятен уикенд, прекрасни!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #157 -: юли 20, 2020, 08:37:45 »

Добро утро?

Как сте след този дъждовен уикенд?

Вижте какво вещаят звездите, добро начало на седмицата smile



Рат весело на морето!

Мен всички клиенти са ми в отпуска,та дано седмицата я изкараме леко!

Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юли 20, 2020, 09:16:49 »

Здравейте!

Как изкарахте уикенда? Тук до обяд беше дъжд, но следобед спираше и можахме да излизаме с Бамбук да караме през локви. Днес е слънчево от сутринта. Това лято ще е много дълго.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юли 20, 2020, 09:47:16 »

Аз пък си мисля че в Бг вече няма лято- то е или дъжд или студ или и двете.  crazy
Лека полека почваме да чуваме за познати с Ковид, гадинката идва все по-близо.... sad
Почвам се да се притеснявам...
Иначе уикенда дори не помня какво правих- ама си полежах бая, имах нужда.
Мислехме да идем на морски уикенд другата седмица, ама се отказах- след тия протести ще има маса заразени хора... beating
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #160 -: юли 20, 2020, 10:01:26 »

Привет!

 В събота като тръгвахме тук се изсипваше егати дъжда. На село не беше валяло, прерося и дотам, та не сме имали дъждовни преживявания. Ж. се изкефи много, че има "много гости". Аз малко бях под напрежение, че майка и свекъра не мелят брашно много и се ослушвах, ама мисля, че мина. Не смятам да повтарям скоро, изнервям се. В село също има болни вече, даже в болница. Майка като пенсиониран служител в МВР им се дразни и само им прави забележки, че не ходят с маски... На улицата ти да има болен в болница и да не се стреснеш и да се правиш на безсмъртен поне на задължителните места за мен е тъпо селско упорство.crazy

 Братовчедка ми дето е женена за швейцарец са направили схемата, дето и тук обсъждахме. Дошли са в Гърция и ще се видят там със семейството. Другата братовчедка ми даде покана за сватба. Там не знам как да го играя. Или нашите ще идат, а ние ще си вземем Ж. малко към София, или ще идем само на подписването в градината на ресторанта и ще си тръгнем преди хора и всякакви салтанати, пак с предтекст Ж. pardon

 Аз реших утре да ходя за хормони, ама помня само че трябваше да бъда наспана, а нахранена ли/гладна ли.... тук знам, че ще подскажете.

 Хайде дано верно е начало на хубава малко по-лятна седмица.Sunshine
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юли 20, 2020, 10:12:13 »

нищо не спазват, ситуацията е извън контрол в Сф... shok
А за сватбата, Адиктед, не бих пуснала вашите на твое място. То на такива места се ловят вируси, а те са в рискова група като възраст..
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юли 20, 2020, 10:36:27 »

Здравейте!

Ние, ако всичко е наред, в сряда заминаваме малко на море. Заради обстановката сме го съкратили на половина престоя, но пак си имам притесненията. Много ми се ходи иначе, то аз си живея за морето и Коледа.

Уикенда мина в работа, вкъщи, за университета, за снимките... Захванала съм се да лекувам едно котенце, което може би ще подаряваме, ама то милото не се дохранва явно от доста време. Ох, не е лесно с животни, още повече като станат над 5-6.

Адиктед, аз поне знам, че кръв се взима със сигурност на гладно, а даже и на жадно. Дано всичко е наред с хормоните, аз не успях да дам този месец, ще чакам другия.

Днес ще дооправям у дома, ще пиша списъци, ще редя багаж и ще раздавам задачи. За почивката просто си пожелавам да не се нервирам, малко да си отпусна душата и да не се опитвам да угодя на всички!
« Последна редакция: юли 20, 2020, 10:38:02 от Bube » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: юли 20, 2020, 12:25:50 »

Привет, аз днес правя 100 неща и ми иде да се гръмна.Тук времето е средна хубост.Сутрин дъжд и вятър, по обед жега не се диша, вечер дъжд и вятър.По случая аз и едната близначка сме със сополи, другата се опитва и тя.

Мерки и тук никакви, възмутена съм от хората, но това е положението, много недисциплиниран народ сме.

Адиктет, ако са полови хормони, оже да хапваш не е проблем, ако са щитовидни без кафе и без пит хормон.Ако е ПКК, на гладно и жадно.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #164 -: юли 20, 2020, 13:38:07 »

Аз пък си мисля че в Бг вече няма лято- то е или дъжд или студ или и двете.  crazy
Лека полека почваме да чуваме за познати с Ковид, гадинката идва все по-близо.... sad
Почвам се да се притеснявам...

В София искаш да кажеш, тук и аз стигнах до този извод, но не ми пречи на офисния дрескод, даже предпочитам. Виж на морето е друго нещо...

И аз имам познати вече, но отказвам да се притеснявам. Да се страхуваш от бъдещето едва ли би донесло някаква полза, даже имам съмнения, че сами си навличаме бели, когато все треперим над нещо. Спазваме си мерките, чистим ръцете, носим си маските и от вчера си репетирам репликите как културно да обяснявам на неграмотните да не ми дишат във врата на опашката в магазина... точно това ми се случи, на 30 см от лицето ми се залепи една кака,  но бях твърде изморена да и наливам акъл вежливо и за това просто се преместих... Имам чувстовото, че хората прегряха от цялата карантина и брифинги на щаба и сега като не виждат пряко какво се случва и нямат заразени познати, силно искат да вярват, че вирус няма и игнорират бройката.


Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines