Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:36:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли дойде, от жега ще се мре!  (Прочетена 55903 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« -: юли 01, 2020, 08:20:59 »

Честит ни Юли! Желая ви който ще излиза почивка да я оползотвори качествено. Който не да си намери спасение от жегите.
Булче, и моето кръвно е супер ниско от тия жеги и съм все с едно виене на свят и как изляза на вън ми става лошо. За капак днеска и ми дойде и съвсем ще съм като пребита тия дни.
Поне месеца ми тръгна добре- Ники стана в настроение и не сме се разправяли тази сутрин. Някви котки се бият пред нас и ми иде да ги избия, от 5 взех да ги чувам  beating

« Последна редакция: юли 01, 2020, 08:24:48 от ratatui » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #1 -: юли 01, 2020, 08:47:49 »

Добро утро!

Честит джулай морнинг!

Снощи седях до късно че имаше продължение на Драмагедон, Тати пусна ново видео и закопа Джефри и Шейн, та рових до късно по туитър и youtube  crazy, нямам акъл, знам  laugh. Пуснах и новини и се депресирах, ей не бях гледала от две седмици, почвам да разбирам хората които избягват да гледат новини, някак различно въздействат когато само ги четеш.

От онзи ден имаме морална дилема пред блока, не знам какво се прави в такива случаи, но съм сигурна ако бяхме в някоя западна страна това нямаше да се толерира. Има 3 дечица (от 6 в семейството) които слизат от съседния блок. Родители не сме виждали, най-малкото е колкото нашето, със счупена ръчичка,сами са навън по цял ден, постоянно молят някой за храна, малкото е прекалено малко за да е пуснато без надзор, кулминацията беше онзи ден след като изскочи пред една кола, ей така от нищото, човека в колата пребледня... просто и в тази ситуация в момента с пандемия те обикалят навсякъде, родители не се виждат никъде, не знам, много ми е съвестно да извикаме някоя служба, но е недопустимо толкова малко дете да е навън само... тоя гипс се разпада, стои вече месец...Какво бихте направили вие?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юли 01, 2020, 08:59:42 »

Цигани ли са?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 01, 2020, 09:03:06 »

ох, Булче направо настръхнах. Горките деца!
Поразпитайте наоколо, все някой знае нещо за родителите. Поне при нас майките са кварталната мафия, все някоя знае отговора на въпроса. Подайте поне до кварталния сигнал.
Новини само по радиото слушам, изобщо нямам време да пускам телевизор, пък и не ми се натоварва излишно.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #4 -: юли 01, 2020, 09:11:37 »

Честит ни нов месец! Нека да е топло, но да няма жеги, да вали, но да не са порои Wink Ама най- важното е да сме живи и здрави и възможно за ситуацията най- спокойни. heart
НИ2 си дойде за 10 дни и понеже няма задължителна карантина, направи тестове. Много е тежко да не можеш да си прегърнеш детето и да му се радваш от сърце, да спазваш дистанция и да стоиш с маска вкъщи. Дали някога ще свикнем, не зная cray. Инстинктът за самосъхранение дали е по- силен от майчинския, дали не ставаме първосигнални и дали не оскотяваме... Не мога да искам от него да не се вижда с приятели, да се затвори сам, да не вика и да не се смее, това си е негов живот. Естествено, няма гаранция, че и ние не може да му лепнем нещо, Родният ходи до разни институции служебно и макар да спазва мерки, никога нищо не се знае... Опитвам се да гледам разумно на ситуацията, но се иска време да се адаптирам емоционално.
Хубав ден на всички, с много вдъхновение и положителни изживявания! heart heart heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #5 -: юли 01, 2020, 09:28:10 »

Честит юли! Дано е слънчев и усмихнат smile

Булче, много зависи от степента на проблема. Първо - звъните в РПУто на дежурния. Тези разговори не са с арменския поп, а всичко се описва и пази като информация. Подавате сигнал, а полицията ще си направи проверка. Много вероятно да ги посети два-три пъти на адрес. Второ - ако е много наболял проблем, пускате жалба до три институции - полицията, районното кметство и социалните служби. Хубаво е да се упомене, че жалбата е пусната едновременно към всички. Хубаво е и да има подписка от няколко семейства. Социалните ще проверяват социално-битовите условия, лекарски прегледи и тн, полицията - частта с това дали родителите упражняват контрол, дали децата имат девиантно поведение, а от кметството - тези хора как и защо живеят там, официално ли са... Много е важно да има нещо черно на бяло. Така, ако има по-голям проблем, има на какво да се позове човек. Представи си да причини някой лека или средна телесна повреда, както казваш, че може с колата да удариш детето?! От друга страна вече има спечелени дела от етажната собственост за временно извеждане на проблемни съседи... Случаи много!

Новини чета диагонално и избирателно. Времето да седна и да ги гледам по телевизията си е загуба за мен.

От вчера имаме вързани компактдискове на терасата. Поръчахме и спрей, за да не прилича на кокошарник. Още леко се стряскам от отблясъци, когато влизам в хола.

Напоследък попадам все на дръпнати, сопнати хора в ежедневието и май вирусите им са последна грижа, но пък първо оправдание. Не е много трудно човек да е малко по-приветлив към останалите. Хубаво е, че емоционално съм над нещата точно сега.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #6 -: юли 01, 2020, 09:31:50 »

Цигани ли са?

Не, бели като сирене...

Али, районното е отсрещния блок, ще видим дали да поговорим с тях, ние всички го говорим но всеки се притеснява какво ще се появи насреща (визирам родителите) и какъв е случая, за тези наистина не знаем нищо, аз даже не знам ако поддам сигнал за кого и къде да поддам.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #7 -: юли 01, 2020, 09:48:53 »

Булка, задължително направете снимки и клипове, да имате доказателство. Наистина е добре да се вземат мерки от съответните инстанции, а може и вече да са им известни. Самите деца искат ли да говорят къде живеят, как се казват родителите им, кой ги гледа?
По същия начин тук в парка се размотават 4 дечица на възраст от едно бебе до 12- 13 годишно момиченце, което го бута в мърлява количка и просят пари и храна. То така си беше и преди пандемията, но тогава пред църквата стояха основно, че имаше повече хора да ги съжаляват. Познавам важно лице от Махалата, което им се явява нещо като "Връзка с обществеността" по време на избори и други прояви и още тогава му казах за децата. Знаели ги и ги държали под око, такова е виждането за отглеждане в общността на по- бедните и изпаднали в нужда. Понякога самият той е в парка и виждам, че го слушат да не напускат територията и да не чупят и рушат люлки и катерушки. Вероятно това е максимумът на "попечителство", който може да се упражни при живи родители  pardon и се е решило, че всяко друго действие би се отразило по- лошо на всички. Давам храна и толкова. Майките си дърпат децата щом ги видят, но и те самите не се смесват с тях, движат се винаги в група.
« Последна редакция: юли 01, 2020, 10:14:20 от svekarva » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #8 -: юли 01, 2020, 11:18:11 »

Свекс, на няколко пъти се опитваме да изкопчим информация, особено от по-големите, но си личи че им е болна тема. Онзи ден когато стана това с колата, питахме къде е мама, че трябва да е тук, сестричката само обърна очи и каза оо мама, няма да стане... Вчера купихме сладолед на децата, то дойде веднага и пита а на мен ( като е черпено от нас безброй пъти, ама има лимити нали) и аз му казах иди извикай мама да дойде да ти купи сладолед и то заби поглед в земята. Също така се въртят около нашите деца нон стоп, не върви и да дърпам и да казвам не играй с него, че не искам да има предразсъдъци, ама и не знам къде е ходило и с кого е било контактно... Иначе не са лоши деца въпреки ситуацията, даже сестричката е много лъчезарна, хубаво е облечена, просто това малкото е захвърлено на произвола на съдбата и се чудим грешна ли ни е преценката или наистина има проблем?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: юли 01, 2020, 12:27:47 »

Булче, щом избягват темата, има нещо гнило. А имената казват ли си? На училище ходят ли /преди ходили ли са/?
Има нещо гнило в цялата ситуация, ако имате някоя разговорлива майка да ги подкара леко леко, да спечели малко доверие и деликатно да поразпита за баби, дядовци, татко.... щом за мама не се говори.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: юли 01, 2020, 13:20:59 »

Привет, и аз бих подала сигнал.За мен това е недопустимо.Играят си с живота на децата.Ама нали ще ни вземат децата и не приеха закона за социалните услуги, където в него подобни случаи бяха упоменати.Истината е, че има много деца в риск, а ние като общество не сме дорасли и не искаме да се месим в"чуждите работи" а после цъкаме с език, че видиш ли това се е случило.Това е същото като побоя над жените.
Най-малкото ако има проблем в семейството, социалните ще се опитат да го изгладят.Първото и най-важното там е детето да остане в семейсна среда, извеждат ги при крайна мизерия и неглижиране на децата.

Аз съм недоспала, нервна и сърдита на целия свят.Не мжоах да спя, че растът зъби и е голямо мрънкане.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #11 -: юли 01, 2020, 13:46:29 »

Привет! Аз от вчера съм решила, че е юли и това е, ама и вие си мълчите и не ме поправяте:D

 Ние днес бяхме на плаж. До към 11 бяхме сами на целия басейн. Предишни години в 11 заемаме последното място на паркинга, а в ресторанта, ако не си резервирал от сутринта забрави да седнеш. Сега сутринта сервитьорът супер троснато каза, че нямало нужда, маси бол. Иначе дезинфекцират много навсякъде, с шлемове са повечето. Дано оцелее бизнеса и да са здрави хората.smile
Ж. ни изненада много. Аз мислех, че ще я е страх в басейна, а тя на 2 пъти даже и краката й не стъпваха на дъното. Обикаля и се кефи супер много. Аз съм много горда. В началото се бях вкопчила от страх да не вземе да се хлъзне и да се нагълта и стресне, но повече стрес й причиних, та добре че ММ малко я дръпна от мен и я остави да си обикаля. После ако усетеше, че се приближавам и викаше сама, сама.  good
Хората са зажаднели за общуване. Една жена си разказа цялата история, че имала почти наборче на Ж. и че го било страх от водата, пък че имала проблем със зачеването. После една баба също я закачи и тя че имала внуче на 3 м и пак доста си говорихме от разстояние.
Свекс, същите мисли ме спохождаха, докато бяхме в изолация и ММ като дойде първия път. Хем как да си отделя детето от баща му, хем на различни места сме били, а и нашите да пазим. Преодоляват се тези мисли, дай Боже всичко да е наред.
В петък преди да тръгнем съобщиха на ММ, че е хубаво до този вторник да се върнат в офиса. Буквално така им казаха. Имало термокамери, влизало се само от 1 място и общо взето това бяха указанията. Аз се издразних на неорганизираността и на 0-вата мисъл за психическото здраве. ММ се притесни, ама му казах да не го мисли, няма как да го промени. Днес една колежка му се обади. Понеже имат и производствена част с голяма фабрика имало положителен тест сред работниците там и от днес пак връщат всичко по домовете. От една страна на мен ми е по-спокойно, но от друга дано наистина вземат мерки, хем да не умре бизнеса, хем и хората да се чувстват спокойни...
 
 Булче, нормално е каквато и да е майката да опитат да я защитят и прикрият. Такива деца се превръщат във възрастни много рано от страх, че ще загубят и малкото сигурност, която познават, колкото и гадна реално да е тя. Чрез децата не можете ли да разучите, между връстници е по-вероятно да споделят  основна информация като да посочат къде живеят и с кого или с по-индиректни въпроси от възрастен. На наболял проблем директен отговор няма да дадат... иначе за институциите се присъединявам към съветите. sad  Едит след Виви тези мерки само с цел да има достатъчно информация за подаване на сигнал, а не че да вършите чужда работа го виждам аз.

Какво пак драматизират Джефри и компания... гледах за Шейн мин седмица, сега и Тати ли пак се включи... От нямане на кво да правят и те стари неща дъвчат. Ще ги преслушам и аз.

 Хайде хубав месец този път наистина  crazy
« Последна редакция: юли 01, 2020, 14:07:59 от addicted_to_u » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #12 -: юли 01, 2020, 13:54:55 »

Булче, малко в повече ми дойде това видео. nea То сълзи, то депресия за неща от преди повече от година дето ги дъвчат вече ... няма невинни в тази ситуация, а че Джефри не е света вода ненапита за никого не е тайна.

Аз също съм за сигнал, не мисля че ви е работа на майките да разпитвате децата, защото може да си навлечете неприятности ... най-малко децата могат да кажат на родителите и после да има последици за майките, които са разпитвали, понеже не се знае с кой си имате работа, най-добре сигнал и да се оправят институциите, не че много работят, ама е по-добре от никакви действия предвид, че явно има проблем.

Свекс, разбирам ти емоциите, аз за това много се колебая дали изобщо да се прибираме ... 1во, че всички ще ни гледат като прокажени, 2ро малко или много ще имаме повече контакти от нашите и ще ме е страх да не им закараме нещо ... брат ми го изкараха ковида и не беше никак забавно, та съм в застой, не проявявам излишна смелост, просто няма смисъл.

Тук в неделя отварят вече й заведения, но с доста мерки, вече магазините работят, вътре е празно, но отвън опашките са дълги ... всеки спазва дистанция, де. Чета по групите е голяма драма с тия карантини, чудят се как да ги избегнат, как да отидат в хотел и да стоят там 2 седмици?! Аз не го разбирам това, в крайна сметка като има карантина и не те устройва, недей да се прибираш, ако се прибереш си стой вкъщи ... едва ли е толкова трудно.

Гледах сега нашумя каква нова звезда, дето бил на сватба с 2ма болни и опищя света, че го държали вкъщи 2 седмици, има 2 теста 1 положителен и 1 отрицателен, то и на тия тестове толкова може да се има вяра. Николай ли, Николов ли нещо такова беше ...

А по повод, ходене в офиса ... ние глобално до края на годината ще сме си вкъщи, догодина ще видим Wink Има някакви хора, дето ходят, ама то на смени, ама с маски и с толкова изобщо правила, че по-хубаво да си седиш вкъщи.
« Последна редакция: юли 01, 2020, 13:58:43 от Vivi20 » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: юли 01, 2020, 14:42:58 »


Здравейте в любимия ми месец!  heart 
Днес ми е и ден, затова ви черпя виртуално.


Ходихме на църква, че и курбан имаме. Уж имахме запазен час, но нямаше свободен поп. Въртяха ме малко и накрая ни изпратиха в друга църква.
Навън е мор.
Днес решиха да ни доставят и дивана. ММ явно не е успял да го вкара и е преместил шкафа от коридори в другата му част. В хола всичко е нагоре с краката. Кога ще имам време да оправям, не знам.  nea

Свекърва  heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: юли 01, 2020, 14:43:24 »

Вив, как е брат ти сега?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines