Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:19:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли дойде, от жега ще се мре!  (Прочетена 55923 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: юли 08, 2020, 10:31:50 »

Добър ден!
Днес тате има рожден ден, та ви черпя виртуално  Birthday За подарък му направих торта /тази, която Маги даде на Панди  Wink / Маги благодаря за рецептата, а на Пандата за съветите.
Аз вчера по поръчка сготвих една бърза леща, щото шефа това искал, ама докато се сготви си изяде купата със супа топчета, че кремчето /оставих му малко от този на тортата/ го "гледало". Правих и паниран кашкавал, че ми се дояде, а и едни се моткаше из хладилника.
Днес 2 часа обикалях по лаборатории, реших да видя как са ми хормоните. Имаше ебати опашките! Добре, че в единия филиал бързо ме взеха. Довечера с нетърпение чакам да празнуваме, не съм виждала наще от 3 седмици. На тате му взехме уикенд в Огняново, миналата седмица минаха от там и много му харесало, та този уикенд ще сме там.
Започвам и обратното броене до морето и вече нямам търпение да стягаме багажа. Ники  итой се е настроил на морска вълна и само пита колко още остава.  yahoo yahoo yahoo

Желая ви лека и приятна сряда!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #61 -: юли 08, 2020, 10:42:21 »

Рат, честит да е баща ти! Къде в Огняново ще сте? Хубаво е по нашия край, ама взеха малко да предобрят и там манджата със строежи. Ако имаш нужда от препоръки за разходки и места за хранене пиши Wink
И аз бях се засилила за хормони, ама щом има много хора не знам...
 Аз днес доготвям пилето. Тоя път на супа. Не ми се буташе само за моркови и супата ще е с грах и картофи. Много безрадостен вид има, ама тва е. blush

 Взех си обувките. Много луксозни чак с калъф за съхранение. Сега остава и да има къде да ги нося.good ММ ги връщат в офиса на смени 2 седмици офис/ 2 хоум. За мен е много тъпо, ама нищо не може да се направи. Дотам им стига фантазията явно. Той няма да е от първата смяна, та дано доизмислят...

Хайде хубав ден!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: юли 08, 2020, 12:14:49 »

Адиктед, давай идеи за разходка. В къщи за гости Релакс е запазила. То има басейн и детски кът, та не знам колко ще се разходим, но поне едната вечер или след обяд ще мръднем на някъде.
За изследвания, ние отидохме в Рамус /така пожела половинката, че са му бивши колеги/ искаше в централата, за да не ми разхождат пробите из София, ама там имаше над 20 човека и каза, че ще идем на Ангиста /зад Сточна гара/, че там било най-добре. Там имаше 3ма човека и за 15мин бях готова. Момичето каза, че преди 9.30 са били много хора, после към 10 намаляват.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #63 -: юли 08, 2020, 12:44:25 »

Аз нещо се спекох от стремглавите промени в епидемиологичната обстановка...  blush nea Ей на и австрийците ни порязоха като надеждни за посещения cray
Вече нищо не разбирам и ще стигна до извода, че просто искат да се оттърват от всички стари и болни, барабар със здравната система. Слушах и едно интервю по радиото за ролята на джипитата в процеса на лечение от коронавирус и още повече се отчаях.
Все гадости в последните дни - вчера погребахме син/внук на наши колежки, момче на 25, вероятно свръхдоза  cray. Никой от нас не е знаел, даже не сме и подозирали какво преживяват майка и баба. Голяма трагедия. Познавам детето от малко, когато идваше да помага за коледните тържества.
Бебе Зори вчера стана на 40 дни. Донесоха ни от питата и сладките. Бяха предвидили малко женско събиране в парка, ама то такъв дъжд заваля, после наизлезнаха комари, големи като врабчета, след това задуха много силно и набързо начупили питата вкъщи. Какво да се прави, не може да се планира до минута. Не искаха сутринта, че тогава мрънкала и не спяла, в ранния следобед всички спяли, ама в крайна сметка си имаме почерпка, те пък - подаръци. Аз и уших комплект памучна завивка, възглавница, раница за майката, всичко от един дизайнерски плат от Етси. Изплетох също втора диадема за глава, в тон да е, не вярвам да я сложат. Майката си е малко особена, само каквото тя е купила, това облича. Ама бях купила много отдавна плата и реших, че няма да давам пак пари Wink. Все пак съм малко като свекърва blum.
Днес Родният е на някакво съвещание в София, та и той ме изправя на нокти от притеснение. Не ще да си седне на д- то, няма да се откаже да работи и то с физическо ежедневно присъствие, щото без контрол никой нищо не работел. diablo
Та измрънках и аз положителни емоции sad.
Хубав ден на всички, да сме живи и здрави и да ни се случват хубави неща!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #64 -: юли 08, 2020, 12:49:32 »

Рат, не знам на какъв вид изхранване сте, но вила Рай е най-добро за хапване. Вкусни и огромни порции. Всички и местни, и гости ходят там за хапване. Само трябва да минете за резервация от по-рано, а като гледам вие сте близо. Иначе може би вечерна разходка с влакчето ще хареса на Ники. То обикаля Огняново, Марчево, Гърмен парка и обратно.Паркът и в Гърмен, и в Гоце Делчев са хубави. Естествено вторият е по-голям. В Гърменския има животни. За Лещен и Ковачевица мисля няма смисъл да казвам, много са популярни и има достатъчно информация. Истинска минерална вода е в Мирото(на картата пак е до вас). То е общинско, но миналата година му правиха обновление. Входът му е символичен и като си вземеш билетче може да влизаш и излизаш колкото пъти искаш, а и да се редувате, защото водата е много гореща и е нещо като джакузи- не става за плуване, само за киснене. Пред него има и нова площадка. Wink

 Аз от бременността все в тоя Рамус на Сточна ходя, та да видим.

Свекс, вместо да се изяснява положението имам чувството, че е по-смутно и от преди. Ще се надяваме на чудо вече май и това е.  good
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: юли 08, 2020, 13:35:18 »

Привет!

На мен много ми се е събрало за мрънкане, подкарали сме една каръшка серия, не знам къде ще му излезе краят. Пиян моторист се блъсна в колата докато бяхме спрели на една отбивка. Ние сме добре, той е доста потрошен, а колата смазана. Нямаме вина, той е с 3.6 промила от дрегера само, радвам се, че оцеля. Доста ме е яд обаче, че оставе без кола за не се знае колко време, защото ще я държат в полицията за доказателство (въпреки, че злополуката се води като - самонаранил се в неподвижен обект - демек, ако беше в дърво, щяха ли да го сържат с месеци пре полицията?). Всъщност съм благодарна, че нищо ни няма на нас, защото можеше да стане нещо страшно, не ми се мисли ако бях слязла 5 мин, по-късно от колата...
Още неща ни се наредиха последните дни, дребни, ама като са ти оголени вече нервите и всичко те хвърля в бяс.

Благодаря ви много, момичета, сега ще чакам другата седмица, да съм в цикъл, за да пусна хормони и след това ще ходя на преглед. Така или иначе точно преди цикъл както казват всички, матката е удебелена и само ще ме разкарват няколко пъти.

Поне нещо имам да се похваля, имам вече няколко клиенти за снимки, в събота пак smile Голямо удоволствие ми е. Сега съм в размисъл обаче, дали ще ми стигнат силите да започна работа и в ТУ от есента или първо да изчакам да си завърша докторантурата до края на годината.

Отчетох се, после ще ви чета и вас smile
« Последна редакция: юли 08, 2020, 13:43:50 от Bube » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #66 -: юли 08, 2020, 13:53:11 »

Олеле Бубе, ужас, слава богу че сте добре!

Свекс, Адиктетд, човек като седи вкъщи, чете и слуша новините обстановката му е една, излезеш ли навън, на работа, почнеш ли малко повече социализация е съвсем друга бира. Когато си в офис някак малко повече се отпускаш. Аз онзи ден гледах новини, не бях гледала седмици наред, имах чувството че света свършва. Сериозно взе да дотяга неизвестното, почва да става клаустрофобично, града е пълен, сутрин пътувам по 40 мин на работа, има страшно много задръстване. Не мога да кажа на никоя от вас да излиза, че не е страшно, защото вируса продължава да е с много неизвестни, но младите трябва да работим, кой от където може, защото вируса почва да не е единственият проблем от месеци. Единствено мога да кажа, спрете новини, спрете да се вглеждате в това кой носи, не носи маска, спазвайте правилата но и правете една стъпка напред към някакво предишно нормално, защото вируси е имало и преди короната, какво ли не минахме известно/неизвестно с детето последните две години... трябва да продължим напред и да се научим че и живот с маски и дезинфектанти има...

Иначе, съседката ми работи лаборант в голяма частна столична болница. От време на време я разпитвам как върви, преди месец казваше, ми тестваме ама нищо положително не излиза, слаба работа. Онзи ден я питам отново, каза че има зверски опашки, от сутрин до вечер се тества, но хората които идват за тестване са безсимптомни, трябват им PCR тестове за пътувания, работа и подобно и от там излизат много положителни. Та нещата не са съвсем както са представени явно, особено в София.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: юли 09, 2020, 06:32:06 »

Здравейте!

Вчера тъкмо се радвах, че мина последният ми урок и хоп - ограничения за пътуване. Аз се разстроих и понеже на курса ми повече сме далеч от семействата ни и сме преуморени, и сме жени, та си поревахме дружно.  В къщи не можем да решим какво да правим. През март така ми се провалиха плановете десет дена преди да тръгнем, ама сега за три дни не знам какво ще решим. Деймиън има най-интересното предложение - да се срещнем с роднините ни в Гърция, тъкмо една почивка да си направим. Не мен първата ми мисъл беше, че няма да пътуваме, и без това трудно се решихме. Другите варианти са тест или да се надяваме, че ще се промени към положително докато сме в България.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: юли 09, 2020, 08:46:03 »

Добро утро!
Панде, това с почивката в Гърция е супер идея! А ако нещата се променят докато сте там ще си продължите почивката в България, ако ли не ще се върнете към Виена. Но нещата толкова бързо се променят, че то не знаеш след 2 дни какво ще е, а за седмица и повече напред да не говорим.
Адиктед, благодаря за предложенията! Надявам се поне на влакчето да се качим. А то от къде се хваща  и на колко време горе-долу е?
Вчера си прекарахме много добре. Ники чак накрая взе да се проявява и бързо се изнесохме преди да ни изгонят. Тортата стана страхотно, много ни хареса. Благодаря за рецептата, Маги и за съветите на Пандата!!! Мисля и за моя рожден ден да я направя, ама има време де.
Лек и успешен четвъртък!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #69 -: юли 09, 2020, 08:50:26 »

Привет!
Панди, почти всичките ми приятели с деца в чужбина вече се срещнаха/срещат се в Гърция, дори и когато нямаше карантина при завръщане. И въпреки това са със свити сърца през цялото време, защото всяко пътуване, дали със самолет, дали с кола, все е риск от отмяна на полети и затваряне на граници. Трябва да свикваме, нищо няма да се върне такова, каквото е било.  nea
Изненадващо бебе З. потегля днес за Бургас. Мъчно ми е, тъкмо почна да става човече, да се усмихва почти съзнателно, да издава звуци, да рита и шава с ръчички. heart heart heart Ама там ще им е по- добре, хем по- близко до роднините на майката, хем на по- хладно. А и племенникът тръгва физически на работа и дано това им се отрази и финансово и да получава и бонуси. Квартирата им е служебна и есента я обзаведоха по мерак с всичко необходимо за семеен живот с бебе.
Доволна съм от поведението на нашия кмет и мерките, които предприема good
Дано има някаква промяна, много ми се иска да го вярвам. Хубав ден на всички ни! heart
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #70 -: юли 09, 2020, 09:13:23 »

Привет!

Рат, ще питам майка да каже на колко време е, мисля, че може да се хване от пътя за Терма Вита или дори пред Вила Рай. Има звънец и може да слезеш където искаш, иначе обикаля за около 1 час трите села+ разкопките май. До утре ще ти дам повече инфо.Wink

Свекс, след време З. ще има много интересна за разказване история за раждането си. Да са живи и здрави и да се чувстват добре и спокойни. good

Оф, тая седмица нещо всеки ден готвя и вече се дразня. Чудя се какво да измисля за събота и неделя някаква разходка и разнообразие наблизо. blum
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: юли 09, 2020, 10:07:13 »

Честит празник на празнувашите!
В сайта на дъглас има 20 процента на всичко, за който има нужда от козметика и грим. Аз лично мисля да пробвам скраба и пяната на Кайли Скин
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: юли 09, 2020, 10:09:05 »

Адиктед, много благодаря!
За разходка, зависи какво искате де- Бистрица има приятни места да поседите на хлад. Банкя има 2 манастира в близост. Вие сте без Ж, нали? Бих се разходила до ждрелото на река Ерма, много е хубаво, ама не е за деца на възрастта на нашите.
Готвенето и на мен вече ми дотяга, за това гледам да го отмятам в 2-3 дни и другите само да се дояжда, че всеки ден ще умра да вися на печката.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #73 -: юли 09, 2020, 10:11:34 »

Честит празник на празнувашите!
В сайта на дъглас има 20 процента на всичко, за който има нужда от козметика и грим. Аз лично мисля да пробвам скраба и пяната на Кайли Скин

еее точно скраба ли? Той е ужасен, не си давай парите. Аз си взех измиващ гел на CeraVe , от sopharmacy, малко скъпички идват но са страхотни и спрягани за една от най-добрата бяла козметика. Виж Сефора там има страхотни намаления, шоколадовата палитра на Too faced е на 50% мисля да се почерпя.

addicted_to_u пробвайте тази пътека дето ние ходихме уикенда https://svetogled.com/pytekata-na-zdraveto-bankq/
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: юли 09, 2020, 10:12:59 »

Пробва ли го скраба? Добре , нема го взимам щом си го тествала вече. Вит Ц серума?
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines