Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:43:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли дойде, от жега ще се мре!  (Прочетена 55909 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: юли 01, 2020, 15:02:48 »

Миме, да си жива и здрава!
Виви, а само брат ти ли се е заразил или цялото му домакинство?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: юли 01, 2020, 16:07:20 »

Миме, да си много здрава!Весел ден ти е бил!

Вив, давай подробности, че всички искаме да знаем нещо от първа ръка.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: юли 01, 2020, 16:41:40 »

Честит рожден ден, Миме! Да жива и здрава и много обичана!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: юли 01, 2020, 17:07:53 »

Мимка, да си жива и здрава ти и любимите ти хора, да имаш още много рожденни дни, които да празнувате заедно, спокойни и щастливи!
Виви, точно така е с идването за кратко време - всички гледат теб и семейството ти като виновни и безотговорни, макар да си пазила строга карантина, а те да не се притесняват да ходят по мачове 
и да гостуват на възрастни роднини, щото видиш ли, тук боледуват само цигани, заразени от връщащи се роднини. blush
Съвсем се обърка светът, май пак движещата сила са властта и парите...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юли 02, 2020, 07:33:02 »

Добро утро!
Как сте в четвъртъчното утро?
Панде, как върви при теб?
Според мен при прибиращите се е най-опасно самото пътуване със самолет. Братовчедка ми нали се прибра от Англия преди 12 дни и пак не искам да вижда наще /н закрито/, нищо че утре май свършва карантината. Знам, че се е пазила преди да си дойде, ама в самолета....
Лек и успешен ден!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юли 02, 2020, 07:34:52 »

Привет днес от мен, как сте?Свекърва, съчувствам и те разбирам.Дилемата ти е ужасна.

Аз излизам след малко ще обикалям бебешки магазини, нене най-прекрасното преживяване, но трябва да купя някои неща.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #21 -: юли 02, 2020, 09:08:24 »

Добро утро!

Имам мускулна треска на краката от ходенето на токчета, та днес минах на маратонки, явно съм супер обездвижена и ще трябва трейнинг... та уикенда мислим малко да се подвижим по Витоша за да се раздвижим. Звяр няма проблем с това, целия е мускул от колелото и тичането.

Ох чакайте да ви покажа нещо, свързано с разговора вчера тук за детенцето. Слизам долу и всички деца тичат играят и го намирам това детенце да рисува и виждам тази картинка... Останахме в шок, не успяхме да го питаме какво означава, но изглежда доста стряскащо. Разбрахме се лека полека да ги разпитваме да видим каква точно е ситуацията.

Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #22 -: юли 02, 2020, 09:20:33 »

Булче, настръхвам!  girl_impossible

Еми, добре са вече, то това беше преди близо 2 месеца, като беше пика при нас. Всички са сега с положителни тестове за антитела, което е хубаво, но аз лично предпочитам да не минавам през това. Не ми харесва тази менталност в България, че всички сме трябвало да го изкараме?! Не, не трябва изобщо да го изкарваме, защото изобщо не се знае какви са последиците. Стискам палци да изкарат ваксина скоро ... знам и мнението на повечето за ваксините, обаче изобщо не ме интересува, бих я сложила на цялото си семейство. За да успокоя майките обаче, децата дори нямаха симптоми, така че мисля е вярно, че те го карат най-лесно и незабележимо. Възрастните да му мислим. Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #23 -: юли 02, 2020, 09:36:36 »

Виви радвам се че е минало, аз нали ви разправях тук за една бивша съфорумка. Баща и също се зарази, без никакви симптоми, има антитела, но намериха находка в белите дробове и сега го следят, даже през уикенда го приеха в инфекциозна но го изписаха със сироп за кашлица с бръшлян и мащерка  crazy

Иначе иска ми се и на мен да е точно така както казваш, ама нещо губя вяра че ще стигнем до ваксината...Ако сравним примерно със Испанския грип, който горе-долу е вървял по същата крива, следващата пролет ще утихнат нещата. Там е започнало на пролет, утихване през лятото и масово заразяване през зимата и до следващата пролет напълно изчезва. Вчера като спомена как всички се опитват да избегнат карантини, еми така си е. Не мога да си обясня как една позната се прибра онзи ден с кола от Англия и в момента е на море в Гърция... как избяга от две задължителни карантини в две страни???
« Последна редакция: юли 02, 2020, 09:40:45 от bulche91 » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #24 -: юли 02, 2020, 09:56:18 »

Аз не губя надежда за ваксината, само това ме крепи. Wink Сега пратиха тая оксфордската в Бразилия, щото казаха, че ако остане в Англия, ще се провалят тестовете, защото при нас няма вече толкова заразени. В Бразилия тоя проблем няма да го има, та се надявам да вървят там нещата. Знам, че е и пусната в производство, всичко зависи от това дали ще успеят да я одобрят. Ако не, ясно е, че зимата ще е кошмар, това дето беше пролетта нищо няма да е било, макар че то тая зараза си се вихри из Европа от януари, ако не и от декември.

За карантината ... всичко е въпрос на шанс, щото на всяка граница и всеки граничар си говори някакви негови неща. Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юли 02, 2020, 10:02:45 »

Виви, радвам се че си сериозна и отговорна по темата, много малко са хората, които разбират за какво иде реч.
Булче, положението с рисунката е сериозно, ето така се оформят бъдещи престъпници- с липса на любов и внимание от страна на родителското тяло. Зов за помощ си е отвсякъде, ако може да се направи нещо от социалните, ще е добре. sad
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #26 -: юли 02, 2020, 12:08:57 »

Привет! Ние се прибрахме от плаж. Днес имаше повече хора и не ми беше толкова приятно. В ресторанта имаше места само вътре и не седнахме. Отсреща има нещо като будка за сладолед и Ж. понеже мрънкаше за нещо сладко се завъртяхме, еми после се реве, че им умрял бизнеса.3 месеца нищо не правиха пак ги мързи да гледат, висяхме повече от 2 мин с малко дете в най-големия пек и като се врътнах чичката излезе демонстративно. Ами, яж си сладоледа и обяснявай как иска някой да ти съсипе бизнеса. Ей на такива най-много ме е яд, а по благоевградско с лопата да ги ринеш, нищо че корените ми са от тук. Тази черта най ме дразни.Така изкарах си го.Wink
 Виви, благодаря за информацията. Наистина е рядко от 1ва ръка да може да се достигне. Ние имахме случай на познати на колежката на ММ. Още в началото на цялата патардия. Бяха ходили в Египет на почивка, дошли си, бяха безсимптомни, но заразили възрастните и те едва изкретаха. После дълго даваха положителни проби. За карантините моята приятелка си дойдоха от Англия тук си изкараха чинно карантината, ама сега наобратно искат да шикалкавят май. Нещо покрай тая криза ние малко си развалихме приятелството, защото аз не мога да приема да се живее като паразит и да се иска да се вземат само плюсовете от всяка държава, ама тва е друга тежка тема. nea

 Булче, мисля, че сте взели разумно решение и подкрепям. Дано успеете да помогнете и наистина да се възприеме като помощ от децата. Обувките дето ги показа ли ти докараха мускулната? Сега в Пунто има хубави намаления и съм си набелязала едни подобни на твоите, ама още им се чудя и въобще за какво ли са ми, ама  crazy

 Снощи при нас имаше светулки и падна много ярка падаща звезда. Ето за това го обичам това място, макар и да не одобрявам манталитета.  heart

 Хайде хубав следобед!  heart
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юли 02, 2020, 12:17:09 »

Привет!

Последната седмица ми е супер натоварено, вече и физически се чувствам скапана - имам муслкулна треска навсякъде! Първо имах няколко фотосесии, изморително ми беше и както ви споделих преди, доста притеснено. Всичко мина добре обаче, доволна съм и съм готова за нови предизвикателства smile Правихме уикенда и един преход - Вазовата пътека, но се позагубихме малко по чукарите и бая страх брах по едно нанадолнище, после краката ми бяха кашкавал. Започна и обичайната селскостопанска работа по прибирането на сеното, та и жегата си каза думата за умората.

Запомних, че Свекърва ме беше питала в миналата тама за фотоапарата - да, имам нов, милото ми го подари за рождения ден - full frame. Сега имам две тела и два обектива (набелязала съм си в близко време поне още един обектив, по-широкоъгълен) и мисля, че за момента са ми достатъчни за снимките, които правя.
Иначе любимият започва работа на новото място от 10 август и да, ще си работят от вкъщи, което много ни радва и се надяваме даже да отидем да поживеем някъде на морето и от там да си работим.

С вируса... много ми се искаше всичко вече да е зад гърба ни и си мислех, че можеше да стане, ако имаше още малко карантина. Сега очаквам бум след вчерашния мач и абитуриентските балове последните дни.

Виви, напълно съм съгласна с изказването ти! Радвам се, че брат ти вече са добре.

Наши близки сега си дойдоха от Лондон, в карантина са 14 дни и после искат да се видим. Аз обаче понеже още не сме се отворили към виждане с хора, всичко ми се вижда риск. Но пък не искам и да ги засегна. Ох...

Булче, според мен направо към социалните трябва да се обърнете. Не знам, имам чувството, че най-страшно е да растеш в семейство, което не се грижи за теб, не е безопасно, най-вероятно има и тормоз и най-лошото е, че децата нямат защита срешу това.

Отивам да оправям малко снимки, после да пиша по една статия, все пак са ни насрочили първата конференция за септември, да видим дали ще се състои.

П.П.Миме, честит рожден ден на патерица! Да си жива и здрава, да си обичана, обичаща и спокойна smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юли 02, 2020, 12:17:21 »

Булче, добре сте решили. Ако успеете да им спечелите доверието ще ви е много по-лесно после каквото и да решите да правите. А на колко са децата? Най-малкото е към 5, а останалите?
Рисунката е стряскаща, ама те се движат безконтролно на улицата, едва ли у тях има кой знае какъв контрол, може да е просто нещо видяно по телевизията, а такива ярки неща им се запечатват в съзнанието.
Ваксина, че ще измислят ще измислят, независимо дали е ефективна или не, тава са страшно много пари, та... А ваксина за вирус ми се струва много безумно, той мутира непрекъснато. То ако беше така лесно грипове нямаше да има отдавна  Wink ама и това си е най-печелившата индустрия, знаете как е.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #29 -: юли 02, 2020, 14:27:44 »

Хиху... привет smile Много креативно име на темата, аз само ще се мре зачитам ...   
Good luck priest angel Aviator Good luck

Аз от една картинка не бих си правила изводи, особено като знам как 31 ме рисува слаба и дългокрака smile Изобщо картинката ми прилича на оня дет заклал ламята... и прилагам актуална корица:
https://www.ozone.bg/product/svet-t-na-prikazkite-b-lgarski-narodni-prikazki/

Че не са оптимални условията е ясно, но пък ви разбирам опасенията да не направите повече неприятности за семейството. Ако пък имат сериозен проблем, е по-хубаво да им се помогне. Дано да успеете да научите повече чрез някоя майка, децата не могат да са достатъчно тактични  според мен. А дали е опция да се поговори с кварталния без конкретен сигнал, просто да ви насочи какво да гледате?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines