Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:31:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли дойде, от жега ще се мре!  (Прочетена 56838 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: юли 16, 2020, 14:15:04 »

Замислям се че наистина прекаляват с ентусиазма на родителите- в градината беше същото. По наше време нито някой родител стъпваше да види, нито някой учител е искал пари. Аз съм от конете с белите опашки, както викам на алахойтите- ако някой не каже че е задължително, не се занимавам с такива инициативи- оставаше училище в Сф наистина да няма пари за ремонти.  По ме вълнува лично мен в бъдеще, ще имат ли стол, хубава занималня и прочие.
Абе какво съм седнала за нероден Петко- то не се знае ,ще има ли обучение на местО. pardon
Една пред блока ( от групичките които упорито заобикалям, но син ми упорито поздравява  crazy  ) гордо ми се похвали без да съм я питала- детето от септември било прието на ясла. Аз пък съм в цикъл и първо че грам не виждам това да е повод за хвалене, второ че изръсих че може въобще да няма ясла септември. pardon
Май е по-добре в името на общото благо, да не се социализирам с майките около блока. crazy
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #136 -: юли 16, 2020, 14:52:44 »

Мотивацията на хората е различна smile Аз пък смятам, че ако нещо може да се подобри без изключително много да се напрягаме (щото не се напрягаме почти), а това ще зарадва децата и ще помогне да се чувстват добре в новото място, е чудесно пък да се направи нещо. Аз още си спомням с какъв ентусиазъм прекрачих прага на класната стая в първи клас и панделката, с която ми бяха вързани учебниците smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #137 -: юли 16, 2020, 15:08:20 »

аз съм на мнението на Киви, но знам колко нерви коства. Ние миналата година ремонтирахме в градината и няколко месеца след това директорката ремонтира отново и не можа да обясни защо... Но смятам че обществения принос е важен и може когато двете страни партнират много хубави неща да се получат. Дано случите и на учител, което е най-важното!

Еми, не си попаднала може би на твоите хора на площадката, мен също ми отне доооста време, едва тази година не просто ги понасям ми и приятни ми станаха, ама трябваше доста да пресея хората с които ми е ок да седя навън и да ми доставя удоволствие.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: юли 16, 2020, 15:25:41 »

Най вероятно е ремонтирала още един път, защото е имало " едни пари за усвояване" - разбираш ли сега защо не съм ентусиаст...
А за площадката- тук ме познавате най добре. Аз извънфорумски приятелки нямам и едва ли ще имам ( освен тази с която раждах и една съученичка ). Не им понасям разговорите за масовки, битовизми и ботовското мислене. Вероятно проблемът си е и в мен ( макар че аз не страдам хич ). Общувам предимно с мъже извън приятелките си във форума.
Аз за съжаление, от училище не съм впечатлена от хубавите стаи ( бях в комунистическо даскало с "не кви да е деца" lol  и се грижеха за него ), а от лошото отношение на преподаватели, от хубавия стол и от липсата на занималня. Иначе другото което ще ме интересува за в бъдеще за малкия- локацията на училището ми е от изключително значение.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #139 -: юли 16, 2020, 15:42:33 »

Привет!

 Аз днес имах неочаквана среща със стар познат и ми е странно оптимистичен деня. Някак си излязох от мисленето, че гадости само на мен се случват. Не че е хубаво като се случват и на други, но като видиш, че хора с подобни качества се борят със същите неща и се чувстваш, че не си сам. good Та нещо като излизане от Меркурия ми е днес( надявам се наистина да е и за вас).

 Хаха, Еми, кефиш ме- същото бих казала и аз на тази родителка. И въобще стила ни на общуване с майки май е еднакъв.good

 Помня как имахме една ученичка в учебния център, дето учеше в село край Пловдив. Не помня кое беше, не помня и каква беше причината по програма ли беше, схема със злоупотреба с брой ученици ли, но се гордееше колко им е хубаво училището и наистина селското училище изглеждаше по-добре, имаха униформи и безплатни нови учебници. В наше село също направиха ремонт преди да кажем едно много известно софийско частно да заприлича на нещо отвън, а не е като да са им малки таксите и ниски критериите за прием. Мисълта ми беше, че по малките места има доста варианти и няма да ме учуди софийските наистина да не разполагат с толкова голям бюджет, колкото спорадично из страната.blum

 Хайде хубава вечер!  heart
 
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #140 -: юли 16, 2020, 16:28:59 »

Еми и аз бях така, обаче не става... Първият път когато ми стана гадно беше на един Хелоуин, аз не празнувам такива неща, но децата на неговата възраст от блока ги бяха маскирали и минаха, той толкова им се зарадва но след това ревна, пита защо не е с тях, защо не идват в нас. После се почнаха рожденни дни, да си се канят помежду си, него го пропускаха щото аз не поддържах никакъв контакт с майките. Таа пречупих се миналата година, писах на майките да обикаляме заедно за Хелоуин, много радост беше. Сега покрай карантината, почнах да се насилвам да слизам долу, да се заговарям, та лека полека се сближиха и сега са неразделни, те са голяма банда, все на неговата възраст и си ги търси, не иска да обикаля с мен или баща му. То не е като едно време, пуснеш го пред блока и да се оправя, все ще намери някой, трябва да си там, та щеш не щеш ще се пречупиш. heart
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: юли 16, 2020, 16:53:23 »

Оф ще трябва да си купя успокоителни явно lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #142 -: юли 16, 2020, 16:57:44 »

Ние и с двете деца бяхме много ангажирани от детската грядина, та до края на гимназията. Минала съм от поправяне на играчки до събиране на пари за нов паркет в класната стая. Боядисвали сме огради, садили сме дръвчета /нито едно не оцеля, нямаше кой да полива/, купували сме тоалетна хартия и разни помощни материали, прозорци и пердета сме сменяли, ама и времената в началото на Прехода бяха други.
Хич не виждам и аз как ще се случат нещата за физическо присъствие в училище blush. В Нидерландия тази година началните училища са почнали занятия о понеделник, че да могат да са навън, докато времето е по- хубаво.
Гледах репортажи, че на много места в по- малките градове организират летни училища за наваксване на материала, който е преподаван дистанционно. Не съм чула около нас да има такова нещо, макар в съседство да се намират 3 и един техникум. Учителките от ясли, детски градини и училища ползват отпуски в момента pardon. Съседчето е по две седмици на градина в месеците до октомври, да се изредят до си изразходват дните лелки и учителки. Пък съвсем не се знае какво ще се случи и защо да ги хабят баш сега, когато и родителите се върнаха в работен режим crazy Из учителските форуми са се разделили на групи и се плюят едни други... Преди клюкарстваха, сега се мразят до дупка и всяка втора дума е "на въпреки".
Хайде, лека вечер на всички heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #143 -: юли 16, 2020, 19:59:09 »

Хубаво е да има разбирателство между ръководство и родители. Обаче ми прави впечатление, че често ръководството не искат много външна намеса, разбирайте претенции в последствие. От друга страна и родителите много трудно понякога се стиковат. Така например в градината стана дума за поставяне на филтри, когато ни забраниха шишетата с водата. Направиха лабораторно изследване и казаха, че водата е чудна. Ние много добре си знаем къде в квартала са нови и къде стари тръбите, къде редовно има аварии и се копае за щяло и нещяло. Е, дори директорката не каза в прав текст дали тя самата пие вода от чешмата. Wink Ясно, че нея я натискат от други места... Като цяло обаче в градината всичко е било лесно като комуникация между родителите и с ръководството. good
Обаче миналата година се нагледах на изхвърляници в яслата. Точно декември преди всички празници група майки решиха да се направят на много добри организатори. Събирахме пари за играчки, за лелите, за снимки, за какво ли още не. Аз нямам против! Въпросът е, да не се натрапва всичко. Пуснаха анкета по колко пари да събираме. Хората дадоха мнение. На тази групичка им беше малко. В крайна сметка имахме родители, чиито деца са приети по социални критерии (разбирайте някои са самотни родители), както и такива с трети деца. И да искаш сумарно 100-тина лева за месеца само и само да се направиш на можещ... Беше много грозно тогава! В крайна сметка се решиха едни нормални суми, а който толкова зор даваше, да даде по свое усмотрение повече pardon Мисълта ми беше, че Киви много хубаво се е замислила дали нещата са до желания или възможности.

Свекърва ми нали е в ясла - голям зор да си ползват отпуските. По време на карантината ползваха комбинация от платени и неплатени отпуски. Защо?! Да не би някой да напусне и да е ползвал повече отпуск, отколкото му се полага пропорционално crazy И другото е, че е хубаво отпускът да не слива цяла седмица, а да е на средата. Защо? Отговор няма crazy

Аз общувам навън с конкретни хора и на конкретни места. Имам площадки, които предпочитам да избягвам, защото контингентът не е мой тип.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: юли 17, 2020, 07:27:23 »

Добро утро, интересни теми сте разисквали вчера.

Аз с кката се запознах с мноого майки, ама много.Бях толкова щастлива, че имах дете, че исках да го изкрещя на целия свят.В поселдствие започна отрезвяването и уажаса "леле колко са тъпи тия!"И бавно и постепенно се отдалечих от някои.Сега с близначките съм много по-обрана.Нови запознанства нямам, имам останали няколко за цвят.За децата от блока хем е както Булка го описа, хем не е така, но вашите са момчета и е една идея по-лесно.Ние имахме хубава група деца, умни интелигентни родители, Но оказа се, че децата започват да се наговарят да не играят с каката или с някой друг.Недопустими за мен неща.Аз научавам от нея, тя обидена и сърдита, накрая и забраних да играе с определено дете и нещата се тушираха, но си имам едно на ум.И да кажа това го правят само момичетата.

За градината, нашата беше в добро състояние, нищо не сме ремонтирали.Преди две години и направиха и основен ремонт и смениха всичко от-до.Наложи се само да купим нови щори за стаята, че нямаха.Всички тези ремонти, пари и т.н. много зависят от директора.Той ходи в общината, разправя се, лобира и съответно му отпускат или не пари.Нашата директорка е много добра в тази част.

Ние сме една идея по-добре.Спали сме!И трите!Чак ми е леко странно.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: юли 17, 2020, 08:26:19 »

Маги, радвам се че сте по добре!
Аз разглеждам ревюто на Jacquemus и си мисля- понякога в желанието си да си оригинален и да покажеш свободомислие, разваляш естетиката. Този път не ми харесват нито моделите, нито дрехите...

https://www.instagram.com/p/CCt9UdCD_WU/?igshid=1mt3ov7v4mbdt
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #146 -: юли 17, 2020, 08:42:02 »

Добро утро!

Днес ми е самотно в офиса, всички са по отпуски, мислех хоум да остана, ама съм единствената не в отпуска от колегите та ще съм тук, изпих си кафенцето в едно китно кафене на тишина heart. Вчера попаднах в зверското задръстване заради протеста, днес мисля още по-рано да тръгна ако времето и задачите позволят.

Ауу Еми, какви са тези парцалки и измити физиономии?

Маги много се радвам че сте се наспали  heart. Постоянно и разказвам на моята приятелка за теб, тя нали чака две девойки и има кака колкото Звяр. Иначе за това което си казала, напълно те разбирам, има две деца които тормозеха Звяр, даже няколко пъти до бой се стигна.Има едно дразнителче, аз съм изумена от това дете, както и майка му. Онзи ден минаваме и не ме видя че идвам и аз и каза "Махай се от тук не съм ти приятел", а като е с майка му е лизен мазен. Ама нещата от живота,при нас малко е подялбата ясна, в двата нови блока си личи огромната разлика на родителското тяло в сравнение с панелджийската свита, та почнахме много да се цепим от тях.

Ние от яслата сме с едни и същи родители, комуникацията винаги е била на ниво, е, винаги има хора от типа " Е няма такава държава, съсипаха я", точно вчера беше такава ситуацията, миналият път аз се намесих и писах на директорката че бяха се юрнали за подписки, вчера една друга майка изясни нещата с директорката по много възпитан начин, че бяха плъзнали слухове за болни деца от коронавирус. Просто трябва малко по-възпитан да е човек и да попита без да напада. Иначе за парите никога проблем не е имало, в началото събираме по 100 лв и нищо не доплащаме, покриваме и подаръци и материали и остават на края пари, ама касиерката ни е бомба.

Хайде, много се отплеснах, лек ден и до после!

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: юли 17, 2020, 08:54:01 »

За съжаление и аз виждам огромна разлика между свитата която се събира в междублоковите градинките, тази която е в двора на училището и тази която е в съседния квартал, където живеех преди. Полуалкохолици, философстващи за живота- айде не мерси! crazy
А за ревюто- в желанието си да са по модата- да харесваме всички, да си ходим без грим, сакън да не обидим и някой модел с друг цвят на кожата ( примерно), всичките са невчесани, неестетични и... няма да продължавам.... beating
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #148 -: юли 17, 2020, 09:36:37 »

Привет!

 Аз имам тук една задача дето трябва да я свърша, ама нямам особено желание, защото се отбива номер и знам, че няма да се възползвам от резултата, просто за имидж, ама.... та да си загубя малко време. Wink

 На мен първоначално не ми се контактуваше заради непрекъснати сравнения и все на мама гарджетата са много напред и те каквото правят е много над нормата.Bravo Сега и хората ми се виждат невъзпитани и невъзпитаващи, отричащи всякакви норми, за да не бъдели еди си какви, та не с родители ми почти с никой не ми се общува. Има няколко дечица, с които са ми приятни контактите и нямам проблем и мисля, че са достатъчно. По-нататък ще трябва да си ъпгрейдна комуникативния чип както казва един приятел.good
 Прекаленото избягване на конфронтация и на мен ми идва в повече и във филми и в мода и всякакъв вид изразяване. good

 Ох, айде да го почвам, че да го свършвам! Хубав петък засега.  Sunshine
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #149 -: юли 17, 2020, 09:49:30 »

Ми тука явно сме се събрали банда 'темерути', щото и при мен имах една позната, с която ми беше приятно да излизаме и общо взето до там беше. Това сравняване на децата винаги ме е натоварвало много, но понеже бяхме и с майка ми и тя все говореше с нечия друга баба и мине, не мине, пристигаше и се започваше ... А Пешо може да лети вече, а Гошо решава корен квадратни уравнения ... мълчах си.

Последно кумата като ме пита дали детето ми си бърши само дупето след тоалетна ми беше върха на сладоледа и дори не й отговорих, просто се направих, че не чух.

Това за блоковете тука го няма при нас, хората са толкова дръпнати, че няма шанс да играеш случайно с някой, случва се на площадката, но не й в махалата. Нашите съседчета миналата година много се натискаха да идват у нас да играят, 100 пъти ги канихме, техните не ги пускаха, явно много лоши хора изглеждахме и се отказахме, ама те в последствие децата се оказаха доста невъзпитани, та не ме беше яд.

Ще видим с втори деца как е, дано е малко по-лежерно, че тоя стрес с кога се завъртяла, кога опитала морков и по-колко пъти на ден я кърмя не искам да се повтаря като сценарии.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines