Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 13:20:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли дойде, от жега ще се мре!  (Прочетена 56832 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: юли 14, 2020, 13:05:49 »

Булче, направо ми написа поста! Книжки обича, но определени, има се вече интереси и не всяка иска. Има такива, които и по един път не са четени, просто не ги иска и това е. Барбароните бяха много любими, вече не ги пипа, а имам още, които не съм му дала даже  pardon
За мен е по-важно да има спомени с баби и дядовци, от колкото вещи от тях. Отношението, игрите, забавленията заедно, остават спомен, а не поредната играчка.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #121 -: юли 14, 2020, 13:32:41 »

Рат, и за мен изживяванията са повече от играчките. Не се знае какво ще се запечата в съзнанието, но аз поне помня само случки с дядо ми, който първи си отиде. Помня как ме учеше на стихотворения, как ми обясняваше за религиите, как сядахме вечер на стълбите пред вилата и пееше Хубава си моя горо и ми показваше съзвездията. И от другите, та и от живата ми баба детските спомени не са свързани с нито една играчка, а със споделено време, ядене, някакъв израз, които често са ползвали. heart Иска ми се Ж. да има сетива да се наслади на такива неща, а не да е втурачена в някакви си играчки, които никога не стигат и чуждите са по-интересни. Ама както казах това може да си е мое изкривено възприятие, не задължително правилно. За книжките, разбира се, са съобразени с нейната възраст. Тя към момента няма някакви толкова изразени любимци и интереси. Гледам да са с кратък текст и красиви илюстрации и да натрупва речников запас. Миналата година и бях купила едни малки за заспиване от Лидл. Идеята тогава ми беше просто да може сама да ги разлиства, че мъкнеше едни огромни стари и се удряше с тях. Е, ужасни са, преведени директно от немски, мисля. Имената на героите нямат прочитане, но тя в момента само това иска да й се чете. NO
 И аз съм в клуба тийн+ майка в критическа. Ако денят не започнеше със скандал тръгваше криво. Баща ми пък отиде в Щатите точно в този момент и се спаси, но едва ли щеше да ни повлияе на хормоните. tease
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: юли 14, 2020, 14:33:15 »

Здравейте!

Мина рожденият ден на детето, съвсем наближава годишнината от сватбата ни, после пък ще е почивката и общо взето скоро няма да си почина от към организации.  tease
Рождения ден мина супер, два дена празнувахме. Ще разказвам в темата ни. Имаме си вече пораснало момче.  heart
Бях си дала срок до пролетта да оправя няколко зъба, но покрай вируса ми се объркаха плановете и действам сега. Вчера учудващо ми направи един зъб без да трябва да ходя 3 пъти само за него. После ходихме до София при Мустаков за детето. И за това ще пиша в темата. Вечерта се чувствах много изморена и нямах търпение да легна.
С играчки и ние сме заринати. Сега, покрай рождения ден получи много неща. Има си една стая пълна с играчки, но и тя не е достатъчна да ги побере. Общо взето е презадоволен. Много трудно ни беше да решим какво да му подарим, защото това, което искаше не съществува все още.  nea Играчките по никакъв начин не заместват вниманието, времето и любовта, която получава от нас. Ние не сме имали толкова играчки като деца, но и времената бяха други. Никой, освен нас не му подарява играчки, бабите и дядовците му дават пари за празниците. И на мен ми се иска да си създава спомени с тях, но те явно са на друго мнение и не знам с какво ще ги запомни.

Книжки има много и гледам често да му купувам. Последно едни енциклопедии на Фют не оставяше и ги четяхме по не знам си колко пъти на ден.  heart

Маги, кураж и да се оправи бързо детето.

Пс това го пиша от сутринта и ме ми остана време да довърша.


Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #123 -: юли 14, 2020, 15:59:57 »

Маги, другата мома ли е с температура, или същата? Има някакъв грип по децата, дето ошашка родителите в последно време, две от майките наоколо чух да се оплакват - температура и гърло, като на едното детенце стигнало до гнойна ангина.
Миме, скъпи гости сте имали на празника, по- хубав подарък от това няма! heart
Киви, свързах лимонадата ти със спомените за моята баба.  heart В близост до нас, зад училището, в което учих до 4- ти клас, е ВМИ, тогава Държавна Болница и точно срещу входа и имаше такава сергийка. В квадратни наклонени буркани слагаха зелен /мента/, жълт /трябваше да е лимон, ама не е/ и червен /малина/ концентрат. Разреждаха го с газирана вода от машина с помпа, която ужасно бучеше. Чашите миеха само с вода, като ги поставяха в нещо като шадраванче с гърлото надолу и леко ги завъртаха. После слагаха от сиропа, добавяха кубчета лед и газираха, да потече пяна по чашата. Докато чакаш ритуала и ти се пълни устата със слюнка. Ама баба ми винаги носеше в чантата си стъклена чаша от вкъщи и караше там да ми слагат лимонадата, без ледчета. Даже и шише с вода понякога мъкнеше, от онези с телчета и порцеланова капачка. Запомнила съм го, защото баща ми, чичо ми и майка ми вечно се подиграваха на баба и дори след нея разказваха за изключителните и хигиенни навици Wink Като си направя сега сметка, била е на 22, когато е минала онази инфлуенца 1918 г. и сигурно е било страшно да я преживее сама. Роднините и са в Пещера, тя отишла сама да учи чак в София. Наистина, на павилиона беше пълно с хора по пижами, явно лежащо болни, а чашите, както казах, изобщо не виждаха сапун. А, другата екстра беше, че продавачите взимаха стотинките и ги пускаха на тезгяха в нещо като образувала се локва вода, която пък се стичаше към гнездата за миене на чашите. blum. Нямаше да запомня нищо от това, ако родителите ми не го повтаряха и обсъждаха. Та децата запомнят баби и дядовци с нещо което им насочват вниманието родителите smile, или многократно го повтарят. Моят баща почина когато НИ2 беше на 2 години, но всички ние разказвахме за общи преживявания и той ги помни, все едно съзнателно. Казвали сме също "това ти е подарък от баба", "това ти го изплете баба", "с дядо ти ходехте ето в тази кръчма, защото имаше пързалка в двора" и др. Мисълта ми е, че трябва да се повтарят и преразказват някои събития, за да се създадат спомени. Сега поне е лесно, правят се стотици снимки и може да се разглеждат и обсъждат.  smile Някои деца сами разказват и ако им се обърне внимание със задаване на въпроси, ето ти го споменът.
Маги, забравих да питам, прояде ли котето? Дано прескочи трапа, много е тежко...
Хубав оставащ ден на всички! heart
« Последна редакция: юли 14, 2020, 16:01:51 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: юли 14, 2020, 16:17:03 »

Свекърва, другата е на ред.Точно висока Т и гърло.Ей сега и слагам компрес на гърлото аз, няма да се оттърве.Котето още не яде, мъка ми е там, ама ти знаеш.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: юли 15, 2020, 07:30:59 »

Добро утро.Мина и тази нощ, по-добре беше, но не се хваля, чакам да видя днес как ще е госпожицата.

Мисля малко да се разходя из квартала, имам да минавам и през Спиди и Еконт, че имам пратки.Ще забраня на всякакви деца да ги пипат тия двете, бях доста либерална тия дни, ама това разболяване ме отрезви.Всеки се завира в количката, че са атракция голяма те двете.
Хубав ви ден!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: юли 15, 2020, 12:31:45 »

Добър ден!
Къде сте всички?
Маги, дано вече да отивате към оправяне! Дърпай ги настрани, хората изобщо не се съобразяват и са супер нахални в това отношение.
Ники е една идея по-добре, даже се опитва да си духа носа (ще черпя скоро ако го усвои съвсем). Ама сега съм аз наред. След 2 дни гърло, днес вече яко ми е запушен носа и тече. Дано до петък да се оправим!
Честит имен ден на Владитата на Фети и на Мими, дано не пропускам някой!
Спорна сряда и да пишете!






и
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #127 -: юли 15, 2020, 12:58:30 »

Добър ден!

 Верно много сме утихнали. Снощи много до късно не можах да заспя и днес съм леко зашеметена.
 
Аз като типична майка орлица изобщо пък не давах да пипат Ж. разни случайни хора. В настоящата обстановка също не ми е много приятно, но я дезинфекцирам след някакъв близък контакт. Ей, предния път на село дойде един дядо с внуче голям зор да се хванели за ръце, направо се изприщих... внучето не искаше, а нашата пък много се запали по идеята. Добре, че беше темерутщината на другото дете, та да не се изпълни искането на дядото. Wink Знам, че звуча налудничево, ама като така и така не общува към момента с много деца защо да си подава ръка с разни непознати...
 
 Близначките са голям фурор винаги. Моите братовчедки са и рижи и еднояйчни и до ден днешен където се появят предизвикват вълнение. Вчера гледах, че едната вече е напреднала с 2рата бременност. Точно 2 години ще е разликата на децата. Много им се кефя, сигурно защото нашите неща не се наредиха така.Wink

 Да са здрави и щастливи Владитата. Вчера и мен на патерица ме поздравиха за пореден имен ден дето не го знаех... Св. Вероника било на 12.07. Нека да има празници good

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #128 -: юли 15, 2020, 13:19:27 »

Здравейте!
Вчера бяхме до училището. Исках да се видим с госпожата на занималнята, обаче учители не видях. Явно са ги пришпорили да са в отпуск, защото многозначително вдигаха рамене, когато попитах за среща. За сметка на това децата поиграха в двора без присъствието на други.
Днес сутринта си приех пратката с новия бански danceg Много съм доволна! Дизайнерите, когато искат, могат да измислят хубави неща. Много се надявам покрай цялата криза с короната, бързата мода да се намали наполовина поне. То толкова грозни модели дрехи има... Чудя се кой изобщо ги купува! Дори и в интернет не могат грам свястни снимки да качат, какво остава за усещането на живо.

Свекърва, такива сокчета имаше и срещу пирожките на Халите, нали? Много смътно ги помня. Помня ясно машините със скрежината. Помня и какъв бизнес се въртеше с хотдози - на пазарски сергии, един тостер, една тенджера с попарени кренвирши, първите сосове в пластмасови бутилки и онези червени салфетки, твърди като велпапе. Хигиената беше улична. Най-отвратително за майка ми пък е останал споменът от квартала на баба. По улица "Иван Вазов" имаше доста магазини и сергии и по обяд плъзваха медицински сестри в болнични халати и с белите чехли от близката болница. Няма зиме, няма лете! Вътре и вън със същите манти.  pardon

Адиктед, аз пък наскоро чух за цвете Вероника и много се изненадах.

Бързо оздравяване на всички болни!
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #129 -: юли 15, 2020, 13:32:47 »

Аа цветето го знам някъде от около 98 година. За Св. Вероника знам историята, но че на 12 юли я честват ми е ново.

Хот-дог помня, че имаше под колоните до Джумаята. Тия твърдите салфетки бяха едни белезникаво розАви и миришеха като употребени за пореден път. Скоро се сещах как на Централна гара имаше карамелени и шоколадови пуканки и винаги намазвах я фунийка, я в найлоново пликче навръщане от вилата. А това с мантите и сравнително скоро съм го виждала, ама около Пълмед, нали ни е наблизо.

 Вчера точно гледах от какво се отказала една влогърка французойка да купува. Тя има интересни видеа на тема подтон на кожа, цветове и кройки подходящи за различните хора. Та се замислих, че аз реално нищо от тия неща  дето тя ги спряла не купувам, пък съм пак далеч от минимализма.smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #130 -: юли 15, 2020, 14:42:27 »

 girl_impossible То станало средата на месеца аз докато се запиша  blush
За играчките и ние сме само по повод, най-много и за първи юни нещо да забърше. Сега за РД съм много доволна, че организирах хората по групи да вземат големи неща, от които имаме нужда, а не поредните пластмаси. Иначе съм ви казвала, редовно разчиствам и прехвърлям или на двора, или при бабите или подарявам/дарявам.
Уф Маги много смотано и за котката и за детето, бързо да се оправяте  heart
Аз също горе долу съм оставила децата като са с баба и дядо на самотек, хич не им се бъркам. Само непрекъснатите сокчета и близалки ме смущават, ма ги научих да взимат близалки от аптеката и от тия плодовите пюрета, поне да не е съвсем захар.
У нас най-новият хит са на ФЮТ Изследователи, поръчала съм няколко за рд.
Предстоят ни много празници и на нас, за ММ още не ме капарирали ресторант, ама трябва да се ориентираме вече. За Мис още малко украса трябва и ако остане време ще отскоча за някоя нова блуза/рокля, макар че не е задължително. Още мисля и за подаръка на мъжа на сърцето ми, ма се успокоявам, е има цяла седмица и съм поръчала разни дребни лиготии ако не друго  blush
Всички болни да оздравяват  heart
Къде е Мери Ми  sad














Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: юли 16, 2020, 08:00:16 »

Привет, нов ден, нова екстра - хрема!Аз, и другата близначка сме със сополи.Тя не можа да спи, и аз съответно.Аз ви казвам, ще се гръмна има още две седмици до края на месеца!Не свърши ли тоя Меркурий по-дяволите?!
Поне днес вали и баскетбола се отмени, което значи почивка за мен.Надявам се да дремна днес след обяд.
Дори не знам кой ден от седмицата сме, всичко ми тече на забавен каданс.
Айде хубав ден и пишете!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #132 -: юли 16, 2020, 08:49:27 »

Меркурия свърши още в неделя, Маги! Ама не е за разправяне... и в нашата рода тръгна на зле, дай Боже поне змейовете да са здрави. Аз от 2 дни обикалям като блъснат самолет. Имам едни проекти да подготвям, поне това ми фокусира съзнанието върху нещо различно. Бързо да се оправяте с близначките!

Иначе 32 мога да го похваля smile Случихме на възпитателка в яслата, много обича децата, а и 32 и бърбори и й е слабост ( как се пише и с ударение?!). Тя се е захванала да му лекува злоядството и мога да се похваля, че снощи и двамата ми сина изядоха всичко, което им бях сготвила. Алелуя!

На вълна ремонт на класна стая сме в училището, паркети, бои... на мен много ми се ще да изюркам народа да сменим и секцията (и все пак идеално разбирам, че доста хора са затруднени и не биха се включили сега не от нежелание, а от невъзможност...). Надявам се да се сплотим родителския колектив около тези неща и децата да се чувстват добре заедно.

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #133 -: юли 16, 2020, 09:35:16 »

Добро утро!

Той ретроградния мина но има още две седмици влияние, тъй че ще го усещаме още малко, но по-скоро си търсим оправдание за егаси обърканата година в живота  blush.

Маги, хванали сте някое риновирусче, ще мине за няколко дни, дърпай на девойката сополите. Как е другата с температурата?

И нас тези дни ни удари, три дни издирвах едно лекарство за мм, направи пак подагрена криза, оказа се че едното лекарство са го изтеглили и лекуват короната с него, в това време на пандемия никой не пътува, търсихме го и в Румъния и в Гърция, накрая в Гърция го намерихме,то и там било изтеглено но слава богу изкарахме късмет. Една бивша колежка е там и купи няколко кутии. Та дано му помогне, той е в някакъв шок от болки, свода му няма даже от това колко му е подут крака...

И така, лек и спокоен ден на всички!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #134 -: юли 16, 2020, 13:06:33 »

Вчера едната ми съседка направи 33. Други изкоментираха за Христовата възраст и как сега започвал животът. Та и при мен нали така съвпаднаха тежестта на възрастта и на короната, викам да минава тази година и да го почвам тоя ми ти живот tease Wink

Киви, хубава идея за реновиране, ама и училищата малко прекаляват с родителското изнудване. Ще кажеш, че сте в някой Диарбекир! Точно пък в София да нямат пари - айде, моля! Иначе ако са здрави секциите и е само до освежаване - с едни нови панти и вратички работата ще заспи. smile
В училището на Кокона последните години съм влизала само, за да гласувам. Виждах старите зелени чинове от едно време. Обаче се оказа друго. Дъртите чинове ги вадят от хранилището само по избори. Всъщност децата ползват индивидуални масички и отделни столове. Масичките са в две редици по три една до друга. По време на някои часове и занимания ги разместват и са две по две насреща, в кръг по групи и тн. Гледах снимки в сайта. Ама то като са индивидуални маси и много бързо и лесно се правят удобни конфигурации. good И шкафовете отзад са нови, защото вече няколко години не се носят раниците всеки ден, а само в понеделник и в петък връщат всичко вкъщи. Ще открият и нашите директори топлата вода...

Мен сутринта ме изнервиха външни хора, ама вече си наместих чакрите и реших да съм над нещата. Отивам да засядам на машината. Моят мъж не си хареса къси панталони. Купи си на разпродажба дълги и сега ще ги режа pardon
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines