Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 18:41:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари 2019 - любов и вино  (Прочетена 88552 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: февруари 18, 2019, 14:24:23 »

Здрасти!
Ние вчера цял ден бяхме на вън, Ники стана в 10 и реших, че няма да спи на о яд, за да може днес да стане на време за кинди ру. Първо ходихме на селски пазар, доволна съм какъв суджук си взехме и ябълки, и малиново вино. После цял ден в парка, беше разкошно. Видяхме се с приятели. Бях планирала да се качим на Витоша и ако Ники още иска да опитам да го кача на ски, ама остава за този уикенд.
Свекърва, че постъпката е тъпа, тъпа е. Ама ти защо изобщо се занимаваш да им помагаш? Разбирам, че ти е племенник и го обичаш, че правиш всичко с желание, ама що не ги оставиш да се оправят за един празник. Купуваш му подарък и не им правиш половината организация.
Че мъжете не мислят за родара не мислят. Моя сега не иска да поръчвам на свека ябълки (беше взела домашни и много хубави), защото "ще ми извади душата, докато не ги взема, а не ми се занимава с нея сега."  pardon.
Ние с девера изобщо не си разменяме никакви подаръци. Аз ми алата година им подариха на децата,  ямаше и едно "мерси", за рд ги каних, даже не казаха че няма да дойдат. Те не са ни кани ли никъде, та щом  нямат жела ие да се виждаме, още по-добре, няма да харча пари за подаръци, на които ще се цъка с език и ще се изхвърлят.
Маги, честита придобивка! Без аварийно шофиране! И дано решението ти да е най-доброто!
Миме, дано бързо се отърсиш от съня. На мен ми се е случвало и бая време ме държи после.
« Последна редакция: февруари 18, 2019, 14:40:15 от ratatui » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #151 -: февруари 18, 2019, 14:45:22 »

Ох, остана още малко, до довечера ще съм готова. Да сменя позата сега Wink
Мимка, казвала съм и друг път, като сънуваш нещо лошо, веднага отиваш и пускаш водата и като лудите казваш на течащата вода да отмие всичко.  smile Сега, може и да е глупост, но поне правиш нещо, отколкото да седиш и да се донавиваш.  pardon Просто ти са се събрали мрачни мисли и е избило в кофти сън, дано не се случи нищо.
То при нас и разликата във възрастта играе гадно... По бащина линия племенникът има повече първи и втори братовчеди, но все са на възраст над 30 и само един има бебе, правнукът на леля. От другата страна има една първа и една втора братовчедки, които макар и студентки, по женски са по- приемлива и грижовна компания за него. Съответно и приятелите на семейството са много по- млади, малко над 40, а покрай връстниците на детето, даже има и колкото НИ2. Не бих и помислила, че мястото ми е сред тях, ама има начин. Хич и няма да си мълча, ще си искам бонбона като отида да нося албума Wink
Отивам да се вдъхновя и в парка. Хехе, пуснах телевизора сутринта, та по БТВ коментираха, че скучаещите хора са по- креативни. Ами на мен никога не ми е скучно, или по- точно в момента, когато ми доскучае и почвам веднага друго. Пък не било правилно funnytooth funnytooth
Маги, ха честито и да караш безаварийно и с кеф!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: февруари 18, 2019, 14:46:53 »

Свекс, аз пък ще споделя обратния опит. Естествено че недоумявам интересен човек като теб, що не са го поканили. Но ето примерно аз съм снаха, която кани всички. Правя и подаръци. Ефектът ви бях писала наскоро какъв е - грозни поведение без причина и неблагодарност. Аз пак ще продължа да каня, но си имам пет наум. Предполагам че повечето хора са препатили и затова са така. Но пък в твоя случай ми бие на непукизъм- един вид, има си достатъчно роднини, за кво са й тия по мъжова линия. nea
А не знае ( а аз знам от опит), че понякога чужди майки/ сестри/лели са ми помагали в шокова ситуация много повече от моите кръвни роднини.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: февруари 18, 2019, 15:08:36 »

Свекърва, не си спомням да съм чела това с водата  друг път? Веднага ли трябва да се направи, сега късно ли е?
Явно сутринта сме пуснали тв по едно и също време, защото и аз чух това за скуката, но ме накараха бързо да превключа на ютюб.

Еми, точно така е за съжаление. Понякога получаваш подкрепа от чужди хора, напълно неочаквано, а там където трябва да я има, за съжаление липсва.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #154 -: февруари 18, 2019, 15:13:02 »

Добре е веднага, но като не си знаела, давай сега good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: февруари 18, 2019, 16:57:50 »

Привет!
С ин-лоус и аз не съм много на ти, всъщност само с едната. Аз и преди съм казвала, че няма оправия. Ама племенника беше рожденник и пак трябваше да се видим в събота. Но и аз не бях спала цяла нощ, че се връщах от командировка и като си хапнах и легнах в другата стая. Хубавичко си поспах няколко часа. С как плака детето на собствения си РД - момче на 14 да плаче знам, че е сериозно и то за някакъв лаптоп който той плати със свои събрани пари. Ходиха с девера (баща му) да го купуват от Технополис, а момичетата с ин-лоу бяха на басейн и като се прибраха голямо фучене фуча...
Пак съм озадачена как в тяхното семейство не се говори нормално, не се взимат общи решения, всички си държат тон, няма ясни правила и авторитети и не знам още какво. Абе според вас нормално ли е човек да има три 3-ки в 7 клас за срока при майка и баща висшисти счетоводители?
« Последна редакция: февруари 18, 2019, 16:59:42 от fanimira » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #156 -: февруари 18, 2019, 18:03:51 »

Абе според вас нормално ли е човек да има три 3-ки в 7 клас за срока при майка и баща висшисти счетоводители?


Що да не е нормално? Много примери такива. С мм точно това си говорехме ония ден, майка му и баща му са с 2 висши, пък от 3 деца само той е с висше, единия нищо не работи, другия е барман...

Като го гледам моето колко го мързи,лошо ми става... Бива ли на това ми ти таекуондо, дето му е любимо, всички участват, казват нещо, той си гледа в тавана и блее...Ония ден госпожата по рисуване ми се оплаква че въобще не иска да рисува, нищо не го интересува. Виж като се качих горе беше събрал в неговия шкаф всички коли.Като го питаш какво ще станеш като пораснеш? Инжинерин!На формула 1!  lol laugh
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: февруари 18, 2019, 20:44:45 »

Що да не е нормално- брат ми беше тройкаджия при родител в бан и класически музиканти с по две висши и сестра с ен на брой дипломи.  В крайна сметка сега е супер.
А защо е ревал за лаптопа не разбрах?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: февруари 18, 2019, 21:20:06 »

Що да не е нормално- брат ми беше тройкаджия при родител в бан и класически музиканти с по две висши и сестра с ен на брой дипломи.  В крайна сметка сега е супер.
А защо е ревал за лаптопа не разбрах?
Ам добре -да се успокоя тогава, хаххааха
Рева, защото ин-лоу е супер дразнеща и фрустрираща с нейното постоянно мърморене и недоволство. Разбира се и лаптопа беше ябълка на раздора и съответно как не го заслужавал заради въпросните тройки, как от него нищо няма да стане, човек няма да излезе и т.н.
А той не е купувал въпросния лаптоп сам, а с баща си...
Като не е била съгласна защо не е говорила с мъжа си да не му купува?! Бе както и да е - аз нали съм мека Мара и ми стана гадно за детето. У тях вечно той е виновен за всичко. А сестричката му се прави на вечната жертва. Такава е малка манипулаторка, че горко на тоя който я вземе.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #159 -: февруари 19, 2019, 00:00:36 »

Добър вечер!
Уф Миме, и аз много се впечатлявам от сънища, хич не обичам да сънувам и веднага ровя в съновника, после го забравям, ама на момента ми е важно да разбера какво значи. Имам няколко съвпадения на сънища и случили се след това неща и затова предпочитам да НЕ сънувам. Ако е събота срещу неделя е напразно, а може и просто верно да си мислила някакви простотии преди да заспиш и да е рефлектирало.
Е кво му е ненормалното да имаш тройки, важното е да минеш, то сега вече и с тройки влизат право дето по мое време се мъчеха като грешен дявол да влязат. Та оценките хиииич не са всичко.
Аз за добро или за лошо нямам ин лоу и никой не мииграе такива циркове с подаръци, покани и тн, ама пък си имаме други дразнители, та няма пълно щастие.
Маги, сигурна съм, че всичко е за добро  give_rose Браво за карането, джиткай си, и аз започвам по-често да се пускам, че си трябва, колкото и да не ми е любимо.
Оф Свекърва, много тъпо, аз също не бих им се включвала в празника ако е само за помощта  nea
Мис е сополива малко и пак си е вкъщи, майките в групата пищят че едни и същи водели болни деца, жалби нз си кво, ми тва си е от време оно, няма как да им променим самосъзнанието. Дано сега като се стопли да са максимално време навън да не си прехвърлят толко лесно бацили.
Уикендът бяхме пак в летежни фази. В събота оставихме Мис на нашите и ходихме до Икеа да си дообзаведем трапезарията, после сглобявахме, ММ беше на зъболекар,вечерта бяхме на рд на мой приятел, Мис се размаза от кеф с тяхното куче, то също с нея. Само дето им взима играчките, после не им ги дава, те я гонят, ако успеят да си я вземат тя им бърка в устата да ги вземе, хваща двете челюсти и докато не пуснат, не се отказва  angry
Неделя бях,ме на рд на детето на братовчедка ми. Нашта само чак да се съберат децата някъде при аниматора примерно и се лепваше за играчките, другите ядоха торта, играха на игри, Мис на отделна сметка използваше квото ѝ е кеф докато другите не ѝ обръщат внимание lol Направо ме разби, викам ѝ хайде ходи да си играеш с другите - не, дугите, не, гае тука ама, не табат дугите  girl_impossible Викам ОК, ще пораснеш и ти за тия групови игри. После се бяхме разбрали да се видим с едно приятелско семейство, ама те се уплашиха от сополите на Мис и се припичахме на двора, че времето беше разкошно, ходих на нокти, и тва е общо взето. А, тръгнали са ни долни кътници и драмата, тръщкането и киселеенето са на 6  girl_impossible Спането на минус 9356456456797.
Хайде гуте нахт  heart
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: февруари 19, 2019, 08:40:17 »

Добро утро, как сте?Как я карате?Ние не можем да се наспиваме с Моника.Тя заспива късно и сутрин и е трудно, аз се будя през нощта и премислям всичко и то става веселба!Днес моята сестричка има рожден ден и ми е специален ден.Последния водолей в нашето семейство празнува smile предстои рибката smile

Наистина за висшистите и децата с висше е много относително.Дори децата на висшисти по-често остават с гимназия или техникум, не виждат смисъл да се мъчат да учат толкова колкото родителите си.Ние и двете със сестра ми сме с висше, че тя и две има даже, аз много се бях навила да уча пътно строителство като второ висше, ама това проблемно забременяване ми провали плановете  nea
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: февруари 19, 2019, 09:23:48 »

Здравейте smile

Фани, твоята ин-лоу явно е много зле да прави циркове пред вас.

Тук една майка много добре обобщи за сополите:"То има ли дете без сополи на тази възраст". Като потичат в парка и всички майки се втурват със салфетка в ръка.

Аз също не се наспах, че Бамбук пак се събуди в 2ч и искаше да спи на дивана. Ама поне не заспах на дивана и успях да си легна в леглото. Та поне не съм схваната.

Хубав ден smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #162 -: февруари 19, 2019, 09:44:02 »

Хайде, добро утро с днешна дата! smile
Справих се вчера с хартиената част, днес е лустрото на цялостния вид и отивам да си търся бонбона. Помощта по тържеството е изцяло доброволна от моя страна, бяхме си говорили с племенника какво и що.  smile На него просто няма какво да му се подари, презадоволен е, има си и пари на сметка. Исках да купя свестни чаши, които после да подари на гостите си, но явно в мъжкия му свят такива лиготии не са нужни. Нито покани иска да се правят и раздават, нито специални торти - пуканки, кока-кола, сандвичи от МакДоналдс и готова шоколадова торта с малиново сладко. Това се смята за лукс и изящество pardon. Като се замисля, прав е funnytooth След време ще минат на пица и бира Wink.  
След тържеството, когато отидохме да вземем оборудването, всичко беше изядено и изпито good Другата леля обаче е била там през цялото време, на другия ден с дъщеря си пък са били на "спонтанния" ресторант, ама каквото, това.
Онова вчера за скуката и креативността, може и да е вярно, като се замисля е съвсем логично. Стана въпрос и че никой не оставя съвременните деца да скучаят, редовно им търсим и създаваме някакво занимание, а те имат нужда от време, в което мислите им да се реят и да им хрумват нестандартни дивотии. Възрастните съответно се нуждаят от поне 6 скучни часа на седмица. Хаха, в експеримента карали хора да четат телефонния указател или да вършат прости еднотипни дейности, даже и ги затваряли в празна стая. Някои заспивали, но повечето скучаели "активно". После показвали по- нестандартни решения на задачи и се съсредоточавали по- добре. Статистиките са правени в Англия, извадката са студенти от различни раси. Всички споделят, че си налагат да не правят нищо странично, докато пътуват за работа - не слушат музика, не четат, не си гледат телефоните, просто блеят, а това им помага да са много по- концентрирани през целия ден и са благодарни на експеримента.
Аз скучна книга и филм не мога да търпя, по рейсовете обаче си блея с кеф и ей го на, пращя от идеи. Хаха, ако спра и да се заглеждам за мъже, докато ходя по любов в парка или Кауфланд, току виж, станала съм генератор на креативност Wink
Бе справят се момчетата без много зор, ама на майките да им е яко дупето и да имат нерви и търпение. Идва момент, в който им прещраква, че трябва да учат, но са изпуснали много и трудно се наваксва. Спасението е да се дебне незабелязано кога точно настъпва пустият му момент и тогава да се впрегнат всички ресурси от средства за допълнителни занимания и учители, да се създават условия и да се натиска Wink. Задължително и преди да ги хване основният пубертетски мързел е да се подбутват подходящо с приказки и стимули Wink Трудна работа са това мъжките деца, затова се падат на оправни майки  lol DANCE
От НИ1 не мога да се оплача, точно обратното, него го дърпах да не се задълбава толкова. Той петица не е имал през живота си, даже и по рисуване му слагаха "хатърки" заради старанието. НИ2 го караше по- спокойно и след борбата от моя страна да остане в езикова гимназия, а не в спортно училище, нямах никакви проблеми. В университетите винаги е бил в първите 30% по успех, което си е постижение за активно спортуващ. Ама в Америка успехът е важен за намирането на работа после, затова се и пънат толкова. Тук е по- различно.  nea
Булé, много се смях с косата на Звяра, сега само твърда му е остана главата, викаш Bravo. Виж го как добре се е ориентирал към инженерната част на Формулата, хем добри пари, хем и кеф да пътува по света, да му бръмчи и да му се вдига адреналинът smile good
Хубав и скучен да ни е денят! LAUGHTER heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #163 -: февруари 19, 2019, 10:00:05 »

Свекс, аз за това всеки път като някой залита по какво кой казал, направил, как те погледнал, щом акъла ти е окупиран с някакви дребнави неща, казвам "Намери си работа". В момента в който не съм заета, почвам да мисля за глупости, мисля ги преди сън, сънувам ги, правя разни сценарий в главата, докато не ме завърти така ежедневието че изчезват напълно. Ей преди 3г, главната занимавка ми беше да организирам рожден ден на Звяр по това време, мале що нерви изхабих, сватба без булка направих. Сега съм си сложила напомняне седмица преди рд да не забравя да му поръчам торта за рд, че миналата година забравих  blush и ходих на самия ден да купувам...и да намеря клубче трябва, а ме мързи!

Зверо е голям хитрец, искал и да работи като мама и тати, на лаптопО , слага си връзката от офиса на врата, взима телефона и се качва на колове  lol, ужас, какъв пример му даваме кой знае... милото щом си играе на работа понякога...Иначе да, много е важно да скучаят децата, просто виждаш колко изобретателни стават и как си измислят игри, правят разигравки на ежедневието, много е смешно да гледаш 3 годишно как си играе на задръстване  badgirl

Хайде, лек ви скучен ден! Моя нема да е smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: февруари 19, 2019, 11:58:04 »

Привет!
Моя Кикчо е голям артис_  Girl_hide баба му вчера пита кога братовчед му Алекс има РД и нашия компетентно отговаря - Когато го е родила майка му... сега сме на вълна учене на стихотворение за деня на мама... знае първите 2 реда само и не повтаря...
Ай хубав ден, че съм в час!!! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines