Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 20:07:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Февруари 2019 - любов и вино  (Прочетена 89272 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: февруари 19, 2019, 12:57:12 »

Тук времето е разкошно, само за разходки!Толкова е пролетно и прекрасно, че не ми се прибираше от обедната почивка.Ех мирише ми на пролет вече.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: февруари 19, 2019, 13:24:21 »

MАГИ, и при нас е пролетно, но за съжаление гледам само през прозореца, защото ми настройват електронната дъска и аз кибича и ги чакам... ужас.... хеееелп!!! Искам да си ходя
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #167 -: февруари 19, 2019, 13:34:13 »

Тук времето е разкошно, само за разходки!Толкова е пролетно и прекрасно, че не ми се прибираше от обедната почивка.Ех мирише ми на пролет вече.

погледни само прогнозата в събота и ще ти мине пролетното настроение  butterfly tazran
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 19, 2019, 13:54:14 »

Не ща да гледам.На тая зима съм и сърдита!То не беше нормална зима ми все едно никакво време!МНого съм сърдита!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #169 -: февруари 19, 2019, 14:14:44 »

Трудна работа са това мъжките деца, затова се падат на оправни майки  lol DANCE
Да си го кажем право в очи smile Дали не изпотрепахме сума ти женоря от един етнос днеска, хаха ( Тази поговорка в оригиналния си вид май вече не е политически коректна. Вие как мислите ? )

Аз от скука пък се заблейвам из телефона, та явно не скучая качествено, но пък се информирах за актуалните майчински " драми". Сега в документите на децата вместо да пишело майка и баща, да се запишело родител 1 и родител 2, а децата безполови, докато не се определят. Тъй де... аз пак съм в нарушение, сутринта 31 ме пита и чака потвърждение, че той е момче, а аз съм момиче. И аз потвърдих, щото иначе какво ... не маме, ти си нещо без пол, докато не решиш какво си. Вземи тия "защота и как" после... smile

И малко по-сериозно за това родител 1 и родител 2, не ви ли се струва редно просто да има 2 различни формуляра, все пак вероятно в 90% от семействата положението е класическо?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 19, 2019, 14:37:35 »

Свекърва, така като описваш момчета и ученето все едно мен си описала, то не беше мързел, то не беше чудо! Е завърших, даже имам само една 4ка в дипломата и успеха ми е 5, 70 някъде и кво от това?! На кой какъвто му е късмета, щото в България образованието и оценките нищо не гарантират  pardon
Голяма драма днеска с дребния, голям инат е станал, направо ми идеше да го оставя някъде.
« Последна редакция: февруари 19, 2019, 14:45:44 от ratatui » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #171 -: февруари 19, 2019, 15:08:00 »

Да си го кажем право в очи smile Дали не изпотрепахме сума ти женоря от един етнос днеска, хаха ( Тази поговорка в оригиналния си вид май вече не е политически коректна. Вие как мислите ? )

Аз от скука пък се заблейвам из телефона, та явно не скучая качествено, но пък се информирах за актуалните майчински " драми". Сега в документите на децата вместо да пишело майка и баща, да се запишело родител 1 и родител 2, а децата безполови, докато не се определят. Тъй де... аз пак съм в нарушение, сутринта 31 ме пита и чака потвърждение, че той е момче, а аз съм момиче. И аз потвърдих, щото иначе какво ... не маме, ти си нещо без пол, докато не решиш какво си. Вземи тия "защота и как" после... smile

И малко по-сериозно за това родител 1 и родител 2, не ви ли се струва редно просто да има 2 различни формуляра, все пак вероятно в 90% от семействата положението е класическо?

Малее изцяло съм счупила детето, като ме пита а защо той не е момиче, казвам му защото се е родил момче...

Иначе тежък казус е това с еднополовите родители, не си бях давала сметка до скоро, една от най-близките ми приятелки е в тази ситуация... искат дете с приятелката и, но нещата са много сложни (като изключим направата му) правата са по-сложния казус.Детето не е припознато, едната майка няма да има никакви права над детето, недай боже в болница да трябва да влезне ще е тежко, да не говорим ако решат да се разделят...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #172 -: февруари 19, 2019, 15:54:13 »

Хаха, Киви, българите сме много напред с материала - от време оно я има приказката "ти баща, ти майка!" Wink Няма да го правим въпрос по пол, щото пък аз, примерно, хич и не искам да съм родител 2, тоест на второ място по важност lol witch
Признавам си грешката blush blush blush Редно е било да кажа, че децата- предизвикателства се падат на специални родители. Щото и двамата родители имат равни заслуги по образованието и всичко останало. Wink
Обаче не го мисля pardon blush Ама като е за политическа коректност, не ми пречи и на черното бяло да казвам Wink
С времето ще свикнем и ще изхвърлим мисионерската поза за секс Wink. Или прави, или един срещу друг, докато се идентифицираме, да сме равноправни. smile Не зная, ама за мен е абсолютно замазване и отвличане на внимание от много по- важни неща nea
Понеже и днес гледах телевизия, докато вършех скучни неща по албума, та чух много интересно мнение на момчета - българчета за пчелите. Нали пчелите измират в последно време и с това вещаят апокалипсис на човечеството, та е актуална темата. Нашите сложили подслушвателно устройство в кошера и така хващат различие в шумотевицата жужене, което пък значи, é има проблем и стопанинът трябва да вземе мерки. Това за постиженията им де, шапка им свалям, дето са се сетили да го направят good. Но за измирането не са виновни сложни конспирации от вълни, неясни причини и междузвездни войни, а от това, че ако кошерът е в огромна градина само от един вид дърво, цъфтящо по определено време, през останалото просто няма как да се изхранват. Естествено, неправилната употреба на препарати за пръскане също играе роля, но най- важното може да се избегне съвсем лесно и просто.
Уф, за скуката е ясно, остава и за мързел нещо да измислят, че съм на ниво "толкова ме мързи, че чак ме боли", а имам да готвя, гладя и още нещо...
Булка, да, така е, трудно е за съвестните родители. Аз си мисля, че би било по- лесно приемливо и от "задните" колела да са наистина два формуляра. Май в такива случаи ако родителите са жени, децата им казват и на двете майки, а ако са мъже - бащи. Не ми прави особено впечатление, приемам го. Дразни ме обаче прекаленото обсъждане и преекспониране на "върлите противници"/дето я ги има, я- не/.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #173 -: февруари 19, 2019, 16:21:22 »

Аз пък не виждам нищо странно в документ с Родител 1 и 2. Реално те са майка и баща само на конкретно дете, за всички останали са родители. Детето не казва родителю, а мамо или татко. За документ си ми звучи даже по-официално Родител.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 19, 2019, 16:53:32 »

И аз да се включа по темата деца и родители.
Тази статия я прочетох, защото много ми бръкна в очите заглавието (голяма глупост ми се видя). Самата статия не е толкова зле, има и добре казани неща.
В моето семейството, това, в което израстнах, най-важните са децата. Но по два месеца през лятото бяхме при баба и сигурно тогава са си наваксвали нашите. Не знам, в моите детски представи те скучаеха и ходеха на работа, ние си бяхме супер при баба. Много ми  беше жал за тях тогава, сега не толкова lol ама ако няма баба под ръка, не виждам как да се случи това свободно време за майката и бащата заедно. Къде ще е детето, ако не с тях. Бая време има докато станат достатъчно големи да си седят вкъщи или и те сами да ходят някъде.
Може по-добра формулировка е, че водещите в семейството са родителите, ама пък нали все казваме "Води се от детето?".


Иначе по другата тема - разбирам, че има и по-различни семейства, но не мисля, че класическото семейство трябва да си отстъпва мястото. Детето трябва да има и майка и баща, но светът не е идеален, уви. Пък може и това да му е хубавото.

Аз се видях със свободно време и глей с кви глупости се занимах, а имам да пиша още едно съчинение.


http://mozache.com/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%B4%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8/
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: февруари 19, 2019, 17:27:11 »

И аз съм за традиционните семейства! Сега като бях в командировка с момчетиите една групичка бяха в еднополово семейство. В началото бяха доста крайни, но като видяха, че единия който е домакиня готви много добре и поомекнаха. Не е имало и от родителите коментари, знаеше се предварително, че са такова семейство - пишеше си в документите. Честно казано ми беше свито сърцето. Все си мисля, че ако водихме момичета щеше да е по-лесно. С момчетата хем трябва да си куул, хем да си леко дистанцирана, хем да ги разбираш като приятел, хем не съвсем, че да не си направят погрешни изводи... и когато възникнат и такива ситуации допълнителен стрес - абе аз много ги мисля. Все едно са ми деца. Сравнявам ги с моите племенници - как бих реагирала на дадена магария ако бяха те и т.н.
Беше много трогателно когато ги посрещаха в 4:30 сутринта след 2-седмично отсъствие. Едното майка му тръгна да го прегръща и то: ооооо, без такива и я отряза. Друго казало на техните да дойдат в 5 и половин час гуши-муши с приятелката си, ам че даскалята (ние с колежката) трябва да го предадат на техните и чак тогава да се приберат не му пука, едното както майка му тръгна да го прегръща и целува и то също и отвърна и беше много хубава гледка, някои не дойдоха да ги посрещат и си тръгнаха с колите на съучениците си  girl_impossible шарен свят - какво да се прави! Отново бебетата пораснаха, сериозните направиха по някоя и друга глупост, загубиха се по няколко пъти поне в превода и в кайна сметка като дръпнахме чертата всички бяха доволни накрая...
И мен не ме бърка да съм Родител 1 или 2, аз нали си знам, че съм си главния родител. Директорът няма време да се занимава с ежедневните проблеми и се допитваме като има по-голям проблем. Първоначално се впрягай, но сега ми е по-добре. Работя по-малко, но за сметка на това съм Родител 1 и получавам необходимото уважение за това.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #176 -: февруари 19, 2019, 17:58:35 »

Панди и аз така, понеже не ми се готви crazy
Тази статия и производни на нея се въртят из пространството от сума време. Винаги ги чета с надеждата да открия някаква разлика или да се съглася с написаното, обаче не ми се получава.
Разбира се, всеки има различна нагласа, няма правилно и грешно. Ако се опитам да гледам общо и се концентрирам на резултата /тоест на отгледания и възпроизвел се вече индивид/ от позицията на родител, той си е все един и същ, независимо от социално положение на семейството и исторически период: има благодарни, има и неблагодарни деца, има пропаднали, има и издигнали се, има лентяи, има и работливи, едни се грижат за възрастните си родители, други - не, някои копират модела на родителство от собственото си детство, други правят тъкмо обратното, без да има пряка зависимост "тези, гледани така, стават такива, другите - онакива".
В статията / и нейните подобни/ яко ме дразни, че ми вменяват задължения да отгледам достоен човек, който да работи за обществото, а не примерно добър хирург / той пък интересно за кого работи crazy/. Все едно отглеждаме агнета за стадото, еднакви и удобни за ръководене. Ами не, моята цел е била да отгледам деца, които ще се напаснат към обществото, докато работят за себе си. Обаче нали - едно е да искаш, друго да можеш, пък трето и четвърто да го направиш. Wink Да си пишат колкото и каквото искат, нали така си вадят хляба smile
Наде, говорим за политически коректно, много ясно, че само родител стига. Макар филологически да е неправилно, щото родител идва от раждам, а все още ражда само един от двойката, пък и има осиновени и сурогатни, де. След време може да стане политически коректно и семейството да има повече от двама родители, знае ли се какво ще кажат многоженци и многомъжки smile Всичко е въпрос на моментна изгода и домогване до някаква власт smile
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: февруари 19, 2019, 18:17:48 »

Свекс, то в някои страни и сега си има семейства с няколко родители. Например в Турция дълбоко в Анадола е прието мъж да има повече от една жена, особено ако не му е родила наследник първата жена. Това само по себе си е причина за взимане на втора съпруга и доколкото знам децата викат и на двете жени майко примерно на своята собствена майко, а на другите майко Айше, майко Латифе и т.н. до 4 жени могат да си взимат. Особено тия, които са глави на кланове и са с добро финансово положение. И нещо, което си е супер сериозно и се неглижира от властта в Турция - бракове между роднини. Няма да забравя как един колега на моя мъж едва ли не се хвалеше, че жена му му е първа братовчедка. Добре, че двамата им сина бяха нормални. Обаче бяха много грозни, направо уродливи. Даже дълго време си мислех, че имат психични отклонения, защото ми изглеждаха като с някакъв синдром...
 
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #178 -: февруари 19, 2019, 18:37:35 »

Како, това за роднинските бракове не го бях чувала за Турция. Чак не мога да повярвам....
Това готвенето било голяма скука. Докато кълцах кромид и горко ревях, мислите ми правеха овчарски скокове по разни теми и като се приземиха на Родител1 и Родител2, се сетих за ранната демокрация, когато имаше Канал1 и Канал2 с различни телевизионни програми. И двата канала се бореха за място под слънцето и се заяждаха открито в ефир. По едно време под Канал2 цъфна надпис: 2 е повече от 1. А сега де, шах. Мина се не мина и хоп... под Канал1 изписаха: 1 е винаги пред 2. Шах и мат funnytooth
Едва ли го помните това...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #179 -: февруари 19, 2019, 18:57:39 »

Хха смятай! Да беше по днешно време щяха да се съдят, не знам дали сте видели новината за Метро, 2% от оборота им.

И понеже съм и аз като свекърва, акъла ми мина на това че единия ни конкурент си сложил реклама пред нашия офис, пък и го снимали и се вижда нашето лого в заден план хахах, луда работа!
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines