Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 22:16:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимият юли  (Прочетена 114800 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юли 05, 2018, 14:33:40 »

Наде, аз ти казах моите възражения по темата, мързи ме пак да пиша. Аз съм съгласна с гиляма част, просто има  пропуски.
За това, което казваш за знанията наскоро четох друг материал точно, че на родителите им е готино детето на 3 примерно, че е научило англихски от бейби  /това са екзотични знания, които не нитрабват, за да ицелеем като деца/, а в същото време не могат да се хранят сами примерно /което са практични знания и са им нужни, за да живеят/.
« Последна редакция: юли 05, 2018, 14:43:01 от ratatui » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #76 -: юли 05, 2018, 14:40:44 »

Благодаря, Рат, че ме осветли за какво говорите.
Много истина има в думите й. Много малък брой деца са участвали в изследването, но същината е напипана. Синдром на така наречените таблетни деца. И аз го срещам в по-големия процент от семействата, търсещи моята помощ. Децата трудно се адаптират и социализират в непозната обстановка, трудно делят своето, трудно работят в екип. Свикват да бъдат "победители" в игрите на телефона. Там, където винаги печелят и са център на внимание. Не е нужно да бъдат толерантни, а точно обратното - да взимат своето. Родителите (извинявам се тук, защото аз не съм) не учат децата си как да си облекат блузата сами и да се обуят сами, учат ги преди първи клас да смятат, примерно, не четат приказки и не общуват с тях, не обясняват случващото се наоколо, не ходят на логопед или психолог при проблем, очакват да отмине сам, да го израстне......спирам.....

ама то е много лесно отсрани да се говори, особено със стимула към детето да се научи само да се храни, облича, съблича. Ами като се тръшне на земята и легне и каже неееее искам мамаааа да ме облече, друга песен говорим. И не че се припознавам,а имам ужасно много желание да го науча,ама то си е човек с мнение и си върви с неговото темпо, нищо не може да му бъде наложено, прави го когато той реши че е готов, не когато аз съм решила.

Цитат
асово се открива плоско стъпало на предучилищна възраст, а не на година-две например. pardon Р
За първи път чувам че плоскостъпие се открива на година-две, от ортопеди знам че е поне след 4-5г възраст...

Там, Бонжур или ре-Бонужур, егаси скапах се тея дни.... след 2 седмици съм Ахой, отивам командировка в Прага... Пантелей пътник станах...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: юли 05, 2018, 14:46:29 »

Аз не мисля, че Надето има предвид на 2 да са войници- в 7.00 да са облякли, ибули и закусили сами! По-скоро, че големи деца, в училище не го могат.
За всичко си има "прозорец", в който детето е готово да се научи на нещо. На сила или не става, или става трудно и не безболезнено понякога и за двете страни.
 Булче, още малко атискай и после ще се размажеш на плажа Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #78 -: юли 05, 2018, 14:54:48 »

Рат, айде, че пуснаха епизод на Слугинята и има нов начин на убийство, давучкат ги този път Wink
Забози много работата, пак на тема майчинство го откараха.  smile Сега зачекнаха кърменето, очаквам в следващия епизод да е бебеносенето, ако стигнат и до ваксините, сигурно ще е върхът blum И за женската солидарност има, бе изобщо....
За тези статии и интервюта относно възпитание, обучение и взаимоотношения човешки имам винаги едно на ум, просто се мъкнат цитати от контекста, превежда се калпаво от чужда литература и става манджа с грозде. Животът не е толкова сложен, той се живее, не се мисли, щото седнеш ли да ровичкаш и задълбаваш, отишъл конят у ряката smile.
Наде, винаги е било така, различни родители има, различни са и децата. Просто сега, с тези информационни системи, всичко става ясно. И едно време имаше видеоигри и лесни победители, да не говорим, че все тая дали четеш повърхностна книга или ровиш из нета да гледаш глупости pardon.
Да, съвсем рано се открива плоскостъпие, още преди да проходи детето. НИ2 само специални обувки носеше. Оправяне няма, ходи със стелки и така ще е цял живот. Моят дядо е бил освободен от редова войнишка служба по тази причина, семеен дефект си е. Лекарите веднага всичко виждат /свястните де/, въпрос е дали родителите не са на мнение, че знаят винаги повече от тях Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #79 -: юли 05, 2018, 14:57:55 »

Аз не се връзвам много на думите в интервюто. Идеята все пак е да се обърне внимание на проблемите. Не обръщат в момента внимание на възможностите на децата, на знанията им в сравнение с родителите на същата възраст. Припознавам и себе си в някои от думите, които не ми харесват. То затова и ми направи силно впечатление, защото някак се стремя да израствам като родител. pardon

Булче, за плоскостъпието е много общо понятие. Щом стъпва детето накриво, значи е плоскостъпие... А то не е така. Има сигурно 100 причини и диагнози и затова ни казаха, че 2-3 месеца след стабилно прохождане е хубаво да се заведе детето. При нас има и дете, което тича на пръсти, на място стои като балетист и направо ме сърби устата тактично да кажа на майката да му обърне внимание. Обаче не се познавам много с нея, та не се меся. blush
Там, Бонжур или ре-Бонужур, егаси скапах се тея дни.... след 2 седмици съм Ахой, отивам командировка в Прага... Пантелей пътник станах...
lol Разсмя ме, но ти съчувствам!

Свекърва е писала, ама няма да трия. Да, точно за родители, завършили "дървено знание във всичкологията" става дума Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юли 05, 2018, 15:04:05 »

Такива родители е имало винаги и ще ги има.Просто сега имат гласност, защото има ФБ или други начини на показване.А и ще ме извинявате ама простаците стават все повече.Моника ходи на вътре, не много, но и двете и стъпала са на вътре, ще я водя на ортопед, само да намеря време.За плоскостъпието, на мен ми казаха като я водих, че трябва да се изчака до 2 години да стане детето тогава са оформя свода.Преди това всички са с плосък свод.  pardon Това ортопед ми го е казвал, че я водех защото замяташе крака.
Имаме и дете ходещо на пръсти, майка и е обиколила всички ортопеди, ще го израсте, това и казват.Няма никакво увреждане нищо.

Аз не се бъркам, съвети не давам ако не ме попитат и тогава пак е според човека.Всеки има глава на раменете, после зорлем ще си виновен, че някой е взел някакво решение.Ай няма нужда!

Децата са различни!Ама много!Моника е най-активното момиче от една група деца.Тя се катери по дървета, кара колело и тротинетка, колело без помощни!Тича повече от момче и е по-бърза от тях!Общо взето е едно малко диване!Но като стигнем до обличане и събличане е някакъв АД.Мрънка, суче и се и какво ли не, че да си го спести.В градината прави всичко сама!Всичко!Но в къщи, за да спестя ревове и драми, понякога само понякога, я оставам да наделее, защото и аз имам нервна система.

Акъл на килограм се раздава лесно, но е факт, че обществото затъпява.Но това не е защото има интернет, а защото никой не се опитва да научи подрастващите да мислят.учат ги да са хитреци!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юли 05, 2018, 15:28:21 »


Акъл на килограм се раздава лесно, но е факт, че обществото затъпява.Но това не е защото има интернет, а защото никой не се опитва да научи подрастващите да мислят.учат ги да са хитреци!

Ей, маги, това много хубаво го каза smile

Аз като казах на майка ми, че на 3 децата трябва да се обличат сами тя ми се изсмя - каза, че и мен, и сестра ми ни е обличала до първи клас smile

Не знам как имате нерви да четете такива статии. Особено на комерсиални образи.
Напоследък като се чудя какво да направя си казвам: "Какво би направила прабаба ми?" и отговоря, много често е - нищо. Вероятно ще да е била много заета на нивата, за да се впечатли smile

С моето неговорещо дете постоянно ми се цитира кой какво бил прочел, аман вече. А като почнат да го пробват дали прави контакт с очите, отговаря ли си на името и каквото там са прочели. На мен ми е досадно вече, за него не знам. Това главно от роднини разбира се smile
Днес излизахме с мои леля и братовчетка, психолог и бъдещ психолог. Не забелязах Бамбук с нещо да ги учуди.

Пак малко стана - имащи деца срещу нямащи деца. Но така е, уви. На хартия е лесно, ама като ти легне в локвата с нови дрехи, а ти бързаш (защото в реалния живот родителите бързат, нямат избор), нямаш много време да мислиш. Единствено ако след това ти остане малко време, може да помислиш как да я избегнеш тази локва утре.

И да радвам се, че се оправя с телефона, много е готино smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #82 -: юли 05, 2018, 15:34:51 »

Каквоо, твоето за симптом за аутистичния спектър ли са го "изследвали"? Сложиха ли ти диагноза? На теб, не на Бамбук?!
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юли 05, 2018, 15:39:09 »

С моето неговорещо дете постоянно ми се цитира кой какво бил прочел, аман вече. А като почнат да го пробват дали прави контакт с очите, отговаря ли си на името и каквото там са прочели. На мен ми е досадно вече, за него не знам.

Което ми напомня за един приятел, той е на 30 вече. Но понеже синът му не говори още, та често се разказва историята за неговото проговаряне.
И така щастлив 3 годишен и неговорещ си живее и един ден майка му, в един от безкрайните си монолози към него: “Айде бе, маме... защо не говориш?!“ и за изненада получава отговор : “Щото не искам....“  Oh my ...
Та това му е било първото изречение  lol
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #84 -: юли 05, 2018, 15:51:27 »

В днешно време информацията е много и в нета можеш хем да намериш всичко, хем да "намериш", каквото нямаш.
За само чел човек, без наблюдение и практика, много лесно би било сбъркано срамежливост, инат, темперамент, моментно емоционално състояние с аутизъм.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юли 05, 2018, 15:51:58 »

М да, част от това да си родител в днешно време е да си леко луд.Пак с примерите, но така се получи.Моника като бебе беше ужасно пасивна.Не се обръщаше, не се въртеше, седеше и се хилеше или ревеше.Тя до 6-тия месец се обърна точно веднъж от гръб по корем и аз до ден днешен се съмнявам наистина ли го направи или толкова съм искала да се обърне, че си го представих това?!Мислех да я водя на рехабилитация, защото не покрива нормите...
Считайте колко луда съм!
Проговори след 2,3 месеца, при положение, че покрай нея децата редяха изречения на 1,5.Не и давах зор, виждах че нещо и става в кратуната, но не е дошъл момента.
И аз съм я изследвала за аутистичен спектър, ми луда съм бе хора или прекалено отговорна?Не знам!Влача я от 6 месечна да и взимат кръв от вената да и правят изследване за Хашимото, заради мен.И това трябва да направя тази година, че няма за кога...
Но както каза Пандето ние бързаме.Цял ден си по срещи, предаваш проекти, не си в града, си в града.За да отидеш на лекар си трябва планиране, нагласяне на планове и отпуска в повечето случаи.Последното понякога е невъзможно да се случи и понеже не е належащо, температура,повръщане и т.н. отлагаме.Не е до незаинтересованост, а до нямане на физическа възможност.
Но се стараем.Поне заинтересованите родители се стараят и то много.Всяка вечер с децата на вън, разговори с тях, приказки, обсъждане на ставащото.Но това зависи от родителя.Простия родител го е имало винаги, шамароса детето и седне да пие бира го е имало и ние като сме били малки.И това няма да се промени като спрем интернета.На тях нет не им требе.Елате да видите какво става на площадката и как се раздават шамари на килограм.
Аз последните седмици съм на една площадка с деца от всякакви възрасти та се нагледах на всякакви изпълнения.
Болна ми е темата.Гледам разни дечица как ги учат да са хитри, да използват по-доверчивите, като Моника, а аз като родител пък трябва да я науча да е добра, ама да не вярва на всички!
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юли 05, 2018, 15:54:35 »

На мен постоянно ми поставят диагнозата "говори-му-повече" и "защо-му-го-даде-изкачай-да-го-каже" lol lol

Разбирам я тази майка и безкрайните и монолози smile

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #87 -: юли 05, 2018, 16:50:59 »

Цитат
Рат, айде, че пуснаха епизод на Слугинята и има нов начин на убийство, давучкат ги този път Wink
Забози много работата, пак на тема майчинство го откараха.  smile Сега зачекнаха кърменето, очаквам в следващия епизод да е бебеносенето, ако стигнат и до ваксините, сигурно ще е върхът blum И за женската солидарност има, бе изобщо....

Хъм, изненадваш ме, или просто го превръщаш на майтап хахах. Просто има толкова много мисъл зад всяка сцена, убийството, преврата който ще се случи, всичко е свързано с това майчинство, аз вече знам и всичко което ще стане и в следващия епизод, излезнаха спойлери

Цитат
С моето неговорещо дете постоянно ми се цитира кой какво бил прочел, аман вече. А като почнат да го пробват дали прави контакт с очите, отговаря ли си на името и каквото там са прочели. На мен ми е досадно вече, за него не знам.

Амиии и моето беше така, знаеш, ей го сега ще те продаде на 3 езика почти  lol името не знаеше да си каже до преди да стане на 3г, сега знае на всички трите имена, адрес, квартал, град, държава, на английски и български брои до 20. И не, не го заведох на логопед,а имах намерение,защото реших да изчакам нормата.  good


Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юли 06, 2018, 07:22:07 »

Добро утро, как сте днес?Голяма жега се очертава, на мен ми е отпускарско , а имаме работа за месец напред и не се очакват никакви дупки.Утре сме на поредния детски РД, моя мъж ще кара колата да я погледнат и обслужат.Надявам се събота да направим една разходка до зоопарка в Ловеч, ей така да мръднем нанякъде.
Днес ще ходя да поръчвам мебелите за детската уж избрах цвят, да видим.Въобще, няма празно при нас!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #89 -: юли 06, 2018, 08:36:14 »

Здравейте!
Днес ми се очертава сравнително спокоен ден. Ще направя гимнастиката, ще взема душ и после ще се разходим с дребосъка. Искам малко козметика да си накупя. Никакви спешни неща вече! tease Нямам сили за такива. Жега ми е...
Вчера ММ каза, че брат му е звънял и ни е канил на рождения ден на племеника. Съвпада с кръщенката, на която сме канени и вече дадохме потвърждение. Не сме ходили на рождения ден от 2014 г. shok Все съвпада или с море, или с кумуване, или с нещо такова. Сигурно от морето ще търсим подарък, макар да нямам никаква идея. Там съм тотално изчерпана откъм идеи. pardon
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines