Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 07:03:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Септември 2015 г.  (Прочетена 176952 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #540 -: септември 29, 2015, 08:03:19 »

Добро утро..

Имам си малко снимки от сватбата, за сега за съжаление само от фейсбук-страницата на фотографа ни  pardon   heart heart heart heart heart


Толкова емоция изпитах отново..  shok
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #541 -: септември 29, 2015, 08:31:33 »

Е, да, вече има много повече удобства за майките. Обаче се съмнявам, дали е променено отношението към тях, в смисъл, че към бременните някак внимаваме повече как се отнасяме, докато към майките с бебета - не. Лично за мен периодът до една годинка беше много по- труден психически в сравнение с бременността. Но щом в повечето страни смятат, че 3 месеца майчинство е достатъчно, явно хората се справят. good
Хехе, жиже е диалект от жеже, значи Wink. Нещо като пловдивски - като кажеш на някого "кликни" и той почва да кляка, вместо да кликне с мишката blum
Вив, това за смисъла на живота nea  Децата са отговорността на живота ми, както и майка ми сега, че и котката в притурка. Колкото по- големи стават, толкова по- ясно пък на мен ми става, че моята отговорност към тях ги дразни /или поне начинът, по който я показвам/ и я приемат като контрол. Обичта също не мога да я деля на по и най. Всеки си има място в сърцето и приоритетно избутва другите при нужда. Тук вече нуждите и приоритетите са субективна преценка и някой може да се почувства засегнат, но това съм аз и така го разбирам smile.

Дали едно или повече деца? crazy Ами не зная все още, и едното и другото имат предимства и недостатъци.
Пък за смисъла на живота, нали съм немски възпитаник, винаги се сещам за "Фауст" на Гьоте. Много мъдрост и красота има в това произведение. Почти съм съгласна, че той е във вечното търсене и неудовлетвореност от постигнатото, от вечния стремеж към самоусъвършенстване и познание. Леле, как звучи като зазубрен литературен анализ funnytooth Личи си, че съм била отличничка. В случая наистина така го приемам и през моите 60 години житейски опит съм го отхвърляла само когато някой от близките ми е болен и притеснението и болката от този факт са взимали превес. /Хихи, можех да се обзаложа, че се пише с "и" - привес/.
Уф, дайте за по- нормални неща да си говорим...Ама в момента се сещам само за повторните твърдения за наличие на вода и съответно на живот на Марс, което отново е твърде сложно за мен. blush
А, за снимки може good. Тони, нали ти са положителни емоциите?
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #542 -: септември 29, 2015, 09:09:25 »

Добрутро! Свекс, ти си машина бе, жИна, шИ мА умОриш в ваштИ ПловдивскитИ лафовИ.  Много ми харесват разсъжденията ти за нещата от живота.
Аз пък викам за избори да подфанем. Има ли смисъл да се гласува въобще в БГ? И глобално де? Понеже гласуваме на село, го правим когато се случим там и няма опашка пред секцията. Веднъж бях гласувала за Любен Дилов-син. Та ми бяха казали, че в цяло село за въпросния имало само 2 гласа. Единия ясен, а другия ще да е на некой недовидела баба.  pardon тая година е станал голям панаир при регистрирането на партиите в общината. Изпокарали се, накрая някои уж кандидат съветници, че дори и един кандидат-кмет въобще не успели да си открият имената в листите. Моя братовчедка се кандидатирала и тя за селска кметица, а друга за общински съветник. Та тоз път май за Раева ще се гласува. Току-виж сме намазали някой кебапче. Бой да е, ама на аванта да е, хихихи! Ако не друго поне са се снимали с нея, вероятно и това ще им остане, защото по нашите смесени региони резултатът е ясен. Ония дето не ща и да ги споменавам ще са. Въобще кучетата си лаят керванът си върви... Да не дава Господ да изпадаме до там да си търсим работа чрез партии! Че вече и за секретарки в някой общински кабинет няма да се котираме blum
Чакам една блуза на Кари от Н&М с надпис: Don't take candies from monsters и маска тиква. Да видим какво ще измислят от училище за Хелоуин. Инче, вие празнувате ли го там?
Тони, дай да ги видим и ние тия снимки.
Чакам in-law следобяд, че да не мъкна Кико с мен за Кари, че после на гимнастика! Чудя се какво да я накарам да сготви?
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #543 -: септември 29, 2015, 09:12:40 »

Гледах, варах, не видях Свекьрва кьде е писала за синовете… но разбрах тезата де. Естествено, че златната среда в родителствоо е най-добре (като всяко нещо) ама блазе му кой я намери.

На мен София ми даде желание за трето. Тук хората масово имат по три деца. Пьк онзи ден си говорехте за някакви католици. На Марта от класа момченцето (при което брахме дюлите) са 3ма и майка му иска поне още едно. А и двамата родители (май го разправях това вече) са по 8 братя и сестри.

Много е хубаво голямо семейство и всичко е друго и отношенията, и врьзките вьтре и организацията, а и личностите по друг начин израстват.

Имаме една вьзрастна сьседка, онзи ден я срещнах и тя докато се радваше на София ми казваше, че като ме гледа с двете деца се врьща в нейната младост. Имала три момиченца. Като големи вече едната й дьщеря починала, та затова, казваше, е хубаво да имаш три, ако на едното му се случи нещо, другото да не е само.
Предполагам, че тази мисьл я успокоява малко за загубата на дьщеря й. Да не дава Господ !!! пу-пу

Като ги гледам двете, не ми се свиди да растат. Вчера гледам Марта, кога беше бебенце, лицето й е вече като на голямо момиче…  cray Още малко и няма да иска да ме гушка вече…
Ама пусто много сьм дьрта вече, кьсно почнахме, така ни се стече живота.

Гледах снимките на Тони от Помпей и като каза за тия застинали фигури, чукнах в Гугьл. Лелеле, призля ми. Още сьм много чувтсвителна от хормоните и не мога да гледам такива работи. Много потресаващи ги намирам.

Друго какво да кажа, кафе пия мока (в ония италианските кафеварки https://it.wikipedia.org/wiki/Moka вьпреки, че сега народа като каже мока друго има предвид). Едно нормално сутрин и после заради София безкофеиново.

За обяда в четвьртьк с колежките ще нося кюфтета. Та да знаете изпьлнила сьм сьвета ви  good

А тук майките с малки бебета, доброжелателно ги гледат и се грижат за тях. Особено в моята специалност. Нали сме психология на развитието. Предлагаха ми даже да ми дадат на заем бюро, в което да кьрмя или цедя насаме ако имам нужда. Но аз отказах. Гьрдата ми вече е добре позната на света и никому неинтересна, та не ме бьрка публиката, а в нашата специалност особено сме само жени.

А това за кафетата и манджите не е общовалидно. Политика си е на нашите директори и е супер  danceg

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #544 -: септември 29, 2015, 09:17:39 »

Фани, имамбаялдъ  good Майка прави наскоро, облизах си прьстите. Само аз го ядох, на чужденците (Ф и М) не им ареса, ама се отядох…

Като изрази обичам:
"Анджьк де!"
"лани и по-лани"
"ексик да си"

ськлета сьщо или да ти стане байгьн.

Май са все турцизми… Ааааа и много фецки израз: урнебес  danceg danceg danceg

За попа и мотора много се смях, представих си го и баш така е  good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: септември 29, 2015, 09:24:26 »

Само урнебес не знам какво е?!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #546 -: септември 29, 2015, 09:28:55 »

Урнебес не е турцизьм, нищо че на такьв мяза. Много развьрляно, но не знам откьде идва.

"Кьщата е урнебес!"

Едит според Уикипедия, урнебес е срьбска салата  crazy

Втори едит думата на срьбско-хьрватски според Уикиречник значела rumpus, ruckus, което пьк на свой ред било "A noisy, sometimes violent disturbance; noise and confusion; a quarrel."

И днеска научихме нещо  pardon  girl_haha
« Последна редакция: септември 29, 2015, 09:35:02 от inaxastra » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #547 -: септември 29, 2015, 09:32:36 »

Добро утро!
Тежки теми са тия вместо бисквитка с кафето. Ние вчера поляхме поредния изпит на ММ. Има 6 на най-обемистия като материал изпит. Снощи разказваше, обясняваше... Милият, чак ръката го болеше от писане, че беше писал по 4 от 4 теми. Остана само още един... Снощи си говорехме, че ММ не е очаквал по такъв начин да му се стичат нещата. На 27 да има семейство, дете, апартамент, да учи, за да има шанс за по-добро развитие... Колегите му са около 35 и за тях мотото е "жив е животът" и "юбри, курорте", са-са-са... pleasantry То поне доста на сериозно взима четенето за изпити и подготовката като цяло.
Дребосъчка спа при баба и дядо, а тази сутрин нещо се разпъргавих отново. Адски ми се спеше, а енергията на малкото човече ми даде знак, че сън няма да има tease Най-неочаквано свекърва ми ми звънна и пожела отново да изведе малката. Сега мия обувки, подреждам, пера една риза на мъжо, че има странни петна по маншета...
Тази нощ нещо не успях да спя. На всичкото отгоре ми нахлуха разни кофти спомени от бременности и раждания. cray Ина, ние рано уж почнахме (е, рано-рано не съвсем супер рано) и пак може да не ги докараме до 3. На мен това ми е мечтана бройка, въпреки че и 4 бих гледала. Вече над 4 ще ми дойдат в повече sarcastic Поне ако не ги приучи човек сами взаимно да се гледат tease
Та така - тази сутрин подреждах умалелите дрешки.  heart heart heart Едно ми е носталгично! В нашите вчера се загледах по една снимка - ами там си имаме картофче. pardon Сега вече и на снимка, и на живо си е човече - има характер, мнение.
Фани ме изпревари да питам какво е урнебес. Току що го изсричах правилно blush
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #548 -: септември 29, 2015, 09:38:38 »

Али, и мойто мъжо е така, надявам се, че не усеща да изпуска нещо. То в момента с това учене, няма време нищо да усети де, но догодина дано се освободи малко, че не знам как издържа. По цял ден на работа, вечер е с нас, после учи до 1-2 и става най-късно в 7 с малката и пак наново. Сега взе и допълнителен проект към фирмата и вече и аз помагам, че вече го виждам, че изнемогва. Днес вместо лапсулата от кафето, щеше да хвърли цялата чаша с кафето. sad дано си задлужава това трепане и нерви.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #549 -: септември 29, 2015, 10:01:28 »

Аз все си мисля, че има смисъл от това. Ние жените се стараем супер много в училище, кандидатстването ни е по-усърдно и тн. В един момент прегаряме NO Или по-скоро бързо сменяме приоритетите. Мъжете по-бавно наемат, обаче по-лесно накрая им се получава някак си. Трудно ми е да го дефинирам, но се надявам да ме разбирате. Освен това не е тайна, че е по-лесно мъж да си намери хубава работа в сравнение с жена.
ММ ми беше обяснявал за негов съученик, който е ходел по кръжоци, курсове и тн. После се захванал да учи в Техническия. Преди 1-2 години го видяхме сниман в Autobild. Ставаше дума за някакви участия по конструирането на автомобил. ММ се сравняваше и казваше, че не може да постигне на този етап дори половината на това, което съученикът му беше постигнал. За сметка на това пък е постигнал нещо друго. Той много често обяснява на хора, които ги е страх от сериозно обвързване, че "има смисъл да се прибереш вкъщи". И това си е не малък успех Wink
Забравих да питам - Фани, ти на всички ли по "закон" им викаш така? Аз май само една личност я разграничавам по този начин. Хич ми не трябва ни със ни без законите в ръка Xixixi
Сега чакаме на ММ вуйна му да си дойде от чужбина. Толкова сме се затъжили, че половин година не сме я виждали heart Ама ние нали сме външни на фамилията, та трябва да се поддържаме Wink
Хахаха, видяхте ли вълчицата? Хвана ли са я. Това си е егати новината funnytooth Цяла България тръпнеше в очакване...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #550 -: септември 29, 2015, 10:04:51 »

Добро утро!



Най-най-омразната ми тема за разговор е политиката.  angry Нямам нищо против обаче другите да си говорите за това, ако ви вълнува.  pardon
Миналата година за първи път се реших да гласувам, макар че не виждам кой знае какъв смисъл в това.

Али, браво на мъжа ти.  Bravo Щастливец е той, че е постигнал това. Хойкането си е до едно време и после като се обърнеш, какво ще намериш? Нито човек до себе си, нито семейство. Какво си изградил и постигнал? Нищо! Тия дни се замислям, че самотата е нещо ужасно. Имаме един приятел на нашите години, който още си няма приятелка и си мисля, какво ли прави този човек? Не, че е задължително, но се вижда, че и на него не му в приятно, всички вече сме семейни или поне със сериозни връзки, а той милият е сам. За мен няма нищо по-хубаво от това да имаш човек до себе си!  heart
На вас от сърце ви пожелавам да си имате поне още две дечица. heart
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: септември 29, 2015, 10:12:36 »

Онзи ден гледах снимки на наш познат юбилей 40 години празнува с бебе. От толкоз хойкане най- сетне на 38 му дойде акъла и се зажени. А моя колега набор 76 е сгодена от 4 години и все ще се жени догодина  NO No comment отново
Али, всичките in-law са си in-law. Само брата на мъжо е Батко  Yes
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #552 -: септември 29, 2015, 10:16:25 »

Онзи ден гледах снимки на наш познат юбилей 40 години празнува с бебе.

И ние ще сме така  girl_haha
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #553 -: септември 29, 2015, 11:05:34 »

Ау, тази година не съм правила и аз имамбаялдъ. Много е трудоемко, ама и много вкусно. То затова и имамът баялдисал от ястието. Едно време се правеше само есенно време, когато има много патладжани и орехи, но сега става за цялата година и я готвя по специални поводи.
Фани, нека приготви наистина нещо по- засукано - капама, сърми, или ако има още агнешко може и яхния. Много обичам също овнешко гювеч или с прясно зеле. Патладжаните не са от най- добрите храни при артритни болки, нито месата, ама мъжът ти да не яде много Wink
Ина, приказката за смисъла на живота и децата тръгна от това, че казах, че ми е криво, че няма да се върнат за Коледа моите. Няма какво да намериш друго Wink
За изборите си имам собствено мнение - хора под 24 и над 60 години не бива да гласуват. Вероятно и този път няма да гласувам, макар и да ме блазни бюлетината за допитването. Вярно е, че ще стане пак този, когото не щем, ама дори и да стане този, когото щем, той ще "клекне" и ще направи коалиция баш с когото не щем и пак е все тая. blush .
Хехе, Ина, на 40 е нищо да си с бебе. Брат ми на 40 не беше женен, а на 50 още нямаше дете blum.
Али, аз снощи чух, че вълчицата сама се намерила, ама объркала клетките и се набутала в празната къща на мечките. Днес не съм слушала новините, може да има уточнения Wink
« Последна редакция: септември 29, 2015, 11:10:30 от svekarva » Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #554 -: септември 29, 2015, 11:15:05 »

Миме, благодаря за кефенцето и мъфините. Аз дъвча една меденка от сутринта,че апетитът хич го няма днес.

Али, поздравления за отличника! Според мен е постигнал много повече от други. Изобщо няма зашо да съжалява за "пропиялното време", понеже животът му не би бил същия иначе. За всичко има време и най-подходящ момент. Съдбата си знае работата, колкото и клиширано да звучи.

Свекърва, вкъщи се прави някакво подобие на имамбаялдъ, ама по-скоро не е такова ястие. Пак е вкусно,ама няма кой да се занимава да го прави.

Ина, мой колега стана татко за пръв път на 40. Не знам жена му на колко е, но май е по-голяма от него. Сега ми е супер смешен как е неориентиран и не знае някои елементарни неща. Ама му помагаме с каквото можем. Съветите са безплатни, пък който иска- слуша.
Един познат стана татко на 54. Ама и жена му ми е почти набор.  pardon
Фани, 4 години...да ги бяха събрали до сега за 2 сватби.. crazy

Аз няма да гласувам по всяка вероятност. Не мога да се прибера за едното гласуване до адреса по ЛК.
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 43   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines