Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 01, 2024, 06:11:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 61   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема-Юни 2015-Честит ден на детето!  (Прочетена 198158 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #285 -: юни 07, 2015, 09:20:55 »

Ами той си спинка, не плаче и както казваш аз си го следя- той сам се буди на около 3 часа. Понякога на 2 понякога - вечер на 4. Гледам да не го будя, той сам се буди почва да издава едни звуци, гукащи които вече знам че са на глад....

Сега го претегли Фил пак - 3200.... Ние ли не сме наред?

Снощи яде в 11.30, после в 3, после в 6.30 и сега преди половин час... Теглихме го преди да яде.... Как е възможно да отчете близо 60 гр разлика с вчера?

Възможно ли е вечер да е заситен повече? Обикновено се усещам че към обяд и следобяд ми е най малко кърмата....
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #286 -: юни 07, 2015, 09:48:50 »

Според книгите, които бях чела, плача е късен признак на глад.

Точно  good
Напьлно сьм сьгласна с мнението ти.

6 часа пауза на по-малко от месец… Мисля, че педиатьрката ти не е наясно с кьрма, Ам и подобни детайли. Което не е нейна вина, те не ги обучават специално по темата.

И е вьзможно да има такива вариации в теглото. Пьнк те предупреди, че везната вкарва вьв филми. Но все пак дьлгите паузи са за избягване.

А за 60те грама: когато Марта беше паднала супер много с теглото и бяхме полудели, за една нощ от коластра вьзстанови 80г, така че е вьзможно, но бьди нащрек.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #287 -: юни 07, 2015, 10:05:52 »

Добре значи вечер да го будя? Защото аз се ориентирам по него и го чакам да се събуди... Ще се опитам довечера да го събудя на 3 часа максимум...... Засега иначе е добре, спинка си, заспа на гърдата ми докато ядеше... Спи спокойно и смених 2 памперса ит сутринта... Може би аз съм във филм

Сори че ви занимавам в месечната...

Какво ще правите в днешния неделен ден? Ние мислим да хапнем - мечи прави закуска и после мислим да се разходим - на малкия добре му влияе въздуха навън smile
« Последна редакция: юни 07, 2015, 10:07:41 от milenkata » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #288 -: юни 07, 2015, 13:16:41 »

При нас настана жегата и се скрихме след разходката. heat
Снощи изкарахме супер приятна вечер. Много смях, много приятни разговори. Както си стояхме и гледахме мача, в един момент мъжо и брат му напевно издекламираха "Котка - гайка - пиле - газ!". Аз като по-любопитна "Какво? Какво?". Смях, смях, пък не можем да разберем за какво си говорят братята. Това им била паролата за задачите за днешния ден. tease Демек да изчистят на котката, да завият някаква си гайка на нещо си, да вземели пилешки пържоли за нагоре, да заредят газ, за да стигнат до горе (все пак). До края на вечерта песента се удължи и усложни "Котка - гайка - пиле - газ. Пет десетки и вода". crazy Десетките бяха тухли, а водата - за носене у бабата на ММ. Сутринта пък свекърва ми съвсем обърка песничката. Шантава работа! Ама и двамата са скарани с молива. Напиши си едно списъче, пък си чети, колкото пъти искаш. pardon
Вярно е това с работата. Служебният интернет е по-сладък Wink Пък ако и повечето хора са като мен - да си намразиш от работата домашния компютър...
Ина, не се притеснявай, че има такава завист. Wink Те са любими действия, защото не са постоянно. Ако бяха по принуда и с рутина, щяха да са досадни и бързо да омръзват. Гледам да се наслаждавам последните дни, че след 2-3 месеца съвсем няма да има възможност за хобита. sad
Миленка, я да попитам малко по-страничен въпрос. Ти какво ядеш и по колко? Ако ядеш нещата, които споделяше, че си яла като бременна - ами няма да качва. Съжалявам! Грубо и директно е, ама е вярно! badgirl С полуфабрикати и фастфууд не стават нещата. Опитай да наблегнеш на силна (калорична) храна. Друго - след като малкият се нахрани има ли още кърма в гърдата. Все пак "отгоре" млякото е по-рядко, а "по-дълбоко" е гъсто. Наслади се на разходката air_kiss
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #289 -: юни 07, 2015, 15:16:25 »

Нормално е да усещаш кърмата слаба следобяд, тя се стимулира най-много нощем, за това е толкова важно нощното кърмене в началото, защото стимулира лактацията. Аз на твое място бих спряла да го тегля, бих го теглила да речем веднъж на 3-4 дни, бих се хранила пълноценно и бих избягвала паузи по-големи от 3 часа. И пак казвам, не е нужно да го будиш, на английски се казва dream feed, кърмиш го докато спи, ако не суче значи просто не е гладен, аз така поне съм правила,аз лично не бих го будила вечер, няма да ми дава сърце. smile и пак не се стредирай излишно щом той е спокоен и пълни памперси.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: юни 07, 2015, 15:37:19 »

Да, Миленка не го тегли често. На 2-3 дни е достатъчно. Напълно е възможно кантарчето да дава малки отклонения, говоря за 10тина грама, а и когато не е много гладен може да изяжда по-малко и да си наваксва на следващо хранене. Пък и като изяде 100 гр. не наддава 100 гр.  pleasantry ако не му стига до няколко дена ще разбереш, но с такова пишкане и акане не мисля, че не му стига. Успех!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: юни 07, 2015, 15:55:59 »

Добър ден!
Как сте в слънчевия следобед?
Аз от вчера бях на изпит за прокурори, лека пародия беше, нали миналия път го отмениха, защото хванали едни да преписват, ами как да не преписват бяхме буквално 1090 човека в 3 зали в Софийкия. Седяхме един до друг на едни страшно тесни места и ако си в средата на редицата, изобщо не те забелязват, ама както и да е.
Нали правим ремонт, вчера почти са сглобили кухнята, ама изпуснали една плоскост в шахтата на асансьора, та ще видим утре да довършат.
Тази седмица мм е отпуска и се надявам вторник да заминем към баба, да ходим за риба, навивам го един ден до Гърция за плаж да отидем, дано се навие!
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #292 -: юни 07, 2015, 16:37:54 »

Мерси момичета за бързите отговори smile

Али папам пълноценна храна - риба, червено месо, салати, кисело мляко smile сега съм послушна Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: юни 07, 2015, 17:53:05 »

Гледах при Диков Валя Балканска, нямам думи!!! Нека да има повече такива Български Жени:
https://www.youtube.com/watch?v=1AvMkOjO9oE
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #294 -: юни 07, 2015, 17:54:14 »

Липсват ти зьрнени: овесени ядки (супер за млякото), жито (сьщо), бадеми сурови (сгьстяват го яко)  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #295 -: юни 07, 2015, 18:39:08 »

Ина, как мина гостито, нали чакаше?
Аз съм го ударила на култура от петък. Първо бях на 80-годишнина на радио Пловдив с програма на операта. Изкараха много от популярните неща на Верди и естествено завършиха с наздравицата от Травиата. Изобщо откакто имаме италиански гост диригент операта си възвръща силата тук. После бях на камерен джаз концерт, ама не можах да издържа повече от час. Хем ми беше топло, хем и столът ми вървеше много напред и ме беше страх да се намествам, че скърцах гадно. Скоро сме и на Лебедово езеро на Античния театър, та просто ще хвърчи музика около мен. Там пък е още по- неудобно да седиш на каменни седалки, без да се облягаш...Няма угодия, ей.
Миленка, хайде и утре да имате наддадени грамчета и ще видиш, като се успокоиш, как ще тръгне млеконадоят. Такава е тя тая първите месеци - като не наддава, защо не наддава, като наддава, да не вземе рахит да хване Wink
Днес попаднах на интересно предаване. Има подета кампания "Майка навреме", целяща информирането на жените, които отлагат майчинството след 30-35 години. Като алтернатива - замразяване на яйцеклетки. Да, това ми се струва по- приемливо от замразяването на ембриони. Изобщо казаха много верни неща. Аз поне, като сравнително раждала късно за моето време /на 34г. второто/, съм напълно съгласна. И не толкова забременяването, износването и раждането на детето, отглеждането ми се стори къде по трудно от преди седем години за първото.
Хайде, гответе се за нова работна седмица. Аз отивам да се занимавам с майка ми.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #296 -: юни 07, 2015, 19:08:25 »

Супер беше  danceg danceg danceg Е сега, преди малко си трьгнаха…
Правих таратор и пиле с кьри (тараторьт ми беше безсолен, ама как ми замириса на Бьлгария…). Поговорихме си хубаво. С някои може и за последно да се виждаме или поне за последно пред мнооого време. Сега всеки си поема пьтя.

Е сега, преди малко си трьгнаха…
Мен износването ми е (доста) по-трудно сега на 39, отколкото преди на 34. За отглеждането, ще ви кажа по-натам…

Блазе ти за музиката  good
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: юни 07, 2015, 19:18:36 »

Ето ме и мен.
Страшна работа свършихме тия дни. Сватбата е почти готова, днес купихме костюм на моя прекрасник и бижута, то само обици де, за мен. Ebay, да е жив и здрав  lol, напоръчвах останалите дреболии и сега чакам доставка, поръчах си болеро, поръчах номерацията на масите, изкуствени есенни листа, украса за булченската маса, абе сума ти дреболийчета.
Костюмът е бяхме разбрали да си го избира сам, той насам аз натам и среща в еди колко си часа. Виждаме се ние, аз разбира се любопитствам какво е взел, той вика: Дай направо да те заведа до магазина, да ти го покажа. Отиваме и аз се сещам, че бях гледала костюми в този магазин и се бях влюбила в един. И още на влизане му го показвам и викам: Ей тоя страшно ме кефи мене, а ти кой взе? И той се хили и вика...точно него.  DANCE СтраШотен е! Много съм доволна, да не говорим, че го избра толкова рано, а беше казал преди август да не го занимавам. Та да... такива ми ти сватбени вълнения.
Фани, за Валя Балканска скоро се бях присетила аз. Нищичко не знаех за тая жена - един образ и една песен. Викам си, дай да погледна Уикипедия и някое друго интервю да изнамеря. Думи нямам. Толкова просто и толкова умно говори, толкова очевидни неща казва по такъв начин.... страхотно ме респектира.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #298 -: юни 07, 2015, 19:27:21 »

https://www.youtube.com/watch?v=Kav0FEhtLug

 danceg danceg danceg
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #299 -: юни 07, 2015, 22:02:53 »

Ехааа ама много интересни работи си пишете тук, как може да не съм я видяла тази тема  Girl_hide Включвам се и аз , пък дано наваксам smile Чери, браво на ТМ, моят също ми мрънка да не му давам зор и подозирам, че преди август няма да си вземе костюм...Аз вчера накупих някои неща за украсата, но като взема всичко ще ви пиша по-подробно smile И една мнооооого любима придобивка - ретро кафемашина, която не предполагах, че ще открия и направо се размазвам от кеф  danceg
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 61   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines