Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 01, 2024, 11:49:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани пролетни-летни бебета - Април, Май, Юни 2015  (Прочетена 144284 пъти)
 
mariola85
Гост
« Отговор #435 -: май 07, 2015, 12:37:50 »

Честито Сисе! Радвам се че е минало леко секциото!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: май 07, 2015, 15:35:01 »

Фани и аз това гледам , че само момчета в тази тема , а и още по хубавото е че всички мами с 2 са разнополови.
Аз бях днес на консултация с анестезиолог в болницата, в която ще раждам и купих последни покупки. Шишета и Медела за зърна. Вчера купих и още 4 бодиТа и така мога да кажа че вече имаме 5 комплекта с всичко  като за изписване .6 чифта чорапи 2 пелени, 6 бодиТа.  Още 2, 3 рокли.Абе изобщо всичко ново. Като не е свалил мъжът ми дрехите от Ники, така е. То имам толкова много почти неносени дрешки От него и всички а бели или бежали и марков и.
Тук е адска жега 30 градуса и аз направо не издържам. Преди малко пък се Изви страшна буря.
Гледах възглавнички за колики и се чудя каква да взема ? Със селата., с черешови костилки или с гел?
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #437 -: май 07, 2015, 15:43:21 »

Благодаря ви за прекрасните пожелания, мами! Пожелавам ви възможно най- лекото раждане, независимо дали нормално или секцио ще е то. Позитивна съм, защото от тръшкане няма смисъл. Аз бягам като млекоцентрала на 3 часа да храня госпожицата и нея не я интересува дали на мен ми е кеф smile Сега тя нарежда вкъщи, но още малко ще й дадем да има това право. Само да порасне малко и ще почнем с дисциплината  pleasantry
Ще ви информирам за напредъка ни, но в общата темичка на родилите мами, че да обменяме мнения smile
За сега Ния е много спокойна и добричка. Усмихва се и иска да спи по гръб почти от раждането си, та се борим с това. Аз й слагам ограничители, че да може поне да направи 1 месец и тогава да си спи по гръбче. Сега пак си държи главата настрани, но все още ме е страх и предпочитам в леглото си да е на страни. Иначе в количката я оставям да си е по гръбче, че я виждам през цялото време. Вече правихме 3 разходки. Единственото, която я мъчи са тези колики, които почнаха на 13- я ден след раждането. Някой знае ли до кога продължават коликите?
Иначе успявам да я кърмя, но дохранвам и с по 30 мл. адаптарино на почто всяко хранене, за да мога да сложа и в шишето капките за колики. Иначе може и да успее да се нахрани само от гърдите, знам ли, но пък няма как да й дам лекарството. Ако имам изцедена кърма, дохранвам с нея. Абе...нямам търпение да отпадне едно от храненията. Кога се случва това, мами? Май на първия месец или на 40 дни като стане? А, яденето в 24:00 часа ли сте махали вие с първите бебковци?
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: май 07, 2015, 16:37:36 »

Най новите препоръки са бебето да спи по гръб само главичката да е настрани  good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #439 -: май 07, 2015, 16:48:39 »

Мислех да го кажа, но реших, че няма смисьл да се меся.
Вьв Франция (още с Марта) единствената препорьчвана позиция е по грьб и навсякьде има плакати сьс задраскани други позиции.
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #440 -: май 07, 2015, 17:00:02 »

Аз също мисля, че е редно щом тя си се върти сама и иска да е по гръб, то най- добре да я оставя, но много ме е страх да не се задави нещо през нощта, докато спим и да не я видя. Вярно, че е при нас, но знам ли ... Някак сама си се успокоявам, че като стане на месец поне, ще е пораснала и няма да я грози такава опасност. Знам, че звучи лудо, но като всяка майка си изживявам някакви си мои страхове  crazy
То детето само си държи главичката настрани, независимо как я сложим да спи- има си рефлекси, ама мама я е страх smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #441 -: май 07, 2015, 17:02:27 »

Хич даже не звучи лудо. Лудо щеше да бьде ако не ти пукаше за нищо. Сьвсем нормално е да се притесняваш за това. В началото особено са толкова крехки…

Все си мисля, че щом препорьчват по грьб, значи има информация, че това е най-безопасната позиция, но реално смятам, че трябва да правиш така, както ти го усещаш, защото всичко се мени с времето, а майчинския усет е основен  good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: май 07, 2015, 17:04:10 »

Сисе при нас храненето в 12 след втория месец отпадна. При много мами продължава нощното хранене и година две. Като последното хранене от 9 към 10.30 го правихме.
Иначе коликите спряха в деня в който станахме на 3 месеца.
за спането в някои държави казват по гръб само главата се мести настрани.  Тук на няколко места ми казват настрани да спи детето като се редуват страните. Знам че и в Испания примерно е така. Аз мисля пак така да процедирам. Към втория месец вече като се върти бебчо може и по гръб. Иначе преди години знам от позната са казвали от раждането по корем. Така че се променят нещата.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #443 -: май 07, 2015, 17:21:53 »

Сиси аз капките за колики ги давам преди хранене в една малка лъжичка и изцеждам на ръка 3-4 капки кърма в лъжичката.

Аз не знам кога кое хранене ще отпада като имам чувството, че нон стоп само яде  nea Ще видим в понеделник на консултацията каква сме я свършили с това ядене с този лакомник. Храня го и след половин час започва да хълца, не може да спре, почва да плаче и единствения начин да спре да хълца е отново на гърда....

Активен
mariola85
Гост
« Отговор #444 -: май 07, 2015, 18:07:02 »

Можеш и на зърното да капеш капките. Аз слагам Калоян на страни и след минута е по гръб, свекървата казва бебе по гръб с ръце опънати на горе е здраво и щастливо бебе. Наисъина на запад във всички книги пише по гръб, гледай само да е оригната. За храненията, всеки си храни различно. Докато бебчето си иска ти ще му предлагаш, щом е на кърма, то кпмандва парада. smile
Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #445 -: май 07, 2015, 18:56:04 »

inaxastra и аз го карам предимно на майчински усещания, защото според мен по- правилно от него няма. Така че ще си я слагам за сега настрани, пък нека стане още по- живичка и засилим рефлексите, ще има време да спи цял живот по гръб, ако иска smile За сега редуваме страните и това е

Руми, аз нощем не я храня и тя до сега ми се е будила реално 2-3 пъти. Последно яде към 12 вечерта и после чак 5:30- 6:00 сутринта. През нощта, ако се събуди й давам водичка или чай от копър и анасон, ама него нещо не го харесва- на Хип е. Не знам дали някой друг го е ползвал. Аз за лягането по гръб знам, че може да се слага за малко бебчето, но след като му падне пъпчето и само, ако си при него. Главата обаче пак трябва да е настрани.

Гери, нека яде. Какво по- хубаво от това smile Вярно, че си нон стоп ангажирана с малчо, но поне знаеш, че яде най- хубавата храна. Да се похвалиш колко е качил след консултацията. Малката за 10 дни е 240 грама напред. Лекарката каза, че било нормално.

Мариолка, тя моята хич не иска да се оригне- голяма мъка ни е, та и затова ме е страх с това спане по гръб.

Относно капките, аз не смея да ги давам без да съм ги смесила добре с мляко, защото на тях изрично пише да не се дават директно на бебетата, а не знам на зърното или в лъжичка с няколко капки до колко ще се смеси. Иначе хич не ми се иска да топля допълнително мляко, че да я дохранвам. Предпочитам да си е само на гърдата, а не да си играя и с шишенца.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: май 07, 2015, 19:56:06 »

Сисе мисля че е супер което правите . и нашия режим беше такъв . Дано да остане така. Ще си спи бебка , а и ти. Доверявай се на инстинкта си , а и на лекарите.  Между другото смесеното хранене кърма и АМ увеличава коликите , защото различни ензими участват.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #447 -: май 07, 2015, 20:49:14 »

Според мен е много малка да пропускаш среднощно хранене и да даваш чай и вода, това можеш да го правиш след като бебето стане към три месеца, знам че сигурно и в родилното и педиатъри така са те съветвали, че коремчето си почива, но новородените имат нужда да ядат на 3 часа, ако искаме да не изоставят с тегло, дажв и акушерката в болницата ми каза че никога не би пропуснала хранене при бебето си. Плюс това с тия бутилки най малко да си развалиш кърменето. Можеш в лъжичка с малко кърма да даваш капките,пише го в повечето капки. В крайна сметка ти си решаваш,  аз за себе си съм игнорирала този съвет, във всички книги за отглеждане на детето се съветва да се храни на 3 часа ( 2,5 на кърма, 3.5 на АМ. )
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #448 -: май 07, 2015, 21:39:29 »

Много сьм сьгласна с Мариола. Рискуваш да си прецакаш кьрменето.

Активен
sise1902
Ентусиаст
**
Публикации: 90



« Отговор #449 -: май 07, 2015, 22:25:16 »

Още от болницата не ни даваха да храним бебето през нощта. Тя от там си свикна и сега не й е огромен проблем. Промърква чак сутринта, но честно казано не смятам, че трябва и толкова много да я натоварвам. Виждам я, че иска да спи и дори ми е жал да я будя понякога душичката, но го правя. През нощта обаче смятам, че и двете сме заслужили поне 4 часа сън. То ние като почнем да се храним към 12, става 1 докато аз си легна и ставам в 5:30, зашото тя почва да си търси храненето. Реално й се събират 4 часа и малко без храна. При положение, че тя се чувства добре, не бих я будила и през нощта.
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines