Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 14:56:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2015  (Прочетена 153342 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #345 -: януари 19, 2015, 10:29:56 »

Хихи, Ина, ние преди няколко дни почнахме сериала и не знаех, че вегетарианката ще забременее!  pardon Да се включа и аз на спаначена тема - снощи правих слата със спанак, чери домати, краставица, авокадо и киноа. Много обичам!!

Рисунката на Еми много радва!  good

Мария, успех с ученето! Опитай се да не се побъркваш! Знам, че не е лесно, особено с твоите вълнения smile


Аз съм на тема избор на дестинация за първата лятна почивка с бебе и дори занимах мамите в една друга тема да ми помагат с идеи и съвети. Вие планирахте ли лятните почивки или още е рано?  smile

Успешна седмица и от мен!
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #346 -: януари 19, 2015, 10:47:45 »

Аз от 5 години не бях яла спанак. Отвращаваше ме и изведнаж БАМ !! Желание за спанак.  pardon

Резултатите най-рано след 3 седмици. И аз трьпна в очакване, ама докатои прочетат и оценят всички…

Сила, сьжалявам, че предадох края  blush
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #347 -: януари 19, 2015, 11:29:18 »

Хахахахах - това за котките беше страхотно! хахах

Аз да се похваля - изкарахме НЕВЕРОЯТНО!!!! Хотела - прекрасен, новичък, миришещ на чистичко - страхотен. Който го е правил, освен че бая пари е дал, го е и мислил - нещо което рядко се случва. Цялото разположение е направено така че да ти е възможно най- удобно!
Гледката дори от първия етаж спира дъха, персоналът - СТРАХОТЕН! Супер мили, супер сладки, страшно отзивчиви хора, които се усмихваха през цялото време, и макар че имаха проблеми с парното, бяха затоплили стаята ни, СПА центъра и ресторанта достатъчно , че дори на мен ми беше топло smile
Местността наоколо е много много ама много красива! За пореден път се убеждавам,че имаме страхотна природа.. Тишината е оглушителна - направо рай!

Препоръчвам на 100% и хотела и язовира. Персонала ни офертира да отидем пак лятото с бебето - те имали всичко от кошарки до легълца , проходилки и играчки - от нас само бебето се искало и да ви кажа - ще го аправим на 100% yahoo yahoo yahoo

Като изключим това, уикендът мина прекрасно и мързеливо, наваксахме си с всичко blush heart и определено се заредихме с положителна енергия..уцелихме и страхотно време

Вашия уикенд как мина?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: януари 19, 2015, 11:57:42 »

Миленка, много се радвам за хубавия ви уикенд. Ще може ли да споделиш името на хотела? Току виж и на нас някога ни остане време да се поразходим натам.  Wink
Моят уикенд не беше нищо особено. В събота милото беше на работа (както винаги) и аз си умрях от скука. В неделя се видяхме с приятели, вечерта гледахме филмче. Времето минава толкова бързо, особено почивните дни.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: януари 19, 2015, 12:00:28 »

E, супер! Заслужавахте такава почивка! Особено след кошмарното преживяване!   Bravo
И на мен ми стана интересно името на хотела какво е.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #350 -: януари 19, 2015, 12:01:46 »

Разбира се - СПА Хотел Хебър smile Мааалко е скъпичък, но отдавна не бях попадала в хотел, в който цената си струва.... Изобщо не съжалявам за парите които дадохме. Можеш да ги провериш в Трипадвайзъра , както и на самата им страница..


Nadelina88 сега се присетих за теб - какво стана? Имаме ли бебе? give_rose
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #351 -: януари 19, 2015, 12:18:38 »

Определено се радвам за хубавото прекарване и наистина си заслужавахте "компенсация" на ужасията, която преживяхте съвсем наскоро. Записвам си името на хотела за бъдещи почивки, особено и щом е подходящ за бебета и малки деца  good

Ина, няма проблем, не си издала кой знае колко  blum

Аз от няколко дни насам все не мога да разбера навън смог/мъгла ли има или не... защото определено не искам да извеждам малката в такова време, иначе слънцето си пече ли пече, но все пак въздухът ми се вижда някак неясен  scratch one-s head В повечето случаи си оставам вкъщи, защото не искам да рискувам. Защо е толкова мръсна тази София, ех...  girl_impossible
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: януари 19, 2015, 12:40:33 »

Здравейте и от мен smile

ratatui, Честито, мила! Гордеем се с теб!

milenkata, много се радвам за хубавия уикенд. Чак ми се приходи и на мен някъде!

Още нещо мислех да кажа, ама видях часа и си забравих мисълта. Онзи ден една приятелка ми каза, че съм имала много свободно време. Е, като имам тоолкова свободно време, защо няма време за форума питам аз.

Хубав ден на всички  give_rose
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #353 -: януари 19, 2015, 13:49:39 »

Привет!
Картинката на Еми не я разбирам, сигурно много трябва да се взирам crazy, щото няма заглавие. Ако е почивка на крави и овце, или пролет, схванала съм я Wink
Пандич, аз пък все искам да те питам момичето успя ли да си боядиса шкафа, или само го свали?
Мен на Батак комарите така са ме хапали, че хич и не искам да ходя пак.
Аз се побърквам от работа, даже и в почивните дни се трудих служебно. Няма свършване, омръзна ми....
Като казах на децата за вероятно ходене в Сингапур, големият се сети да ни покани и нас в Америка. Много ми се прииска да разбера дали поканата е провокирана от изцепката на снахата на летището, че кани майка си, ама рекох да стоя над нещата и да се правя, че за мен е без значение. Да ви кажа, на стари години е трудно да се научиш да си държиш езика зад зъбите. Хихи, сигурно като ги сменя с изкуствени /зъбите/ ще е още по- трудно smile
Успешен ден на всички! Сила, това е мъгла и тук си я имаме. София е в пъти по- чиста от Пловдив, представи си как дишаме blush
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #354 -: януари 19, 2015, 13:54:50 »

Здравейте! Нашият уикенд мина... пак имахме две поредни вечери гости и в неделя бях sleeping За сметка на това пък малката беше толкова енергична... Голямо тичане и скачане, та от играчка стана плачка. Сега милото ми е синьо под едното оченце, а аз днес съм още със заешко сърце.
Миленка, браво на вас за хубавото изкарване! Хич не си мислете, че е толкова трудно пътуването с дете. Просто много багаж се мъкне, ама това да е Wink
Панде, организация му е майката, ама и аз нещо напоследък работите ги върша тежко, тежко. Премислям ги, планирам ги, глася ги... Докато свърша едното - зарязала съм останалите неща.
При нас днес менюто включва и спанак и свинак, ама в отделни тави... Готвя да има, че да съм по-организирана за другите дни blum
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #355 -: януари 19, 2015, 15:50:06 »

Не знам, като ядех вчера имах чувството, че ям пьлнежа на гергьовденското агне, все едно му липсва основната част  girl_haha  А и киселото мляко не беше достатьчно кисело, бе французки му гайлета…

Иначе като се вьрна в Бг, майкиното домашно (кисело мляко) вече не мога да го ям. Отвикнала сьм и ми е много силно. Измадамчила ми се е устата явно  pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: януари 19, 2015, 16:34:22 »

Благодаря ти за името на хотела, Миленкаblum Разгледах го в Booking и определено изглежда страхотно. Много чисти и добре подредени стаи, на спокойно място. Впечатлена съм. Със сигурност си го отбелязвам в местата, които трябва да посетя. Хареса ми. blum
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #357 -: януари 19, 2015, 16:49:02 »

Няма за какво да благодарите момичета... Като е хубаво хубаво, като не е не е.. Нали затова споделяме мнения тук smile  give_rose

always_and_forever
внимавай  -през bookinga цената е 2на. Не знам защо. От сайта ми даде 254 лв цена за два дни, а като се обадих на рецепция в хотела ми беше 160лв (две нощувки , две закуски, стая с гледка)... Така че моя съвет е да не резервираш от там...Разликата е доста голяма, по - добре си звънни в хотела

Ина , аз домашното мога да го ям, ама само зимното - лятното мляко ми е много кисело и рядко, а и аз каймака не го ям... Виж аз съм като теб със сиренето - не мога да ям домашно прясно сирене... Баба ми токова хубаво го правеше, а аз никога не съм го ядяла... Така че може да не си се Измадамчила (уникална дума аххахаха funnytooth) а просто неща които си обичала като малка вече да не ги ядеш..... Случва се
« Последна редакция: януари 19, 2015, 17:11:30 от milenkata » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #358 -: януари 19, 2015, 16:59:33 »

Да, на мен също ми хареса думата "измадамчила"!  girl_wink Аз пък си хапвам само домашно кисело мляко, което аз си правя, в крайни случаи като пътуваме например купувам от магазина де, няма как. Прясно домашно сирене и аз не обичам обаче  Girl_hide

свекс, не мога да си представя по-мръсно от София, направо не е за вярване! Аз излязох на разходка, защото смогът се вдигна по някое време и ми даде шанс - колко е благосклонен само! Купих си вкусни здравословни тортички и си похапвам с чаша кафе сега. Ето черпя и вас:


А относно поканата на сина ти, може пък наистина да няма общо с изцепката на снахата!  girl_wink

Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #359 -: януари 19, 2015, 17:06:12 »

Абе мани, вчера покрай тая манджа се отдадох на спомени за овчето кисело мляко дето правеше майката ма една моя сьученичка (Господ здраве да й дава, още ми е в устата) дето имаше два прьста каймак (на зрьнца) отгоре и тя го режеше с нож, за да ти го сервира в чинийка, дьржеше се като сирене, толкова гьсто беше.

И за домашния самоквас (козе мляко издоено се оставя на стайна температура и след 2-3 дни само си вкисва и си става на кисело) на баба от село…

А пьк мьтеницата с бучици масло вьтре… мммммм… Лелинчо (чичо) ми беше командир на застава и имаше едни селца нагоре по планината: по една кьща на всеки хьлм. Една кьща-една махала и с по 2км разстояние между махалите. 10 кьщи-село. Бабичка една живееше, кьщата й беше кирпичена (стени от слама и кал) и нищо нямаше вьтре, а баницата я печеше вьнка на огнището в подница и … не му помня името (калени сьдове: в единия се слага, с другия се покрива, зарива се с жар и след 2-3 часа е готова). Божкеееее… колко беше хубаво и какви вкусове, които вероятно са напьлно изчезнали от лицето на земята, ако не ги прави още някоя 90 годишна бабичка в някое закьтано място по планините, което ние не сме го и чули.

Свекьрва сигрно има да се изкаже по-точно от мен по тия вьпроси.

Дай Боже пак да опитам мьтеница някой ден…

Нов отговор
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines