Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 15:19:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2015  (Прочетена 154733 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: януари 21, 2015, 11:12:43 »

Привет.
Али, много красиво рошаво котаче лелее yahoo
Ина не се ядосвай. Това са неща които наистина някой ден няма да помниш, разбирам че са несправедливи. Поради тази причина, прекратих ученето след първата магистратура. Просто за повече нямам нерви.

РАзглеждам страничка с красиви арт стъклени нещица, ето и на вас:


https://www.facebook.com/Habatat/photos_stream
това е страничката smile

Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: януари 21, 2015, 11:32:34 »

Здравейте момичета,
 
Знам, че не съм писала скоро но нямах време, а и бях болна и хич не ми се пишеше където и да е. Взилизам да се оплача, че от днес останах без работа. Управителката ми звънна и искаше да отида да говорим лично, но я помолих да ми каже, че не ми се разкрваше само и така. Трябва да отида да си взема парите и това е. Напълно съм смазана, това беше възможно най-неподходящия момент cray cray cray cray А най-тъпото е че не знам защо, шефът така и не е казал...

Ина, напълно съм съгласна с Миленката. Аз също бих постъпила така, в крайна сметка защо някой трябва да си изкарва оценките на твой гръб.
« Последна редакция: януари 21, 2015, 11:36:35 от Miele » Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #377 -: януари 21, 2015, 11:41:18 »

always_and_forever ти там ли учиш? Да , редовно кандидатствах - вси пак нали ми трябва да е редовно , за да мога да взема помощта, но се замислям  дали да не си го изкарам наистина. Преди малко ми се обадиха от университета че са получили документите и да ми обяснят за записването какво ми трябва. Директно обаче си ме попитаха защо кандидатствам сега... Отговорих , че работя в бранша и затова. Имам чувството, че жената си отдъхна. Каза ми "Извинявайте, че ви питам , ама имаме много фиктивни кандидатствания, а виждам че сте откоро омъжена" (това по повод че на дипломите ми фамилията ми е една а на л.к. друга) Направих се на ударена, но определено явно затягат контрола... Може би скоро време няма да може да се прави така... И до някаква степен е по- правилно. От друга страна, майките получават ужасно малко помощ от държавата и може би затова прибягваме до фиктивни кандидатствания...
Хубавото е че не ми личи много все още и с едно по дебело яке, няма да ми личи грам като ходя да се записвам... но все пак...

До някаква степен ми е криво , че ще трябва да изментя така - не обичам измамите ама хич, но от друга страна ..... Де да знам... не ми пречи да си ходя на изпитите и да ги изкарам - аз след 5 години в този бранш, смея да твърдя, че знанията ги имам smile

Еми много са яки тези нещица Bravo





Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.


Miele - да не би да е съкращение? Ако е такова трябва да ти платят обезщетение. Ако е уволнение, са длъжни да ти дадат причина защо в писмен вид (по някой си член на закона - ще питам свеки и ще ти кажа) а ако  пише по взаимно съгласие че се прекратява договора ти, би  трябвало да знаеш защо. Виж какво пише в заповедта. (Не можеш да приключиш трудов договор без заповед за това, не зависимо по коя причина)

Иначе - скоро ще ми търсят заместник, ако искаш като пуснат обявата официално мога да ти дам линк за кандидатстване и да кажа една добра дума на HR-ките... С това мога да помогна засега ГУШ give_rose
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: януари 21, 2015, 11:48:09 »

Миленка, нямам идея какво е. Ще разбера сега, може би, като отида да ми дадат парите до края на месеца. Тъпото е че понеже са две фирми като сменях мола се водя към другата фирма и по този договор все още съм на изпитателен срок от 6м и за това става така без предупреждение хоп и хайде. На управителката и беше мн гадно, даже се разплака по телефона и каза, че не е спала цяла нощ. Пффф, пак се почва обикаляне на горе на долу за интервюта....  cray
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #379 -: януари 21, 2015, 11:55:48 »

Миленка,тъкмо ако идваш на очни, ще идваш при мен, че сме точно срещу сградата smile.
Хаха, във връзка с млякото нещо - аз нали гледам индийския филм "Малката булка", ама го гледам като научнопопулярен, та виждам, че редовно разнасят чаши с мляко и разправят колко е полезно. Пак гледам - бяло е и е течно, пият го от чаши... Пет серии се чудих каква е тази работа, че нали те кравата я имат за свещено животно и нито я ядат, нито я пият crazy. Е, снощи чух, че става въпрос за ядково мляко и  вече съм спокойна, че няма грешка в знанията ми от гимназията smile.
Избягвам да се ровя кое е вредно и полезно, защото в родата имаме най- различни...Като кажат, че не ядат нещо, не  питам защо или да ги убеждавам, направо се съобразявам с тях. Гледах, че към Хранително вкусовия университет има магистратура за храненето /общо казано/, та като остана свободна, съм се зарекла да ходя да слушам. Имам връзки и се надявам, че ще ме пускат безплатно Wink. Непрекъснато има нови изследвания и теории, но ми се иска да има и академично потвърждение, а не само статии в интернет, за които никой не носи отговорност.
Ина, да, неприятно. sad. За съжаление доста често и в работна ситуация, или както казват, при работа в екип. Големият син е пчеличка трудолюбива и така и не разбрах за неговите  проекти, обаче малкият редовно се жалеше /на мен/ как е прецакан от хората, с които готвят заедно нещо. Все му се падаха най- мързеливите и аз вечно трябваше да го успокоявам, че така научава повече неща и няма как да остане незабелязан smile. Обикновено ми казваше да не говоря простотии и че съм пенсионерка комунистка и с това изчерпвахме въпроса...Важното е, че завърши и е от малкото, които вече работят /включително и американци/. Все не сме имали време и той да е в настроение за споделяне, та да ми каже, как американските треньори ги мотивират, та хем отборът да спечели, хем всеки играч да бъде забелязан. В твоя случай само мога да ти пожелая повече да не ти се случват мързеливи и различни по цвят, вероизповедание,  партийна принадлежност, социален статус и каквото още искаш колеги в проети, та поне да можеш спокойно да им теглиш по една м.... мотивация Wink!
Miele, щом си на изпитателен срок, не ти дължат никакви обяснения  sad. Ако имаш право да ходиш на БТ, обезщетенията са като при съкращение. Е, това вече е гадна работа. Дано скоро намериш нещо по- добро good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #380 -: януари 21, 2015, 12:25:15 »

Оф Миеле много тъпо, явно добре са си изиграли картите като отново с те сложили на изпитателен срок,  предлагам ви на всички да пишете тук с трудови въпроси, че свекърва ги знае, трябвало е да не се съгласяваш на нов изпитателен срок. Ама мисли че всяко зло е за добро, мобилизирай се и веднага почни да търсиш работа.

Ина и на теб като Миленка ще кажа седни си на дупето малко, бременна си, полегвай и почивай всяка възможна минута!

Миленка колко е таксата там?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: януари 21, 2015, 12:27:15 »

Miele, съжалявам за случилото се. Не се отчайвай и горе главата. Все нещо ще излезе, само бъди спокойна.
Да ти кажа аз преди един месец бях в същото положение. Започнах стаж и след 3 месеца ми го продължиха с още 6 месеца. Водех се на изпитателен срок. Един ден, точно преди празниците директорката ме извика и ми каза, че се налага да ми прекратят договора. Дойде ми като гръм от ясно небе. До края на изпитателния ми срок имаше още 3 месеца и аз се чудех какво става. Шефката ми обясни, че нищо не зависи от нея, съжалява за случилото се, защото тя е доволна от мен. На всичкото отгоре ме накара сама да си напиша молбата за напускане и аз нали съм добра душа го направих без да се замисля. Поне разбрах, че е заради съкращения и аз като най-нова бях освободена. В онзи ден не бях на себе си. Едвам се сдържах да не плача на работното си място. На обедната почивка се видях с милото и си поплаках едно хубаво на рамото му. Той ме успокои като ми каза много верни неща. От тогава не съм плакала заради това. Примирих се и дори не съжалявам за това, че вече не съм там. Вярвам, че е било за добро.  Гадно ми е само, че в момента съм без работа, но поне си запълвам времето с учене.
Не съжалявай за нищо, което ти се случва и вярвай, че най-хубавото предстои.

Миленка, не съм в същия университет. Аз съм в Свищов. smile Просто ми беше интересно да разбера дали така стоят нещата и при вас. Wink Нормално е да задават такива въпроси, при условие, че масово момичетата записват точно заради тази помощ. Аз се успокоявам като си мисля, че държавата също прибира  много пари от тези програми, така че, какво да се чувстваш гузна?! Това си е масова практика. Пък и ти имаш намерение да учиш наистина.
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: януари 21, 2015, 12:30:54 »

mariola85, нямах особен избор по повод изпитателния срок. Защото се две фирми и един вид ме освобождават от едната и ме назначават като нов служител на другата. Шефът уж разправяше, че ще ни брои шестте месеца от предния договор, ама... Абе както и да е, днес ще се поуспокоя и от утре почвам да търся нещо, че иначе мн лошо.

always_and_forever, благодаря за милите думи. Надявам се наистина да е за добро. Много съм щастлива, че мм е до мен и винаги ме подкрепя. Като му казах и той вика: "Случва се, не е станало нищо фатално. Ще си намериш друга, по-хубава работа." Добре че е той smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #383 -: януари 21, 2015, 12:55:32 »

Инче, то да си французойка, да ти пука, че ще го сметнат за дискриминация biggrin Ама ти до колкото знам не си криеш произхода. Е, аз заради такива тъпотии намразих студентските години. Аман от паразити! Хем тогава си мислех единствено за д-то и за никой друг, пък ти и за семейството си се грижиш. В такива случаи съм нещо много проклета и намирам официален повод така да си подредя картите, че уж случайно всички да разберат кой е свършил мръсната работа и кой само обира точки. Mad girl
Аз си имам своя си теория за магистратурата и скоро нямам изгледи да записвам такава. Ако нещо ми трябва за работа - заслужава си и още как! Иначе - смисъл никакъв - само да трупам документи в шкафа nea В случая за знания не говоря, защото се убедих, че най-често е лаладжийска работа висшето. Доста вода трябва да изтече и да имаме едно хубаво висше с практическа насоченост, а не поредната теория от учебника на едикой си преподавател.
Miele, съжалявам за случилото се! Тъпо е много... И аз съм имала подобни преживявания, а най-лошото е, че тук в Пловдив свястна работа със свястно работно време не се намира лесно. Ако имаш възможност, ходи на Бюрото за помощи. Пак си е нещо! Пък има и друга врътка след края на трудов договор - болничен и после помощи от Бюрото. Wink Мога и по-подробно да обясня.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #384 -: януари 21, 2015, 13:21:39 »

svekarva ние ще ходим с една приятелка, дето и тя е бременна ама е доста по-назад от мене.. То аз нямам идея къде е баш университетът, ма ще го намерим, а ти щом си наблизо, ще ти пиша кой ден ще идваме да се записваме др. седмица и може да пием по  едно бързо кафенце smile Ще ми бъде приятно

Мариолка 590 лв е ама записването е до края на тази седмица... АКо идваш от неикономическа специалност е до средата на февруари и е две години, но ако идваш от икономика - 1 година.

Miele това е мега тъпо и малоумно от страна на шефа ти, но ако така си подписала документите не можеш да го бутнеш..... Ако искаш прати ми СВ да ти го прегледам, много ме бива в писането на СВта  Wink
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: януари 21, 2015, 13:33:34 »

Miele, може да е за добро и да попаднеш на много по-готина работа. Но е гадно, определено, и аз съм минала през това. За каква работа става въпрос всъщност?

Преди време бях в една готина фирма, но с много кофти шеф, ако не се подмазваш, не те харесва ... а на мен на челото ми пишеше, че работя, но не изглеждам щастлива секретарка  tease После пък реши за по-весело да ни мести 3 момичета от неговия кабинет на рецепция и обратно и аз един петък го попитах директно къде всъщност ми е работното място и благодарение на този въпрос се оказа, че вече не е никъде! Та беше ми мъчно за самата фирма, можех там и като преводач да работя (превеждах няколко пъти на събития). Но се оказа за добро, направил ми е услуга като ме изхвърли. Много скоро започнах да превеждам за Евр. парламент, натрупах ценен опит и след година си намерих много по-добра работа, където също има стрес, нерви, интриги, лицемери и т.н., но и много предимства.
Та гледай смело напред и ще се получат нещата! В София ли си?
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: януари 21, 2015, 15:34:32 »

Миленка, благодрая може да се възползвам smile

Мая, става въпрос за книжарница. Не е кой знае какво, но си обичах работата. Наистина се надявам да е за по-добро иначе съм в София, да. Все ще намеря нещо smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #387 -: януари 21, 2015, 22:11:39 »

Ами не знам… Последното развитие на историята е, че тя ме пита утре за устното как ще предсатвяме и аз отговорих, че всеки ще представи това, което е направил и че като сьм пратила мейла сьм уточнила кои са нейните части. На което тя ми отговори следното:
"Ти си изключително злонамерен и гаден в живота човек. Сьжалявам, че работих с теб."

Активен
mariola85
Гост
« Отговор #388 -: януари 21, 2015, 22:33:46 »

Ами не знам… Последното развитие на историята е, че тя ме пита утре за устното как ще предсатвяме и аз отговорих, че всеки ще представи това, което е направил и че като сьм пратила мейла сьм уточнила кои са нейните части. На което тя ми отговори следното:
"Ти си изключително злонамерен и гаден в живота човек. Сьжалявам, че работих с теб."



И ти какво и каза? Аз бих върнала злобна съм да но не и мързелива Wink минливи хора в живота ти, няма и да си ги спомняш след време. Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #389 -: януари 22, 2015, 06:52:11 »

Хм, ще си "намери и тя майстора" beating...Дано не направи скандал на презентацията, че да ти скапе целия труд. Как ще ви оценяват, общо ли? Стискам палци, да минава и това heart.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines