Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 19:45:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2015  (Прочетена 160238 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #360 -: януари 19, 2015, 18:09:47 »

Ина, аз съм градско чедо трето поколение. Един път се опитах да избия масло от козе мляко, та след това да стане мътеница, ама цялата се изпръсках. Свекърва ми не квасеше мляко, купуваше си бурканчета, за по-лесно. Не купуваше и масло, та имаха само козе. Като направиш сладкиш с козе масло или само го сложиш в супата, ела да видиш какво гадно и необичайно нещо е.
Аз квася краве, купуваме мляко от една крава в Тополово. Събирам каймака и после го избивам на масло. Заквасвам го с Активия и става "познаваемо", иначе вкисва и ние сме отвикнали от такова. Овче мляко също съм квасила, от овца, яла само трева в планината. Ама моите не го ядат, на мен също ми е чак горчиво...
В последно време се правим на здравословни /де тояга/ и пием ядково мляко. Хамериканците ни погодиха така crazy, че видите ли, млякото било вредно. Животинско масло се яде само преварено - абе не е за разправяне като си дойдат какви ми ги сервират.
Не се втелясвам и да точа кори, има готови. Бабите ми точеха и в най-ранното си детство си спомням, че носеха всичко на фурна да се пече - баници, баклави, тутманици, гювеч, мусака, пълнени чушки....Верно друг вкус имаше....
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #361 -: януари 19, 2015, 19:50:44 »

Аз съм съгласна с твоите синковци относно пиенето на мляко. Аз също не пия, употребявам го само под формата на кисело такова, е разбира се и кашкавал и сирене, но кози. Гледам максимално и тези неща да ограничавам, но не мога без тях. (справка тази статия за който му се чете по темата: http://www.zemianazaem.com/archives/65). А ядковото ти ли го правиш или купуваш отнякъде готово? Аз си правя, но много време отнема и рядко ми се случва  Girl_hide
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #362 -: януари 19, 2015, 21:08:50 »

Какво да ти кажа, мъча се и бадемовото го докарвам, макар и не съвсем. Задължително кисна ядките. Ама като се замисля, бадемите са вносни и сигурно ГМО, та файда -йок. Иначе е безбожно скъпо да се купува тук. В Америка е много по- евтино, дори и като био продукт. Синковците там да си го пият, тук, каквото се получи. Аз много обичам прясно сварено мляко, още топло. Хехе, направо му усещам мириса и ми се отделя слюнка...Но няма да си купя само за мен, та по този повод и ние го караме на квасено кисело.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: януари 20, 2015, 08:33:34 »

Добро утро!
Ние пък ядем само домашно кисело мляко. Тати купува от една жена с крави на село и го квасим. Също и прясно си пийваме. Алексче много обича на шейк с плодове. Лятото като е по-рядко млакото направо на айрянче.
Козе също обичаме, ама бързо се вмирисва и трябва да се косумира бързо, че не му харесвам мириза.
А овчето....о обожавам овче кисело мляко. Мога един буркан да опукам със захар. Алекс също го харесва. Даже лятото и правех за десерт леко подсладено или с плодче. Дори ММ яде овче.
Той и краве яде, ама и той се е измадамчил и не харесва каймака и киселото на истинското.
Аз като цяло много обичам домашна храна. Нашите се научиха и сега всичко си пазаруват от село. Брашно, сирене, кашкавал, яйца, мляко и зеленчуци редовно се купуват от комшии по селата. Странното е, че хем по-евтино, хем по- вкусно!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #364 -: януари 20, 2015, 12:27:43 »

Не знам, като ядех вчера имах чувството, че ям пьлнежа на гергьовденското агне, все едно му липсва основната част  girl_haha  А и киселото мляко не беше достатьчно кисело, бе французки му гайлета…

Иначе като се вьрна в Бг, майкиното домашно (кисело мляко) вече не мога да го ям. Отвикнала сьм и ми е много силно. Измадамчила ми се е устата явно  pardon
Свикнала си да ядеш химиите  lol и аз бях така,но сега си взимаме от свекървата 5 кисели млека /домашни  несравним вкус/.Когато ми свърши домашното и се налага да ям това от магазина ,все едно ям някаква безвкусица от вода мляко на прах и нишесте.....
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #365 -: януари 20, 2015, 12:36:54 »

Здравейте.
Аз след няколко дни неспокойствие, съм спокойна и добре. Няма бебе при мен, дойде ми 3 дни след посещението при гинеколога. Такъв ми бил късмета.  pardon
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: януари 20, 2015, 12:56:31 »

Здравейте smile

Гледам темата за млякото сте запчнали. Нямаме ли някой, който да е завършил специалност "Мляко" в Пловдив smile

Аз никого не съм му била голям фен. Като бях малко у нас винаги имаше домашно - понякога краве, понякога овче, най-често козе. Домашното кисело винаги ми е било много кисело и го ядях с две лъжици захар поне, така че в гимназията се отказах. После в София по едно време пак проядох, купено обаче. А прясно мляко през целия си съзнателен живот, не мога даже да преглътна. Само като го усетя в устата си и ми става лошо. А айрян се научих да пия, когато едно лято в Созопол моята професорка ми купуваше закуска с айрян и понеже ми беше неудобно да и откажа го пиех. Сега като не мога да ям мляко, предполагам, че не е била случайна не-обичта ми към него. (мога да го ям само в заливката на угретена и в баницата Wink )

svekarva, не успя да го боядиса, но взе един бял шкаф от стаята на майка си за сега е спокойна. Трудна възраст - ясна диагноза, както се пее в песничката smile

А и много се радвам, че пак им Х фактор, много ми хареса снощи концерта:) само дето първата положина я гледах сутринта, че сега като е от 8ч, аз още бях на работа.

Внимание - 2 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.

nadelina88, както ти казах: щом е така - за добро е! Хайде, успех на следващия тираж  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #367 -: януари 20, 2015, 13:55:34 »

Панди, девер ми е завършил такава специалност, а мъжът ми е Обществено хранене, която включва и млечни произведения. Ти конкретни въпроси ли имаш? Wink
Хехе, ами майката сега без гардероб ли стои? Момчето още ли е влюбено? Те в кои класове са вече и къде учат /или не е редно да казваш/?
nadelina88,  heart heart heart неприятна ситуация...Дано да не се повтаря и следващият опит да е успешен.
Днес отново ми е гаден ден, отгоре на всичко и електронният подпис нещо не е както трябва и не мога да отметна една свършена работа sad
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: януари 20, 2015, 14:03:16 »

здравейте дами smile
аз като цяло избягвам прясно и кисело мляко, но ако ми се дояде- си купувам и ям. Общо взето, вече съм на принципа- каквото ми покаже организмът ми -това правя. Бадемово обичам, соево обичам.
Иначе си падам и не мога без кашкавали сирена и масло ( маслото ми е за овесените ядки само ).
Напоследък си правя една странна закуска- сурово ленено семе, кисело мляко и домашно сладко от праскови , примерно,престоява нощ и ям . яко е

Миленка браво за хубавия уикенд. smile
Свекс, да, просто картинката е релакс на крави и овци, допадна ми хумористичната нотка smile
Али , котето ви е уникален сладур.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #369 -: януари 20, 2015, 14:11:17 »

Гледам - говорите си за истинска храна. Ами то и моят вкус нещо се е смахнал с времето. Пълномаслено мляко не ям под каквато и форма да е, защото имам зловещ спомен от алергична реакция, която направих преди време. Сега не съм сигурна дали пак така ще реагира тялото ми, ама и не ми се рискува. Сърбеше ужасно sad
Свекърва ми пък си правиха кайма. Е, нещо хич не ми беше по вкуса - едро ми идваше мляна, подправки пък съвсем не можех да й нагодя... Странна работа са вкусовете crazy В тази връзка винаги ми е било интересно дали ще е вкусен един узрял на дървото си банан. По аналога на зелено браните домати, би трябвало сега да ядем дървени банани blum
Хаха, Еми, бях забравила да покажа най-косматото коте от котилото... гледай сега Wink


* untitled.JPG (62.73 KB, 1000x800 - видяно 149 пъти.)
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #370 -: януари 20, 2015, 14:32:38 »

Само да мина и да кажа добър ден!


Мама дойде да ме глези една седмица и няма време да се разписвам  yahoo . Аз все още не съм загубила вкуса към домашната храна. Баща ми с години работеше по едни турски села в планинанта, изкупваше им тютюна, и от благодарност го заливаха с прясно месо, канти домашно сирене, диво месо, няма такива вкусотии. Тази година е по македонските села и е доста по бедно само боб и ракия ...
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #371 -: януари 20, 2015, 14:35:53 »

И свекърва ми правят кайма и много ми харесва,дори тя правеше смес пуешка и свинска .....или телешка ,не помня.
Ние спряхме да купуваме салами,пълни са с Е-та,сега чакаме да стане готова нашата луканка и за детето не купувам салам,има само един испански от него отвреме на време.Кремвирши и разните шпекови и прочие салами ,Орехи и Леки като им прочета садържанието и ми настръхва косата..........Мартин знае ,че тези неща не са полезни и си търси луканката на баба му smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #372 -: януари 21, 2015, 10:26:24 »

Брутру на сите  Coffe


Аз сьм скиснала…. стойте далече от мен.
Почват днес пак лекциите. Ама не е това причината де. Нали трябваше да пиша едно експозе за вчера вечерта с партьорка. Бях го почти написала в понеделник. Оставаше една нищожна част от 2 страници да се довьрши (цялото е 24стр). Писах й вьв Фб сьобщение в което мило я моля да направи и тя нещо, защото сьм на стаж вьв вторник и не мога повече да работя вьврху експозето (аз винаги мога още естествето, както и стана, ама да се беше мрьднала и тя).

После се сетих, че тя много не влиза вьв ФБ и й пратих мейл. Вторникм стажа ми свьрши много рано (цяла друга тема) и се прибрах за обяд. Видях, че нищо не е пипала, че вьобще даже не е влизала в страницата, ама си казах давам й до довечера. За пьрви пьт от месеци взех Марта от училище. Заведох я на детския клуб, кьдето тя игра много и беше ужасно доволна, най-вече че е с мен. Побьбрих си с другите майки за бебета, кьрмене и деца. Почувствах се пак и аз майка. Беше ми много хубаво, спокойно и щастливо. Така не се бях отпускала от не помня откога.

Прибрахме се кьм 18ч30 и веднага започнах да плащам за хубавия следобяд.
Пьрво психоложката ми писа, че сьм забравила седмичното рдв с нея. Опс… дьлжа 50е за нищо.За пьрви пьт ми се случва да сьм толкова спокойна и щастлива, че да забравя. Обикновено тичам презглава.
После колежката не е пипнала нищо и не ми е отговорила на сьобщенията.

Сядам да пиша. Пак започвам да гоня Марта и да й казвам, за сьжаление уча и не мога повече да се занимавам с теб. Още сьм болна от оня ден и имам такава кашлица, че като ме хване кризата ме води до поврьщане. Не ми се пише и по тая причина едва разбирам това, което чета. Бясна сьм на оная мьрлява кокошка нещастна, че тя си е щастлива с детето, моето реве до мене, аз сьм скапана, а после всички ще мислят, че сме го правили двете. Не знам как да излезна от ситуацията.

Едно момиче писа вьв Фб групата, че припомня на тези които правят екзпозето, че то е за тая вечер. Оп, повод. Викам благодаря за припомнянето, като се има предвид, че от два дни нямам ни вест ни кост от маймуната, вьрша нейната работа в момента. Щом свьрша ви го пращам. Оп, всички са в течение.

В 00ч20 Марта се сьбужда в ужасен рев, аз сьм още на компютьра. Идва ревейки, че не сьм в леглото, цялата кьща се сьбужда. Пращам експозето с нея хьлцайки на коленете.
Написах им, че се извинявам за кьсното пращане, но.. добавям това за маймуната сьс забележка, че стр. тая и табло това, ги е написала все пак тя.

Лягаме си всички. Спим лошо. Тя сутрин цялото семейство е недоспало. Марта реве цялата сутрин, Фабио е изнервен. Свекьрвата се чуди с какво да помогне.

А сега трябва да отида в университета и да я срещна лице в лице. Бясна сьм й, ама БЯСНА. Не искам повече да говоря с нея. Не знам какво да й кажа. Тя е забулена арабка и може да го обьрне на расизьм от моя страна, а на тях устите са им мнооооого големи !

Много ми е тьпо да срещна цялата тая глупава ситуация, която ни най-малко не ми се струва да сьм заслужила с каквото и да е.

Мисля ако дойде да ми говори да й кажа, че имам много неща да й кажа, но предпочитам да ги пазя за себе си и край. Това е. (виж ти, ето я, в момента ми звьни по телефона).

Обьрнах го на отдушник тукам прощавайте. Много имах нужда да ви го разкажа.

ПП. Сьщата оня ден ми казваше: "Не мога да разбера тая несправедливост, висчки работим еднакво, ти имаш 14, а аз 8".

Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #373 -: януари 21, 2015, 10:35:44 »

Хелоооооуууу...

Виждам че за ядене говорите... Така да ми се ядат бабини вкусотиии... Жива и здрава да е мойта, вече много остаря и не може да прави всичко, но все пак успявам като си ходя на село да си отмъкна домашни подправки (чубрица, червен пипер, дафинов лист, копър, риган... и тн) и тук таме малко месо и други подобни продукти.. От киселото мляко, както споменах зимното ми беше любимо (беше защото баба и дядо вече са на години и продадоха кравите) - гъсто и хубаво... и се разваля за 2 дни не за 2 месеца аххаха. Козе и овче обаче не мога под никаква форма да ям - нито месо, нито мляко нито нищо... Въпрос на вкус предполагам. blum

За млякото  - ще ме прощавате ама не съм съгласна с тази статия... Всеки разбира се има право на мнение, но това ми звучи като тея веганите или вегетарианците - ок, решил си да не го консумираш месото и производните, ама не ми обяснявай колко видиш ли е вредно..  Въпрос на избор е smile Кумовете ми станаха немесоядни (не са вегетарианци, само месо не ядат) и хем обясняват колко видиш ли добре се чувствали, хем през два дни слушам колко им липсвало... Как хем се чувстваш добре, хем ти липсва - не го разбирам...Човекът е хищник по природа :)Соевите продукти за мен са по-вредни, те в момента предимно със соеви гадости се тъпчат и ми се оплакват , че хем не ядат месо хем пълнеели... Еми нормално...  (а относно статията има доста бозайници пиещи млякото на други бозайници и хранещи се с месо от други животни - малко теорията на писателя ми издиша).
От както съм бременна си признавам , че месо почти не мога да хапна - мирише ми на лекарства, обаче бабиното домашно не ми мерише. Скоро баба прати пилета и кокошки с колет - те такава пилешка супичка станаааа... С купено пиле няма да има тоя вкус blum
А и като човек , който се занимава с бизнеса изхранващ добитъка и хората - имам малко поглед върхо разни статистики с какво се хранят и с какво трябва да се хранят и двата вида smile

Пак казвам всеки има право на избор и предпочитания с какво да се храни и не натрапвам никому мнението си give_rose

Стига за ядене че огладнях...
Да ви кажа - кандидатствах в този пловдивския агро университет, понеделник ще се разбере дали съм приета. Много странни хора - имали бъг в онлайн кандидатстването и трябвало документите да се пращат на някакви частни имейли- добре че се обадих за потвърждение.... Представяте ли си  - аз си мисля,че всичко е ок и после щях да се чудя защо аджейба не съм приета... huhhuh.gif nea Българска му работа. И жената ми казва по телефона "Ама вие не знаехте ли че системата ни за онлайн кандидатстване дава бъг?" Ми... НЕ! Откъде да знам!!  nea Дано всичко е наред... Пък и току виж наистина го завърша това - в крайна сметка това работя, няма да ми дойде зле една магистратура (истинска) за затвърдяване на знанията Wink

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше

Инче  -според мен имаш нужда да изпуснеш парата и прекалено много им се даваш на всички да ти се катерят по главата... Дреме ми дали ще го обърне на расизъм, досега 10 пъти да съм я поставила където и е мястото и да съм говорила с преподавателл, за липсата на партньор и бих настояла з анов такъв или да бъда оценена самостоятелно. Ти можеш да докажеш че си го писала сама така че не виждам защо си траеш...... angry Мале чак аз се ядосах
« Последна редакция: януари 21, 2015, 11:01:25 от milenkata » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: януари 21, 2015, 11:04:32 »

Здравейте

inaxastra, в кофти ситуация си попаднала. Понякога на човек като му тръгне накриво, няма спиране. Ама има си много нагли хора, не се и учудвам. Защо да си мръдне пръста момичето, като има кой да й свърши работата?!  beating Наглостта на хората няма граници. Няма ли вариант все пак да кажеш, че сама си работила върху експозето? Другият път може пак двете да ви изберат да работите и въпросната пак ли ще се скатава?!

Миленка, редовно или задочно си кандидатствала? В моя университет кандидатстваш само, ако искаш да запишеш редовно. Тогава има възможност да не те приемат, защото бройките са ограничени. Иначе за дистанционно направо отиваш да се записваш. Тогава варианта да не си приет отпада.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines