Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 20:00:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 38   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - Януари 2015  (Прочетена 160245 пъти)
 
alben4ik
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 916



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: януари 16, 2015, 15:01:25 »

Малеее, успявам само да прочета и все не сварвам да се разпиша  smile

Рататуй - едно голямо ЧЕСТИТО за завършването  Bravo

Ина, отзиви за твоя изпит??

Свекърва, страхотен подарък си имаш, браво на Мария  Bravo

Мариолка, не съм те виждала никъде на снимка, ама винаги си те представям като тая мацка, ти сега викаш от филм била...... smile

Относно детската кухня - определено е улеснение, аз бях записала децата за известно време, докато си бяхме в Бг, но после ги отписах, не бях доволна. И по принцип имайте едно наум, че както и да ви убеждават, че готвят здравословно и пълноценно, за тези кухни се използват най-най-евтините продукти. За рибния ден например се готви с "бяла риба" - пангасиус, за която съвсем наскоро попаднах на ето тази статия http://www.bigfish.bg/news/novini/Pangasius-ne-yazhte-tazi-riba.html
(говоря за държавните кухни, за частните нямам наблюдение, нищо не мога да кажа)

Ваня, така си е, друго си е да има сняг и студ, все пак е зимаааа!
Аз обичам всички сезони и всеки ми носи радост. И откакто сме в Англия зимата много, много ми липсва  sad

Ще трябва да си направя списък с филми за гледане! Не че намирам време за филми, ама кой знае, един ден (като станат на 18 децата  sarcastic sarcastic)

И аз имам случка от едно време в една баня. Бяха ни завели целия клас в Сливен, на минерални бани. Не помня на колко години сме били, но достатъчно за да се срамуваме един от друг. Като ни заведоха там и ни разделиха на момичета и момчета и момичетата се успокоихме малко, че момчетата няма да ни гледат, ама точно след 1 минута като казаха събличайте се голи и ние  Oh my ... Вярно, в женската баня щяхме да бъдем, ама никой не искаше да се съблича и казахме на учителката, че искаме да си ходим. Като направихме бойкот накрая ни разрешиха да се къпем с бански, ама вътре навсякъде беше пълно с голи лелки и ние само това зяпахме, хаххахаха. Една камара други неща от училищните екскурзии съм забравила, ама точно тая минерална баня, само като си затворя очите и си я представям, хахахахах

Оххх, нови отговори, докато пиша, никога няма да ви смогна на темпото, хихиххиххи

Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #331 -: януари 16, 2015, 15:29:07 »

Ох, този "филм" с качеството на храната води само до диета - поне 90 дневна. Ние с ММ гледахме само веднъж "Кошмари в кухнята" и  Oh my ... Ама какво ли се учудваме!
Мариолка, ще взема и аз да изгледам този филм. И аз така си те представям, хем май беше пускала твоя снимка преди време тук Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #332 -: януари 16, 2015, 15:32:36 »

Ох, грам време нямам ама да кажа нещо за минералните бани.
В Бургас учих точно в безводния период и се налагаше да ходим чак до минералните им бани извън града. Там имаше и санаториум, та хората винаги бяха много и не можех да се добера до басейна. Един път се засекохме с Искра Радева и цяла група артистки от Бургаския театър. Ей, тази Искра Радева беше като богиня, изваяна, с кеф да я гледаш гола. Ама как да и вземеш автограф crazy. Една съученичка беше много оправна и накрая и взе сапуна за спомен funnytooth
На Хасковските минерални бани пък ходех с нееманципираната баба, пак някъде в прогимназията съм била. Там басейнът беше разделен с преградна стена на мъжки и женски, ама на дъното имаше процеп около 2 пръста, за циркулация или кой знае защо. Та градските легенди говореха, че едно момиче забременяло от там. Как ли не ме мъчи баба, не можа да ме вкара вътре smile
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: януари 16, 2015, 15:40:54 »

Рататуй аз пропусна, ама да си кажа сега, едно голямо честито! Аз винаги съм искала да стана юрист, ама пусто не ми се отдава писането на дълги и разтегливи неща.
За кухнята, при нас беше сносна /то е ясно, че качеството е ниско, ама за лев на ден.../ обаче смениха готвачката. И след това дребната спря да я яде. Ама то на новите и аз не можех да го ям. Или сурово или безвкусно. Та ако се върне старата готвачка може пак да я запиша, ама сега няма файда.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: януари 16, 2015, 17:02:03 »

ratatui, бонбоните са от Пикадили. Много се радвам, че ти е харесал подаръка.  heart Между другото, аз живея в съседен квартал, та може някой път и кафе да пием, ако имаш желание.  girl_wink

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #335 -: януари 16, 2015, 17:35:07 »

Да се включа да похваля и аз желанието и старанието на menyanthe - страхотно е да правиш хората щастливи! Поздравления!  Bravo

ratatui, честито за последния успешно взет изпит и за това, че вече официално си юрист! Много се радвам за това твое постижение, никак не е малко! Имаш ли вече планове за кариера? В каква насока на правото смяташ да се развиваш?

За детските кухни и аз съм на мнението на fiibi_bg. Наскоро проверявах една био-кухня, но като видях цените и реших, че май ще се мъча аз да готвя докато мога, после ще се замисля за тази кухня... може все пак да се окаже добра инвестиция, ако готвенето ми отнема твърде много време, но имам още доста докато стигнем до детските кухни smile

По горещата тема с баните - и аз като alben4ik точно в същата баня съм влизала и имам подобен смътен спомен от голи лелички (аз си бях с дрехите, не знам как са ме пуснали) funnytooth А последната история на свекс за Искра Радева си е култова! Друго си е да видиш звезда гола особено пък, ако е с изваяно тяло  funnytooth

Аз покрай обсъждането на сериала Кухня взех, че го свалих вчера и изгледахме първите 2-3 епизода с мм, наистина забавен се оказа! Благодаря!

П.П. Свекс, успех с първата задачка, никак не изглежда лека, представям си останалите! smile
« Последна редакция: януари 16, 2015, 17:56:36 от scilla » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: януари 16, 2015, 18:04:28 »

Менианте, ще се радвам да се видим! Когато ти е удобно ще се разберем, трябва да се намерим в фб.
Сила, да ти кажа отдавна /още от 7-8 клас/ ми се иска да бъда съдия по наказателни дела, покрай стажа много ми хареса и прокурорската работа, ама в съдебната система е доста трудно да се вредиш. Така че сега си търся някъде като юрисконсулт да почна, за да ми се зачита за юридически стаж.
Пожелавам на всички ви хубав уикенд!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: януари 17, 2015, 10:16:34 »

За собствениците на котки :
1. Котката е длъжна да защитава човека от всички стайни растения.
2. Котката е длъжна да пази човека от обездвижване, като постоянно го заставя да се набира от стая в стая и се навежда да събира, разпиляни по пода дребни предмети, чехли и химикалки.
3. Котката е длъжна да придържа здраво …със зъби молива на човека, докато той се опитва да пише.
4. Котката е длъжна постоянно да прави ревизия на хладилника, дори човекът да не иска това. Ако не иска, значи крие нещо там и котката е длъжна настойчиво да търси отговор какво е то.
5. Котката е длъжна да бъде в крак с всички технически нововъведения – да помага на човека да пише във Фейсбук от лаптопа, да проверява да не е забравил някой диск в DVD-то и да тества на вкус, за какво служи всеки кабел.
6. Котката е длъжна, ежечасно да проверява през нощта, да не би под завивката на човека да е пропълзяла змия.
7. Котката е длъжна във всеки един момент да е подготвена да изнесе импровизирано цирково представление, като за целта постоянно трябва да тренира изкачване по перде, скокове от корниза към полилея и свободни полети оттам.
8. Котката трябва да помни, че човек рядко си мие ушите и носа, затова когато той заспи e длъжна да се тръшне на главата му и да опита да ги изближе до блясък.
9. Котката е длъжна да помага на човека да застила чаршафите си, като внимава под тях да не останат никакви предмети.
10. Котката знае, че сънят е загубено време, затова ако види спящ човек е длъжна да скочи, от колкото е възможно по-високо, върху корема му, а още по-добре върху главата му.
11. Котката е длъжна да прогонва лошите сънища, затова ако забележи, че човек се върти в постелята си, трябва да скочи на главата му и да пропъди с лапички кошмарите.
12. Котката е длъжна да отучи човека от вредния навик да хърка. За целта е достатъчно да навре лапичката си или пухкавата си опашка в устата на хъркащия.
13. Котката е длъжна, постоянно да напомня на човека старата пословица “Колкото по-рано ставаш, толкова повече ще ти даде Господ”. Като събужда човека в ранни зори, тя се грижи Господ да му дава повече, а по този начин и на нея.
14. Котката е длъжна да споделя с човека всичко, което притежава. Постоянно да му заделя косми за отопление на пода и уплътняване на дрехите и да му отсипва на пода, поне половината храна от паничката си.
15. Котката е длъжна постоянно да доставя радост на човека, като му пее песни. Независимо, че повечето които знае са тъжни.
16. Котката е длъжна да проверява, по каква причина човекът не е затворил шкафа и гардероба, или не е поставил добре капака на някоя кутия.
17. Котката е длъжна лично да се увери, какво има във всички торби и кутии и дали съдържанието им се чувства достатъчно комфортно там.
18. Котката е длъжна да заглушава всички странични шумове, докато човек спи, като мърка с все сила в ухото му.
19. Котката е длъжна да бърше праха и да обира всички боклуци, като прониква на труднодостъпните места в къщата.
20. Котката е длъжна да си отспи за човека и за всички негови роднини, приятели и съседи, взети заедно.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #338 -: януари 17, 2015, 13:13:31 »

21. Котката е длъжна да се грижи за мебелите на стопаните си, като си остри ноктите на тях и им придава артистичен вид.
22. Котката задължително трябва да ляга на обувките на стопаните си за да ги топли и очуква, ако са твърди, да дъвче връзките им и да ги надрасква като предпазна мярка против уроки.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #339 -: януари 17, 2015, 13:51:24 »

Хахаха, ако съдя по критериите на Еми и Свекърва - почти нищо котешко не е останало в нашия котарак! Дунденцето е близо 7 кг след отслабването му тази зима. Само вижте колко място заема в "президентски" стол за компютър. Моята свекърва ми сподели, че се чувствала точно като някоя баба, която само ходи и завива мебелите да не се напрашат (накосмят) случайно.
А това с хъркането - вуйчото на мм се беше убедил лично. За нещастие баш най-косматото коте от котилото стъпило в устата му.


* 26.03.2012.jpg (55.41 KB, 600x800 - видяно 141 пъти.)
« Последна редакция: януари 17, 2015, 13:56:56 от Alichka » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: януари 18, 2015, 14:41:35 »




Малко на тема баня smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #341 -: януари 18, 2015, 22:46:06 »

Верно много плодотворна темата за банята  funnytooth

Аз пьк да ви кажа (смяна на сюжета) много се смях сега като гледам на Кухня как бременната вгетарианка плачеше и погльщаше саламите в хладилника като звяр  biggrin
Нищо чудно и на мен да ми се случи: днес спанак ми се беше приял, пьк то е така-днес спанак, утре прасак  lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: януари 19, 2015, 08:28:58 »

аз лично не покривам мебелите , ама това е щото не държа на вида им. smile По скоро го правя ако искам да ми е по -мекичко, с някое пухкаво одеалце, тип кувертюра. Ама котките са ми се валяли навсякъде. Ако мъж ми нямаше против тях в спалнята и да спят при нас, пак щях да си взема  nea
Свекс допълненията са супер

И една много сладка рисунка :
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: януари 19, 2015, 10:14:22 »

Добро утро!
Еми, много готино това с котките.
Ина, какво стана с изпита? Има ли резултат? Като каза спанак, аз вчера ядох лазаня със спанак.
Аличка, много е готин котака, обичам големи масивни котки, които си тежат на мястото  Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: януари 19, 2015, 10:19:35 »

Добро утро и успешна седмица на всички!  blum

Като говорим за спанак и аз ядох преди няколко дни.
Сега съм се отдала на учене, защото изпитите наближават и нямам много време.  Да минават по-бързо, защото много неща са ми на главата и направо се побърквам.

Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 38   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines