Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:10:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 141013 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« -: ноември 24, 2014, 10:28:13 »

СТАРАТА ТЕМА http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,32424.0.html
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 02, 2015, 12:00:21 »

Тази тема си стои празна  sad
Имате ли шаферки?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 02, 2015, 12:17:55 »

Аз ще имам3-4, но няма да ги обличам еднакво. Още не съм им разпределила задачите, но и това ще стане smile
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: февруари 02, 2015, 12:25:25 »

Аз ще имам 4. Обаче всички ме питат не трябва ли да са нечетен брой. Аз пък нямам никаква идея. Според вас колко трябва да бъдат?
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 02, 2015, 12:36:07 »

Според мен не е хубаво да са прекалено много, защото накрая няма да има задачи за всяка и може да се почувстват пренебрегнати...По принцип, шаферките участват в някои ритуали - например, при захранването в ресторанта държат питката, меда, солта, менчето; после при наздравицата с гостите и даряването на подаръчетата са заедно с младоженците. Поне така ни бяха разпределили на едната сватба (бяхме 3 големи и 1 малка (на 11г) шаферки).
Получават се интересни снимки. Пропуснах да кажа, че ще имам и шафери biggrin Един наш приятел загуби бас и ще трябва да носи папийонка на жълти патета на сватбата.  Шаферите са 3ма smile
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 02, 2015, 12:42:03 »

За първи път чувам да трябва да са нечетен брой  tease Моите са осем големи. Както обмислях, помолих ги да са в нежно розово и нежно зелено, и бонус точки за дантела  pardon Ще им раздам малки задачки в деня, някой ще помага за украсата, някой за настаняването, някой в раздаването на подаръците и т.н. Едната сама си избра да ми организира моминско парти. Символични, но все пак важни отговорности, няма да са само момичета в еднакви рокли (а те даже няма и да са в еднакви рокли  Wink ). А ще имам и две по-малки, плюс един малък шафер, така че ги докарваме до нечетен брой  pleasantry
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 02, 2015, 12:45:33 »

Аз ще имам една шаферка - племенничката ми на 11 год. Тя е супер въодушевена от сватбата, въпреки че засега не знаем какво точно ще прави тя Wink Харесали сме й рокля за шаферки от aliexpress. Мислим да бъде такава http://www.aliexpress.com/item/new-2015-short-bridesmaid-dresses-The-wedding-wedding-banquet-the-bride-strapless-bowknot-with-sisters-performance/32274885101.html
Накрая ще стане така, че шаферката ще има рокля преди булката, хаха :-D
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 02, 2015, 12:53:31 »

Аз ще имаМ три големи шаферки, в рокли в цвят пепел от рози, две от тях с дълги (понеже са високички) и една с къса (по-ниска е и няма да се чувства комфортно с дълга рокля). Трима шафери с еднакви тиранти и папионки, като още се чудя дали да са розови или в един от другите бледи цветове на сватбата.
Шаферки ми помагат с организацията, едната от тях ще е горещ телефон в деня на сватбата, но мисля, че няма да има проблеми, повечето ни гости са от София и ще имат основната функция да красят и забавляват гостите, защото познават всички и са супер забавни, игриви и мили. А и фотосесията разбира се, ще имаме снимчици с тях
Имам си и две малки шаферки на 7г и 1г., те ще носят халките и не съм решила още, дали ще вървят пред нас на изнесения ритуал и ще хвърлят листенца от рози например или ще ми носят воала отзад (понеже не знам какъв ще е воала).
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 02, 2015, 13:00:29 »

При мен е пълна лудница, ще имам 3 големи шаферки и 3 малки.. големите сам им купила вече роклите червени , а малките ще си ги обличат родителите с бели рокли..
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 02, 2015, 13:05:11 »

Аз мисля да им възложа бонбоните и цветята в ритуалната, едната от тях да бъде нещо като часовник- да следи часовете и да ни казва колко време ни остава до следващото място, да настаняват гостите, да ни помагат с раздаването и прибирането на подаръци. Едната работеше в детски клуб и мисля да се заеме с хвърлянето на едно око на непослушните деца (ако има такива). Избраха си да бъдат със зелени рокли,понеже темата е слънчоглед, не съм ги карала да са еднакви,те сами поеха инициативата. И разбирасе фотосесията с тях е задължителна. Шафери нз още дали ще има, те не са моя грижа blum Споделете ако знаете дали шаферите се включват в някой от ритуалите.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 02, 2015, 14:56:32 »

Знам, че при влизането в ресторанта има едни ленти, които се държат от момчета и момичета, та мисля да са шаферите, понеже ще изглежда ок, като са еднакво облечени smile Ако изобщо го имаме този ритуал хаха smile
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: февруари 02, 2015, 15:15:08 »

За първи път чувам за това с лентите. Би ли разказала малко повече?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 02, 2015, 15:21:47 »

Ох, само да знаех хахаах Спомням си го от сватби, ама какво и защо е... Никак не държах на тези ритуали и символики преди да започна да решим, че в крайна сметка сватба ще има  danceg Ще питам и ще ви разкажа, обещавам smile
Активен
nansita
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1840



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 02, 2015, 15:28:33 »

Аз съм го виждала само на 1 сватба (в Русе) това с лентите.
Изискването беше да са 3 неженени двойки, които трябва да застанат един с/у друг от двете страни на бялата пътека. Всяка двойка държи определен цвят лента (тук вече не си спомням цветовете), като цвета символизира определено нещо. DJ обявява влизането на младоженците, обявява символиката на първата лента, младоженците преминават през нея (шаферите я вдигат високо) и спират пред следващата. Така процедираха до преминаването на трите ленти. Накрая на пътеката ги захраниха и започна веселбата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #14 -: февруари 02, 2015, 15:42:09 »

Лентите са синя - като морето, небето и символизира безкрайността, мира...; бяла - невинността, чистотата, верността; червена - любовта, кръвта, страстта.
На сватбата на братовчед ми пък те искаха да има три вида двойки - едни женени, едни сгодени и едни с деца (или поне така си спомням). Правят го по различните краища като ритуал, но много зависи от самия ди джей или от водещия в ресторанта.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines