Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 16:50:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юни 2014  (Прочетена 50304 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юни 17, 2014, 12:39:53 »

изглеждат идеални , отбелязвам си ги . smile
аз си купих и черни, като сватбените ми сандали, от мегиас,нямам думи колко са яки и удобни. ще показвам след кръщенето
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #76 -: юни 17, 2014, 13:23:39 »

Привет!
Както и написах, така и направих - излезнах, дадох му боклука да го хвърли и му връчих ключовете. Само не можах да взема за придружител котката, защото тя вече беше заспала и ме погледна недоволно. Съпругът се прибра ни лук ял, ни лук мирисал. Опита се най- любезно да ме заговори и аз нали съм жена използвачка /заплатата му е къде по- висока от моята/, си плюх на фасона и все едно не е бягал от къщи.
Дразня се, защото мразя отбиването на номер. Изобщо нямаше нужда да ми носи каквото и да е, моментът не е подходящ за излишно прахосване. А тези обеци направо са прахосване на пари, освен ако не ги е намерил или откраднал. Хихи, тогава даже бих се зарадвала - какво нещо е човешката психика за авантата diablo. Та ние бяхме заедно в ЮАР и в Гибралтар, аз пък съм ходила в Израел, където цените наистина си заслужават и нищо не съм харесвала за покупка...Ама като сме пред такива магазини, той даже и не се старае да чуе какво коментирам. Той е на периоди, като истински творец Wink. В началото на брака ми подаряваше чанти - кожени, с капси. Даже един модел ми го подари два пъти, ама то тогава нямаше асортимент, простено му е  :funny:После започнаха часовниците - пак дребни и не маркови. А аз часовник не нося, имам си вътрешен /греша с не повече от 10 минути/ и ползвам мобилния за тази цел. Обеците са последния писък на любовта му към мен Wink, когато е в странство. По неговата логика това са пари от командировъчните, които вместо да изяде и изпие, той дава за мен, а аз не оценявам това. Смята, че е вид инвестиция, ама в какво и за кого, не е ясно. Трудно ми е да гледам през очите на Дева мъж и това си е.  blum
Искам диамант и то един, два ми са много. Може да е на пръстен, на гривна или на колие, няма значение. И само камък да е, ще му намеря място. Ама спокойно мога и без диамант да мина...Най ще се радвам на фирма за почистване на дома поне един път месечно. А сега какво - ще чистя прахоляци, ама с обеци и то даже не като на циганките големи, а някакви незабележими халкички Wink
mariola85, видях снимка на младоженците във Фб. Много слънчеви и засмяни са и двамата, дано да имат и късмет в брака!
emmmmmy, какво друго стягаш за кръщенето?
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #77 -: юни 17, 2014, 13:53:26 »

свекърва, брат ми е дева, подарява винаги хубави, но напълно безполезни подаръци. Wink Много рядко ми е подарявал неща, които мога да си ползвам и подозирам, че е било във времена, когато е ходил на пазар с някой от гаджетата си. smile Така че може наистина да е от зодията. Wink

А това с почистването е малко нож с 2 остриета, и аз много си мечтаех за чистачка, а сега като имам само се ядосвам, къде изчистено, къде не, мърлява история, ама аз като не мога сега да чистя, но ще я разкараме съвсем скоро, защото като изчисти и точно на следващия ден е пак мръсно, не знам какво чисти точно. Wink Та нямам търпение да си чистя пак сама. smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #78 -: юни 17, 2014, 15:35:16 »

Момичета, знаете ли какви документи трябват за подмяна на изтекла лична карта (освен снимка Wink)?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #79 -: юни 17, 2014, 15:41:17 »

И от снимка няма нужда, там те снимат. Ако си сменила име - актове за раждане и свидетелство за брак. Внася се и определена сума в банка.
http://econ.bg/%D0%98%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82_l.l_i.126377.html

Във втората част има за подмяна на лична карта
« Последна редакция: юни 17, 2014, 15:44:30 от svekarva » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #80 -: юни 17, 2014, 15:48:44 »

Благодаря!  give_rose
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юни 17, 2014, 16:02:20 »

Свекс, рокля имам, болерото- от сватбата, че е кремаво.
иначе съм купила обувки и за двамата ни кръщелници- майката и сина, хавлии белички, както си му е ред. И някви там дреболии за самата църква- олио, мед, бонбони и сапуни, вино,гледам да спазя колкото финанси имам.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #82 -: юни 18, 2014, 12:22:28 »

Гледам, че клюката тук върви с пълна сила Wink Днес баба пак е професионален екскурзовод на малката, та аз имам време за странични неща. Не че нямам работа из нас badgirl
Я ми кажете, че нещо много не съм в час, седмичните теми на месечни ли прераснаха?  blush
Гледам, че и тази година Мариола пак активно жени родата... Тази година обаче и аз няма да остана по-назад Wink Сега предстои третата от 4 или 5 сватби за сезона. В тази връзка моят мъж ме ядоса - ергенско парти на Слънчев бряг щяло да има и дали съм го пускала. Вчера нищо не казах - нямах глас от грипа, а и напоследък предприемам нова стратегия против високо кръвно. Тази сутрин само изръмжах, че пари за жилище ни трябват. Не съм целяла да съм лоша, пак от грипа е blush Той обаче излезе умислен за работа biggrin
От Еми ще чакам да разказва за кръщенката. Тази година ще събирам само идеи, а догодина евентуално ще ги реализирам Wink
Лек ден на всички Sunshine
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юни 18, 2014, 12:57:39 »

Здравейте smile

Моят мъж е дева и по принцип много му се получава с подаръците. Даже за родителите ми е измисял подаръци. Определено обръща внимание, когато някой каже, че иска нещо. Аз не обичам подаръци изненада и много отдавна за рожденни дни  си броя за подарък разни екскурзии. Последно ме изненада на Св. Валентин, като ми подари кактус. Аз много се учудих и попитах, защо точно кактус и той каза: Защото любовта ми към теб е непресъхваща  LOVING

Аз хич не съм голяма чисница, мога цяла седмица да игнорирам праха по рафтовете и за това си мисля, че много ще ме радва да си имам чистачка. Ама ако може да е всеотдайна, като тази дето я имаме на работа. Едва ли всички са такива.

Активен
mariola85
Гост
« Отговор #84 -: юни 18, 2014, 13:20:21 »

хахах Аличка този път не е родата, а колеги и приятели. Родата е в пауза в момента  Wink Ама ако дай боже само на сватби да ни канят. Обаче съм забелязала че сравнявам нашата сватба с всички сватби и само мрънкам и казвам кусури. Иначе мед ми капе на сърцето когато всички ми казват че и тази сватба на която бяхме не се сравнява с нашата. Ех че съм рогато все трябва да съм номер едно  crazy

Да, направихме темичките в месечни че нещо не бяхме много активни а и се суетяхме коя да направи темичка и да измисли заглавие good

Пусни мъжа ти на СБ. Да парички винаги трябват ама и трябва да си отпускаме душичките. Ние сега за тази сватба се охарчихме 800 лева  angry но пък не сме ходили никъде с ММ и решихме че си заслужаваме  danceg

Панде твоя мъж златен бре, пък и романтичен. Аз си мечтая за чистачка отдавна, ММ ми е обещал като си купим наше жилище че ще наемем, че сега под наем било малко тъпо.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юни 18, 2014, 13:25:54 »

Мариолче, бая сте се охарчили, леле...
Като се преместите и искаш чистачка, свиркай, майка ми това прави- чисти офиси и домове. smile

Аличка, ше разправям. живи и здрави само да сме.

Панда, аз праха го игнорирам и по месец, ако реша и нямам муза. А и забележки няма кой да ми прави хахах.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #86 -: юни 18, 2014, 13:29:05 »

Оо Еми екстра определено ще те потърся  good, стискайте палци да е скоро купуването и ние като Аличка не сме за хвалене все още но има напредък Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #87 -: юни 18, 2014, 14:20:22 »

Пък моят мъж смята домашната помощничка за буржоазен упадък crazy. Не дава и дума да изреча, той щял да чисти. То верно, че помага два пъти в годината, когато мия прозорци и пуска чат пат прахосмукачката, докато аз пера или готвя, ама това просто е капка в морето. Събота и неделя ми отиват в слугинска работа, вместо да се поразходя и да  обиколя роднини и познати. Аз без очила хич и не виждам прахоляка и мръсотията и като pandapanda  смятам, че външна помощ ще ми е само от полза. Едно време за 2-3 часа правех цялостно почистване, сега за същото време не мога само с терасата да се справя sad. Или ми е топло, или ми е студено, или правя още нещо и влизам и излизам /пък като влезна се отвявам и почвам нещо съвсем друго/, ама най- вече ме домързява. Тези почивни дни, нали бях сама, видях, че не съм прибрала още Великденската украса sad по кутиите. Съответно трябваше и допълнително място за новопръкналите се прахосъбирачки, та се наложи и да прочистя старите и да оптимизирам ненужните подаръци от моя и на мъжа ми РД-та. Да, обаче взеха да падат брошури от екскурзията в Испания, "скъпи спомени" като билети от фламенко, входни карти от местата, където сме били и три чифта /един слава Богу загубихме/слушалки за еднократна употреба, които ни се полагаха за да чуем лекциите по музеи  и катедрали. Хехе, като за капак, любимият донесе нови купчини + въпросните обеци.
При нас не се очертават сватби и кръщенки, та поне дерт за нови дрехи и разходи нямам. Пък вие като разказвате, все едно и аз съм там.
Alichka  е била на необичайна сватба, разказала е в бебешката си тема.
Късмет на всички, търсещи жилище good
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юни 18, 2014, 14:44:51 »

за чистене ли си говорите...това ми е мъката. толкова време се губи в чистене, а имам чувството, че само ден след като избърша прах и всичко пак е прашасало. Моят мъж доста помага в чистенето, но пък това ощетява и двама ни от време, което можем да прекараме по-приятно. Така че и аз съм много навита да идва някой да ми направи дълбоко почистване веднъж в седмицата, а ние междувременно да сме на разходка в парка, примерно.

Мариолка, наистина сте се охарчили доста за тази сватба. Да Боже такива отдадени и щедри гости на всички младоженци smile.

Успех с търсенето на жилище. И ние искаме, но за сега остава за по-нататък.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #89 -: юни 18, 2014, 15:07:47 »

Оооо да ви кажа по въпроса с домашната помошница - само да се замогнем малко повече и си взимаме! good

На мен мечката бая ми помага и сме си разпределили домашните задължения, ама както той казва - "Проклятието на мивката" - тамън измиеш , обърнеш се и тя пак е пълна с чаши, чинии, вилици и тн... nea е не е честно

Май май всички сме на момент търсим жилище... Замислям се колко сложно се оказва това в днешно време. Искрено завиждам на тези , които са имали акъл навремето да инвестират в имоти - сега си ги дават под наем и си живеят животеца... А ние останалите даваме луди и грешни пари за наем, вместо да имаме нещо наше си.

Аз лично цял живот съм по квартири, когато нашите най - накрая купиха апартамент - живях в него точно една година - след това те се разведоха и по стечение на обстоятелствата казах чао на дома (сега баща ми си живее там). От 8 години вече живея сама по квартири, от близо две съм с милото, ама пак сме на квартира... sad А като сметна за наем годишно колко пари хвърлям и ми се реве...

Добрата новина е че той ще наследи 2 апартамента, лошата - живи здрави да са му бабите (които са млади), ама най малко след 10 -15 години ще е това... А ние ако искаме деца се получава много гадно,. че едва ли не трябва да чакаш някой да се спомине за да можеш да живееш..

Ако го погледнем философски - цял, живот ни минава в пестене на тея пусти пари - дали за почивка на море, дали за кола, дали за жилище, дали за да можеш да осигуриш елементарно разнообразие на трапезата си вечер..... А живота си поскъпва ли поскъпвааа... sad sad sad
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines