Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 14:50:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема - юни 2014  (Прочетена 50218 пъти)
 
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #45 -: юни 12, 2014, 10:51:13 »

свекърва, какви ти тишина, в темите за бъдещите майки, някои хора дисертации написаха за витамини и минерали, ти тишина.  blum

Аз имам още 12 дни до отпуската, вече броя на няколко хоризонта - колко дни, колко работни дни, колко лунарни седмици, хаха, изобщо уплътнявам си работния ден. Wink Тук е лятно време, та вчера правих смяна на гардероба от зимно към лятно и като разкарах всичко зимно, гардероба остана празен. smile

А това с мухите много варварско, хехе, не е за малки деца и хора със слаби сърца, макар че вчера и ние имахме 2 мухи в спалнята, но любезно ги изгонихме да си ходят през прозореца. smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #46 -: юни 12, 2014, 19:02:41 »

Vivi20, английските мухи са възпитани, не като нашите. Тук ги гониш, те пак идват, че и другари си водят Wink. Ох, дано не си навлеча нечий гняв, ама това го пиша пак по повод на обсъждане във Фб как да трепеш бълхи без да ползваш химически препарати. Обсъждаме си ние едни такива неща, дето да има само за какво да си говорим.
За витамините и минералите и аз четох. Пък и пия "Калмацин", дето е точно комбинация от калций, магнезий и цинк. Доста ме посърбя ръката да напиша, че за да се усвоят аджеба тези неща е необходим и витамин Д, ама викам, чакай да не усложнявам ситуацията. То това е цяла наука, дето хората я учат 5 години и после се открива нещо ново и ...край със знанията, идват нови теории sadcrazy и кой да ти каже, кое е вярно поне 55%
milenkata, двата ми долни мъдреци имаха корени на крачещ човек, а единият горен ми излизаше перпендикулярно, като бивник. Голям зор видях при ваденето, наложи се ходене в хирургия. Но започнаха да правят бели чак след като станах на 50, сигурно от промените на челюстта. Може да не се наложи интервенция по твоите още сега. Те имат навик да растат на периоди, та дано се кротнат и те оставят.
Лятото наистина е дошло.  Котката се премести да спи от краката на мъжа ми, в моите. Ще се върне при него щом трайно застудее /като дойде зимата/. Тя е на две годишни времена вече 9 години и никога не греши. Сигурно аз съм по- студена и съм за предпочитане през топлите дни, зная ли crazy. Не съм много доволна, защото ми тежи и не мога да се обръщам, ама няма как.
Лека вечер на всички  heart
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #47 -: юни 12, 2014, 20:23:27 »

Хаха това с котката ме разби  lol)  явно при нас още е пролет.. Нямам котка но ако се съди по тези под балкона ми голяяямо пролетно опрашване пада smile хахаха по цял ден и по цяла нощ ххаха

Относно зъба.. Ходих пак на лекар- есента трябва да го извадим sad другите в близките години нямало да ми създават проблеми, но на този му е дошло времето. Може би е наследствено. Майка ми е като мен- супер здрави зъби до ден днешен,  но пред да навърши 30 и извадиха и четирите  мъдреци при лицево-челюстен хирург. Днес ми казаха същото, дадоха ми контактите на един такъв хирург и есента този трябва да се махне... smile такъв ми бил късмета явно smile

Сега пожелавам лека вечер на всички и си взимам книгата докато мечо гледа световното:) Приятно гледане на всички които го гледат
« Последна редакция: юни 12, 2014, 20:25:21 от milenkata » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 12, 2014, 21:54:56 »

у нас не се гледа футбол, а байк филми, та съм облагодетелствана.  yahoo
Ох това с котката ме застреля просто. тази дето взехме да прави компания на баба ми, стана за 1 месец много лудо малко животно, само беснее, хапе, драска, скача.
За мен също може да се съди  по сезоните-махна ли си чорапите докато спя, значи е лято наистина хахахаах. smile blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 13, 2014, 10:09:50 »

Здравейте smile

И при мен лятото е дошло щом не съм обличала домашния халат от 1 седмица smile

milenkata, на мъжа ми му извадиха и четирите мъдреца тази година. Долните два бяха израстнали перпендикулярно вътре във венците и отиваха към корените на седмите зъби. Той реши да се оттърве от всички по тоя случай. Едните му ги вадиха над три часа (той ги извади два по два). На мен също ми вадиха мъдрец, но защото беше много развален. После малко ме беше яд, че не си извадих и долния от същата страна. Много сме доволни от хирурга. Д-р Пешкирски се казва, има сайт. Но бая се охарчихме за зъбите на мъжа ми.

У нас света е футбол, но аз нямам проблем с това, на мен ми е интересно smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #50 -: юни 13, 2014, 10:28:00 »

И аз гледах мача с интерес, имаше много интересно начало. smile След първото полувреме заспах разбира се, но вчера бях на остеопат (не съм сигурна, че е така на български, така че съжалявам, ако не е така) и след него ми е малко разглобено и имам нужда от легло и хоризонтална позиция. smile

Тук е лятно, лятно, ама направо от сградите излъчва жега, утре сме на барбекю, та дано се разхладим малко сред природата. smile
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #51 -: юни 13, 2014, 12:26:59 »

Аз също съм от гледащите футбол, та хвърлях по едно око на мача снощи. Само ме хвана много яд, че така побутнаха бразилците, за да спечелят, но пък искрено се зарадвах на отношението на хърватите и борбения им дух.

Иначе жегата си започна, аз без шапка не излизам от вкъщи, защото дори докато стигна до офиса (10мин пеша) мога да припадна, тъй като косата ми откакто се помня много привлича слънчевите лъчи. Днес обаче бях на преглед преди работа и в бързината съм я забравила, та се попекох малко докато стигна офиса, но съм си ок smile Това е само началото на лятото, трябва да свиквам!  girl_impossible

Днес ми пристигат родителите ми на гости и уикенда ще е отделен на тях, включително и понеделник вечер, когато съм замислила да ги водя на една постановка в Сатиричния театър, която отдавна искам да гледам.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #52 -: юни 13, 2014, 12:35:47 »

юхууу липсвах ли ви?

Тези седмици ми беше супер натоварено  angry от ново стартиращи хора, клиенти и дълги обучения  shok направо едвам стоя права. след малко заминаваме за Троян на сватба  yahoo на една много блиска приятелка, много се вълнувам  Bravo

Абе Езра къде е ? Тя можеше да се изкаже по въпроса с витамините, нали учи за фармацевт?

И на мен ми вадиха мъдрец преди години и беше голяма мъка и температура вдигнах, мога да ви кажа че само да не отивате в 25 ДКЦ

Приятен уикенд на всички аз отлитам  Aviator
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #53 -: юни 13, 2014, 13:13:01 »

 mariola85 , разбира се, че ни липсваше..Ама отивай на сватба, тъкмо ще разказваш пак. С нова рокля ли ще си?
scilla , всичко е нормално от прегледите, нали?
Vivi20 , какво прави остеопатът? Аз го свързвам с остеопороза, или с нещо по костите. И да е на български така, аз пак не зная каква точно е задачата му - диагностика или прилага някакви лечебни процедури?
Едно време мъжът ми беше футболен съдия и вечно липсваше от къщи. Както се казва, покрай Илия, та намразих и Св. Илия и като чуя футбол, бягам от телевизора. Не обичам да гледам спортни предавания, независимо какъв вид спорт е. Моята логика е, че спортът не е за гледане, а за практикуване crazy. Мачове на сина пък не гледах, защото през цялото време ми се свиваше сърцето, как ще се представи, няма ли да се контузи. Само записи, дето им знам края smile.
Да се захващам аз с работа, че после и домашна работа имам....
Не ми е петъчно, не ми стигна седмицата smile Дано остатъкът от деня е спорен!
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #54 -: юни 13, 2014, 13:25:21 »

свекърва, остеопата е човек, който по различни методи прави мускули, кости и връзки да работят нормално заедно. Ходих 2 пъти и съм нов човек, уникална промяна има, момичетата бяха казали, че тая болка няма оправия, но с този специализиран масаж просто всичко ми мина. Ужасно съм доволна, че се разрових и открих при какъв специалист трябва да отида. На мен ми направиха и диагностика и лечение. Диагностиката беше кратък въпросник и после ме опипаха едно хубавичко - къде боли, къде не и къде какво работи и не. Wink После имаше около 30 минути лечение - не бих казала, че е масаж, много е специфично, но наистина работи. Най-хубавото е, че намерих място, където е студентска институция - много е евтино и помагаш и на студентите, реално те преглежда студент и после коментира какво е открил с ментора си, т.е. по всяко време ги следи някой по-старши, но основното го прави студент - и са много мили и внимателни. smile Жалко, че не съм чувала за нещо подобно в България, струва ми се като доста добра идея - хем студентите се учат, хем теб лекуват, хем и пари спестяваш. smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #55 -: юни 13, 2014, 13:44:49 »

Vivi20 не знам в коя точка се намираш,но това определено звучи много интересно. Какви точно са оплакванията ти? Какво те боли?

Иначе такива практики има и в БГ, преглеждат те студенти и тн... но тук те се учат на теб и в 90 % от случаите менторите им не им пука или не обръщат достатъчно внимание. Знам го защото две колежки се излъгаха така - едната за зъболекар другата за травматолог... Резултатите бяха отчайващи... Едната си ходи 1 седмица с подута уста и накрая се оказа че студента и е засегнал някакъв  нерв, когато отиде при ментора му да се разправя да я оправят отново, ментора и се развика цитирам "Ми ти къде бля, то момчето откъде да знае че те е заболяло, трябваше да му покажеш че те боли. Аз нищо не мога да направя и нито аз нито студента  сме ти виновни, опраай се"

А другата просто каза че студента си е свършил прекрасно работата, но по нейно мнение стиудента е бил по наясно от видимо пияния старши ,които уж го наблюдава...


Да ви кажа аз не съм много ЗА някой да си експериментира с мен

Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #56 -: юни 13, 2014, 16:33:18 »

О, да, всичко е наред, свекс! Благодаря, че попита! Flower Иначе разбирам те за нежеланието ти да гледаш футбол или пък други спортове, особено при положение, че мъжът ти е бил футболен съдия!! А и на мен някак си не ми стигна седмицата, много ангажименти!

И мен това с мъдреците малко ме плаши, защото като ходих сега на профилактика покрай бременността и ми казаха, че трябва като родя да ми ги вадят всичките  nea  girl_impossible Но не ми се мисли сега за тоя неприятен момент...


Мариолка
, да си изкараш много хубаво на сватбата утре, после ще гледаме снимки, надявам се!


А относно медицинските опити при студенти за в България и аз не бих рискувала, виж в чужбина както е Виви може и по-безопасно да е, не знам  pardon





Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: юни 14, 2014, 12:43:48 »

Здравейте smile

Днес е много свежо времето и идеално се вписва с това, че трябва да си стоя в къщи да уча.

Не се плашете толкова от студентите по медицина. Реално ако отидеш в университетска болница студентите може да присъства на прегледи и процедури и дори и те да преглеждата. Аз съм била три години със студент по медицина, и той и колегите му докато бяха студенти бяха по внимателни и повече изслушваха оплакванията на пациентите. После като ги подхвана системата станаха като повечето лекари  crazy
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: юни 15, 2014, 18:59:27 »

Да се отчета и в този доста добър ден за българския спорт - злато и бронз за прекрасните ни гимнастички и титла за Григор Димитров на Queens  yahoo



Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #59 -: юни 16, 2014, 10:48:46 »

Григор го гледахме, беше много шантав мач, на моменти направо не можех да гледам, толкова беше напрегнато, но накрая като победи направо беше супер еуфория. smile Само ме дразни, че каквото и да споменат за него, все някой споменава и Шарапова, ок там беше жената, ама какво от това? Някак си изтегля фокуса от Димитров, ама какво да се прави.

В събота гледахме и мача Англия и Италия и бяхме безумно щастливи Англия като паднаха. Wink Хаха, бяхме се събрали няколко българи и всички бяхме за Италия, предвид че живеем в Англия ми беше много смешно какви сме предатели. Wink

Сега чакам да почне и Уимбълдън и по цял ден спорт ще гледаме. Спортно лято се задава. smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines