Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 11:43:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИТЕ - 12-ТА ЧАСТ  (Прочетена 159233 пъти)
 
helennna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #90 -: февруари 26, 2014, 14:01:32 »

helennna , пощенската кутия е пълна ...  pardon

Странно само пет съобщения имам, ще ги изтрия сега.
Активен
helennna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #91 -: февруари 26, 2014, 14:04:08 »

Ами не още... сега в събота имаме среща с бална зала София, да видим какво как защо...

И да се надяваме че ще ни хареса... не знам... Ще пиша след срещата и ще кажа мнение...
 good

Но пък аз имам страшно много време , тка че мога да се помотая още малко с избора хахахахаха

Кога е Вашата дата?
На мен вече от 4 места ми писаха, че нашата е заета. Надявах се на Берлин, но днес получих отговор, че са ни изпреварили и пак в изходна позиция. Мисля до феста да отида, въпреки че продължават да не ми изпращат оферта.
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #92 -: февруари 26, 2014, 15:31:04 »

хахах догодина  - 06.06.2015(или 13.06.2015) biggrin tease

Знам че почвам от рано , но 1во - аз съм си организатор по природа (даже това работя горе долу), второ такава ми е работата, че от май до ноември нямам време да се усмихна, камо ли да чета форуми и да ходя по срещи и .... реално реших да няправя търчането по основните 5 пера сега (Ресторант,ритуална, църква,ДЖ,фото&видео), докато имам време и после като дойде време за капариране само отивам и резервирам вече избраните. Bravo и трето - ако си гледала "Приятели" - ами аз съм малко като Моника blush

Така избягвам и фактора, с който ти в момента се сблъскваш - "Заето е за тази дата" и хем ми е по - спокойно , хем финансово ще ми е малко по-добре да платя един месец едно, след два месеца друго , отколкото всичко накуп. smile

А пък и така еуфорията ще трае повече време Girl_hide

Активен
helennna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #93 -: февруари 26, 2014, 20:29:17 »

Milenkata определено разполагаш с достатъчно време, аз мислех че е рано от сега да запазвам, но така като гледам явно не е. Ходихме до Кристал Палас и ни хареса, само се надявам да ни побере и остава да видим Каса Бояна в събота и няколко допълнителни, но много залагам на тези на двата, тъй като и Берлин е зает не остават много  варианти.Притеснява ме само капацитета им, на сайта на Каса Бояна пише около 70 места.
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #94 -: февруари 26, 2014, 22:52:37 »

Здравейте =)

Аз съм Пламена и заедно с годеника ми Митко напоследък доста четем форума, покрай организацията на сватбата. Решихме да организираме всичко сами. Оказа се, че не е лесно, но искаме да го направим заедно. Годежа ни беше прекрасен. Бяхме на почивка в Париж и той ми предложи на върха на Айфеловата кула =) (не се сдържах да се похваля  blush) Затова искаме и сватбата да стане перфектна. НО (май винаги има но blum ) разполагаме с ограничен бюджет. Тъй като съм сигурна, че има и други двойки, които не могат да си позволят главоломни суми, а искат деня да бъде специален, реших да споделя опита ми до тук. В последните месеци обиколихме няколко ресторанта, част от които изобщо не се вписваха в бюджета ни. Но пък имаше и доста с много прилични цени за куверти (и не само). Щастлива съм, че тази вечер най-накрая можем да се похвалим със запазен ресторант. Сватбата ще е на 16 август 2014 г. в ресторанта на хотел „Диана“.  Не мога да Ви опиша колко се зарадвах и облекчих, като го капарирахме.  =)))
Може би за повечето ресторанти вече има информация във форума, но пък тази е съвсем прясна. Ето някои:

1. Ресторант "Панорама" – Парк Хотел Москва. Управителят се казва Иван Зафиров. Личи си, че има много голям опит с организацията на сватби. Кувертите си ги съставяш сам, като изискването е да не е под 35 лв, но реално не можеш да направиш куверт под 40 лв. В куверта има включена торта. Има такса за внасяне на алкохол - 50лв за неограничено количество. За украсата работят с една агенция - излиза около 350 лв. Има безплатен апартамент за младоженците. За гостите - двойна стая е 60 лв. Гледката е страхотна към парка. Искат капаро 500 лв. Овъртайм - 100 лв/ час

2. Ресторант "Интервю" в Полиграфията. Няма такса "овъртайм", няма такса за внасяне на алкохол. Но в прав текст си ти казват, че ако сватбата се проточи, трябва да оставите нещичко за сервитьорите. Украсата е 400-500 лв. Кувертите започват от 28,50 лв до към 32 лв. Торта - по 1,30 на парче. Капаро - 200 - 300 лв. Тъй като е само ресторант, ако имате гости от провинцията, трябва да им потърсите друг хотел и съответно нямате младоженски апартамент. =) Ресторанта е приятен, препоръча ми го приятелка. На нас не ни допадна, тъй като практически е в подземие, макар че имат градина.

3. Хотел „Галант“. Куверт – 32 – 43 лв. Без такса за внасяне на алкохол. Овъртайм – 65 лв/ час. Украса – 350 лв. Всички стаи (едностайни, двустайни и МЛАДОЖЕНСКИ АПАРТАМЕНТ) са по 50 лв. DJ – 300 лв. Не предлагат торта.  Капаро – 300 лв. Хубавото е, че в момента правят ремонт на ресторанта, който вече е към края си, така че ще е прясно реновиран. Има паркинг пред хотела.

4. Ресторант „SKYWAY“. Куверт – 35,50 лв. Украса – 500 лв. Торта – до 4,20 лв на парче. Такса за алкохол – по 4 лв. на бутилка.  Отново е само ресторант, вече няма хотел към тях.  Капаро – 500 лв.

5. Ресторант „Flowers“. Много е красив, но почти всички дати до края на август са вече заети. Куверт – 34 лв. Украса на младоженската маса е безплатна, за столовете – по 1 лв на стол. От към украса, при тях е най-изгодно. Торта – 3 лв на парче + 50 лв за украса на тортата.  DJ – 70 лв/час. Овъртайм има ако е след 12:00 ч. вечерта, т.е. ако е дневна сватба нямаш ограничение за време. Без такса за внасяне на алкохол. Капаро – 400 лв. Отново – само ресторант, без хотел.

6. Хотел „Свети Валентин“  - хубав ресторант, с много зеленина, но ми се видя тясно + не е удобно за паркиране. Но пък държат най-ниските куверти – 25-28 лв. Без такса за внасяне на алкохол. Овъртайм – 100 лв/ час. Безплатен младоженски апартамент. За повече от 10 гости правят 10% отстъпка от цените на стаите. Предлагат един пакет за 1200 лв – dj + украса + торта + заснемане.  Препоръчвам да се свържете предварително с dj-я и оператора, ако решите да използвате пакета, за да видите как работят.

7. Хотел „Диана 3“. Има много красива градина, подходящ е за изнесен ритуал. Също така има голям паркинг. Куверт – 31-34 лв. Безплатно можеш да внесеш алкохол, безалкохолно, ядки. Овъртайм – 100 лв/час.  Украса – 150 лв за главната маса + 3 лв на стол.  Паркинга е безплатен за гостите на сватбата. Безплатен младоженски апартамент. 10% отстъпка от цената на стаите за гостите, независимо колко гости решат да останат.  DJ – 60 лв/час. Безплатен „welcome drink“. Капаро 200 лв. 

Надявам се да съм била полезна. Възможно е да съм пропуснала нещо, ако имате въпрос за някой от тези ресторанти може да ми пишете, водихме си подробни записки =)) Държа да подчертая, че всеки един от ресторантите беше чудесен и това, че ние се спряхме на Диана е просто защото е най-подходящият за нас. Успех на всички.  good
Активен
lili_85
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #95 -: февруари 27, 2014, 07:51:34 »

Момичета, вече и на мен ми олекна.

Имаме си капариран ресторант - този във Феста хотел и съответно и сигурна дата 30.08.2014  danceg danceg danceg

След разглеждане на доста места първо по интернет, а после и на място, бяхме ограничили избора до 2 ресторанта, като в крайна сметка фаворит ни беше Феста.

както каза, една моя приятелка, която се ожени миналото лято: като видиш подходящото заведение на живо ще разбереш, че това е мястото. Има нещо вярно в това good

Активен
helennna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #96 -: февруари 27, 2014, 09:36:46 »

Момичета, вече и на мен ми олекна.

Имаме си капариран ресторант - този във Феста хотел и съответно и сигурна дата 30.08.2014  danceg danceg danceg

След разглеждане на доста места първо по интернет, а после и на място, бяхме ограничили избора до 2 ресторанта, като в крайна сметка фаворит ни беше Феста.

както каза, една моя приятелка, която се ожени миналото лято: като видиш подходящото заведение на живо ще разбереш, че това е мястото. Има нещо вярно в това good

Честито за ресторанта, значи да не ходим до Феста, както мислехме да направим следващата седмица, защото и нашата дата е 30.08 Wink. Остават ни Кристал Палас и Каза Бояна, дано скоро се похваля и аз с резервиран ресторант lol)
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #97 -: февруари 27, 2014, 11:12:23 »

lili_85 Честито за ресторанта smile Много хубава дата сте избрали  blush Bravo
helennna успех, времето напредва и определено не е рано за избор  както на ресторант, така и на ди джей, фото, видео и тнт. в кайна сметка всеки намира мястото и хората smile
milenkata ние също почнахме от рано с подготовката и вече сме доста напреднали и наистина това ти дава доста голяма доза спокойствие, но вече започна да ми се иска да идва по-бързо август месец smile heart
Активен
lili_85
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #98 -: февруари 27, 2014, 13:58:30 »

helenna,

защо не проверите ресторант Principi di Piemonte, всички дават много добри отзиви от тях. Ние не сме го разглеждали като вариант по лични причини, свързани със Интерпред, а не с ресторанта.
Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: февруари 27, 2014, 14:12:55 »

lili_85, може ли да споделиш с какво те спечелиха Феста?  give_rose
*Искам да помоля и ако някой има оферта от тях да я сподели  blush
« Последна редакция: февруари 27, 2014, 14:20:40 от tinycat » Активен
helennna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #100 -: февруари 27, 2014, 14:39:06 »

Да ще го проверим и него, но така или иначе вариантите остават все по-малко и вече трябва да решим smile
Активен
Desislava
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #101 -: февруари 27, 2014, 14:54:57 »

helenna,

защо не проверите ресторант Principi di Piemonte, всички дават много добри отзиви от тях. Ние не сме го разглеждали като вариант по лични причини, свързани със Интерпред, а не с ресторанта.
Ние сме там за същата дата...
helennnaМожете да погледнете ресторант "Враня", Montecito, Best Western Hotel Expo...има още доста
Активен
ona_neg
Гост
« Отговор #102 -: февруари 27, 2014, 15:38:17 »

Привет и от мен! Нека споделя опит. Аз направих интернет проучване, изчетох милион форуми, теми и статии. Посетих всевъзмони сайтове, корепосндирах с няколко ресторанта. Съобразявах се с много неща-например държа пода в ресторанта да не е от комунистическо време с едни сиви плочки , ако се сещате.. следях и как изглежда тавана. Това са уж незначителни неща, но изпъкват изключително много (особено, ако не са ОК). От цялото ми проучване харесах 2 ресторанта, като единия беше с доста висок куверт, а при нашите 130 парчета гости идваше съвсем солено. В крайна сметка интернет проучването ми завърши с фаворит Флауърс. Понеже Люлин не ни е наблизо, изпратих мъжа ми да го огледа (местоработата му е в центъра). След посещението на ресторанта ми се обади и каза: ТОВА Е НАШИЯТ РЕСТОРАНТ!  Girl_hide 2 дни по-късно отидохме заедно и го капарирахме. Не сме стъпвали на друго място,  цялото проучване ми беше през интернет и слава Богу се оказа, че съм избрала ресторант, който наистина ни устройва във всяко отношение  tease  Сватбаааа
Активен
helennna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 87



« Отговор #103 -: февруари 27, 2014, 16:05:11 »

Ние сме там за същата дата...
helennnaМожете да погледнете ресторант "Враня", Montecito, Best Western Hotel Expo...има още доста

Явно всички сме си харесали 30 август lol)Така избора ми не е толкова разклонен, а ми останаха само два smile
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #104 -: февруари 27, 2014, 16:47:34 »

В крайна сметка интернет проучването ми завърши с фаворит Флауърс.

Здравей! Ресторанта е много добър и аз много го харесах, но беше зает за датата, която искахме. Поздравления, че сте успели.  Bravo Кога е вашата сватба?  weddingday
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines