Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 17, 2024, 04:25:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Оптимистична седмица 21 - 27.10.2013  (Прочетена 36554 пъти)
 
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 22, 2013, 14:56:33 »

Свекърва, ние тук винаги можем да ти помогнем със сносна критика, давай снимките ѝ  pardon

А иначе аз ще се похваля тогава, че моя мъж си дойде в петък и вече всичко е...  blush  heart  heart heart
Абе екстра е biggrin
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #16 -: октомври 22, 2013, 15:41:12 »

Е, аз мисля да коментираме безименни снимки, да науча кое е хубаво и кое може да е още по- хубаво.
Тази примерно я хванах случайно във Фб. Аз бих снимала момата в лек профил, да се видят по-ясно снопчетата глухарче.  Wink


* snimka1.jpg (28.49 KB, 507x337 - видяно 433 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 22, 2013, 15:56:06 »

Привет,

Да става въпрос за снимки и да не се намеся smilesmile.
Ама ако ви интересува нещо насреща съм.

свекърва ,мисля си ,че на девойката просто не й  е добър профила.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #18 -: октомври 22, 2013, 16:22:14 »

Може това да е причината.
Да питам и друго. Не натежава ли снимката така в дясната половина? Зная, че целта е да се хване пътя, но снимано под друг ъгъл дали щеше да се получи?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 22, 2013, 16:51:58 »

По принцип тежи ,да.Незнам какъв е смисъла на пътя в случая.Даже се получава леко претрупване с него.По принцип на такива снимки ,снимани фронтално няма нужда да се оставя въздух отстрани и е по подходящо вертикалното кадриране.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 22, 2013, 16:58:44 »

и на мен не ми харесва пътя встрани че е оставен на фотоса.
Аз също карам на интуиция, така че Свекс, смело напред .
Активен
rujka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 22, 2013, 17:05:50 »

Момичета, може ли малко да прекъсна вашата тема и да ви се похваля какво направихме днес с маникюристката ми  blush



А след това ще се включа към общото мнение - и на мен пътя изобщо не ми се връзва :/
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 22, 2013, 17:12:19 »

На мен ми се струва, че ако се измести центъра на снопчетата от глухарчето към пътя, ще се уравновеси и няма да тежи. А за профила на девойката и аз съм на мнение, че не е особено добър pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 22, 2013, 17:16:50 »

Ако се измести снопчето няма как да го духне.Пак профил трябва.За мен трябва тази снимка с отметната назад глава,духа нагоре ,фотографа снима отгоре и става чудно.даже може и диагонал да е.
rujka много сладко бяла овчица на черен фон smile
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #24 -: октомври 22, 2013, 17:30:54 »

Свекърва, ти за пореден път ме разсмя до сълзи с историята с кромида. Bravo Шапка ти свалям, че изобщо си се захванала.
 Аз също съм градско чедо и съм възпитана от майка, която цял живот ме е учила, че жената не е слугиня. Не обичам да готвя, правя го, но не ми се отдава, както на мъжа ми например. До преди да се отделим не бях пипвала тенджера и тиган. Освен това изпитвам страхотна погнуса към месото. Когато станахме гаджета с мъжа ми, той много държеше почти веднага да ме запознае с цялата си рода. Води ме той при баба си...и тя жената клекнала над някаква кофа ми казва, аааа добре дошла, тъкмо ела да ми помогнеш тук съм се захванала да скубя пилета. angry Сигурно съм я гледала точно като "теле в железница". Добре, че внук и я скастри набързо и обясни, че Елито не пипа месо.
Сега се сетих моя син как ме сюрпризира онзи ден на детската площадка. Много горд ми донесе един огромен бръмбар, по-голям от ръката му. Изхвърлих го, понеже беше умрял, треперейки от ужас, а милото детенце толкова разочаровано ме погледна, че му го взех. Какво ме чака с двама сина, мале мале. Ще трябва да свиквам май на гадости.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #25 -: октомври 23, 2013, 08:35:27 »

Хехе, Roxanne_, ти също ми напомни весели и мили неща. Аз съм расла с брат и първи братовчед и някак съм свикнала с мъжките номерца. Едно време, за да ни изгонят от двора, момчетата редовно ни бесеха куклите и домъкваха всякакви земноводни...Моите момци ги вършеха същите гадости, включително издаване на звуци с всички възможни органи. Да не говорим за отношението към разни животни - пълен тормоз. Съпругът ми е много милозлив, състрадателен и готов да си даде всичките пари, за да помогне на някого в беда. Хихи, един ден го гледам да гали котката в скута си /тя се разкекерчила и му мърка ли мърка/ и нещо си говори. Попитах го какво я омайва, пък той ми вика:"Дали туй животно се разфасова като заек?". Абе, да си паднеш от романтика и нежност. В това отношение си позволявам отново да засегна Хелоуин и пак да похваля майките, за специалните гнусни и гадни неща, с които запознават децата си /особено момиченцата/. Като гледам колежката си, която е 100% на "ти" със селския живот, как изобщо не се впечатлява да извади примерно кърлеж, направо и завиждам. Ще свикнеш, няма как....Хич не е лесно да си мъжка майка, защото все още мъжете трябва да си останат мъже. Иначе ще се наложи да  се наруши равновесието в природата, хаха. Wink
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 23, 2013, 09:24:34 »

Rujka, много сладурчест маникюр. И аз се развихрих и си направих (е, не сама) нещо в духа на предстоящия Halloween, който беше споменат smile

Съгласна съм с Фийби за перспективата на снимане на снимката! Ако беше с леко вдигната глава и държеше глухарчето по-нависоко вероятно щеше да се получи по-красиво.

За пътя и тежестта - не е нужно обекта да е винаги в центъра smile. Но тук наитина тъй като глухарчето и ръката са точно пред лицето и, както и летящите пухчета от глухарчето, се получава много голямо наслагване в дясно.
Това, което на мен лично не ми допада в тази снимка е точно това, че всичко и е пред лицето smile

А вие как разбрахте, че не и е хубав профила? smilesmile има още снимки ли?

...момчетата редовно ни бесеха куклите и домъкваха всякакви земноводни... ХАХАХАХА. Много ми е весело да чета постовете ти smilesmile


* manicure-Halloween 01.JPG (24.18 KB, 240x320 - видяно 3086 пъти.)
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 23, 2013, 09:39:08 »

svekarva, разказвала си за първата среща със свекървата, ама нещо друго беше, не беше за рязане на лук.
Майка ми, въпреки че е израснала в града, нейната майка си е селско момиче и ни е учила, че жената до известна степен си е слугиня ( колкото и кофти да звучи). Та, шетаме си, готвим много, компоти правим, градинки копаем. Но, от месо ни е страх, особено още топло smile Никога не съм виждала как се коли нещо.
 Идвам да живея с мъжа ми, ама прясна прясна, от седмица-две се познаваме. Ще колят прасе, жените на работа, само мъже се събрали. Като единствена булка, нямало кой да снима, а имали традиция да се снимат докато гонят прасето...Хванах апарата, насочих го към тях и си обърнах главата да не гледам. Срам ме е да кажа, че не смея да гледам, да не се изложа. Нито една снимка на прасето не направих, само земята съм снимала. А вечерта, когато се събрахме се оказа, че никога жена не е присъствала на коленето и се пошегували с мен, че трябва да снимам. Ама смела излязох,нали!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #28 -: октомври 23, 2013, 10:07:39 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,30539.msg497444.html#msg497444
Да, само съм споменала кромида. Хихи, намерих я на "търсене" с думата кромид Wink.
angel4e, много се смея днес, чак със сълзи!
rujka, рисувани или лепени са тези овчици?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 23, 2013, 10:16:03 »

Привет ,привет!Зарибихте ме пак с тази седмична тема.Ама хубаво си бърборкате тук.
Ама да ви опровергая ,че не всички мъже са такива касапи.Една година и ние отиваме да колим прасе на село и гледам баща ми се крие в мазето и плаче.Ами жал му е за животинчето на човека.И се крие.Ама после първи седна на масата на прясно опечената мръвка.

За снимката да кажа още ,че центрирането от гледна точка на композицията е крайно нежелателно.Много рядко се одобрява центрирана снимка.Например ако има някаква симетрия.
Чакайте да ви пльосна една моя такава.

Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines