Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 15:25:15

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 173159 пъти)
 
Sunshine87
Сватбар
***
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: юли 31, 2014, 12:25:29 »


И аз това щях да питам. Тортата е страхотна, а цената е много добра!
Благодаря, Попимони , Пловдив. Цената е с отстъпка, тъй като приятелят ми зарежда от тях. Парчето е иначе 2,20-2,40.
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #196 -: август 01, 2014, 19:41:54 »

Аз вече започвам да изпадам в паника, защото не остана време.   shok

Нашата торта трябваше да е от сладкарница Малина, защото собственика е познат на милото, но те решили да отидат цялата верига за 2 седмици от 5ти до 19ти (или нещо такова) август  на море! Всички заедно - трите сладкарници и цеха! Сладури! Няма лошо, но няма как да си поръчаме от тях.

Мислихме за Романс, защото обичаме да ходим там и нещата им са вкусни и не са скъпи. Но от тях никога не сме поръчвали нещо специално и не знам как се справят с украсата. Ако някой е взимал от тях, моля да сподели. При добро желание може да ми прати снимка   blush

Гледахме и Чочко, имат хубави неща - по 3 лв на парче, което е ок.

Видях сега, че има много добри отзиви за Гаврош. Там как вървят цените?
« Последна редакция: август 01, 2014, 19:45:41 от Shaiya » Активен
Albbena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 282



« Отговор #197 -: август 01, 2014, 19:58:22 »

Аз съм на мнение, че най-важното при сватбената торта е вкусът! Вероятно е много булки да не се съгласят с мен и истината е, че и аз не бих се съгласила с това мнение, докато подготвях сватбата ни, миналата година. Имах много претенции към визията на тортата и обиколих много места, за да ми направят това, което исках. На повечето места ми казаха, че е трудно да ми направят тортата, която искам с желания пълнеж, докато накрая не отидох в скайлайн, които ми обещаха това, което желая. искам да ви кажа, че бяха сътворили едно голямо недоразумение, което нямаше нищо общо със снимката. Тортата беше крива и много зле направена. На нито един от гостите ми обаче не му беше направило впечатление визията на тортата! За сметка на това обаче всички си спомняха колко е била вкусна и ме питаха от къде е?  pardon Затова съм много доволна, че не се отказах от вкусния пълнеж, заради хубавата визия!
 Смятам, че едно от най-важните неща за вашите гости е вкусната храна! Аз съм била не на една и две сватби, които са били невероятно изпипани, но храната не струваше и това е единственото, което си спомням от тези сватби! smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: август 01, 2014, 20:17:08 »

Видях сега, че има много добри отзиви за Гаврош. Там как вървят цените?
Да. Нашата беше от тях и беше уникално вкусна и направена отлично (по наша снимка). Цената излизаше по около 3.50 на парче.
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: август 01, 2014, 23:01:39 »

Аз не искам да говоря лошо за фирмите,но не съм голям фен на скайлайн. Една позната,която работеше там преди ми беше разказвала разни неща за тях и сега съм с лошо впечатление.
Предполагам,че от всяка една сладкарница има недоволни и доволни клиенти.
Аз за нашата торта също много време се чудех. Знаех какво харесвам и какво мразя.
Неделя адски много я мразя - надути цени за сладкиши дето не струват, поне за мен.
Адски много пъти съм ходила там и съм била много разочарована и като вкус нищо не ми допада при тях дори и тортите им. А пък бялата неделя не мога да я гледам дори!  bad
Бях решила за сватбата ми да разгледам и сладкарници,в които никога не съм била.
Бяхме ходили с милото в двете фукли. Дори поръчахме торта за рождения му ден от там.
Мнението накрая ми беше 50/50. Имаха много видове торти,но изпълнението на нашата поръчка беше малко зле.
Като вкус беше много готина и беше с фондан,който аз никога не бях опитвала и тогава осъзнахме с милото,че не желаем тортата да ни е с фондан.
Това чудо беше просто ужасно на вкус и вид. Поне такова беше от двете фукли.
Никой от гостите на рд-то на милото не харесаха фондана.
За Гаврош кумовете ни бяха казали,че имат готини торти,но за мен са си скъпички.
Където и да питах все казваха по 3.50-4.50,а аз исках да е поне до 3.00лв.
Така за нас идеалното място си остана Романс. Място, където ние често сме ходили и сме поръчвали безброй пъти торти от там и винаги са били сполучливи и гостите са ги харесвали.
Сватбената ни торта беше красива и вкусна - поне по моите представи!
Нямаше фондан,защото не го харесвам и не ми пукаше дали някой ще сметне нашата торта за красива или за грозна. Гостите ни бяха очаровани. Нещо,което се случва винаги,когато им поднасяме торта от Романс.
Романс се справи с всички наши изисквания. Пандите фигурки за върха на тортата ми ги направиха  от снимка,която им пратих по пощата.
ето няколко снимки:


Активен
tinycat
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: август 02, 2014, 06:29:08 »

 Цените на Гаврош за всякакви декорирани торти са 4.50 на парче независимо от сложността на тортата. Поръчвала съм много торти от тях - винаги декорирани и с различна сложност на изпълнение - никога не съм била разочарована.
Сватбената ни торта беше от там и беше 1 с 1 със снимката която им дадохме , гостите много я харесаха. Имаше шоколадов фондан, много много тънък - никой не се е оплакал. Много хора питаха от къде е тортата и може ли още smile взехме още 4 малки торти със същия пълнеж (шоколад и смокини) с които да черпим други роднини и колеги и реакцията пак беше същата. smile
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #201 -: август 02, 2014, 16:38:54 »

Благодаря на всички  за отговорите.

crazynelly тортата ви е била много красива. Благодаря ти, че я показа.   give_rose Много ме зарадва, защото и ние сме почитатели на Романс. Обичаме да ходим, дори първата ни целувка с милото беше в Романс, така че има и лична нотка.  blush Но не бяхме поръчвали нищо по-специално и не знаех как се справят с декорацията, а като гледам твоята торта, явно са добри. Така че почти на 100% ще поръчаме от тях. Утре ще ходим и ако харесаме нещо ще покажа снимки.  Bravo
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #202 -: август 02, 2014, 17:05:52 »

да си покажа и моята сватбена торта
и аз не обичам фондант, държах си на крема

Пълнежа беше - шампанско крем и малини - много вкусно и леко

Простичка и чаровно красива



Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #203 -: август 02, 2014, 17:07:29 »

Много е красива. От къде са лебедите?  give_rose
Активен
strafi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 139



« Отговор #204 -: август 02, 2014, 18:07:02 »

crazynelly,  fibi чудесно е, че сте имали желаните от вас торти smile и двете сте имали прекрасни фигурки.

Днес и аз най-накрая си избрах визията на тортата  yahoo


* c665881d5a28e7e18e0cf4b905c96cc9.jpg (10.82 KB, 236x283 - видяно 2400 пъти.)
Активен
cvetkata
Новак
*
Публикации: 14


« Отговор #205 -: август 02, 2014, 20:28:57 »

Аз съм на мнение, че най-важното при сватбената торта е вкусът! Вероятно е много булки да не се съгласят с мен и истината е, че и аз не бих се съгласила с това мнение, докато подготвях сватбата ни, миналата година. Имах много претенции към визията на тортата и обиколих много места, за да ми направят това, което исках. На повечето места ми казаха, че е трудно да ми направят тортата, която искам с желания пълнеж, докато накрая не отидох в скайлайн, които ми обещаха това, което желая. искам да ви кажа, че бяха сътворили едно голямо недоразумение, което нямаше нищо общо със снимката. Тортата беше крива и много зле направена. На нито един от гостите ми обаче не му беше направило впечатление визията на тортата! За сметка на това обаче всички си спомняха колко е била вкусна и ме питаха от къде е?  pardon Затова съм много доволна, че не се отказах от вкусния пълнеж, заради хубавата визия!
 Смятам, че едно от най-важните неща за вашите гости е вкусната храна! Аз съм била не на една и две сватби, които са били невероятно изпипани, но храната не струваше и това е единственото, което си спомням от тези сватби! smile
Albbena ще ти бъда много благодарна ако споделиш кой пълнеж сте избрали за тортата тъй като и нашата ще е от скайлайн (влиза в куверта от ресторанта)а нещо не можем да си изберем вкус! sad
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #206 -: август 02, 2014, 20:35:03 »

Shaiya, лебедите ги открих в интернет сайт. Търсих под дърво и камък мъж и жена които да са що-годе прилични и да изглеждат поне малко на нас, но ударих на камък.
Когато ги видях бях вече отчаяна, реших че те ще са на мига, до последно не знаех какво ще получа, оказаха се по красиви и от снимката.

За съжаление не помня сайта, но и да го намеря едва ли ще ти свърши работа, самата фигурка е 4-5 евро, но разходите за пътни - не знам, ако искаш ще го потърся.
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #207 -: август 02, 2014, 20:43:10 »

Аз нямам време за поръчка, не мисля че ще дойде навреме, но може да го постнеш за някой друг ако иска.  girl_wink
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #208 -: август 02, 2014, 21:47:46 »

съжалявам, не можах да го открия сайта (рових се в паметта на компютара) , изписва че страницата не съществува вече.

На всички Ви пожелавам да откриете мечтаните торти,
вълшебни сватби и щастлив семеен живот  heart
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: август 02, 2014, 22:21:17 »

На "Скай Лайн" съм яла само еклерова торта в "Акорд" на една сватба миналата година - беше повече от вкусна!!! Имаше и хубава визия. Така че, за дамите които се чудят за тази фирма, мога да кажа - не се тревожете.
За "Романс"... от няколко години спряхме да ходим там, защото не поддържат сладкарницата в добър вид и развалиха тортите. Не съм яла от тях торта за специален повод, но аз лично не бих си поръчала от там.
Тортата на Нели е прекрасна на вид, предполагам че нещата може и да са се променили, откакто вече не съм техен клиент, но при толкова други сладкарници, тях просто не бих избрала.
"Неделя" също за мен не е вариант!
От известно време хапваме торти от "Пчела" - съотношението качество/цена е добро! За тези, които търсите по-евтина торта, там е вариант. Не съм яла обаче, торта от тях, която да е за специален повод smile
Преди 2-3 год. на сватба ядох прекрасна торта от "Папая". Беше просто страхотна и решихме за семеен празник да поръчаме същата /като модел и с фондан, също като при сватбената/. Е, оказа се, че фондана, който бяха сложили на тортата беше ужасен!!! Нямаше нищо общо с тортата от сватбата sad Така, че за дамите, които са яли торта с фондан, но не на сватба... вероятно има доста голяма разлика, когато правят големи поръчки - изпипват нещата и материалите са хубави. Смятам, че това не може да ви даде много обективна педстава, защото до сега на сватба съм яла винаги торти със страшно вкусен фондан!
Споделям моя опит и вкус с вас, въпреки че аз нямам тази дилема със сватбената торта - ще се прави от ресторанта ни smile Мнение за техните торти ще ви дам след сватбата. Дано съм била полезна на някого girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines