Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 07:05:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 9 част  (Прочетена 170691 пъти)
 
mina_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 525



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юли 15, 2014, 09:56:06 »

Anuk, страхотна е!  Bravo smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #166 -: юли 15, 2014, 12:44:00 »

Anuk не искам да те притеснявам, но според мен няма да бъде точно същата. Просто ще ползват само идеята. smile
Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #167 -: юли 15, 2014, 16:55:59 »

Да а ние падаме от Марс и като покажем снимка на торта на сладкар, рокля на шивач, букет на цветар и после ходим да ги бием с точилките ако не са 100% идентични. Ка може такова нещо, ние все пак очакваме производсто 1 към 1, като 3д принтер diablo

П.С. Аз се отказах от по-малка торта с малки тортички в полза на по-голямата торта, по-тумбеста и по-тромава, обаче не можах да измисля как точно да ги подредя тея ми ти тортички и на каква поставка да е всичко и просто се отказах. Една ще е тортата и това е.
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: юли 15, 2014, 19:54:47 »

И тъй като идеята е да имаме идеи... smile
Ето една от мен за черно-бяла торта girl_wink


* 10471344_10152588005708156_8361768658187521332_n.jpg (56.63 KB, 639x960 - видяно 188 пъти.)
Активен
Anuk
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 177



« Отговор #169 -: юли 15, 2014, 20:22:10 »

Принципно моделът е този, но формата ще е правоъгълници , така че няма да е на 100 % от снимката, а и на фирмата която ще я прави съм давала на 3 пъти снимки на торти от сайт и са ми я правили едно към едно. Надявам се, че и този път няма да ме разочароват, ще изкажа мнение отново след 6 ти септември  : )
Активен
helena31
Сватбар
***
Публикации: 270


« Отговор #170 -: юли 16, 2014, 00:38:44 »

Момичета, отдавна не съм писала по сватбените темички, но се обръщам към вас - настоящите булки с молба: Близка приятелка се жени и сватбата ще е във Велико Търново (а тя не живее там), можете ли да препоръчате място/сладкарница/сладкар за торта. Става въпрос за 100-на парчета, вероятно многоетажна. Предварително ви благодаря  give_rose
Нашата торта беше оттук: http://www.fassoni.com
Справиха се прекрасно, а ето я и тортата: http://cherga.net/blog/wp-content/uploads/2013/10/P1210312.jpg
Активен
JustRain
Сватбар
***
Публикации: 187


« Отговор #171 -: юли 16, 2014, 12:42:12 »

Справиха се прекрасно, а ето я и тортата: http://cherga.net/blog/wp-content/uploads/2013/10/P1210312.jpg

Много е нежна!   good
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #172 -: юли 18, 2014, 11:03:11 »

Да а ние падаме от Марс и като покажем снимка на торта на сладкар, рокля на шивач, букет на цветар и после ходим да ги бием с точилките ако не са 100% идентични. Ка може такова нещо, ние все пак очакваме производсто 1 към 1, като 3д принтер diablo

П.С. Аз се отказах от по-малка торта с малки тортички в полза на по-голямата торта, по-тумбеста и по-тромава, обаче не можах да измисля как точно да ги подредя тея ми ти тортички и на каква поставка да е всичко и просто се отказах. Една ще е тортата и това е.
Това с показването на картинките не съществува като услуга никъде по света.  Знаеш ли защо? Просто защото излиза по-скъпо от това да си поръчаш оригинала. В магазина или сладкарницата ти показват каталог, тоест те показват снимки, от които си избираш, а не обратното. Да допуснем че в сладкарницата която си отишла могат да направят такава торта. От къде ще намерят точно тези аксесоари (цветята и точно тези ленти)? Колко ще струва намирането им? Ако искаш "такава" роля си я поръчваш от шивача който я шие.  Ако искаш точно определена торта си я поръчваш от сладкарницата която я предлага. Така стоят нещата на Земята. На Марс не знам как е. Може и да е така както ти казваш. Наивно е да отидеш при кварталния шивач и да му покажеш рокля на Pierre cardin. Друго нещо е, че това което виждам на снимката е бутафорна торта (макет), която в реалния си вариант не става за транспорт и трябва да се направи на място в ресторанта където ви е сватбата. До тук с безплатните съвети, да не "подливам вода" на агенциите, които взимат скъпо на такива неориентирани булки. Пожелавам ти успех и ще чакам да видя снимка на тортата, след сватбата.
 give_rose give_rose give_rose
« Последна редакция: юли 18, 2014, 11:14:26 от AIVEN » Активен
Radiant
Сватбар
***
Публикации: 233



« Отговор #173 -: юли 18, 2014, 11:47:21 »

Те всичките шивачи имат каталози с дрехи и само по тях шият, никога по идея на клиента girl_wink
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #174 -: юли 18, 2014, 12:13:39 »

Те всичките шивачи имат каталози с дрехи и само по тях шият, никога по идея на клиента girl_wink
Така де, и аз това казах малко по-горе
Anuk не искам да те притеснявам, но според мен няма да бъде точно същата. Просто ще ползват само идеята. smile
  smile
« Последна редакция: юли 18, 2014, 12:18:54 от AIVEN » Активен
JustRain
Сватбар
***
Публикации: 187


« Отговор #175 -: юли 21, 2014, 12:37:34 »

Горе-долу по този начин си я представяме.



Крайния вариант предстои да уточним със сладкарката, която ще ни я прави. Разчитаме на свежи идеи и от нея.
Няма да правим торта по картинка, но тъй като тя няма каталог, защото прави уникати, нещата се решават на момента. Нямам търпение!   Girl_hide
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #176 -: юли 22, 2014, 15:06:11 »

 JustRain много е хубава. Само ако може хартиените ленти да са в по-светъл цвят. Bravo
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юли 23, 2014, 07:48:02 »

Аз като вече минала по този път, а не неориентирана булка, мога да кажа, че варианти с транспорта и сглобяването на тортата могат да се намерят. Така например при нас я доставиха от сладкарското ателие в ресторанта в посочен от нас час, като идеята беше тортата да запази добрия си външен вид. Това при нас беше безплатна услуга, т.е  влизаше си в цената на тортата, но е въпрос на договорка с всяко едно ателие и не бива да се смята като пречка да не избереш един или друг вид торта.
Също като любител сладкар мога да кажа, че снимката наистина е макет, но твърдението, че едва ли не няма сладкарско ателие, което да я приготви във вид много доближаващ се до този, ми се струва преувеличено. Все пак има доста добри ателиета и не е задължително да сваляме толкова нивото и да говорим за квартални шивачи, да не споменаваме, че има и много ентусиасти на любителско ниво с много опит, които биха могли да сътворят нещо също толкова добро.
Така че бъдещи булки, ориентирани или не, не се отказвайте от мечтаната торта, просто обмислете добре детайлите и преценете дали желаното от вас творение е по силите на ателието, което сте избрали.
Успех! give_rose
Активен
JustRain
Сватбар
***
Публикации: 187


« Отговор #178 -: юли 23, 2014, 13:38:38 »

JustRain много е хубава. Само ако може хартиените ленти да са в по-светъл цвят. Bravo


Благодаря ти!   smile
Мъничко по-светли сигурно ще бъдат. Това, което показах, е един вид "суров материал". Панделките на столовете ни ще бъдат в една идея по-светло кафяво и ще гледаме да догодим и лентите в този дух. 
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #179 -: юли 23, 2014, 17:36:27 »

JustRain, Мисля че нещо такова като цветове би отивало много на вашата есенна торта.

Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines