Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 23:21:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 187094 пъти)
 
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: април 26, 2013, 08:54:27 »

Честно да си кажа аз не мисля че са видяли плоден сак в тези седмици освен ако не си с доста ранна овулация. crazy.4-та седмица още не ти е закъсняло даже.
И аз така мисля! Мен ме диагностицираха в 7-8 седмица, въпреки че си бях правила кръвни тестове и знаех, че съм бременна. Говоря за ехографски преглед.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: април 26, 2013, 18:32:19 »

Аз като си бях в бг при моя гинеколог ми казваше че с апаратурата, която има е установявал бременност и е виждал плоден сак в 4-та седмица. Каза че доста въртенета и нагласяния са били нужни, но са го видели. Тъй че съм склонна да вярвам че са видели въпреки малкото седмици, ако имат добра техника.
Активен
MamaLili
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #272 -: април 26, 2013, 21:54:57 »

Честно да си кажа аз не мисля че са видяли плоден сак в тези седмици освен ако не си с доста ранна овулация. crazy.4-та седмица още не ти е закъсняло даже.

 Когато ходих  на лекар(в сряда) бях с 4-ри дни на закаснение на менструацията, прегледаме и каза, че съм в 4-та седмица. Каза, че  плодния сак се вижда много ясно, но има съвсем леко отлепване, заради което ми предписа лекарствата.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #273 -: май 03, 2013, 12:50:56 »

Момичета, минавам "попътно", за да се отпиша официално от темата. При нас случаят беше по-скоро за клуба на бебеизчакващите, защото взе, че от първия месец успях да забременея. Ние малко късно разбрахме, покрай суматохата в ежедневието ни, ама вече искам - не искам, трябва да повярвам.  pardon Бих казала, че ентусиазмът не е същият като първият път. Радостта от двете чертички бързо бе изместена то притеснението, постоянните кошмари и въпросите дали няма да се повтори всичко отново. Все пак тайничко имам надежда, че този път нещата ще са с хепи енд.
Пожелавам Ви по-малко стрес и много радостни вълнения! Стискам палци на всички желаещи да станат родители!  good
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: май 03, 2013, 18:22:44 »

Пожелавам ти от сърце лека и успешна бременост !
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: май 06, 2013, 23:45:45 »

Минавам да се презапиша пак в темичката.  Girl_hide
Оказа се че с нашия проблем решението не е донорска сперма, поне не и докато не направим всичко възможно мъжа ми да си е башата.
Не че имаме кой знае колко варианта де. Два са: единия да си пробваме докато не нацелим правилната комбинация и да се настроим психически , че може да преживеем още няколко аборта. Другата е Ин витро с прединплантационна диагностика(дано да изписах правилно думата)
И в двата случая шансовете са горе долу еднакви, само че втория е ааадски скъп, но ти спестява абортите.
Е ние решихме до другата година да си правим опити и ако нямаме резултат, тогава да тръгваме по клиники.

Надявам се следващия път комбинацията да е правилната  heart


Успех и стиснати палчета на всички  give_rose
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: май 07, 2013, 10:13:24 »

Бера според мен по добрия вариант е да избегнете абортите -те не са шега работа.Така че аз съм за опит Ин витро в БГ защото е доста по евтин вариант от чужбина.
Защо сте решили да чакате-заради финансовата част на опита ли.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: май 07, 2013, 13:07:08 »

Бера да не прозвучи грубо намесването ми,но нали знаеш,че абортите се отразяват много зле на шийката.Може да си докараш цервикална недостатъчност и една бъдеща сполучлива бременност да бъде проблем от към износване.Отделно психическата травма.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: май 07, 2013, 15:40:13 »

Здравейте и от мен ето ме след 50 дневен прием на л-тироксин.Така като гледам резултата ми се струва че не сме налучкали все още правилната доза.Първите 15 дни приемах по 50 гами, чувствах се ужасно, гадене, виене на свят, учестен пулс.Изследвах се от 4,2 беше паднал на 0,856.Намалиха ми дозата на 25 гами.След още 3 седмици прием отново същите симптоми-изследване 0,55.Останалите две седмици редувах 25 гами със четвъртинка и резултата  днес е TSH 3,32  shok .Та в събота имам записан час при ендото да видим каква комбинация ще мислим.Това е от мен.Спорен ден  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: май 07, 2013, 16:06:04 »

Много на често си изследваш хормона, много на често.Казах ти хапчетата действат с натрупване.Което значи че за 45 дни  реално се показват ситуацията в организма ти.През две седмици като изследваш не си помагаш а си шашкаш организма с честа смяна на дози, което влияе много зле на самата щитовидна, а от там и на цялото ти тяло.
Активен
joyjoy
Новак
*
Публикации: 18


« Отговор #280 -: май 07, 2013, 16:20:57 »

Момичета, някоя от Вас може ли да ми разтъклува резултат от кръвен тест за токсоплазмоза:
Име на теста (изследването)
Токсоплазма IgM 0.10 Index    Референтни граници <0.90-Отр.;0.90- 1.10 Гранична ст-т;>1.10-Пол.

Токсоплазма Ig G  <5.00   IU/mL                  < 6.5 - Отр.;6.5-8.0 -Гранична; >8.0-Пол.
Много благодаря на тези от вас, които ще откликнат. Горе-долу имам някаква идея, но ако някоя знае с точност -кое е преди и кое сега...
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #281 -: май 07, 2013, 16:26:40 »

Знам, че може да не е най -правилното решение и разбирам рисковете.
Фийбче, не ми звучиш груба мила, а реалистична.
Въпроса е в това, че един опит може да иде до 10хил. лв. и не е гаранция че ще се стигне до трансфер. За втори опит сумата е същата. Дори и от първия опит да стане, нещата не стават за един месец а се протакват. Което ще означава че трябва да сме си в бг, да напусна работа, понеже няма кой да ти даде толкова отпуска, като не работиш пък няма кой да ти плаща и после в най добрия случай се връщаме бременни, без пари и без работа. Или в най лошия, без бебе, без пари и без работа. Погледнато от тази страна...нещата не са никак лесни. става адски сложна, и са прекалено много пари.

Затова решихме да действаме така. Говорих със специалисти, които ни насърчиха, а отделно с това се свързах с 3 момичета, които по същия начин са забременели. При едното на 5тия път е станало, при другото на 3тия а при третото от първия. Е...ние нямахме късмета от първия път да стане, но пък се надявам четвъртия да е правилната комбинация.
До сега всичко се случваше в много ранни седмици при мен и може би защото не съм си патила от кюртажи и олелии, та затова се хващам на това хоро. Не знам. Един Бог знае какво ни чака, но за в момента нямаме друг избор. Ще се молим всичко да е на добрата страна и дори и да не нацелим правилна комбинация всичко да се развие по лекия начин и така. Друго не ми идва на ума.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: май 07, 2013, 16:31:53 »

Веra, голяма прегръдка.
sabeva_07, дано уцелите дозата.  Good luck
Моите 45 дни приключват уикенда и тогава ще си изследвам TSH. Имам питане-за промяна на дози се изследва само TSH, нали ? А вече при бременост и fT4, нали така ?
Честно да си кажа, смятам че няма да има огромна разлика, но това са само мои теории ; ) В неделя ще видим какво ще покаже изследването. Иначе при мен нищо ново, следя БТ и правя тестове за О. Пъвото доста неуспешно, второто почти успешно и така. Вчера сама се смях на себе си, понеже в аптеката купувам хем тестове за О, хем контрацептиви  funnytooth
Успех на всички БЕБЕправещи този месец  Good luck

Joyjoy, според мен е отрицателен. Щом и двете са -, се води че не си била заразявана в миналото(IgG) и не си заразена към днешна дата(IgM).
« Последна редакция: май 07, 2013, 17:14:17 от Mrs.™ » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: май 07, 2013, 17:02:24 »

Mrs, само ТСХ се пуска да, но по каса ти се полага и другия, та пусни ги и двата, аз пускам двата винаги, понеже са по каса.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: май 07, 2013, 19:37:16 »

Аз пускам само ТСХ преди бременност ,а сега и двете.Аз с БТ не успях да се спогодя както и с тестовете за ову и просто не ги правех.Защо смяташ че няма да има промяна в ТСХ.
joyjoy отрицателна ти е токсоплазмозата.
Бера стиснати палци.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines