Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 23:53:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 23  (Прочетена 187159 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: май 07, 2013, 21:10:20 »

Не знам как съм го решила, но нали почнахме с ниска доза и едва ли още след първия месец ще е идеално TSH. Все пак беше над 6, ако е - няма да го върна, но ако не е - поне няма да съм много разочарована  tease
Като искам да уточня, че TSH сигурно ще е понижено, просто не смятам че толкова бързо ще стане 1,5-2  pleasantry
Mrs, само ТСХ се пуска да, но по каса ти се полага и другия, та пусни ги и двата, аз пускам двата винаги, понеже са по каса.
give_rose
Ако не успея да взема направление, ще пусна само TSH.
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #286 -: май 26, 2013, 17:53:16 »

Здравейте момичета, чета ви от много време и сега се реших да споделя с вас как варви нашето бебеправене. 8 месеца опити и цикъла ми взе да става нередовен и след преглед и една фоликулометрия остновихме ,че имам проблем с овулацията. Сега пия 16 дена след цикъл 2х1 дуфастон за регулиране на цикъла и 3ти ден от цикъла 2х1/2 клостилбегит за овулацията. За клостилбегита четох не много добри неща в интернет. Някоя имала ли е такива проблеми и пил?и ли сте клостилбегит?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: май 26, 2013, 18:02:27 »

Клостилбегит без цветна снимка за проходимост на тръбите не се изписва !!!!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: май 26, 2013, 18:08:53 »

macituu, пуснали ли са ти полови хормони?Разбрали ли са защо нямаш овулация, ако наистина няма, защото само едномесечна фоликуметрия не е меродавна.

Преди да се приемат каквито и да е хапчета, е хубаво да се знае какви са причините за евентуални проблеми.Клостилбегит не се пие ей така, макар че АГ-та, го изписват като бонбонки.За да се стигне до него, първо се пускат полови хормони, второ проследява се овулация в няколко поредни месеца, трето прави се спермограма, четвърто проверява се проходимостта на маточните тръби.ЧАК ТОГАВА, се пристъпва към какъвто и да е вид хормонална стимулация, каквото представлява пиенето на клостил!
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: май 26, 2013, 18:22:03 »

мацито,консултирайте се и с друг лекар, да имате поне 2 мнения,момичетата,които имат деца са те посъветвали,възползвай се от съвета на меги,и дано скоро да зарадваш семейството ти с хубава новина
Активен
macituu
Сватбар
***
Публикации: 219



« Отговор #290 -: май 26, 2013, 19:45:41 »

Тове ме притесняве, че не сам правила такива иследвания. Докторкта която ми ги изписа се води за най-добрата в града ни. Чудя се сега какво да правя, имам още 4 дена да пия дуфастон и после като ми дойде клостилбегита  angry
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: май 26, 2013, 20:41:42 »

В кой град си?Аз не бих пила клостила без изследванията които написах по-горе.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #292 -: май 27, 2013, 14:54:04 »

Малко отчет и от мен.  Дозата на л-тироксин от 50 беше височка за мен и по самоинициатива намалих на 37,5 /един ден 25, на другия 50/ blush С тази доза, както и с 25 се чувствам супер. Днес ендокриноложката ми каза, че стойността ми вече е 1,6 и хубаво съм си намалила дозирането. За мен това е супер. Тя каза, че не е по учебник 1, но е много добра стойност, затова чак след 4-5 месеца може да се опитаме да е свалим до 1. На вас как ви се струва 1,6 ?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: май 27, 2013, 15:15:07 »

Идеална е 1.6, стойността трябва да е до 2, не повече.Аз съм с 1.5 от една година и се чувствам много добре.Не знам дали ти писах и предния път, но и според мен 50 щеше да ти е висока, добре си направила като взимаш така по 50/25.

Изследвай се пак след още едни 45 дни за всеки случай, а после след 3 месеца, за да видиш как върви хормона.Понякога има леко покачване на ТСХ след 6 месеца прием на лекарства.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #294 -: май 27, 2013, 15:31:38 »

Маги, благодаря ! give_rose  Не, не ми беше писала, че мислиш, че 50 ще е висока. Аз съм и доста слаба и лекарката каза, че явно на 50 организма ми е реагирал "по-силно". FT3 и FT4 са добре.
Аз 37,5 приемам някъде от 6 седмици и след 4 седмици като съм в БГ пак ще пусна изследване. Иначе лекарката ми каза пак септември-октомври. Според мен, това е правилната доза за мен, супер се чувствам !
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: май 27, 2013, 15:48:23 »

Дам - да си кажа честно - и аз сама си стигнах до дозата...1 ми беше много, половинка ми беше малко. Сега (за сега) аз пия един ден 1, един ден 3/4.

Да ви кажа - бях при един доктор - Гайдурков...Сега ям само сурово...каза, че ако спазвам режимите (там както ми ги каже) имало шанс дори да не пия повече хапчета...не знам дали ще стане, но ако стане... Girl_hide girl_impossible Само че щяло да отнеме повече време...Сега на 19.06 съм и на ендокринолог и при Гайдурков, та ще пускам ТСХ...ще видим blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: май 27, 2013, 19:02:47 »

Стискам палци да овладеете бързо ТСХ и скоро да се похвалите с хубави новини.Аз преди бремеността го докарах до 1.7 ТСХ и го задържах,а сега го държа 1.5-1.2 с доза от 50 мг Еутирокс.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: май 28, 2013, 12:47:14 »

Аз миналата година опитах с хомеопатични, но явно не улучих момента и много се разочаровах от резултата. Повече не ми се пробваше с тях макар много хора да ме съветваха, че са едно добро решение за този проблем. Аз в момента съм на 100мг еутирокс и последно на 18.05 бях с 1,9 ТСХ.
Скайче, сподели повече за този режим. Стискам ти палци.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: май 28, 2013, 13:09:06 »

Ох - режима е...14-20 дни ядеш само сурови плодове, зеленчуци, ядки и фрешове...Няма сол, няма олио, няма нищо...

После има захранване - включват се варива и варени зеленчуци (как ще е точно не мога още да кажа) - още 10 дни и най- накрая се изготвя хранителна програма която включва всичко възможно, като идеята е 50% от храната, която изяждаш да е зелена/сурова...

Като стигна към края ще кажа как е точно. За сега съм свалила 5 кг за 6 дни, и нищо за следващите 4...т.е. 5 кг за 10 дни. Чувствам се много добре, изобщо не съм гладна, само дето от време на време ми се дояжда сладолед...и други непозволени екстри... pardon
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: май 28, 2013, 13:31:55 »

Sky, на какъв принцип суровата храна ще помогне да се възстанови щитовидната жлеза?При болест тя се разрушава и не може да функционира правилно, възстановяването и казват е невъзможно.Много ми е любопитно наистина, дали и как ще се възстанови.Аз съм вечния скептик, но ти ме заинтригува.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines