Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 15, 2024, 23:56:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: DJ за сватба част 2  (Прочетена 185766 пъти)
 
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: януари 23, 2014, 14:33:03 »

При нас Диджеят беше и водещ. На мен ми се стори странно и го попитах дали няма да му е сложно. Той отвърна, че се справя и с двете неща много добре. Никакъв проблем - идеално за нас, тъкмо ще спестим още един хонорар. Въпреки, че няколко пъти го попитах за асистент, той каза, че ще е сам, е на деня се появи с асистента си  pleasantry Осигурихме стол и вечеря и за него, но просто очаквах да бъда предупредена все пак smile
Мога да кажа, че Диджея се справи страхотно, той беше водещия и водещата фигура в пускането на музика. Асистента пускаше фон по време на ритуалите или когато хапваха. Искам да подчертая, че въпреки изненадата не ми бяха поискани още пари Wink
Аз нямам много опит в ходенето по сватби, но съм била и на такива с диджей и водеш и на такива само с диджей. Ако са професионалисти купона и шоуто си вървят.

Разбира се, че всеки край си има различни обичаи и традиции, както и странности. По-скоро не смятам, че България се дели на София и провинцията, защото в Западни Родопи и във Варна сватбите са различни, а и двете области попадат в названието "провинция". От тази гледна точка изказването леко ме подразни.
Ако под "провинция" се има в предвид сватба на село, то да има водещ, защото там е прието празника да е с оркестър и се заплаща отделно на всеки член от оркестъра. Общо взето аз съм на мнението на Пачоран, ако се смекчи изказването Wink
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #286 -: януари 23, 2014, 17:07:42 »

 Справка в българския тълковен речник показа, че всяко населено място извън столицата се нарича провинция. Но щом се обиждате от българското значение на думата провинция нека го заместим с друга дума, примерно нестоличен район, извънстоличен район или друго, дайте предложение. В думата провинция изобщо не влагам смисъла на живеещ на село или някаква обида. Просто има драстична разлика по отношение на традициите и ритуалите по отношение на ДЖ и оркестри в извънстоличните райони. Неща, които можем да видим в много извънстолични райони няма как да видим в самата столица.Или в другите по-големи градове на страната.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: януари 23, 2014, 18:13:53 »

Pachoran аз бих казала че по правилно е да се делят на малки и големи населени места а не провинция и столица.И тук има много неща които във София са невъзможни да видиш като изнесен ритуал с морска гледка и на морето.Така че нека не залитаме.Не мисля че услугите в София са на по добро ниво от Пловдив Варна Бургас и другите големи градове.Не мога да разбера защо залиташ все на тази тема столица/провинция.Доста пъти ми прави впечатление че го правиш.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #288 -: януари 23, 2014, 19:32:35 »

По принцип отделен водещ не е задължителен за едно сватбено парти - независимо в какво населено място е.
 Единственото важно нещо е - този който е водещ (независимо Дж или отделен водещ) да има необходимите умения, а те не се свеждат до това - да може да държи микрофона пред устата си и да може да чете сценария. Необходими са качества като:
- Задължителна практика (защото това е сватба а не място където да се учи)
- Познания относно ритуалите
- Дикция
- Правоговор
- Находчивост
- Импровизация
- Артистичност
- Усет за поведение съобразен с аудиторията
- Работа в екип с фото, видео и персонала
и още доста качества.
 От страни погледнато - никак не е сложно, но на практика голяма част от водещите - били те Дж или само водещи не се справят качествено и това води до загуба на интерес при гостите и съответно обезценяване на ритуалите.
Още един много важен момент, от който зависи много правилното протичане на едно сватбено парти - водещият да не измества центъра на вниманието към себе си. - а водещите до голяма степен правят точно обратното !
« Последна редакция: януари 23, 2014, 20:14:32 от DjNick Mc » Активен
p3t3nc3t0
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #289 -: януари 23, 2014, 19:42:45 »

Здравейте smile Нова съм във форумчето:) Нашата сватба ще е май месец и търсим DJ .Спрели сме се на Dj Милко от Пловдив .Някой може ли да сподели впечатления от работата му ? smile
Активен
vileto_971
Ентусиаст
**
Публикации: 65



« Отговор #290 -: януари 23, 2014, 21:26:22 »

Хмммм...май прекрасната темичка е прераснала в нещо  Offtopic Offtopic Offtopic
Ако все още има хора, които влизат и пишат по темата за избор на ди джей бих искала да попитам за отзиви, от първа ръка, за ди джей Емил Андреев. Някой, който го е виждал в действие  girl_wink
Ние вече сме се спрели на него, просто искам да знам как се е справил преди.
Благодаря на всички, които ще споделят мнение
Активен
sparkle
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #291 -: януари 23, 2014, 21:34:58 »

Здравейте момичета,
Аз съм нова във форума и бързам да кажа, че аз няма да се женя(поне не скоро).  ;)Просто помагам с организацията на сватбата на сестра ми. Исках да ви попитам дали някой от вас има отзиви за DJ Красимир Манолов. На мен много ми се искаше Стоян Петров да наемем, но тази дата вече е заета. Пък и все пак това не е моята сватба-сестра  ми трябва да реши. ще се радвам ако споделите мнение за DJ Краси. smile

Объркала съм имената. Става въпрос за DJ Красимир Младенов. good
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #292 -: януари 23, 2014, 21:57:36 »

vileto_971 аз съм го виждал в действие, много пъти. Препоръчвам го с две ръце. Но не съм булка, ако желаеш в сайта има търсачка, пробвай и ще извадиш доста мнения на булки за него от различни теми smile
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #293 -: януари 23, 2014, 22:06:33 »

...................., за ди джей Емил Андреев.

Много добър избор!!! Ако е свободен побързайте !
Успех
« Последна редакция: януари 23, 2014, 22:23:41 от DjNick Mc » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: януари 24, 2014, 00:00:38 »

Емил Андреев, беше ДЖ на нашата сватба и беше страхотен! Направи страхотен купон! Той беше първият, с когото се срещнахме и аз исках вееднага да го наемем. Страхотен е! Няма да съжаляввате!
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: януари 24, 2014, 09:19:37 »

Аз за Емил Андреев също лоши неща не съм чула или прочела smile
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: януари 24, 2014, 09:22:33 »

И аз препоръчвам Емил Андреев с две ръце! Невероятен професионалист и няма да съжалявате!

..- Задължителна практика (защото това е сватба а не място където да се учи)...

Съгласна съм на 1000%! Защото на нашата сватба този, който се появи от нищото, когато нашият ди джей си тръгна тихомълком,  видимо се учеше на момента и определено му липсваха всички качества, изброени от теб.. Един ден може и да стане добър ди джей, но според мен се започва като асистент, както е в случая на Lillly. Първо се научи и когато си готов, тогава предлагай услугите си. Иначе всеки един от нас би ставал за ди джей - пускаш музика и това е...
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #297 -: януари 24, 2014, 11:04:15 »

ani_ogbg ,
За съжаление е пълно с такива, които започват да се учат директно на вашите сватби. Още по-лошото е, че на някои не им се отдава и са "замръзнали" на едно стартово ниво, от което нямат и грам развитие и напредък с времето. Има ги и тук във форума - това са "професионалистите", които не се представят със името си и няма никаква информация за тях, за да не ги разпознаят потърпевшите младоженци, когато се правят на големи капацитети и дават "професионални съвети" към Вас.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #298 -: януари 24, 2014, 11:24:33 »

 Интересен факт е, че голяма част от професионалистите не присъстват в интернет пространството, особено по-старото и по-младото поколение.В сватбените форуми няма да срещнете ДЖ Христо Станков, Емил Костурков, Филипов ...Те нямат навярно и сайтове за дейността, която упражняват, но ежеседмично водят сватбени тържества от над 20-30-40 г. Има и примери за добри ДЖ от по-младото поколение също неприсъстващи тук. Интернет не е гаранция за избора на добър професионалист доста често.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: януари 24, 2014, 11:42:21 »

Pachoran, съгласна съм с теб!
Малко  Offtopic
По мои наблюдения и голяма част от истинските професионалисти (не само ди джеи) НЕ присъстват във форума, защото те работят и не приемат функцията на махленски клюкарки. Извинявам се на няколкото истински професионалисти, които присъстват във форума, не е към тях, но не се извинявам на останалата голяма част "професионалисти", били те известни или не.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines