Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 07:01:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 7  (Прочетена 200611 пъти)
 
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #150 -: ноември 21, 2012, 21:17:14 »

Изворна/минерална вода не се преварява, концентрираш съставките й.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: ноември 21, 2012, 21:18:20 »

Момичета, вие сигурно ли сте че бебешките препарати са с нещо по-различни от 'нормалните'? Аз много се бях шашнала защото моя приятелка с бебо на 4 месеца щеше да ми идва на гости и я питах какъв бебешки прах да взема за пране (те са в Германия) и тя ме изгледа като луда и каза, че там такива неща не ползват и тя си пере бебешките дрехи с Персил за цветно пране в пералнята с всичко останало. Е отделя само докторските си престилки, но то това е понеже в болницата е в контакт с какво ли не.
Чудя се дали бебешките препарати не са само маркетинг  pardon
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #152 -: ноември 22, 2012, 08:55:46 »

Момичета, вие сигурно ли сте че бебешките препарати са с нещо по-различни от 'нормалните'? Аз много се бях шашнала защото моя приятелка с бебо на 4 месеца щеше да ми идва на гости и я питах какъв бебешки прах да взема за пране (те са в Германия) и тя ме изгледа като луда и каза, че там такива неща не ползват и тя си пере бебешките дрехи с Персил за цветно пране в пералнята с всичко останало. Е отделя само докторските си престилки, но то това е понеже в болницата е в контакт с какво ли не.
Чудя се дали бебешките препарати не са само маркетинг  pardon
Да може и да е само маркетинг.Но нали се сещаш, че тук в България не се знае колко "нормалните" прахове са нормални.Бог ги знае как ги разреждат и какво слагат вътре и в бебешките.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #153 -: ноември 22, 2012, 09:08:01 »

госпожица, много си права! За съжаление и да напишат бебешки повечето прахове са си бъкани с боклуци, които вредят на здравето ни. Вкъщи пера с един и същи прах цялото пране. Факт е, че ако се пере с един прах за бебо и с друг другите дрехи и вторият ще попадне по бебешките, защото остава в пералнята. В повечето случаи нищо лошо не се случва когато се пере с стандартен прах за пране, но с времето той си нанася вредите.
Активен
bubi_baby
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 474



« Отговор #154 -: ноември 22, 2012, 10:22:44 »

Истината е че дали с бебешки или с обикновен все е тая, пак си е химия.
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #155 -: ноември 22, 2012, 11:05:43 »

*mwpo, съгласна съм, че минералната вода не се преварява по цитираната от теб причина, но специално за Девинската изворна го правя, защото знам, че това е така да се каже чешмяната вода на града. Не съм се съсредоточавала детайлно в съставките на българските минерални води, защото пия само Хисарска, но мисля, че тя е твърде тежка за съвсем малко дете, затова ви моля да ми препоръчате друга вода освен Девин розов етикет, която става за бебета без преваряване.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: ноември 22, 2012, 11:23:52 »

Абсолютно съм съгласна за "бебешките" прахове. И според мен няма такова нещо. От самото начало съм си заплюла определен прах за пране и си пера с него и не го сменям, защото не създава проблеми.

Водата се отказах да я преварявам доста бързо също. Изобщо няма смисъл според мен, стига да не е чешмяна разбира се. В началото купувах една бебешка вода на Хип, обаче си е скъпичка.

Ние имахме и проходилка и уолкър, обаче не сме ползвали и двете. Оставих детето да си пълзи по пода и да се изправя където си иска и въобще да се развива както си иска. Уолкъра го купих, защото буташе и вървеше след прахосмукачката. Всъщност ползваше нея за целта. Обаче той му дойде прекалено лек и бързоподвижен и не можеше да изпълнява същата функция.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: ноември 22, 2012, 14:29:30 »

Светли кога се отказа да преваряваш, че този въпрос доста ме вълнува и като спря да преваряваш каква водичка даваше?
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: ноември 22, 2012, 15:50:09 »

Аз варих чай от копър доста дълго и по този начин се преваряваше водата. Обаче до към петия месец май бях приключила. То реално тогава започна и захранването и малко ми се видя безсмислено прекаленото варене. Гладих му всички дрехи до шест месеца. След това вече нямах това време.
В началото колкото можеше купувахме на Хип водата. Той така или иначе вода не пиеше особено и с една бутилка изкарвахме доста дълго. Не знам защо реших, че на нея повечко мога да вярвам от на Девин.
« Последна редакция: ноември 22, 2012, 15:52:23 от svetli » Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #159 -: ноември 22, 2012, 20:29:43 »

На Хип водата е доста скъпа,има една розова Савина, ниска минерализация,подходяща за бебета,озонирана. Има и друга http://bebelan.befiteurope.net/bg/page/%D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5/10/ . Аз вече ползвам кана за филтриране,като сменям патрона всеки месец.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: ноември 26, 2012, 13:24:20 »

Тези води, нямат ли срок на годност след отварянето?
Аз имам друг проблем. Малката е само на кърма, без никакви други течности, акаше по веднъж на ден, като понякога пропускаше ден. От около седмица ака по 3-4 пъти на ден, акото е жълто, мирише се нормално, но е толкова течно че попива цялото в памперса. А предишните аките оставаха на повърхността.  Това разтройство ли е?
Няма температура(36,8), жизнена е , само от време на време много мърмори, занимава се с нещо 2 мин  и пак ръмжи. Досега спа спокойно, предната вечер се разбуди с плач,намазах и венците с гел и се унесе. А снощи през час -два мрънка. И денем спеше непробудно по 3 часа, от 5 дни почти не мигва.
« Последна редакция: ноември 26, 2012, 13:27:39 от angel4e » Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: ноември 26, 2012, 13:47:49 »

Според мен 3-4 пъти на ден не е разстройство. Може да има нещо общо с никнене на зъби. При нас не се е случвало, но на моя приятелка детето винаги с разстройство изкарваше зъб.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #162 -: ноември 26, 2012, 14:35:15 »

Влади също се е разхлабвал при изкарването на зъбчетата. Мисля, че ако не е много често не е разтройство, но все пак не знам какво е при вас.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: ноември 26, 2012, 16:00:48 »

Ангелче, за всеки случай може да държиш в течение педи, та да не е изнеданана, ако се наложи да помага. За редкостта - мисля, че се случва. Все пак гледай да суче често, та да не се обезводнява и следи за такива признаци.
Относно честотата на изхождане - Ели пък докато беше на кърма си акаше повече от веднъж, всеки ден. По 2-3-4 пъти, зависи. Така че пътите да не те притесняват. Следи само за признаци на обезводняване, и ако продължава да е все така течно, говори с лекаря good Поне аз така бих постъпила.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: ноември 26, 2012, 19:08:07 »

Ангелче,

И аз съм чувала, че при зъбоникнене може детенце да получи лека диария. Както и пиша става по-киселинен и отдолу може да се зачерви/обрине.

От друга страна, Вие предния месец качихте страшно много - 900 грама. Нали се сещаш, че тя като яде повече - това ядене трябва да излезе от някъде  yahoo
Леа акаше по 10-12 пъти на ден! до 3-4 месец, когато мина на 5-6 и ги регулира след това на 1-2 на ден.
Но тя цокаше мляко на корем по цяла нощ, а през деня баба й я натискаше с определено количество кърма (аз бях на работа).
Когато попитах педиатъра дали е нормално толкова много да ака и той ми отогови - като яде повече, ще ака повече  blush
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines