Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:38:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Всичко за бебето и детето" 7  (Прочетена 190293 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« -: август 10, 2012, 09:36:19 »

"Всичко за бебето и детето" 6
« Последна редакция: август 10, 2012, 09:37:59 от fiibi_bg » Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: август 13, 2012, 09:30:31 »

Момичета, искам да ви попитам, защото съм притеснена,а незнам това дали е нормално и дали действително са колики това. От 2-3 дни малчо се гъне като гъсеничка в периода 13-15ч и нощно време, но това е съчетано с доста ясен звук от черевцата му. Къркорене, газове и други звуци. Отделно аз го дохранвам,давам първо на гърда, после и АМ- като се стремя да намалява все повече, но ходенето му от 2-3 дни по голяма нужда е толкова болезнено,че докато не се изака - е страшен рев, болки, гърчене. Знам че АМ запича, но при нас не се наблюдава този ефект- ака си според мен нормално" на кашичка" цвят охра, но ми направи впечатление, че в тези 2-3 дни- изхожданията му намаляха на 3 за денонощие, но за сметка на това за много обилни. За коликите му давам биогая и чай от копър, като утре съм на консултация и ще предприема и др лекарство. Докторката каза че мога да давам и Ентерокинд,но не съм го взела защото четох,че при повечето не са помогнали.От Австрия ми донесоха Lefaxin( Lefax), но моята докторка казва ,че това е тежката артилерия срещу коликите и много запичало.
Споделете при вас как е?
Активен
La_Fleur
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 286



« Отговор #2 -: август 13, 2012, 12:22:43 »

Малкият имаше доста силни колики и симптоматиката им беше сходна с това, което описваш. "Биогайа" вместо да помогне - усложни ситуацията и я спрях, след като и педиатърът така ме посъветва. Такива звучи се чуваха от стомахчето му, че сякаш вътре имаше извънземно. Като я спрях, коликите продължиха, но поне това страшно бълбукане понамаля.  Чаят от копър също не помагаше (макар че той си го обожава и до сега), но на бебе като цяло нищо не му влияеше ("Инфакол", включително този от Англия, "Еспумизан", "Саб симплекс", прахчета "Мезим форте", мехлемче за стомахче "Бейбинос", бял шум и т.н.). Както и бях чувала/чела - всичко отмина от само себе си след втория месец. Това е моят опит, ти сама трябва да си прецениш какъв ефект имат тези капки на бебчето ти, но пък можеш да пробваш и "Ентерокинд", току-виж облекчили.
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: август 13, 2012, 12:54:52 »

Ели, аз съм с Ентерокинд, те са хомеопатични. Но освен тях давам и Инфакол. Намаляха коликите, но не мога да кажа от кое точно. Пробвах да давам и този чай от копър, но малката го ненавижда и веднага го повръща, след това ако усети, че пак него давам и стиска устни, много е смешна smile затова и спрях да я мъча. При нас интересното е, че коликите са основно по обяд, през нощта нямаме, което е добре smile
Най-добре се консултирай с педиатъра, за да ти каже кои капки да ползваш и съответно ако не ти помогнат, пробвай с други!
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: август 13, 2012, 13:29:55 »

Елиминик, както виждаш - колкото бебета - толкова и решения за коликите.

Хомеопатичните лекарства действат с натрупване и затова не се очакват чудеса първите 1-2 седмици.
На нас Ентерокинд пък ни действаше, но в комбинация с Колийф и Био Гайа.

Странно ми е когато лекар каже, че еди кое си действа еди как си, при положение, че при всяко дете е различно. Такива изводи би трябвало да се правят, ако е масово явление, а не съм чувала от много мами Био гайата да усложнява нещата. То си е толкова индивидуално.
Например, при нас пък газовете се увеличиха от Еспумизан. Така че...

Продължителността на коликите също е различна. Нашите бяха до към 5-ти месец, с пауза от около половин-един месец по някое време. Изявяваха се най-вече надвечер, и единични случаи около 11ч преди обяд. Нощем също не сме имали проблеми.
Ели си акаше нормално често. Това нямаше връзка с коликите й.

Успех с налучкването на вашето лекарство!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: август 13, 2012, 13:52:22 »

 Offtopic
Хомеопатичните лекарства действат с натрупване и затова не се очакват чудеса първите 1-2 седмици.
Дани,защо мислиш,че хомеопатичните средства действат с натрупване?Чела ли си го някъде,или хомеопат ти го е казвал?
Аз няколко пъти съм лекувала Дара с хомеопатия и лечението приключва в рамките на 3-5 дни....
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: август 13, 2012, 14:08:39 »

Диде, по-скоро е прочетено/ казано. Нямаме класически, добър хомеопат ние тук. Само Боароновски.

Сега ме караш да се замисля, но пък хубавото е че при вас дават резултат отрано.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: август 13, 2012, 17:03:20 »

Хомеопатията не действа с натрупване.
Някои хомеопатични лекарства се дават еднократно.
Аз съм лекувала повръщане с хомеопатия и след 2 приема (в рамките на 2 часа ) , нямаше нищо вече smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: август 13, 2012, 19:36:04 »

Хомеопатията не действа с натрупване.
Някои хомеопатични лекарства се дават еднократно.
Аз съм лекувала повръщане с хомеопатия и след 2 приема (в рамките на 2 часа ) , нямаше нищо вече smile
good
Май се бъркат хомеопатичните лекарства с билковите,които трябва да се натрупат.
Племенницата ми свали висока температура с хомеопатия като приема хапченцата в рамките на 2 часа.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: август 13, 2012, 19:44:00 »

Простете невежеството ми, но хомеопатичните не са ли също разни треви, билки и подобни? Наистина не съм запозната в подробности, та затова и питам.
Не споря за натрупването good
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 13, 2012, 21:51:23 »

Аз от скоро се интересувам и чета повече за хомеопатията,но не съм достатъчно информирана.
Според произхода си се делят на растителни,животински и минерални.
Основен принцип е,че подобни се лекуват с подобни-при повръщане се дава такова лекарство,което би предизвикало повръщане у здрав човек,но в много малко количество;при ужилване се дава Апис,който е извлек от пчела...

Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 13, 2012, 22:11:50 »

Момичета да ви попитам: от няколко дена малката се плюнчи, не съм я виждала досега така да прави и също да си лапа ръчичките по-често от обикновено. Определено не е от глад, а се чудя от какво може да е.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: август 14, 2012, 12:35:57 »

Принцеска,възможно е да е започнал процеса на зъбоникнене-според моята педиатърка венеца се подготвя 3 месеца преди да пробие зъбче.Богатото слюноотделяне е характерно за този период,а малката още не знае как да преглътне слюнката и за това я избутва навън с езиче.
Може би си лапа ръчичките,защото са вкусни и интересни-нормално е детенцето расте и се развива,опознва тялото си и света около нея.
Възможно е да се появят леки обриви около устата,заради влагата.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 14, 2012, 14:21:52 »

Май ми е време тихичко да се похваля, че отучването от памперсите приключва успешно! yahoo
Равносметката е че за месец и 10 дни Ели вече сама казва кога й се ходи, успява да стиска минутка-две, докато свалим бързо бельото или намерим подходящото място като сме навън.
Вече зачестяват дните, когато няма нито едно напишкване в гащичките. Вчера беше такъв ден. Много съм горда в края!
В останалите дни напишкванията са максимум 1-2, винаги когато се е улисала в игра и аз не съм се сетила да й напомня. Например, днес докато се беше хипнотизирала от люлеещите се люлки на площадката, се изпусна. А на отиване и на връщане сама ми казваше, спирахме, свалях я от количката и после продължавахме.
Радвам се, че не гледам часовете, а основно разчитам на нейните усещания. Аз поемам инициативата да я подканя или сложа на гърнето само преди сън, или когато сме навън.

Минахме и през регресия - около седмица (преди около 2 седмици) просто почна пак да пиша без да казва. Но отмина от само себе си.

Очаквах акането да е по-голям проблем, защото беше хаотично като часове, но точно обратното. Не помня от кога не е акала в гащичките. Според мен просто й е гадно, това е.

Та, това е от нас. Остана нощния памперс, но той винаги е толкова подгизнал, че не се и надявам на махане преди края на зимата. Той ми е бял кахър, така или иначе. Тя пие доста вода нощем и това е причината.
« Последна редакция: август 14, 2012, 14:25:05 от sunray » Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: август 14, 2012, 15:31:08 »

Браво Дани-на теб и на Ели!
Аз от неделя свалям памперса на Дари.Най-общо взето съм обнадеждена от резултата-очаквах да е много по-зле.
Не си поставям високи цели за да не се терзая после.

Мерси,че сподели.Даваш ми база за сравнение(не за да твърдя,че едното дете е по-добро от другото,а за да знам какво мога да очаквам  good) и доза оптимизъм.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines