Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:52:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 15  (Прочетена 225228 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: март 11, 2016, 10:48:34 »

Да уточня само за протокола, че има разлика между селари и целина.
За тези, които не обичат целината като вкус, е без значение.

Но за всички, които харесват целината и смятат да приготвят тази супа или кое да е друго ястие, селари е растение подобно на целината, но се ползват само стеблата. Те, за разлика от стеблата на целината/където пък се използват листата/, са сочни, с много по-интензивен вкус и аромат, крехки са, без твърди нишки.

Определено като съставка в едно ястие има разлика дали използваш селари или целина.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #316 -: март 11, 2016, 11:01:40 »

O, моят мъж е добро прасе, така че може да проявя творчество  blum

Мари, благодаря за уточнението smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #317 -: март 11, 2016, 11:02:24 »

Да, точно така е, има разлика. Има разлика и между вкуса на целина глави и стебла и нашия кервиз. Макар да са от едно семейство, вкусът и плътността им са различни.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #318 -: март 11, 2016, 13:52:12 »

Фери, аз слагам сметана, за да пречупи малко вкуса, иначе ми е силничка доматената супа. smile Но тази рецепта, особено с добавянето на киноа или просо звучи идеално!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #319 -: март 11, 2016, 13:59:27 »

Благодаря на всички, ще се вихря утре/неделя и ще споделя резултат Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #320 -: март 15, 2016, 11:34:15 »

НЕ знам Фери дали я направи, ама аз я направих Wink с Киноа стана прекрасна. smile Мерси на Свекърва. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #321 -: март 15, 2016, 11:41:28 »

Направих яяяяяяяяя ама ме мързи да я снимам и затова още си мълча  pardon Сложих и малко готварска сметана + картоф по съвет на Свеки и стана супер  heart Довечера това ни е менюто, че за снощи имахме друго, пък в неделя бяхме на гости  Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #322 -: март 15, 2016, 12:14:35 »

Аз я направих в събота, заедно с един кафяв ориз с маслини, всичко беше много вкусно. В неделя се изложих де, направих една прекалено зеленчукова манджа, на която на малката й се гадеше от нея.  tease

И аз не съм правила снимки, че то супа, какво да й снимаш толкова. Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #323 -: март 15, 2016, 12:48:05 »

Защото ми е сефте за доматена супа, а много обичам и мисля да си я снимам  blum
Аз в неделя сготвих всичко, пълних и едни тиквички ама не съм очарована, така че и при мен едното за сметка на другото  Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: март 15, 2016, 14:32:52 »

Заинтригувахте ме с тази доматена сума.  smile В крайна сметка по рецептата на Свекърва ли я направихте?

Майка ми онзи ден беше направила крем сума от броколи, картофи, морков, сметана. Много добре се беше получила. По принцип не обичам броколи, но знам, че са полезни и гледам сега да хапвам.  smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #325 -: март 15, 2016, 15:12:07 »

На свеки рецептата, обаче без селери, другото го направих както тя е казала и с картофа, без сметана и с доста киноа. Смених и босилека с чубрица, че ми харесва повече. Бутнах и малко червена чушка за сладост. Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #326 -: март 15, 2016, 15:48:59 »

Хаха всеки си я модифицира според вкуса явно smile Да, и моята беше без селари + сметана и един картоф за плътност, сложих 2 консерви белени домати, че други нямах Wink

Следващата ми супа ще е морковена, че също много  обичам  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #327 -: март 15, 2016, 16:00:09 »

хихи, на мен това ми е основата и за супа топчета  funnytooth
Основната рецепта я правя само когато малкият син е тук, той иска постоянен вкус и спазени пропорции. Иначе ориентировъчно и каквото имам в момента. Чубрица не съм слагала, но вместо босилек съм ползвала розмарин, магданоз и един път погрешка гьозум. Все става да ви кажа Wink
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #328 -: март 15, 2016, 17:29:42 »

Свекс, и другия път кажи консуматор, че предния път 1 час се чудих какъв е тоя потребител.  Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: октомври 17, 2017, 13:24:48 »

Импровизираната ми мексиканска вечеря smile

Питката я закупих готова от мързел  pardon Затоплих я във фурната преди да ги хапнем.
Първо запържих с половин глава (големичка) лук с червеният боб, след това тези двете неща ги пасирах, за да ги нанасям върху питката за основа.

След това останалата глава от лука, заедно с изцяло телешка кайма ги запържих. Прибавих зелена сладка и зелена люта чушка, нарязани на ситно към тази смес и сложих черен пипер и сол. Когато ги бях запържила, така че хем каймата да е златиста, хем чушката да не е много мека, добавих няколко лъжици доматено пюре. Когато полепна хубаво по каймата го свалих от котлона.

След това върху затоплената питка намазах от пюрирания боб; отгоре сложих айсберг миск с някакви други зелении, че си ги имах.. след това резенчета пресен домат; отгоре каймата и след това малко царевица. Това беше..

Искаше ми се да направя и гуакамоле, но пък не намерих и авокадо.. Сигурно и по-добре понеже с едно такова чудо ПРЕЯДОХ.. Илиян изяде две де.. smile

Не претендирам хич за автентичност, затова и не го наричам Тако, защото просто е моя измислица от неща, които ми се струват вкусни и подходящи за смесване.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines