Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 19:23:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 241164 пъти)
 
kareliaa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #375 -: февруари 25, 2014, 22:02:20 »

В сайта пише 5 работни дни аз им се обаждах обаче на момичето не и се говореше особено каза ми, че щом съм получила емейл За потвърждение значи са я получили щели да се обадят преди да ги иЗпратят. Като ги получа ще пиша за подробности
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #376 -: февруари 27, 2014, 09:54:55 »

Здравейте,

Извинявам се за въпроса, но тъй като получавам различни мнения по темата (дори предизвиках спор на работа  blush ) затова реших да събера малко мнения и от тук. Става въпрос за роклите на шаферките (големи жени, а не дечица) - ние (младоженците) ли трябва да им ги купим или те си ги плащат.

Мненията за това, че ние ги плащаме са, че общо взето ние ги караме и не може да накараш някой да си купи рокля.

Отговора на това беше, че ти не ги караш насила, ако искат да са ти шаферки, значи са ти близки + че роклите си остават за тях, ти няма да си ги прибереш - т.е. те трябва да си ги платят.

Има и междинно мнение - да си разделите парите.

Та, как се прави според вас?  huhhuh.gif
Активен
Aila
Ентусиаст
**
Публикации: 104


IBCLC


« Отговор #377 -: февруари 27, 2014, 12:56:06 »

  Доколкото знам няма твърдо правило за това.
  При нас аз ще ги платя, като те си ги избраха, единствено бях поставила условие да е в определени ценови рамки  и все пак и аз да съм ок с роклята, която са избрали.
  За мен не е проблем да ги платя, докато приятелките които съм избрала този разход би ги затруднил отчасти.
  Шаферките при мен големите са само две, така че и разхода не е голям.
  Ако бяха повече или щеше да ме затруднява финансово този разход, най-вероятно щеше да остане те да си ги осигурят. Тогава най-вероятно нямаше да са с еднакви рокли и може би щяха да ползват подходящи за случая налични такива.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: февруари 27, 2014, 13:09:20 »

Ако държиш да са в определени рокли и то еднакви, е редно ти да им ги поемеш, защото това е твое желание. Ако си поставила просто цветово правило може те да си ги заплатят, защото всяка ще си е избрала нещо, в което и е комфортно и ще си го носи и след това. Зависи какви финанси си определила, може частично да им поемеш - определяш сума и им я даваш, а останалото поемат те. Всичко е избор и договорка - говори с момичетата.
Активен
kareliaa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #379 -: февруари 27, 2014, 22:18:51 »

Според мен, който както си го чувства.
Мен не спираха да ме убеждават как те сами трябва да си ги платят, но при положение, че искам да са в еднакви модели в един и същ цвят сметнах за редно аз да ги платя, понеже така го чувствам. Все пак имах в предвид, че тези рокли могат и повече никога да не ги облекат, така че не мога да ги карам да си купуват нещо, което ще облекат веднъж.
Активен
ani_ogbg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: февруари 28, 2014, 08:02:26 »

В нашия случай ние не плащахме роклите на девойките. Всъщност, най-добрата ми приятелка беше моята шаферка, другите бяха роднини. Аз бях казала, че искам на тях да им е удобно, да се чувстват комфортно и не искам конкретни цветове. Въпреки това се очерта зеленото като един от цветовете на сватбата, така че големите се съобразиха и имаха нещо зелено или изцяло зелено, по-малките шаферки бяха кремави, а най-малките бели. Нито за големите, нито за малките нищо не сме плащали.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #381 -: февруари 28, 2014, 11:30:09 »

Мненията за това, че ние ги плащаме са, че общо взето ние ги караме и не може да накараш някой да си купи рокля.

Отговора на това беше, че ти не ги караш насила, ако искат да са ти шаферки, значи са ти близки + че роклите си остават за тях, ти няма да си ги прибереш - т.е. те трябва да си ги платят.

Има и междинно мнение - да си разделите парите.

Та, как се прави според вас?  huhhuh.gif

Малко тъпо звучи, че щом оставали за тях, те си ги плащат, особено ако ти избираш цвета и модела. Ако те си ги избират, вече е нормално да си плащат. Аз на моите им предложих да им платя, но ми отказаха категорично, дори едната рокля я купих аз и после момичето просто ми набута парите, така че си зависи от ситуацията. Но при мен едната шаферка избра модела и не беше честно другата да плаща, на кумата заедно избрахме роклята, също исках да й я платя, пак отказа. И това е вариант - говорете и виж те какво мислят, спрямо разбираниата им и финансовите им възможности ще измислите нещо.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #382 -: март 01, 2014, 01:02:14 »

Ако роклите са един модел и ги шиете  (а може и да не са един), можеш да купиш плата, а пък те сами да си изберат шивач и да си платят само труда.
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #383 -: март 04, 2014, 02:48:01 »

Да споделя и аз моя опит като шаферка първо - била съм два пъти, като и двата пъти булките се консултираха с нас и не са искали да ни обличат в нещо, което не харесва на никой друг. В единия случай булката купи платовете, като преди това само ми обясни идеята и цветовете по телефона и аз и казах ок. Тя самата прецени, че сме две високи момичета и две по-ниски, и предложи да сме с еднакъв модел и цвят на роклите, но с различна дължина - две къси и две дълги. Роклите ги ши майка й, която шие перфектно.

Втория път булката нищо не ми е купувала, аз си платих всичко, но не е имала никакво изискване към модела. На общо събрание решихме да сме в червено, защото и по нейната рокля имаше червен кант отдолу и то си беше ясно. Всички шаферки толкова се радвахме, че с голям кеф отидохме заедно и си купихме еднакъв плат - бяхме пак четири. И после всяка си уши при различна шивачка роклята. Булката беше виждала само плата и не знаеше с какъв модел ще е всяка от нас. И на сватбата се събираме и какво да видим - и четирите сме с един и същи модел - силует, деколте, дължина, всичко, само дебелината на презрамките ни беше различна.

И двата пъти съм го приемала като голяма чест и признание, че булката ме смята за толкова близка приятелка, и нямам проблем да си купя или ушия рокля, каквато тя иска, и без това за сватба човек си взима нещо ново обикновено. А да се съобразиш със желанието на булката си е подарък и жест към нея. Изобщо и двата пъти мина без никакви драми и претенции от която и да е страна. Пожелавам на всички така да стане и емоциите да са само хубави! Но това може стане само ако шаферките са наистина много близки приятелки на булката, защото се предполага, че и вкусовете им си приличат, разбират се и са на едно мнение по повечето въпроси. Това с втората братовчедка на младоженеца например не виждам как може да се получи или с някоя, която не ти е толкова близка приятелка.
Активен
kareliaa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #384 -: март 04, 2014, 15:48:34 »

Да ви споделя малко инфо за доставката от Мегз.
Роклите за моите шаферки ги поръчах в неделя и бяха при мен в четвъртък, като се има в предвид че ги доставят от гр. Раковски. Тоест за 4 работни дни, а поръчката я направих през официалния им сайт не през фейсбука страницата, понеже имат и тази опция.
Като модел са същите показни в сайта без разлика, но при мен се получи огромна разлика в цвета - на снимката в сайта бяха тъмно червени, а пристигнаха алено червени. Слава богу при мен това не е особен проблем тъй като сватбата е в бордо и ще е хубаво да има и друг нюанс на червеното, но все пак го имайте в предвид. Другото с което ме изненадаха е че размерите са им комбинирани например xs, sm, ml, доколкото ми обясниха по телефона нямат само s,m,l. Съветвам ви да питате преди да поръчате, да се надяваме че тази номерация се отнася само до моя модел рокля или просто продавачката нещо не е разбрала въпроса ми smile
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #385 -: март 04, 2014, 16:04:18 »

Това е проблемът, че като се поръчва през интернет цветовете не винаги отговарят, каквото и да поръчваш...
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #386 -: март 04, 2014, 16:30:02 »

Да ви споделя малко инфо за доставката от Мегз.
Роклите за моите шаферки ги поръчах в неделя и бяха при мен в четвъртък, като се има в предвид че ги доставят от гр. Раковски. Тоест за 4 работни дни, а поръчката я направих през официалния им сайт не през фейсбука страницата, понеже имат и тази опция.
Като модел са същите показни в сайта без разлика, но при мен се получи огромна разлика в цвета - на снимката в сайта бяха тъмно червени, а пристигнаха алено червени. Слава богу при мен това не е особен проблем тъй като сватбата е в бордо и ще е хубаво да има и друг нюанс на червеното, но все пак го имайте в предвид. Другото с което ме изненадаха е че размерите са им комбинирани например xs, sm, ml, доколкото ми обясниха по телефона нямат само s,m,l. Съветвам ви да питате преди да поръчате, да се надяваме че тази номерация се отнася само до моя модел рокля или просто продавачката нещо не е разбрала въпроса ми smile

До колкото видях те имат опция за връщане или замяна ако не си доволен.

Връщане на артикула

Ако не сте удовлетворени от някой от продуктите ни, ще се радваме да ви асистираме с връщането или замяната му. Моля, свържете се с нас и ние ще се радваме да организираме замяна или връщане за вас:
Ние сме тук, за да ви бъдем полезни!
Свържете се с нас :
00359895771446 - справка,
00359888619080,  00359897771334 - връщане и замяна,
00359899199514 - бизнес клиенти, "Произвеждайте с нас", "Станете наш дистрибутор"
« Последна редакция: март 04, 2014, 16:38:54 от Shaiya » Активен
kareliaa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #387 -: март 04, 2014, 17:18:16 »

Да имат я тази опция бях проучила предварително и ще се възползвам само за замяна на размер на една от роклите тъй като е един размер по-малка.
Но както вече споменах цвета ме устройва и си ми харесва, споменах за разликата в цветовете, за да го имат в предвид и други булки,които са се насочили към този сайт.
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #388 -: март 04, 2014, 17:51:12 »

Щом те устройва и не смяташ да връщаш или сменяш, супер! Но и аз да кажа за другите - като се пазарува през интернет имаш право да върнеш стоката и без да е дефектна в определен срок. Просто са задължени интернет търговците да имат опция връщане, точно защото си виждал нещото само на картинка и като дойде може да се окаже съвсем различно. Другото е винаги преглеждайте стоката още пред куриера, който я доставя, защото можете изобщо да не я приемете и заплатите.
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #389 -: март 04, 2014, 19:04:01 »

Здравейте момичета.Нека и аз споделя моя опит със шаферките,преди време аз бях шаферка,на моя приятелка и бях сама шаферка аз си ших роклята,като сама си избирах цвят и модел,булката ми подари сребърен синджир като ми каза че така трябвало тя да подари на шаферката нещо.задачите ми бяха да я пазя докато я вземат,да събирам букетите  и подаръците,да раздам подаръчета на гостите,много да играя и да поднесем даровете на кумовете.Сега идва момента аз да съм булка и ще имам две шаферки по на 23 години като всяка ще си има един малък кавалер по на 3-4 годинки,шаферките като ги поканих те сами предложиха да са с еднакви рокли в цвета на сватбата,аз нямах претенции просто им  казах да се чувстват удобно каквото те преценят,а на малчуганите им купувам аз ризки и папионки с цвета на сватбата,а родителите им ще им купят панталони.мисля че ще се получи много хубаво.като едната шаферка ще има отговорносста за църковния брак,другата за гражданския
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines