Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 14:20:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 148103 пъти)
 
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: април 06, 2012, 15:07:50 »

В нашия случай кум е един от най-добрите приятели на половинката.
Познават се от 5 годишни и са си запазили приятелството вече толкова много години.
С кумата имат брак почти 11години (май-късно се женим ние blum), имат две деца и са свестни хора.

Това, което малко ме притеснява е, че не ги познавам особено. Виждали сме се всичко на всичко 3 пъти, те живеят в друг град и с нищо не съм ги натоварвала по организацията, нито финансово, нито с някакви ангажименти. Само им изпратих няколко варианта за реч, защото се начетох на всякакви патосно-сълзливи речи из Нет-а, които определено не искам да чувам в моя ден.

Надявам се да са наистина стилно облечени, защото ние толкова усилия хвърлихме всичко да е красиво, стилно и премерено, а накрая да се окажа, че другите двама най-важни хора са далеч от това, което сме искали. Те още не са си купили тоалети, но не са ме и питали за мнение - само им казах, че не искам кумата да е в черно.
Иначе аз съм много прям човек и като се видим след седмица-две за последни уточнения, надявам се, че ще изясним всичко по организацията на самия ден.
Дано всичко мине добре:)

Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #46 -: април 06, 2012, 19:50:40 »

Защо ти им изпращаш речи? Това е тяхното послание и техните съвети към вас, не е представление.
Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: април 11, 2012, 12:38:32 »

Аз им изпратих няколко варианта, за да видят какъв стил ми харесва.
Не е казано, че точно тях трябва да кажат, а да им даде насока.

Те самите казаха, че ще потърсят идеи в интернет и особено както не се познаваме, според мен е добре да им дам насока за стила.

Ако бе някой от моите приятели щях да съм спокойна, че няма да има неща от сорта - два кораба понесени от вятъра на живота или влюбени птички, които свиват гнездо за цял живот.
Това за моята същност и разбирания, а за щастие и на бъдещия ми мъж - са прекалено сълзливи измишльотини тип Латино-Турски сериал. Била съм свидетел на такива речи и то на младоженци с разбирания като моите и мога да кажа, че най-малкото звучеше комично като се каже нещо такова.

Ето това е, което им пратих, с малко помощ от Нета и добавени неща от мен:

Уважаеми гости,

С радост се изправям тази вечер пред Вас и за мен е истинска чест да вдигна първия тост от съвместния живот на .................
Скъпи младоженци!
След ..... години брак знам със сигурност, че  човек не трябва да избира за спътник в живота този, с когото може да живее, а този без когото не може да преживее нито миг.
Не знам дали това се случва често, но вярвам, че се е случило на вас. Не защото съм кум и се предполага да го кажа, а защото знам, че дълго сте търсили един друг, преживели сте много, къде ли не по света, но накрая сте се намерили точно в този град, точно в онзи ден и час.
Обичайте се, уважавайте се, прощавайте си, вярвайте си, помагайте си и винаги си бъдете взаимна упора през годините напред
Знайте, че да си женен е нито толкова хубаво, колкото си мислите днес, нито пък е толкова лошо, колкото ще ви кажат.
Да си женен е такова каквото заедно го направите.
Помнете защо го искате в този ден и се старайте да запазите тази любов и това желание през всичките много години напред!
Наздраве и горчиво!


« Последна редакция: април 11, 2012, 12:45:46 от yara » Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #48 -: април 11, 2012, 12:51:46 »

Да ти кажа това е добре казано  Bravo Нашите кумове познават по-добре мен, отколкото милото ( с кумата сме стари дружки) , но се виждаме често и се опознаваме. Очаквам с нетърпение тяхната реч, ще ни изненадат  yahoo
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: април 18, 2012, 09:04:13 »

Ние вече си имаме кумове. yahoo Преди няколко дни ги попитахме и те се съгласиха веднага. Ще ги поканим официално към края на май.
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: април 22, 2012, 08:49:18 »

Нашите кумове са приятели от страната на годеника ми. Момчето му е приятел от детството, който е с приятелката си от дълги години... сигурно от времето, когато са били ученици - радвам се, че избрахме тях, защото са искрени и не могат да мислят лошо, нито да завиждат, а такива хора рядко се срещат. Много готини хора! Много сме близки, излизаме доста често заедно, ходим на море. Те много се учудиха като ги поканихме за кумове, същевременно бяха поласкани. Явно не очакваха. На тях отново не им се бъркам в облеклото - кой каквото желае и каквото му харесва.
Не сме говорили много за тяхното присъствие на Големият Ден, само знам, че кумата вече си има дълга хубава рокля, която не съм виждала, но ще си направя изненада за сватбата.
Все още не съм много наясно за подаръците, които трябва да им направим, но ми се иска да е нещо различно и полезно по някакъв начин за тях, понеже не ми харесва идеята да останат само с пиле и торта, както обикновено, освен ако не им вземем и още нещо освен тези неща, които се надявам да не са задължителни.  smile
П.п. - само че не сме ги канили официално. Но може би затова трябва да имаме първо готови покани.
« Последна редакция: април 22, 2012, 09:12:59 от Bride2012 » Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: април 22, 2012, 09:32:28 »

Bride,мила,няма нищо задължително,вие както си прецените :)Ние нашите докато се нагласим и се оженихме, останахме само с поканата,която им дадохме.Според мен е хубаво да ги поканите официално,щом сте толкова близки,ще се зарадват и ще ги изненадате още веднъж.Не знам от кой край си и какви са  традициите там,но не е задължително да ходите с пиле и питка може да носите само бутилка хубаво вино,торта/бонбони ,букетче и да им изберете хубава покана с интересен текст.Аз имах някъде доста наизвадени предложения,ако решите да ги каните и  те интересува нещо пиши.Брата на мъжа ми също не са канили техните кумове официално,а като вас на кафе.
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: април 22, 2012, 10:47:55 »

Благодаря ти от сърце за помощта!  give_rose Идеята за виното и другите неща ми допадна. Кумовете ни не живеят заедно, но ще ги помолим да се съберат в домът на единия, когато отиваме да им занесем поканата. На 100% сме се спряли на тях, просто е въпрос на време кога ще направим поканите. Предполагам след около месец ще ги поръчаме, тъкмо ще имам достатъчно време да помисля какво да напишем в тях.
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #53 -: април 22, 2012, 11:20:01 »

според мен трябва не само да видите роклята на кумата, но и да е избрана според темата на сватбата...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: април 22, 2012, 11:30:36 »

Bride,  не е лошо да видиш роклята, просто за да си информирана. Ако държиш на това, разбира се. Кумата е важна и присъства на доста снимки, нека да си в час с вкус и избора ѝ . smile
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #55 -: април 22, 2012, 11:45:43 »

Какво значи задължително да види роклята и да е избрана според темата на сватбата, ето заради такива изказвания произнасят булките за откачени и вманиачени. Момичето казва, че често се събират заедно + това ходя по почивки заедно, според мен вече е много наясно какъв е вкуса на бъдещата кума.  Аз на мойте не им се бъркам, защото ги познавам и ние се събираме заедно и т.н. и съм на ясно с вкусовете им. Отделно те си ме информират без да ги питам.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: април 22, 2012, 12:11:13 »

аз лично, ако съм кума , бих си показала роклята на булката и без тя да пита. От уважение към грижите които е положила тя и младоженеца- всичко да е наред в деня. smile
 Desirer , да не говорим че това че на теб или мен не ми пука какво ще избере една кума, е въпрос на наш избор и светоусещане. Примерно Theone  ѝ се възхищавам на търпението и възможностите, според които подбира всичко да е в тон със сватбата и да е наред.  Аз нямам чак такова вдъхновение.
Има сватби които са тематично направени и ако кумата е човек със средни или големи финансови възможности ( или булката ), е редно да се съобрази с цветовата тема. Но това си зависи от човека. Xixixi
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #57 -: април 22, 2012, 12:13:10 »

desirer, как точно ще го направиш е въпрос на личен избор. при нас аз лично избрах и закупих роклите на шаферките и кумата. не се съмнявам във вкусът на кумата ни, защото сме най-близки приятелки, но смятам, че е задължително подробностите около облеклото и да са съгласувани с булката.
еми е права, че кумата присъства на доста снимки и е от главните действащи лица... тоест е важно да е в темата на сватбата... няма нищо откачено в това, просто някои булки са по-взискателни...  give_rose
« Последна редакция: април 22, 2012, 12:22:48 от theone » Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #58 -: април 22, 2012, 12:27:44 »

момичета съгласна съм, идеята ми е че малко се прекалява с какво трябва и какво не трябва smile То е ясно, че всяка от нас щом пише тук и чете, (понеже аз повече чета) smile търси мнението на други момичета и допринася със своите мнения във формума. И аз много се възхищавам на момичета с търпение, възможност и идеи за да организират всичко в тон. Аз лично нямам такова търпение пък и доста често си сменям концепцията smile. Както казах, нашите кумуве знам, че са решили да са в тон един с друг, аз съм им казала какви са цветовете на сватбата, пък те каквото решът. С кумата сме израснали заедно и имаме еднакъв вкус, защото заедно сме си го изградили, а за кума знам че тя ще участва в избора на тоалет и все едно аз ще съм го избрала. smile Но нямам възможност аз да им закупя тоалетите и затова оставам те да си преценят.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: април 22, 2012, 12:33:17 »

аз също ще закупя роклята на кумата и на една от шаферките, която няма възможност. Но моите са избрани по-скоро по цвят и са семпли български модели ( не са маркови ), които не изискват влагането на много парички - излиза около 25 лв бройката. Dancer
за щастие всички си харесаха избраното, дори по-взискателните, така че до момента поне тези грижи са ми спестени .
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines