Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 18:22:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 148315 пъти)
 
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: април 25, 2012, 11:06:16 »

Еми то аз точно това искам - да "маркирам" кои столове са за тях - не искам тейбъл картички за другите гости, но и не искам някоя нахална леля да седне на най-хубавите места и родителите ни да са принудени да седят с гръб към нас или да се разправят.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #76 -: април 26, 2012, 13:34:48 »

Благодаря ви момичета - ще ги дам на кумовете преди сватбата.  smile
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: май 04, 2012, 10:51:25 »

Хайде малко да раздвижа темата  tease
Имам да се похваля, че ни поканиха съвсем неочаквано да кумуваме с милото на една сватба, която ще се състои на 19 май... Миналата събота момичето ми се обади супер отчаяна, че техните кумуве са се отказали в последния момент  NO Oh my ...  beating  Познаваме се с нея от деца, тя живее сега в Търново, но дълго време не бяхме се виждали - до миналата година, когато сестра й си дойде от чужбина, а с нея също много се имаме...
Бях много изненадана, защото не познавах годеника й, но вчера идваха на гости и се запознахме. Милото пък не ги познаваше и двамата, но въпреки това много се радваме, че приехме да сме им кумове, защото и двамата са супер готини хора, а най-хубавото е, че мъжете ни си паснаха по характер и цяла вечер не ни обърнаха внимание от приказки  laugh
Искам да ви попитам дали ще е удачно аз да кажа речта, вместо кума, защото от мен ще бъде искрено и естествено, а ако трябва милото да говори ще е малко странно и нагласено. Нещо като "Ъъъ, ми запознахме се в четвъртък, пихме по 2-3 питиета, говорихме си за коли и компютърни игри и много си паснахме..." sarcastic
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 04, 2012, 10:57:44 »

ivelka, аз мисля, че би било удачно да кажеш речта, дори е по- подходящо, след като я познаваш добре.
Активен
every_me
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 118


Сутрешна...


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 04, 2012, 12:34:20 »

Нашите кум и кума не се познават. Но и двамата по отделно са ни важни, затова се радвам, че избрахме точно тях.
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: май 04, 2012, 13:25:37 »

Искам да ви попитам дали ще е удачно аз да кажа речта, вместо кума, защото от мен ще бъде искрено и естествено, а ако трябва милото да говори ще е малко странно и нагласено. Нещо като "Ъъъ, ми запознахме се в четвъртък, пихме по 2-3 питиета, говорихме си за коли и компютърни игри и много си паснахме..." sarcastic

 ivelka аз пък си мисля, че е добре кумът да започне точно с това изречение ще е мн забавно да го вмести все пак речта е хубаво да е забавна, пък после да даде думата на теб smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 04, 2012, 14:56:36 »

Да ви попитам (че пак сме пред дилема с тия кумове)-
може ли сестра ми да ни кумуват с мъжа й(кръстени са, сватбата им беше с църковен брак)

може ли братовчедката на милото да ни кумуват с мъжа си (той обаче не е кръстен и нямат църковен брак)

чудя се за варианти
четох доста, но вече се обърках...
говорим за църковен брак ( при нас), за това ми е проблема...
Активен
rosito88
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 20



« Отговор #82 -: май 04, 2012, 15:10:16 »

Ezra за сестра ти не знам дали може да са ви кумове, мисля че няма проблем, от страна на църквата , но за братовчедката на приятеля ти знам със сигурност, че не може, защото от църквата изискват и младоженците и кумовете да са кръстени в църква!!! Ако все пак сте решили да са те, преди сватбата му направете кръщене  Wink
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #83 -: май 04, 2012, 15:12:58 »

За църковен брак кумовете задължително трябва да са кръстени в църква. Не е задължително да са семейство. Питай и попа, който ще ви венчава дали може да е сестра ти, но мисля, че няма проблем.  give_rose
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 04, 2012, 15:54:07 »

да , за кръстенето го знам че е сто процента изисква се да са кръстени  good

за кръстенето може би ще може да го питаме и да го кръстим т.е може да се промени, но това че нямат църковен брак ме тревожи-четох нещо, че не било добре това...
абе ужас  smile объркано ми е...

Ивелка, ще бъдете добри кумове  good добре, че си помогнала на приятелката ти и супер че мъжете се разбират  give_rose
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: май 04, 2012, 16:02:28 »

_Ezra_, в църквата където ще се венчаем ние имаше бележка,че кумовете не могат да бъдат баба,дядо,майка, баща или брат/сестра на младоженците.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: май 04, 2012, 16:06:35 »

може би ще питаме и в самият храм, аз исках да избегна да е сестра ми и аз знам че не е хубаво
за жалост мн от нашите познати пътуват или са в чужбина (я живеят, я работят) и трудно се избираме кумове (поне за сватбата дано вс успеят да дойдат, но не могат да се ангажират за кумове защ. единият примерно пътува и не знае дали ще е на кораба тогава... а не искам в посл. момент да е всичко...пфу)

Ще говорим с милото  give_rose
ти в коя църква беше
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: май 04, 2012, 16:13:38 »

За кумовете и аз много се притеснявам, понеже и при нас положението с хората в чужбина е същото.. а приятелите които поканихме реагираха като попарени.. но ще видим, дано не се откажат smile
Offtopic Aa...ама колко съм загубена, ние с тебе сме на една дата !!! Чак сега виждам  blush... Ние сме в Св. Атанасий smile
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: май 04, 2012, 19:46:50 »

 danceg и ние сме в същата църква
да не натоварвам темата ще ти пиша на ЛС  Offtopic

ами тия дни ще говорим с братовчедка му, допада ни идеята да са те-доста време се познаваме  give_rose
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: май 05, 2012, 20:25:51 »

_Ezra_ нашите кумове са женеи,но нямат църковен брак, според мен важното е , че са кръстени,. а и в крайна сметка това е изискването на църквата да са кръстени, а другите неща са различни във всички краища на Б-я,  smile
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines