Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 20:26:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Халките - 10-част"  (Прочетена 141566 пъти)
 
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: май 10, 2012, 11:53:51 »

Момичета, на коя ръка се носят халките в България?

Православните християни - на дясната.
Католиците - на лявата.
Активен
AliTia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 593



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: май 10, 2012, 11:58:47 »

Да, и аз заради това питам. Тук в Англия католиците ги носят на лявата ръка, но вече видях няколко снимки на младоженски, които са православни християни и са с халки на лявата ръка и затова се обърках.  crazy

Православните християни си носят халките на дясната ръка. Гърците например (те са доста религиозни), носят халките си като годежни пръстени на лявата ръка, а след сключване на църковен брак ги местят на дясната.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: май 10, 2012, 12:08:53 »

Ами аз не съм католичка,но странното е ,че в Гражданското ни казаха на лявата да ги сложим.Не сме имали църковен брак.Според менняма голямо значение ,където ви е удобно.
Активен
DG
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 222



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: май 10, 2012, 12:15:03 »

Мисля, че зависи от това дали си източно или западно православен. Не съм кръстена все още, но след като се кръстя ще трябва да се съобразя с това (поне така си мисля).  Годежния ми пръстен го носех на лявата ръка, но от месец насам го премсетих на дясната и сега трябва да се разширява малко, защото имам разлика в дебелината на ръцете.

Сега се сещам, че миналата година когато кумувахме на нашите кумуве, попа накара булката да застана от ляво на младоженеца, и по тази логика аз бих сложила халката на лявата ръка, но пък те ги сложиха на дясната. Много е объркваща тази работа с халките. crazy
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: май 10, 2012, 12:22:41 »

Сега се сетих, че има хора, които когато се оженят/омъжат носят халката си на дясната, а ако се разведът - сменят на лявата.  pardon ...явно и такъв обичай има - разведениете да носят на лявата. Макар че по-логично е въобще да не носят, но...  crazy
Активен
semantika
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55



« Отговор #335 -: май 10, 2012, 12:32:33 »

Май няма точна определен начин, по който да си носиш халката....Май напоследък всеки прави това, което е чул от някъде или което му е по-удобно!
Има хора, които си слагат годежните пръстени на лявата ръка, а халката на дясната и си ги носят така паралелно и двата.
Има такива, които си слагат годежния на дясната и след сватбата го местят на лявата, а тук остава халката.
Има и такива, които си слагат халката направо на лявата ръка, нищо че трябвало уж да дясната, и то защото там им е по удобно или в работата си са по-дейни с дясната ръка и халката им пречи, или надират нещо с нея, или просто не им е комфортно. Има всякакви варианти.
А пък е вярно и това, че православните християни я носят на дясната, а католиците - на лявата. Май е всеки - кой както го разбира и си прецени!  good
Активен
Росита
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Бургас, морето и .....


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: май 13, 2012, 21:30:36 »

Ами аз съм от тези, на които изобщо не им е комфортно да носят каквото и да е на дясната ръка.(с изключение на часовника) Годежния пръстен ми е на лявата ръка, живот и здраве след като се омъжа ще си нося и халката на лявата, заедно с пръстена. Но иначе и аз знам, че православните носят халката на дясната, а католиците на лявата ръка.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: май 14, 2012, 14:29:12 »

Днес най -после ходихме да капарираме халките и да ни свалят размерите. Исках само да кажа за Готик или някой друг който реши да ходи в Диддо за халки-ако имате материал се носи при капарирането, защото жената в магазина само продава, не може да проверява материала. Та той пътува до ателието им, там го  мерят, проверяват каратите и ако всичко е Ок ,  тогава се приспада.
Именно затова, каквито въпроси имахме, гиобръщахме към собственика, защото той само е наясно. Малко странно функционират, но тяхна си работа.  nea
Като са готови ще постна снимка и ще докладвам качеството. good
Активен
vania_20
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


[email protected]


« Отговор #338 -: май 14, 2012, 22:42:35 »

Здравейте момичета, нашата сватба ще е на 30.06 и нямаме още халки.
Сватбата ще е във Варна, някой може ли да ми препоръча от къде мога да си поръчам красиви и качествени халки. Годежният ми пръстен е от Хугасян , но до колкото разбрах е доста скъпо там.
Ще съм благодарна на всеки отзовал се
Активен
elizabet4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 199



« Отговор #339 -: май 15, 2012, 09:48:14 »

Нашите халки са от Хугасиан и станаха хубави, много сме доволни. А за цената на мен ми се стори доста прилична. Моята халка (без да сме давали злато) е бяло и жълто злато с камъчета и излезе около 200 и нещо лв. Обаче ми казаха, че е най-малката която са правили  pardon , а то си зависи от грамажа. Имам я в галерията.
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: май 15, 2012, 11:02:54 »

elizabet4eto,страхотна ти е халката- и на мен в едно ателие в Пловдив ми казаха,че моят пръстен ще е юношески funnytooth,а другият вече си бил нормален размер за възрастни-(скъсах се да се смея)Кой размер ти е пръстена?
Ние в събота си поръчахме халките и очакваме до края на седмицата да са готови-нашите са класически.
Активен
elizabet4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 199



« Отговор #341 -: май 15, 2012, 11:18:21 »

mery_bery, благодаря ти! Не знам какъв и е размерът на халката според номерацията на пръстените, но диаметърът и е 15мм  pardon . Аз цялата съм малко малка и даже са ме питали, дали имам 18, за да се женя, а съм на 23.  funnytooth  Така че те разбирам много добре.  smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: май 15, 2012, 16:47:36 »

elizabet4eto, ти случайно да си от Варна? Питам, защото чета, че сте си взели халки от Хугасян - колко струва грама?
Активен
elizabet4eto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 199



« Отговор #343 -: май 15, 2012, 17:05:49 »

m0onlight, от Варна съм, макар и да организираме сватбата от София в момента. А халките ги взехме още лятото и не се сещам, колко точно струваше на грам златото.  badgirl Спомням си, че имаше 10% намаление на сватбените халки и доколкото знам периодично се правят такива намаления, затова е най-добре да се проверява.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: май 16, 2012, 09:55:24 »

Да, благодаря ти все пак give_rose Принципно аз имам резерви спрямо тях, а и като цяло все още не сме решили дали да е бяло злато или сребро ... Най-големите ми опасения са, че никога не мога да съм сигурна дали наистина халките ще са само от бяло злато и че след известно време няма да почнат да жълтеят... Никога не съм носила злато, не харесвам - единствено мога да направя компромис ако е бяло, защото е по-устойчиво от среброто. Нека момичетата с халки или годежни пръстени от бяло злато да споделят впечатления give_rose
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines