Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 16:25:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Халките - 10-част"  (Прочетена 141428 пъти)
 
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: май 31, 2012, 13:57:27 »

Всичко зависи от дебелината на халките, майсторлъка на златаря и надписа Wink При нас нямаше начин да е лазерно, тъй като си избрахме символи. Не сме имали проблем - станаха много хубави, но искам да отбележа, че халките ни са по-широкички някъде към 8мм
Активен
iravl
Ентусиаст
**
Публикации: 51


« Отговор #361 -: юни 01, 2012, 21:19:10 »

Здравейте,

Издирвам къде освен в София има магазини на фирма Валентин за халки, мисля, че имат и в Слънчев бряг. Ако някой има линк в нета, моля, да даде, аз не можах да намеря.
Активен
SUNche
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



« Отговор #362 -: юни 03, 2012, 06:48:31 »

Днес си поръчахме халките  danceg. Спряхме се на вариант стандартна халка, само че половината е от бяло злато, а другата половина от розово (аз много го харесвам smile ). Поръчахме ги от Ge oro, цената на 1 грам е 75 лв. като няма значение дали е от един цвят пръстена или от няколко (което се прави по-трудно). И гравирането е от тях, не си плащаме.

На няколко места ходихме да питаме за халки и всеки път се интересувах какво слагат в златото, но никъде не ми казаха. Казваха, че не знаят, така че ще е на късмет дали ще се покаже жълто под бялото злато, дали ще потъмнеят и т.н. Само за розовото злато знам, че се слага мед, за да придобие този цвят. Та така, много си харесваме халките и нямам търпение да си ги вземем.

Хм, аз да кажа за нас... Не сме обикаляли кой знае колко, защото като модел знаехме какво искаме - класически изчистени халки от бяло злато, 4 мм широки. Ходихме на няколко места да проверим цените и накрая се спряхме на Еспер (откъдето са на сестра ми халките), където имаха промоция до 31 май - цена за грам 65 лв. Доволни сме за сега. Интересно с тези дискусии за пожълтяване и тн... когато си давахме поръчката и момичето ни обясни, че първоначално златото си е полирано и си блести и т.н., но след време отдолу малко пожълтява. И аз тогава я попитах защо става така и тя ми кажа, че по принцип винаги става така, защото бяло злато (както и розово) е природата не съществува - има само жълто, останалото става с обработки и тн, така че е нормално с времето малко да има лек жълтеещ отенък. Възможно най-любезно подметнах дали просто се слага някакво покритие на жълти халки и тя каза, че няма такова нещо, но че няма да намерим бяло злато, което да не пожълтее леко, което се оправя с полиране. Годеникът ми после е погледнал халката на зет ми и каза, че наистина отдолу леееко жълтее. Женичката каза, че става за различно време - може за 6 месеца може и за година и нещо - сигурно зависи от киселинността на потта и от самата кожа, колкот и гадно да звучи smile
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: юни 03, 2012, 12:44:20 »

iravl, Валентин имат магазин и в Несебър до колкото знам, а също и в Плевен, но адреси не мога да ти дам точни..  във вторник ще ходя до магазина им и мога да ги попитам ако искаш.. теб за кой  град те интересува?
Активен
iravl
Ентусиаст
**
Публикации: 51


« Отговор #364 -: юни 03, 2012, 14:49:56 »

Аз живея във Варна, най-близо ми е Несебър. Попитай ако имаш възможност, доколкото знам магазиа им е Несебър е сезонен, незнам дали вече работи smile
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #365 -: юни 04, 2012, 15:51:16 »

И ние от Валентин ще поръчваме халките. Представям си колко време ще висим там  pardon Не можах да намеря техен сайт с модели  girl_impossible
Активен
marina_kb
Ентусиаст
**
Публикации: 124


« Отговор #366 -: юни 04, 2012, 16:08:31 »

Аз събота минах през магазина на Валентин на Витошка. Жалко, че не съм видяла темата по-рано -  можеше да питам.
Иначе имат доста модели, но се чака 1 месец за изработка като август не работят . Цените им не са на грам, а всеки модел си е с индивидуална цена.
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: юни 04, 2012, 22:15:02 »

Ние поръчахме днес халките от Валентин!  yahoo
 Наистина доста време се чака - казаха ни , че ще са готови чак на 28 юни, но надявам се чакането да си струва!  girl_wink
Активен
marinka75
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #368 -: юни 05, 2012, 12:35:59 »

Мили дами, моля помагайте... трябва за месец да избера и да поръчаме халките си, но наистина не знам към кой производител в България да се обърнем... Дали да са готови или по поръчка, дали да са закупени от България или да се разходим до чужбина??? Ще съм Ви много благодарна да ми помогнете с малко повече информация , за избора ви и дали сте доволни от него lol
Прекрасен ден smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: юни 05, 2012, 16:31:29 »

marinka75 прочети темата назад...Не може с всеки нов потребител темата да се връща отначало едно и също да се коментира. Ако нещо конкретно вече те интересува питай  good
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: юни 07, 2012, 10:18:19 »

За халките като ходихме ние при една жена тя беше много любезна и ни обясни че може да ни ги направи абсолютно както ние си решим...мъжа ми иска тотално изчистена, а аз искам да има нещо по нея, но не искам да са камъчета, защото все пак този пръстен ще го нося нон стоп, а камъните падат.... Тя ми предложи вариант да се направи като каналче и да се скоси златото под някакви ъгли, както шлифоват камъните подобно и така от далече изглежда доста блестящо, все едно че имам един ред с камъни по халката...малко ми е трудно да го обясня а и не знам точно къде го искам този канал, в средата на халката, в единия край, или пък накривено на вълничка примерно. Малко ми е трудно да си я представя халката и дори и да я поръчам, ако не ми хареса след като е готова...какво да правя тогава? Някой ако има идея за някой такъв подобен вариант изчистен с нещо малко по него за детайл да споделя...
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: юни 07, 2012, 15:02:52 »

Ние бяхме се спрели в началото на изчистени халки с каналче под формата на знака за безкрайност, т.е. две вълнообразни преплетени линии. Стои много красиво, а и има символика smile

Активен
rubijou
Любопитен
*
Публикации: 24



« Отговор #372 -: юни 08, 2012, 08:19:37 »

Момичета, ако приемате съвет и от мен, най-добре е да видите халките на живо, или поне подобен модел. Само с обяснения е трудно да си представите крайния резултат.

Относно каналчетата, имайте предвид че, ако са по-дълбоки, като се халките се носят постоянно в тях ще се събира мърсотия и не изглежда много красиво. Ако искате каналчета, бих препоръчала да са съвсем финни.

 smile smile smile smile
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: юни 16, 2012, 19:13:30 »

Ние си капарирахме халките  danceg danceg danceg
Различни са една от друга, но не можахме да се споразумеем за един и същи модел biggrin Харесахме ви в Ге Оро и след обиколки в други магазини - Ivaney, Esprit, един друг в Sky city, Valentin, някакъв друг на Витошка, тези останаха най-добрите за нас. Ще си ги вземем на 6ти юли  Bravo
Активен
dixie
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 281



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: юни 17, 2012, 12:23:29 »

Честито flyin!!Ще чакаме да ни покажеш, като ги вземете! Иначе и ние с милото не можахме да стигнем до консенсус за еднкави халки, а на мен много ми се искаше, но уви Wink  !
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines