Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 22:35:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Халките - 10-част"  (Прочетена 141653 пъти)
 
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: май 08, 2012, 09:25:10 »

не не моля ви...отивам на едно място и ми казват халки каквито и да са са 86лв/гр., на другото място са 60лв/гр. пак независимо кой модел ще си харесаме....верно имаше 2 места на които ни казаха че варира от 65 до 75лв в зависимост от сложността на изработката...но на тези 2 места няма вариации цената е една....а разликата огромна?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: май 08, 2012, 09:46:45 »

не не моля ви...отивам на едно място и ми казват халки каквито и да са са 86лв/гр., на другото място са 60лв/гр. пак независимо кой модел ще си харесаме....верно имаше 2 места на които ни казаха че варира от 65 до 75лв в зависимост от сложността на изработката...но на тези 2 места няма вариации цената е една....а разликата огромна?
това последното го има , да. Някои марки си слагат по-високи цени, само заради самия бранд  и парите които инвестират в реклами, офиси или скъпи магазини с високи наеми. Същото като с някои марки дрехи, примерно.
Активен
noctrl
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #302 -: май 08, 2012, 11:00:01 »

не не моля ви...отивам на едно място и ми казват халки каквито и да са са 86лв/гр., на другото място са 60лв/гр. пак независимо кой модел ще си харесаме....верно имаше 2 места на които ни казаха че варира от 65 до 75лв в зависимост от сложността на изработката...но на тези 2 места няма вариации цената е една....а разликата огромна?
Абе хора! Мислете малко! На какво по-точно се възмущавате - на това, че някой си оценява труда...
ами като не ви харесва цената отидете на друго място...а дали правите разлика в качеството, а?
по- високо качество - повече вложен труд - повече време - повече пари, естествено! ..а дали ниската
цена не буди съмнение и за качеството на златото като материал - дали пък не е от заложна къща -
дали няма в него отровен кадмий или пък забранен никел нищо, че все е 14карата или там някъде..
каква е техниката на изработка - дали има спойки по халките - дали пък са изпълнени качествено -
дали няма да "цъфнат" след време...дали пък този не е някакъв новак..цена на грам - вие какво купувате? злато или бижута?
и едно уточнение - ако се изхожда, както е и по закон, от 24 карата, което се разкаратява до 14 карата със сребро и мед - това оскъпява още, защото събраното злато трябва да се рафинира до 24карата...при ниски цени на халките, това не се прави - топи се материала на клиентите без значение какво точно съдържа и айде честито! и вие доволни, че сте ударили кьоравото, а пък там
разни скъпари искат по незнам си колко на грам!?
и още нещо - аз съм бижутер и много се дразня, когато някои са готови да си купят някое парцалче
за 200лв. примерно, при положение, че себестойността му е 2лв. или са готови да дадат един чувал с
пари за пържоли и цветя, а за халките за цял живот - абе е при ония е с 2лв по-евтино..
айде със здраве, че се ядосвам...
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #303 -: май 08, 2012, 11:14:36 »

noctrl, Хайде със здраве, че освен да обиждаш с друго не си полезен. Едва ли някой, който дава 200лв "за парцалче" толкова ще ги мисли нещата. Ще отиде и ще си купи халки на Donna Oro, примерно и въобще няма да му пука, че са 3000лв +.

 Josephine, както и emmmmmy ти обясни цената зависи до голяма степен и от мястото къдещо ще купуваш халките. Даже за марковите (известни италиански марки) грамът може да достигне 150лв/гр. Смятам, че 75лв в момента е най-разпространената цена.
« Последна редакция: май 08, 2012, 11:17:29 от alla » Активен
noctrl
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #304 -: май 08, 2012, 11:30:21 »

alla, ако някой се чувства обиден - моля за извинение! а за полезното - чети между редовете, ще
откриеш доста полезности...
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: май 08, 2012, 11:42:38 »

noctrl, мисля че си доста краен/на в изказванията си, а и нагрубяваш....в този форум до колкото забелязвам хората не са се събрали за да се нагрубяват, а за да черпят опит и идеи едни от други...така че ако нямаш какво съществено да кажеш с което да отговориш на въпроса ми, по-добре не се включвай с груби коментари, без стойност.


Ала, Еми, разбирам за цената да....въпроса е че на доста от магазините гледам все халки по каталози....и много малко модели на живо, а от каталозите който ми предлагат като гледам са на Сара Трейд...еднакви каталози, всеки казва изберете си модел, ние ще я изработим, и казват различни цени...в диапазона който споменах...Разбирам да беше примерно различен каталог, различна марка, различна изработка, различни карати...знам ли....по щеше да има смисъл, но тук не виждам разлика. А колкото до Сара Трейд бях чела някъде че слагат примеси и затова били евтини...не гарантирам за достоверност...
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: май 08, 2012, 11:47:31 »

alla, ако някой се чувства обиден - моля за извинение! а за полезното - чети между редовете, ще
откриеш доста полезности...

Постът ти е полезен, но просто повечето хора не отбелязват това, тъй като тонът ти е остър. Може би ако го кажеш по по-мек начин, хората ще разберат smile


Ала, Еми, разбирам за цената да....въпроса е че на доста от магазините гледам все халки по каталози....и много малко модели на живо, а от каталозите който ми предлагат като гледам са на Сара Трейд...еднакви каталози, всеки казва изберете си модел, ние ще я изработим, и казват различни цени...в диапазона който споменах...Разбирам да беше примерно различен каталог, различна марка, различна изработка, различни карати...знам ли....по щеше да има смисъл, но тук не виждам разлика. А колкото до Сара Трейд бях чела някъде че слагат примеси и затова били евтини...не гарантирам за достоверност...
аз имах същия проблем с това- че искам модела поне един от двамата да си го постави на пръста, а не да поръчваме по снимка. За съжаление се иска много търпение и обикаляне ако като мен държиш на това. Накрая с доста мейли и питане, намерихме място, на което поне аз си сложих модела на безименния, а той- на кутрето. Виж там където ние ще поръчваме ако искаш-  Готик е дала линк към сайта преди около 2 страници.
« Последна редакция: май 08, 2012, 11:50:40 от emmmmmy » Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #307 -: май 08, 2012, 12:00:34 »

Josephine, кажи къде си ходила, а ние може да ти дадем и други предложения.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: май 08, 2012, 12:10:01 »

аз съм от Бургас и сме обиколили в Бургас почти всички магазини в центъра, остават вече разни квартални магазинчета, знайни и незнайни....при една жена най-ми допадна обслужването, и вниманието което ни обърна...цената беше 65лв за изчистен сласически модел....но при нас работата е такава че той иска тотално гладка, изчистена, а аз искам пак гладка изчистена, но да има примерно нещо леко на нея, примерно някой кант скосен....нещо от сорта...ама не чертички, ами нещо по интересно....трудно е за обяснение....жената ми предложи да ми я направи изчистена с един мн тънък кант в единия край който е със интересно скосяване и е от бяло злато и имитира камъчета....блести канта....въпроса е че не мога да си го представя....искам да ги харесаме, да ги видим, пипнем, мерим и тогава да купуваме smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: май 08, 2012, 12:11:56 »

дано някой се включи за Бургас. В бургаската тема можаха ли да те упътят за някое ателие ?
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: май 08, 2012, 12:14:06 »

всъщност не съм питала там за ателиета....ако не се включи тия дни никой ще питам и там...ние можеби ще се разходим до Варна, казаха ми че там има доста рокли и ще разгледаме и халките тъкмо...ама аз е хубаво да имам идея в главата все пак за вида на моята...защото не искам да е съвсем изчистена...
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: май 09, 2012, 15:39:21 »

Готик, бях в Диддо, има налични няколко моделчета сребърни - около 35- 40 лв. Има плоски, много удобни и широки около 8 мм, има с две чертички модел, има и онези тип бомбе- изцяло облите .Има и някакви по -шантави, които горната част се върти- около 60 лв, но не ми ги препоръчаха, после не можело да се стесняват или разширяват , ако се наложи .
Иначе да кажа за златните- има хубави моделчета, цената за момента е 70 лв/гр, за десет дни стават готови, а ако ги има налични в ателието, ги носят за един ден. Гравирането уви , се плаща - 20 лв.



Еми,страшно много ти благодаря give_rose :*Аз затова бях отложила търсенето,че много исках да споделиш впечатления от магазина,друго си е око да види,а не само от сайта Wink
Ама 20 лв на халка ли за гравирането? O_OМалко множко ми се струва,пък и цените специлно на сребърните са им фиксирани,без значение от грамажа,което май е странно :huh:Сега съм в чуденка дали да не съберем парички за халки от бяло злато,и на тях цената в Diddo им е 70лв за грам,нали?Обаче и аз като m0onlight се притеснявам да не попаднем на такива само с покритие,пък отдолу да са си жълти,как се разбира blush

Както и да....Ем,много мерси Bravo
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: май 09, 2012, 16:01:14 »

20 лв е за двете халки smile , ама да ти кажа ми хареса там , а и собственикът е отзивчив, няколко мейла разменихме. Да ти кажа честно, аз се отказах от бялото злато. не мога да рискувам, пък и нямам излишни пари после да ги поддържам халките, ако се изтъркват и т.н.  Цената е същата доколкото схванах де, както за бялото така и за жълтото.
По-скоро , където и да ходя , при бижутери, а не при продавачки, всеки ми казва да не си взимам бяло злато, а жълто. Така че помислете и съберете парички ако можете.
Жената в магазина,като й казах че гледам сребърните за друг човек, каза че който си вземел сребърни, след година се връщали двойките да си вземат и  златни.
Аз много харесах сребърните, въпреки всичко . good
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #313 -: май 09, 2012, 16:24:04 »

emmmmmy, в кой от магазините им ходи?
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #314 -: май 09, 2012, 16:38:50 »

Това с бялото злато не е много вярно, моят годежен пръстен е купен от магазин Блуум на Алабин, от бяло злато е, сертификат има - 14 карата, точно там и питахме и те ни казаха, че ако сплавта ( жълто злато, 100% чисто сребро и малко родий ) е както трябва не би трябвало да има проблем, но масово бялото злато не се смесва с чисто сребро и това води до потъмняване.  good
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines